Bosna – Nórsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Moldavsko 0:2 (kon.) | Grécko – Albánsko 2:1 (kon.)
Bielorusko – Holandsko 2:2 (kon.) | Malta – Belgicko 2:3 (kon.) | Fínsko – Rakúsko 0:1 (kon.)
Wales – Dánsko 0:4 (kon.) | Portugalsko – Izrael 0:0 (kon.) | Taliansko – Srbsko 1:1 (kon.)
Švajčiarsko – Kazachstan 3:0 (kon.) | Rumunsko – Luxembursko 4:0 (kon.) | Sev. Írsko – Island 0:1 (kon.)
Škótsko – S. Macedónsko 0:1 (kon.) | Írsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Ukrajina – Francúzsko 1:0 (kon.)
Fínsko
0:1 (0:0)
Rakúsko
cz Piatok 02.09.2016, 18:00 • Hietalahti, Vaasa, Finsko • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 7

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dnešního online přenosu fotbalové kvalifikace U21, v níž se v rámci sedmé skupiny utká FINSKO s RAKOUSKEM.

Utkání se odehraje na stadionu Hietalahti ve finském Vaasa a provede jím trojice ukrajinských sudích, jako hlavní Anatolij Abdula, na čarách s asistenty Oleksandrem Komijkem a Viktorem Matjašem. Čtvrtým sudím je delegován jejich krajan Jaroslav Kozyk.

Finsko
    Finové již mají zápasy na hřištích dvou favoritů Německa a Rakouska již za sebou (0:4 a 0:2) a právem stále pomýšlejí na druhé místo, které posílá tým alespoň do baráže. Oproti svému dnešnímu soupeři mají svěřenci Tommi Kautonena přece jenom lepší los, po dnešním zápase následuje domácí duel s Německem, poté Ázerbajdžánem a kvalifikaci zakončí na hřišti již odevzdaného Ruska.

Rakousko
    V souboji dvou sousedů v tabulce bude druhé Rakousko (15 b.) hájit barážovou druhou příčku před dotírajícím Finskem, které je aktuálně třetí s tříbodovou ztrátou. Mladí Rakušané schytali nepříjemný výprask v listopadovém utkání v Německu, kde na hřišti lídra skupiny prohráli 2:4. V březnovém utkání těsně porazili outsidera z Faerských ostrovů na svém hřišti jen 1:0 a jejich forma je tak zahalena několika otazníky...

Finsko: Virtanen – Hatakka, Pirttijoki, Väisänen (C), Jensen – Lassas, Kamara, Hradecky, Yaghoubi – Skrabb, Tuominen
    Náhradníci: Eriksson – Kabashi, Soiri, Holmgren, Veteli, Jensen, Taylor

Rakousko: Bachmann – Stec, Wydra (C), Schoissengeyer, Martschinko – Horvath, Laimer, Grillitsch, Serbest, Murg – Friesenbichler
    Náhradníci: Kuster – Wöber, Jäger, Dovedan, Jakupovic, Sallahi, Rasner

Rozhodčí: Abdula – Kornijko, Matjaš (vš. UKR).

1

2
    První střelu si připisují hosté, Grillitsch se však mezi tři tyče netrefuje.

4
    Friesenbichler fauluje Hatakku, míč mají domácí.

5
    Jenže Finové vzápětí o míč přicházejí, útočný faul Yaghoubiho.

7
    Autové vhazování domácích, z levé strany, na útočné polovině.

10
    Je za námi prvních deset minut utkání, které zatím žádný vzruch nepřineslo.

12
    Hosté se drží na útočné polovině.

13
    A je tu střelecký pokus, Friesenbichler zkouší štěstí, ale bránící hráč dokázal střelu zablokovat.

14
    Akce hostů pokračuje, Horvath pálí na branku, Virtanen musel zasahovat a vytěsnit míč na roh.

15
    Rohový kop hostů rozehraje z pravé strany Grillitsch.

16
    Domácí se ubránili a sami nyní mohou jít do útoku.

17
    Finská tým vhazuje z pravé strany, na své polovině, hned vzápětí ale domácí o míč přicházejí.

19
    Faulem Friesenbichlera končí útočná akce hostů.

20
    Virtanen má míč a bude rozehrávat od své branky.

21
    Finové zůstávají u míče po útočném faulu Horvatha.

23
    Po faulu Serbesta získávají míč domácí, ti ale mají problém zakombinovat na útočné polovině.

24
    Domácí útočí, dostávají se do blízkosti pokutového území, kde ale po faulu Jensena ztrácejí míč.

25
    Rakouští mladíci kombinují v blízkosti půlící čáry.

27
    Horvath faulován ve středovém kruhu, hosté útočí po pravém křídle.

28
    Domácí vhazují z levé strany, na útočné polovině a mohou se tak udržet v blízkosti pokutového území Rakouska.

30
    Po prvních třiceti minutách je stav stále nerozhodný, na první gól si musíme počkat do dalšího průběhu.

32
    Serbet fauluje Hradeckého, míč získávají domácí.

33
    První gólová šance zápasu, domácí Fredrik Lassas trefuje brankovou konstrukci branky rakouského výběru!

34
    Hradecky fauluje Murga, míč získávají hosté.

36
    Hosté útočí po levém křídle, domácí se zatím úspěšně brání.

38
    Rakouští mladíci se drželi na útočné polovině, nakonec ale jejich snažení přerušil odpískaný ofsajd, v němž se nachytal Horvath.

39
    Za půlící čárou byl faulován Yaghoubi v souboji s Laimerem, volný kop pro Finsko.

40
    Je před námi posledních pět minut prvního poločasu, Finové ztrácejí míč na útočné polovině, hrají hosté.

40
    Žlutou kartu dostává Väisänen (Finsko) za faul na Martschinka.

41
    Hosté se dostávají do útoku, Laimer zkouší střelecké štěstí, ale střela byla zablokována.

42
    Hosté mají častěji míč ve svém držení, ale ani to zatím ke gólu nevedlo.

43
    Friesenbichler byl příliš aktivní v souboji s Jensenem, kde si počínal v rozporu s pravidly a je pískán faul.

44
    Martschinko netrefuje branku domácího výběru a Finové jdou do protiútoku.

45
    Rychlou akci finského výběru zakončil střelou Skrabb, s níž si ale Bachmann dokázal poradit.

45+1

V prvním poločase jsme sledovali vyrovnaný fotbal, oba týmy ohrozily branku soupeře pouze jednou a není divu, že na první gól si budeme muset počkat do druhého poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

46

46
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Tuominen, přichází Jensen.

47
    Žlutou kartu dostává Wydra (Rakousko) za faul na Kamaru, volný kop domácích.

48
    Míč si vzal Yaghoubi, jehož pokus však mířil pouze vedle branky rakouského výběru.

49
    Po dalším faulu hostů, jmenovitě Serbesta, mají domácí další volný kop, který rozehraje Skrabb.

50
    Rakušané vybojovali rohový kop, který bude Murg rozehrávat z pravé strany.

51
    Míč však skončil v autu, vhazují domácí, Rakušané branku soupeře neohrozili.

53
    Virtnanen má míč ve své moci a vykopává od branky.

55
    Hradecky musel být ošetřován po zákroku Stece.

57
    Střelecký pokus Murga, jehož pokus byl ale zablokován.

58
    To na druhé straně Jensenovu střelu nikdo zablokovat nedokázal, nakonec to ale nebylo zapotřebí, míč totiž i tak skončil vedle branky.

61
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Grillitsch, přichází Dovedan.

62
    Hosté vybojovali rohový kop, který Murg rozehraje z levé strany.

63
    Murg již rozehrál, míč se dostal k Laimerovi, jehož pokus byl zablokován.

64
    Žlutou kartu dostává Kamara (Finsko) za faul na Friesenbichlera.

66
    Akce hostů končí odpískaným ofsajdem Dovedana.

67
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Hradecky, přichází Taylor.

68
    Marschinko se dostává ke střele, ale branku Finska netrefuje.

69
    Rohový kop pro domácí tým, ovšem až poté, co hosté prostřídají.

69
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Murg, přichází Sallahi.

70
    Finsko již rozehrálo rohový kop, ale Skrabbovi je odpískán útočný faul.

71
    Sallahi bude rozehrávat volný kop po faulu Väisänena.

72
    Míč se dostává k Martschinkovi, jehož pokus míří vedle branky.

73
    Yaghoubi fauluje Horvatha, míč pro Rakousko.

75
    Hosté vybojovali rohový kop.

76
    Sallahi rozehrál rohový kop, ale Horvathovi je odpískán útočný faul a míč získávají domácí.

76
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lassas, přichází Soiri.

78
    Žlutou kartu dostává Serbest (Rakousko) za faul na Jensena.

81
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Laimer, přichází Jäger.

84
    Žlutou kartu dostává Martschinko (Rakousko) za faul na Hatakku.

85
    Volný kop rozehrává za domácí tým Yaghoubi.

86
    Míč se dostal k Jensenovi, ten vystřelil, ovšem branku soupeře netrefil.

87
    Žlutou kartu dostává Pirttijoki (Finsko) za faul na Dovedana.

89
    Volný kop hostů bude rozehrávat Wydra.

89
    A Wydra již rozehrál, zkusil to přímo na branku, ovšem Virtanen byl na svém místě a chytá.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, míč má ve svém držení Bachmann, který rozehrává od své branky.

90+1
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Veledůležitý gól hostů! Po přihrávce Horvata se prosazuje NIKOLA DOVEDAN, který tak možná vystřelil svému týmu cenné tři body v boji o postup!

90+2
    Sudí nastavil čtyři minuty, domácím chybí již hodně málo času.

90+3
    Žlutou kartu dostává Horvath (Rakousko) za faul na své polovině, kterým nabízí domácímu týmu výhodu volného kopu.

90+4

Utkání končí vítězstvím rakouského týmu, který tak v tabulce odskakuje na druhém místě svému dnešnímu soupeři již na šestibodový rozdíl! Utkání spělo k bezbrankové remíze, ale nakonec se Rakousko dočkalo důležitého gólu v nastaveném čase, který rozhodl o vítězství hostů.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:51:59)