Bosna – Nórsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Moldavsko 0:2 (kon.) | Grécko – Albánsko 2:1 (kon.)
Bielorusko – Holandsko 2:2 (kon.) | Malta – Belgicko 2:3 (kon.) | Fínsko – Rakúsko 0:1 (kon.)
Wales – Dánsko 0:4 (kon.) | Portugalsko – Izrael 0:0 (kon.) | Taliansko – Srbsko 1:1 (kon.)
Švajčiarsko – Kazachstan 3:0 (kon.) | Rumunsko – Luxembursko 4:0 (kon.) | Sev. Írsko – Island 0:1 (kon.)
Škótsko – S. Macedónsko 0:1 (kon.) | Írsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Ukrajina – Francúzsko 1:0 (kon.)
Írsko
2:0 (0:0)
Slovinsko
cz Piatok 02.09.2016, 20:30 • Regional Sports Centre, Waterford • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 2

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. (22:26:41)

Je dobojováno! Zápas mezi Irskem a Slovinskem dlouhou dobu spíše nudil, v závěru se ale děly věci. Irské vedení bylo nejprve anulováno, v 87. minutě se už ale stav měnil, když domácí poslal do vedení Charsley. Po vyloučení Šmeho se pak v nastaveném čase ještě z penalty prosadil střídající Maguire.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Kenan Bajrić (Slovinsko).

90+3
    V samotném závěru ještě vystřelil aktivní Shodipo, ovšem Sorčan se potřetí překonat nenechal.

90+3
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Alan Browne, přichází Connor Dimaio.

90+1
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! SEAN MAGUIRE toho po svém nedávném nástupu stihl poměrně hodně – vybojoval penaltu a tu poté sám proměnil. 2:0 pro Irsko!

90+1
    Denis Šme ve vápně fauloval nově příchozího Maguiera a jelikož už jednu žlutou kartu měl, tak po udělení té druhé musí předčasně odejít do šatny.

90
    Nad rámec řádné hrací doby jsou přidány tři minuty.

89
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Courtney Duffus, přichází Seán Maguire.

88
    Ihned po rozehrávce Irové opět zahorizili, Duffus však takové štěstí neměl, branku přestřelil.

87
    Teď už se ale domácí mohou naplno radovat! Zaslouženou vedoucí trefu zaznamenal po přihrávce Cullena HENRY CHARSLEY!

83
    Z ochozů se ozývá značná nevole, rozhodčí si několika posledními výroky moc irských fanoušků nenašli.

81
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Gregor Bajde, přichází Jon Stankovič.

80
    Žlutou kartu dostává Alan Browne (Irsko).

79
    Irové se po centru O´Connora už radovali z vedoucí branky, jenže sudí po přechodu míče přes brankovou čáru odpískal útočný faul Shodipa!

78
    Shodipo je ze všech irských hráčů nejnebezpečnější, už několikáté jeho zakončení ale Sorčan vyrazil.

77
    Kreflův centr domácí defenzívě žádné větší potíže nenadělal, Rogers zasahovat nemusel.

76
    Ožboltův pokus byla obráncem Irska sražená na rohový kop...

75
    Krefl vybojoval pro Slovince rozehrávku z vlastní poloviny, po rozehrávce ale balón prakticky okamžitě získali Irové.

74
    A další přerušení, pro změnu kvůli Bajdeho faulu, jehož obětí se stal krajní irský obránce Kevin O´Connor.

73
    Courtney Duffus se v momentě spoluhráčovy přihrávky ocitl za posledním obráncem a vystavil se tak do ofsajdu.

71
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Dino Hotič, přichází Alen Ožbolt.

68
    Nedovolených zákroků rychle přibylo, ten další si na úkor Brownea připsal slovinský středopololař Aleks Pihler.

67
    Žlutou kartu dostává Denis Šme (Slovinsko).

67
    Žlutou kartu dostává Courtney Duffus (Irsko).

66
    A do třetice střela Charsleyho, který svá mířidla už seřídil ideálně, avšak Sorčan míč do branky nepustil.

65
    Další akce už byla zakončená. Opět se o to postaral Charsley, jenže branku ani teď netrefil.

63
    Irové se postupným útokem dostali až k velkému vápnu, kde jim ale Slovinci ukopli balón až k půlící čáře.

61
    Slovinci v posledních minutách v útoku moc času nepobyli. Nic se na tom nezměnilo ani teď, na řadu přichází odkop Rogerse.

59
    O pár desítek vteřin později pálil Charsley, míč si však cestu do prostoru branky nenašel.

58
    Jack Byrne ale Sorčana nikterak neohrozil, nicméně Irové u balónu ještě zůstávají.

57
    Shodipo byl před vápnem faulován Čmigojem, domácí tak budou zahrávat nadějnou standardní situaci.

55
    Slovinci stále čekají na první střelu na branku, domácí na tom jsou o něco lépe, avšak Sorčan si s oběma pokusy poradil.

54
    Nakonec z toho byla střela, slovinský brankář byl ale ve správný čas na správném místě a Shodipovu koncovku lapil.

53
    A další faul, tentokráte se jim provinil Bajrić, jenž se musí vracet kvůli dlouhému nákopu před Sorčana.

51
    Hrozící protiútok Slovinců zabrzdil taktickým faulem Thomas Hoban, kapitán irské jednadvacítky.

49
    Kreflova střela byla zablokovaná, Daniela Rogerse tak moc nevystrašil, neboť domácí strážce branky zasahovat nemusel.

47
    Po restartu zápasu mají míč na kopačkách zejména Slovinci, jejichž postup je usnadněn po faulu Brownea na Hotiče.

46

Úvodních pětačtyřicet minut žádný světoborný fotbal nenabídlo, jedinou výraznější šanci jsme viděli až v sedmatřicáté minutě, Shodipo však v dobré pozice branku o kousek minul.

45+2

45+1
    Aljaž Krefl si vyšlápl na Cullena a jako první hráč vidí v tomto zápase žlutou kartu.

45+1
    Islandští rozhodčí se rozhodli nastavit dvě minuty.

45
    Běží už poslední minuta základní hrací doby, vzhledem k ošetřování Štulace z úvodu zápasu se ale dá očekávat, že se ještě chvíli hrát bude.

44
    Rozehrál ho Byrne, jenže jeho spoluhráči se k hlavičce nedostali a míč se rychle přesunul doprostřed hřiště.

43
    Rohový kop pro Ostrovany...

42
    Irové na útočné polovině vydrželi jen pár vteřin, Duffus totiž fauloval Krajnce a odevzdal míč Slovincům.

41
    Exekuce přímého kopu se ujal Dino Hotič, branku ale netrefil a Rogers se tak chystá odkopávat.

40
    A díky odpískanému faulu na Čmigoje mají hosté k dispozici nebezpečný volný kop z ideální palebné pozice.

39
    Slovinci se snaží uklidnit hru a pomaloučku se přibližují Danielu Rogersovi.

37
    Olamide Shodipo mezi tři tyče nezamířil, přesto byl gólu hodně blízko, neboť míč prolétl jen těsně vedle Sorčanovy svatyně.

35
    První vážnější zákrok má za sebou Grega Sorčan, jehož pozornost otestoval irský útočník Duffus.

33
    Irové mají k dispozici standardní situaci, a to po nedovoleném zákroku Bajriće.

32
    Konečně se ke střele dostali i Slovinci, Aljaž Krefl každopádně mezi tři tyče nezamířil.

31
    Dino Hotič na útočné polovině fauloval Cullena, kopat se tak bude proti slovinské svatyni.

29
    Irové už několik vteřin kombinují s míčem na kopačkách, zatím se tak děje hodně daleko od branky Sorčana.

27
    Tempo hry stále není bůhvíjaké, v sedmadvacáté minutě nadále čekáme na první šanci.

24
    Za Iry se ke koncovce probil pravý obránce Eoghan O'Connell, Sorčan proti jeho pokusu ale zasahovat nemusel.

21
    Další irské snažení se moc nepovedlo, jednomu z hráčů utekl míč za brankovou čáru a Sorčan tak vykopává.

19
    O rozehrávku se postaral Jack Byrne, jenže hosté bránění zvládli na výbornou a zakopli míč do autu.

18
    V osmnácté minutě tu máme první zajímavou standardku, po faulu Šmeho ji budou kopat domácí Irové.

17
    Držení míče: 33% – 67%.

15
    Rychlý výpad Slovinců dokázal Irové včas zastavit, hosté pokračují jen autovým vhazováním.

13
    Po jednom z řady faulů ve středu hřiště rozehrávají hosté volný kop z poměrně velké dálky.

11
    Slovinci v úvodu drží míč častěji, Daniel Rogers ale je ve své branky zatím naprosto bez práce.

9
    Sledujeme hodně opatrný úvod zápasu, ani jeden z týmů si zatím žádnou šanci nevytvořil.

7
    Jako první zkusil vystřelit irský křídelník Henry Charsley, jeden z obránců ale srazil míč do bezpečné zóny.

6
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Leo Štulac, přichází Jure Balkovec.

5
    Tím postiženým je Leo Štulac, jenž je odnášen na nosítkách a pravděpodobně dohrál už v samotném úvodu zápasu.

4
    Hra je přerušena kvůli zranění jednoho z hráčů, na hřišti už jsou také lékaři.

2
    Několik prvních útoků skončilo neúspěchem, irská obrana se zatím do problémů nedostala.

1

Irsko: Rogers – O´Connell, Rea, Hoban (C), O´Connor – Cullen, Browne – Charsley, Byrne, Shodipo – Duffus.
    Náhradníci: Bossin – Hoare, Dimaio, Connolly, Maguire, Toner, Mulraney.

Slovinsko: Sorčan – Šme, Kavčič, Krajnc (C) – Črnigoj, Bajrić, Pihler, Krefl – Hotić, Bajde, Štulac.
    Náhradníci: Zabret – Ejup, Stanković, Kastrevec, Zahovič, Balkovec, Ožbolt.

Rozhodčí: Árnason – Gudmundsson, Gunnarsson (všichni z Islandu).

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný páteční páteční večer při sledování textového přenosu z kvalifikačního zápasu na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od dvaceti hodin a třiceti minut se zaměříme na duel mezi Irskem a Slovinskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.