Vigo – Atlético Madrid 0:4 (kon.) | Real Madrid – Osasuna 5:2 (kon.) | Malaga – Villarreal 0:2 (kon.)
Sevilla – Las Palmas 2:1 (kon.) | Barcelona – Alavés 1:2 (kon.)
FC Barcelona
1:2 (0:1)
Deportivo Alavés
Sobota 10.09.2016, 20:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španielska LaLiga • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 3. kola najvyššej španielskej súťaže. O 20:30 privíta majstrovská Barcelona na svojom štadióne nováčika súťaže Deportivo Alavés. Favorit zápasu je jasný, no aj na úkor Blaugranas sa udialo viacero prekvapení.

Barcelončania vstúpili do nového ročníka výborne, keď v prvom zápase rozprášila Betis 6:2. O tri góly sa postaral Suárez, dva pridal Messi a v úvode otvoril skóre Arda Turan. Druhá skúška už bola o čosi ťažšia, pretože sa zverenci Luisa Enriqueho pozreli do centra Baskicka – Bilbaa. Athletic odolával do 21. minúty, v ktorej strelil jediný gól Rakitić. Do konca zápasu sme nevideli žiaden gól, a tak môžu dnes domáci zaknihovať ďalší plný bodový zárez.

Deportivo má po dvoch odohraných zápasoch dva body za remízy. Hlavne tá prvá však budí rešpekt a dáva nováčikovi akú-takú šancu. Podarilo sa mu totiž obrať o body ašpiranta na titul Atlético Madrid. Gól nepadol celých 90 minút, no v nadstavenom čase to bola poriadna dráma. Najprv otvoril Gameiro, los Colchoneros si mysleli, že už majú tri body doma, no o dve minúty nato vyrovnal Garcia.
    V druhom zápase uhrali zverenci Mauricia Pellegrina bezgólovú remízu s Gijónom.

Tieto dva celky sa spolu stretnú po dlhých štyroch rokoch, v ligovom zápase takmer až po 11.

Lionel Messi, Luis Suárez a Andrés Iniesta dnes nefigurujú v základnej zostave Barcelony. Jej hlavným ťahúňom tak bude Neymar, ktorý odohrá svoj prvý zápas v novej sezóne. Doteraz pôsobil v drese brazílskej reprezentácie, s ktorou vyhral OH a odohral kvalifikačný zápas na MS v roku 2018.

FC Barcelona: Cillessen – Aleix Vidal, Mascherano, Mathieu, Digne – Rakitić, Busquets (C), Denis Suárez – Arda Turan, Alcácer, Neymar.
    Náhradníci: Masip – Iniesta, L. Suárez, Messi, Rafinha, Alba, Umtiti.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Femenía, Laguardia, Alexis, Hernández, Carnero García – D. Torres, M. Llorente, I. Gómez – Deyverson, Méndez.
    Náhradníci: Ortolá – Camarasa, Santos, C. Espinoza, Toquero, García, Vigaray.

Rozhodca: Mario Melero López – Manuel Torre, José Martínez.

1

1
    Deportivo Alavés sa postaralo o rozohrávku zápasu, v ktorom si bude chcieť spomenúť na výkon zo zápasu s Atléticom Madrid.

2
    Blaugranas dlho súpera nepustili k lopte, no Neymar sa rozhodol, že prejde obranou sám a stratil ju.

3
    Od úvodnej minúty dostal príležitosť Arda Turan či nová akvizícia Paco Alcácer. Obaja sa budú chcieť predviesť čo najlepšie.

4
    Zverenci Luisa Enriqueho si prihrávajú na útočnej polovici a týmto spôsobom sa snažia rozhýbať kompaktnú obranu súpera.

4
    Neymar opäť kľučkoval za šestnástkou, no Torres ho dokázal odzbrojiť. Navyše fauloval Alcácer a hostia môžu skúsiť dostať sa dopredu.

5
    Deportivo zašlo na polovicu ihriska, kde sa jeho akcia skončila a musí sa rýchlo brániť.

6
    Barcelona začína postupný útok od brankára Cillessena.

7
    Aleix Vidal prihral Turanovi, ktorý chcel hodiť loptu pomedzi Garciove nohy, no nepodarilo sa mu to. Turecký hráč navyše fauloval.

8
    Sledujeme kombinujúcich domácich hráčov, ktorí sa snažia nájsť cestu skrz jedenásť hráčov Alavésu, ktorý sem prišiel tuho brániť.

9
    Vidal dostal prihrávku na krídle, po súboji padol na zem, ale hlavný arbiter mu jeho divadielko neuveril a pokračuje sa ďalej v hre.

10
    Rakitić sa nedokázal pri autovej čiare presadiť cez protihráča, navyše sa pošmykol a bolo po akcii.

11
    Hosťom sa podarilo usadiť za deliacou čiarou, no na útočnej polovici nemajú veľa času na rozmýšľanie.

12
    Barca ukazuje, že jej rýchlosť prechodu do útoku je neskutočná. Na dve prihrávky sa dostal do dobrej pozície Alcácer, no boli pri ňom hneď dvaja hráči.

13
    Aleix Vidal nedokázal zachytiť ťažkú Mathieuovu prihrávku na trávniku.

13
    Narážačku domácich hráčov zastavil postranný rozhodca, ktorý videl mimo hry Rakitića.

14
    Jasper Cillessen musel po prvý raz zasahovať, no strela Ibaia Gómeza mu problémy nerobila.

15
    Denis Suárez chcel posunúť Alcácerovi, no lopta sa od hostí odrazila na rohový kop.

15
    Z neho nevzišlo nič zaujímavé, v strede sme vzápätí zaregistrovali Busquetsov nedovolený zákrok.

17
    Turan sa rozbehol stredom na bránku, no takmer ihneď ho zastavil jeden z hostí.

18
    Blaugranas sa nepodarilo dostať cez obrannú líniu, a tak sa Rakitić rozhodol, že vyskúša strelu. Tá išla ihneď vysoko a skončila niekde na tribúne.

20
    Barcelona hrá svoj typický futbal, no nemáme sa čomu čudovať, pretože Alavés je so všetkými svojimi hráčmi zatiahnutý pred bránkou.

21
    Edgar videl, že Cillessen je von z bránky, a tak sa od polovice rozhodol vystreliť na bránku, no zamieril dva metre od žrde.

22
    Zverenci Luisa Enriqueho ukazujú, kde je ich sila. Ihneď po strate lopty zapnú do aktívneho pressingu a získajú ju do pár sekúnd nazad.

24
    Arda Turan si koleduje o kartu. Tentoraz vošiel veľmi tvrdo do Raúla Garciu, ktorý sa stihol vyhnúť.

25
    Zaujímavá akcia Barcelony, Turan zachytil center a prihral do rany Vidalovi, ktorého strelu zablokovali hostia na roh!

26
    Neymarov center od rohovej zástavky nepriniesol nič zaujímavé.

28
    Arda Turan odcentroval z pravej strany na Paca Alcácera, no Pacheco si svoj pohyb načasoval a loptu zobral do náručia.

30
    Denis Suárez si narazil s Busquetsom, no na šikovného mladíka si vyšliapol Alexis. Domáci majú dobrú príležitosť v podaní priameho kopu.

30
    Neymar nestrieľal, ale snažil sa prehodiť loptu na Busquetsa. To sa mu aj podarilo, no jeho spoluhráč bol v ofsajde.

32
    Camp Nou stále sleduje dobývanie šestnástky nováčika najvyššej španielskej súťaže.

33
    Digneho center zachytil ruku Kika Femeníu. Neymar si už chystá loptu v zaujímavej pozícii vedľa šestnástky.

34
    Parádny signál Barcelony! Neymar nabil Vidalovi, ktorého delovku zrazili hostia vysoko nad bránu!
    34.

36
    Hráči Alavésu zatiaľ svoju obrannú prácu zvládajú výborne, no dnes to majú o čosi ľahšie. Enrique nechal sedieť Messiho so Suárezom, ktorí by určite narobili hosťujúcej obrane poriadne problémy.

37
    Hostia sa už niekoľko minút nedostali von zo svojej polovice a nepodarí sa im to ani teraz, pretože Méndez stratil loptu prakticky zadarmo.

39
    Tím Alavés práve strelil gól!
    Studená sprcha pre jasného favorita zápasu prichádza v 39. minúte! Kiko Femenía si urobil priestor na center, pred bránou si Mascherano nepostrážil DEYVERSONA, ktorý loptu usmernil do siete!
    39. Deyverson (DAL) - 0:1

41
    Neymar sa mohol postarať o bleskovú odpoveď! Po Rakitićovom centri sa dostal Brazílčan k hlavičke, no mieril tesne vedľa!

43
    Domáci sa snažia o rýchle vyrovnanie, teda ešte pred polčasom. Neymar berie zodpovednosť na seba a diriguje útočné akcie.

44
    Edgar získal loptu a držal ju dovtedy, kým ho nezastavil jeden z domácich hráčov nedovoleným spôsobom.

45
    Blaugranas si pohadzujú loptu na útočnej polovici, no Deportivo bráni všetkými silami, pretože ísť do šatne na Camp Nou za stavu 1:0 je veľmi dobré.

45
    Turan hlavou priťukol loptu Rakitićovi, ktorý zo stredu šestnástky netrafil bránku!

45

Prvý polčas priniesol očakávaný obraz. Barcelona sa musela vysporiadať s pevnou obranou hostí, ktorí však vôbec nevyrážali do protiútokov. Prvá poriadna akcia prišla v 39. minúte a na jej konci bol Deyverson, ktorý prekonal Jaspera Cillessena.
    Pred Enriquem je 15 minút, počas ktorých možno nariadi Messimu či Suárezovi, aby sa rozcvičili a po zmene strán zasiahnu do hry.
    Druhá polovica začne približne o 21:33.

46

46
    Barcelona vstúpila do druhej 45-minútovky, v ktorej bude jej cieľom streliť minimálne dva góly v nezmenenej zostave.

46
    Barcelona dala gól!
    Domáci si lepší vstup do druhého dejstva ani nemohli priať! Rohový kop zobral na seba Neymar, ktorý posadil center na hlavy JEREMYHO MATHIEUA! Francúz nedal Pachecovi žiadnu šancu.
    46. Jérémy Mathieu (BAR) - 1:1

48
    Blaugranas sú nasťahovaný na útočnej polovici a cítia príležitosť dostať sa hneď aj do vedenia.

49
    Turan vybojoval ďalší roh, loptu si stavia Neymar a kamery si vyberajú Mathieua.

49
    Neymarov center prepadol na Mathieua, ktorý sám pred bránkou zamieril vedľa tyčky!

50
    Neymar si prevzal loptu v strede ihriska, rozbehol sa ku bráne a aj vypálil, jeho delovka preletela tesne popri hornom brvne!

51
    Digne fauloval na svojej polovici. Hostia majú priamy voľný kop.
    51.

51
    Edgar Méndez rozvlnil sieť, no jeho radosť prekazil postranný rozhodca, ktorý zbadal ofsajd.

52
    Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu a je zaujímavé, že hostia sa rozhodli vrhnúť do útoku.

53
    Dlhú prihrávku na Edgara musel vyriešiť Cillessen, ktorý vybehol z bránky a loptu odkopol vedľa ihriska.

54
    Barca sa dostala do rýchleho útoku, no Digne neprehodil loptu na Alcácera. Hostia sa odkopom na druhú stranu oslobodili aspoň na chvíľu.

55
    Javier Mascherano pribehol do súboja s Torresom o čosi neskôr ako sa žiadalo a za to, že súperovi prešiel po členkoch zbadal žltú kartu.

56
    Arda Turan sa rozbehol po pravom krídle, no akciu zakončil buď nepodareným centrom alebo pokusom o prekvapenie brankára.

58
    Lionel Messi sa intenzívne rozcvičuje a vyzerá to tak, že v najbližších minútach zasiahne do hry.

59
    Blaugranas si pohadzujú loptu po celej šírke na útočnej polovici.

60
    Neymara zastavil Kiko Femenía za cenu nedovoleného zákroku.

60
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Denis Suárez, prichádza Lionel Messi.

60
    Messi sa ihneď postavil k Neymarovi a uvidíme, kto z nich zahrá štandardnú situáciu.

61
    Domáci si vypracovali hneď aj rohový kop.

62
    Aj jeho rozohrávku si zobral na svoje plecia Messi, no tentoraz sme videli hostí, ktorí loptu odvrátili do bezpečia.

62
    Daniel Torres fauloval v nepríjemnej pozícii a pri lopte sú už pripravení Messi s Neymarom.

63
    Lionel Messi túto strelu pokazil. Nabudúce by sme sa mohli pozrieť na techniku strely Neymara.

64
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arda Turan, prichádza Andrés Iniesta.

64
    Na trávnik by mal po Messim s Iniestom vybehnúť ešte Luis Suárez, najlepší strelec španielskej ligy v minulej sezóne.

64
    Neskutočné, Deportivo sa v Barcelone ujíma vedenia po druhý raz! IBAI GÓMEZ sa predral cez Mascherana s Vidalom, priblížil sa k bránke a prepálil bezmocného Jaspera Cillessena!
    64. Ibai Gómez (DAL) - 1:2

66
    Medzi striedačkami už stojí Luis Suárez. Luis Enrique musí reagovať na nepriaznivý stav.

66
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Paco Alcácer, prichádza Luis Suárez.

67
    Po tom, čo bola hra prerušená pre ošetrenie Dayversona sa dokázali hostia dostať až k rohovej zástavke a získali pár sekúnd. Teraz by mal začať kolotoč Barcelony, ktorá má po prvý raz v sezóne na trávniku trojzáprah Messi – Suárez – Neymar.

68
    Hostia hrajú sympaticky, na Camp Nou prišli prekvapiť a zatiaľ od toho nie sú veľmi ďaleko.

69
    Barca začína postupný útok od svojej bránky, no všetci hráči Deportiva čakajú pred svojou šestnástkou.

69
    Prvý raz putovala prihrávka na Suáreza, no uruguajský útočník ju nezachytil.

70
    Femenía sa ocitol na zemi po jednom zo súbojov, no je jasné, že sa snaží získať pár sekúnd navyše.

70
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Edgar Méndez, prichádza Cristian Espinoza.

71
    Do konca zápasu ostáva približne 25 minút, ktoré prinesú poriadne útočný futbal v podaní Barcelony.

72
    Carnero García zastavil tesne za šestnástkou Mascherana a hlavný arbiter López mu bez váhania udelil žltú kartu.

73
    Messi mal loptu v parádnej pozícii, no dnes mu zatiaľ vôbec nejde. Tentoraz sme videli strelu, ktorá skončila vysoko nad bránou.

75
    Argentínsky čarodejník s loptou sa snažil dostať cez dvojicu obrancov, no jeden z nich loptu odkopol až na druhú stranu trávnika.

76
    Barcelona stupňuje svoj tlak a skúša to vzduchom, po zemi, po krídlach,... Uvidíme, dokedy Alavés dokáže odolávať.

77
    Po dlhšej dobe sme videli s loptou na útočnej polovici hostí, no išlo o útok s myšlienkou získať čas.

78
    Messi si narazil loptu, no Rakitićovu prihrávku zobral do rúk Pacheco.

79
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Ibai Gómez, prichádza Víctor Camarasa.

80
    Neymar pri svojej akcii vyšiel s loptou z ihriska a nasleduje odkop v podaní hosťujúceho brankára.

81
    Domáci majú dnes vzadu po rýchlych útokoch problémy. Po Torresovom centri sa snažil zavesiť do vzduchu Dayverson, no chýbalo mu pár výškových centimetrov.

82
    Neymar zahral ďalší barcelonský roh, no po ňom sa Pacheco nemusel vôbec strachovať o to, či bude vyberať loptu zo svojej brány.

84
    Domáci hrajú totálny vabank. Po rýchlej akcii zakrútil loptu od rohovej zástavky Neymar, ale hostia upratali do bezpečia.

86
    Neymar sa dostal po krídle do veľkého vápna, no jeho spätná prihrávka nestála za nič.

87
    Pár minút pred koncom vedú hostia 2:1 a sú veľmi blízko obrovského prekvapenia na úkor majstrovskej Barcelony.

88
    Digneho vysoký center skončil priamo v brankárovom náručí. Luis Enrique sa snaží svojim zverencom vštepiť účinnú taktiku, no majú málo času.

90
    Začala plynúť posledná minúta riadneho hracieho času, Cillessen musel vybehnúť z bránky a schovať loptu do náručia pred rýchlym Espinozom.

90+1
    Začala plynúť prvá z troch nadstavených minút zápasu, v ktorom Barcelona s najväčšou pravdepodobnosťou nezvíťazí.

90+2
    Suárez dostal prihrávku do šestnástky, no tam ho o loptu pripravil jeden zo stopérov.

90+2
    Lopta je na polovici Barcelony, hostia sú veľmi blízko obrovského triumfu!

90+3
    Ľudia opúšťajú Camp Nou veľmi sklamaní, Barcelona príde o prvé tri body v tejto sezóne s nováčikom najvyššej súťaže.

90+4
    Messi mal na kopačke bod! Neymar prihral Dignemu, ktorý vrátil pred bránu Messimu, no ten netrafil bránu!

90+4

Barcelona padla na domácej pôde s Deportivom Alavés! Po góle Dayversona ešte z prvého polčasu sme čakali veľký tlak domácich v druhom dejstve. Ten prišiel, no už po pár sekundách vyrovnal Mathieu. Ten istý hráč mal o chvíľu podobnú príležitosť, no netrafil bránku. Rozhodujúci moment priniesla 64. minúta, kedy zaskočili hostia Blaugranas rýchlou akciou s gólovou koncovkou Ibaia Gómeza. Na výsledku nedokázali zmeniť ani Messi, Suárez a Neymar, a tak majú zverenci Luisa Enriqueho prvú komplikáciu, ktorá by ich mohla v konečnom zúčtovaní mrzieť.

S konštatovaním, že Alavés zobral bod Atléticu a všetky Barcelone sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť. (22:28:50)