Dvojhra (ženy) – o 3. miesto Vítěz: Kim Song I (PRK) (kon.) | Dvojhra (ženy) – finále Vítěz: Ting Ning (CHN) (kon.)
Dvojhra (muži) – semifinále (kon.)
koniec udalosti
Dvojhra (ženy) – finále

Vítěz: Ting Ning (CHN)

cz Štvrtok 11.08.2016, 02:30Olympijské hry - stolný tenis

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.

Dobrý pozdní večer, zdravím všechny příznivce stolního tenisu té nejvyšší úrovně, ženská dvouhrá dnes vyrcholí finálovým soubojem mezi Li Siao-sia a Ting Ning. Čeká nás repríza londýnského finále, na minulých olympijských hrách byla v rozhodujícím zápase úspěšnější Li Siao-sia. Kdo uspěje tentokrát? Nezapomeňte se dívat, utkání o zlato startuje v 02:30.

Ting Ning
    Druhá nejvýše postavená hráčka v žebříčku touží po olympijském zlatu. Dvakrát dokázala ovládnout Mistrovství světa, a to v letech 2011 a 2015, olympijský titul ji však schází. Nyní přichází ideální příležitost na to, aby oplatila své krajance Li Siao-sia porážku z Londýna.
    Na cestě do finále ztratila Ting Ning jeden jediný set, a to v semifinálovém duelu s Korejkou Kim Song I.

Li Siao-sia
    Druhá z finalistek je na žebříčku o tři pozice níže, přesto už také okusila, jaké je to být světovou jedničkou. Jejím největším úspěchem je bezpochyby vítězství na Hrách v Londýně, kromě toho také vyhrála Mistrovství světa v roce 2013.
    V Riu má zatím excelentní formu, předvádí naprosto bezchybnou hru a v průběhu turnaje neztratila ani set. Preciznost její hry pocítila v semifinále Japonka Fukuharová, která uhrála za celý zápas pouze devět míčků a neměla proti fantasticky hrající Číňance jedinou šanci uspět.

1-1
    Už první dvě výměny naznačily, že nás dnes čeká opravdu špičkové finále.

2-1
    Ting Ning zaútočila z forhendové strany křížem, čímž přelstila soupeřku.

3-1
    Úspěšný servis, po kterém dělá Li Siao-sia chybu na přijmu.

4-1
    Ting Ning začala skvěla, zatím je ve výměnách přesnější a zaslouženě vede.

5-1
    Ofenzivní přestřelka končí ziskem bodu pro Ting Ning, její krajanka zasáhla síť.

6-1
    Opět si Li Siao-sia nedokázala poradit se skvělým servisem své soupeřky.

6-2
    Poprvé odhaluje své zbraně také Li Siao-sia, útok po lajně přinesl zasloužené ovoce.

6-3
    Li Siao-sia se ještě snaží smazat náskok soupeřky.

7-3
    Dobře zvolená kombinace úderů, Ting Ning donutila soupeřku k chybě.

8-3
    Ting Ning přešla do ofenzivy a zahrála nechytatelnou smeč do bekhendové strany soupeřky.

9-3
    První set má zatím rychlý průběh, Li Siao-sia dělá až příliš mnoho chyb, zatím nemůže najít recept na dobře narotované údery soupeřky.

9-5
    Teď však získává dva míčky v řadě a ještě se v první sadě nevzdává.

9-6
    Ting Ning posílá forhendový úder do zámezí.

9-7
    Že bychom byli svědky obratu v první sadě? Li Siao-sia si vyšlápla na soupeřku vítězným forhendem a i nadále snižuje.

9-8
    Li Siao-sia zaútočila diagonálně do bekhnedu soupeřky, ta dělá chybu!

10-8
    První dechberoucí výměna ve dnešním finále jde na konto Ting Ning, která má k dispozici dva setboly!

10-9
    Ting Ning dělá chybu rovnou z podání a daruje míček soupeřce.

11-9
    Druhá hráčka žebříčku však přeci jen dotáhla první set do zdárného konce! Bekhendový topspin byl příliš tvrdý soustem pro Li Siao-siu, která mocně dotahovala, jenže v samotné koncovce setu již na svou soupeřku nestačila.

1-0
    Výměnu plnou bekhendových topspinů zakončuje Li Siao-sia úderem do sítě.

1-1
    Skvělá reakce Li, která dokázala vytáhnout z bekhendu krásný úder po čáře.

1-2
    Druhý míček v řadě pro mladší z Číňanek, Ting Ning posílá míček do zámezí.

2-2
    Opět je však srovnáno, Ting Ning tentokrát pomohla hranu stolu, od níž se míček odrazil mimo dosah soupeřky.

2-3
    Jsme svědky daleko přímočařejšího stolního tenisu, než tomu bylo v zápase o bronz. Obě hráčky se nebojí útočit a skoro vůbec nepoužívají údery se spodní rotací.

2-4
    Li Siao-sia vede poprvé v utkání o dva body a jde na servis.

3-4
    Ting Ning zaútočila do bekhendu soupeřky, která zaváhala a dělá chybu.

3-5
    Špatný příjem, Li vede znova o dva body.

3-6
    Hraje se opravdu ve velkém tempu, Li Siao-sia trochu zpřesnila hru a na skóre je to znát.

3-7
    Fantastický kontra forhend od páté hráčky světa, druhý set se pro ni vyvíjí příznivě.

3-8
    Po dalším ofenzivním představení je to už 8-3.

3-9
    Tvrdý forhend po lajně byl příliš tvrdým soustem pro druhou hráčku světa a Li Siao-sia je dva míčky od zisku setu.

5-9
    Ting Ning ještě reaguje a zásluhou dvou úspěšných výpadů snižuje.

5-10
    Přímý bod z podání, Ting Ning se nepovedl příjem a Li Siao-sia má k dispozici pět setbolů.

5-11
    Ve druhém setu začala hrát Li Siao-sia přesněji, zasazuje své soupeřce smrtící kontra údery a získává druhou sadu, čímž srovnává stav utkání na 1:1.

0-1
    Li Siao-sia útočila forhendem do bekhendu soupeřky a tato taktika nyní byla úspěšná.

1-1
    Ting Ning srovnává po nepřesném bekhendu soupeřky.

1-2
    Od pásky se míček z pálky Ting Ning odrazil do zámezí.

2-2
    Nádherný topspin Ting Ning vrátila pátá hráčka světa jen do sítě.

3-2
    Tentokrát páska stála na straně druhé hráčky světa, míček míří do autu.

4-2
    Obě hráčky předvádějí při bekhendových přestřelkách naprosto fantastickou hbitost, chyba přichází jen ojediněle.

5-2
    Teď však Li Siao-sia chybuje při pokusu o výpad a prohrává již o tři body.

6-2
    Další výměna jde na konto druhé hráčky světa.

6-3
    Další přestřelka končí dlouhým úderem Ting Ning.

7-3
    Ting Ning přetlačila svou soupeřku, která z bekhendu trefuje jen síť.

7-4
    Diagonální úder Ting Ning doletěl až do zámezí.

7-5
    Další snížení stavu. Li Siao-sia byla při ofenzivním pokusu velice přesná a zaslouženě získává bod.

8-5
    Skvělý přechod z obrany do útoku předvedla Ting Ning a forhendem po lajně ukončuje výměnu.

8-6
    Při bekhendových výměnách má mírně navrch Li Siao-sia, soupeřce často míček z pálky uteče do zámezí.

8-7
    Útok ven z kurtu, a pak topspin po čáře. To je ideální kombinace, kterou předvedla Li Siao-sia a snižuje.

9-7
    Ting Ning se zaskvěla skvělým kontra forhendem a je dva míčky od zisku setu.

9-8
    Pokus o vítězný úder je neúspěšný. Li Siao-sia snižuje na rozdíl jediného bodu.

9-9
    Li Siao-sia srovnává a vrací se zpět do boje o třetí sadu. Opět zahrála soupeřce do bekhendu a dočkala se její chyby.

9-10
    Třetí míček pro Li Siao-siu, která se dostála z těžké situace a nyní má k dispozici setbol.

10-10
    Přesný a účinný servis! Li Siao-sia nedokázala vrátit míček zpět přes síťku.

10-11
    Druhý setbol však přichází záhy, Li Siao-sia se o něj zasloužila vítězným úderem křížem.

11-11
    Ani druhou šanci však Li Siao-sia nevyužívá a je opět srovnáno!

11-12
    Jak se s nabídnutou šancí vypořádá tentokrát? Skvělý útok z bekhendu přináší další setbol.

12-12
    Bitva o třetí sadu stále nekončí. Ting Ning se nebála a přelstila soupeřku útočným úderem na čáru.

13-12
    A karty se obrací! Li Siao-sia posílá míček příliš daleko a setbol má k dispozici Ting Ning.

14-12
    A druhá hráčka světa ví, jak s takovou situací naložit! Hned prvním úderem po servisu se pustila do útočení a forhendem po čáře přelstila soupeřku! Ting Ning vede 2:1 na sety.

1-0
    Opět exkluzivní útočná paráda. Více trpělivosti prokázala Ting Ning a po příliš dlouhém úderu soupeřky získává první bod.

1-1
    Náramný bekhendový topspin končí v růžku.

1-2
    Pokud jedna z hráček zahraje pomalejší úder, ta druhá to okamžitě potrestá. Stejně tak to platilo i při předcházející výměně.

1-3
    Pátá hráčka světa vede 3:1, opět se ji podařilo efektně zaútočit.

1--4
    Li Siao-sia si pochutnala na soupeřce náramným bekhendem do protipohybu.

1-5
    Čtvrtý set se zatím vyvíjí jednoznačně, Li Siao-sia hraje soustředěně a usiluje o vyrovnání stavu setů.

2-5
    Ting Ning ale také ukázala svoji extratřídu a přetlačila soupeřku.

3-5
    Vítězný bekhend křížem a rozdíl ve skóre je jen dva body.

4-5
    Další přímý bod z podání, Ting Ning svého kvalitního servisu často využívá k zisku bodů.

5-5
    Čtyři míčky v řadě pro Ting Ning. Náramný forhendový výpad křížem.

6-5
    A obrat v tomto setu pokračuje. Míček se od pásky odrazil až za stůl.

6-6
    Li Siao-sia reaguje vítězným forhendem po čáře do protipohybu.

7-6
    Chyba páté hráčky světa z bekhendu, Ting Ning je o krok napřed.

7-7
    Dlouho to však netrvalo a opět máme srovnáno.

7-8
    Li Siao-sia zahrála z příjmu velmi agresivní úder, po kterém krajanka chybuje.

7-9
    Li Siao-sia překvapila soupeřku rovnou ze servisu a vede 9-7.

8-9
    Ting Ning nechce dopustit setboly a náramným forhendem snižuje.

8-10
    V bekhendové přestřelce byla aktivnější Li Siao-sia, která se po zásluze dostává k setbolům.

9-10
    První setbol ještě Ting Ning odvrací, bekhend páté hráčky světa letí do zámezí.

9-11
    Druhý setbol však Li Siao-sia proměňuje a srovnává na 2:2. Forhend křížem tentokrát na soupeřku zaúčinkoval a vítězka MS 2013 se může radovat.

1-0
    Ting Ning zvolila útok po čáře a soupeřka nestihla adekvátně zareagovat.

1-1
    Forhend křížem byl pro druhou hráčku světa příliš tvrdým soustem, obě hráčky mají po jednom bodu.

1-2
    Úder Ting Ning letí až za stůl.

1-3
    Druhá chyba z podání v tomto zápase od Ting Ning, lehký bod pro soupeřku.

1-4
    Li Siao-sia jde do mírného trháku. Bekhend křížem byl nepolapitelný.

1-5
    Ting Ning se nyní nemůže dostat do tempa a ve druhém setu ztrácí, údery Li Siao-sie jsou naprosto přesné a účinné.

2-5
    Po dlouhé době však i pátá hráčka světa chybuje a pouští soupeřce bod.

2-6
    Rovnou z příjmu poslala Li Siao-sia na druhou stranu vítězný úder! To bylo znamenité.

3-6
    Chyba z bekhendu, Ting Ning snižuje na rozdíl tří bodů.

3-7
    Excelentní výměna! Obě hráčky hrály bekhendové topspiny na absolutní riziko, pak však Li Siao-sia změnila rytmus hry a poslala míček do opačného rohu.

3-8
    Krása střídá nádheru a diváci jsou ve varu! Exhibiční výměnu získává na své konto Li Siao-sia, která už byla v jednu chvíli skoro na kolenou, jenže dokázala vývoj výměny otočit a vede 8-3.

3-9
    Pátá sada se zatím vyvíjí jasně ve prospěch Li, která hraje zatím bezchybně.

4-9
    Zvláštní rotaci použila Ting Ning, možná i proto překvapila Li, která už nedokázala vrátit míček na druhou stranu.

4-10
    Li Siao-sia zakončila míček zdařilou smeří a má šest setbolů!

5-10
    Další fantastická výměna, při které oči nestíhají sledovat rychlost letícího balónku. Ting Ning ještě snižuje, její situace v páté sadě je však nadále velmi složitá.

6-10
    Naděje umírá poslední. Ting Ning se možná v závěru sady trošku uvolnila a přidala na své konto další bod.

7-10
    Třetí míček v řadě pro Ting Ning, že by nervy pracovaly v případě páté hráčky světa?

8-10
    Další chyba a množství setbolů se postupně ztenčuje! Už je to jen 10-8.

8-11
    Jenže Li Siao-sia nebyla světovou jedničkou jen tak náhodou a opět to v důležitém momentě ukázala. Útok Ting Ning zastavila páska a Li Siao-sia se dostává do vedení 3:2 na sety!

1-0
    Ting Ning ovládla další bekhendovou výměnu a získává první míček v šesté sadě.

2-0
    Zdařilý útok křížem, druhá hráčka světa začíná tento set lépe.

3-0
    Li Siao-sia byla zahnána do rohu, ze kterého se ji nepodařilo vrátit míček zpět do hry.

3-1
    Li Siao-sia přidala na razanci, čímž překvapila soupeřku.

4-1
    Páté hráčce světa se nezdařil příjem, přímý bod z podání pro Ting Ning.

4-2
    Po špatném příjmu tentokrát přichází na řadu vítězný úder z forhendu.

5-2
    Opět však Li Siao-sia míří pouze do autu, Ting Ning vede 5:2.

5-3
    Ting Ning při pokusu o vítězný úder po lajně těsně míjí stůl.

6-3
    Tentokrát však soupeřku nachytala forhendem křížem a opět vede o tři body.

6-4
    Změna rytmu, to je recept na Ting Ning. Ostatně to je recept na každou hráčku, ale dokázat to zdařile provést, to je velmi náročné.

6-5
    Vitězný bekhend Li Siao-sii a rozdíl Ting Ning se výrazně ztenčil.

7-5
    Náramný útok forhendem po čáře a Ting Ning je zase o dva body napřed.

8-5
    Li Siao-sia se neubránila tvrdým úderům soupeřky.

8-6
    Po prasátku možná došlo u Ting Ning k mírné ztrátě koncentrace, každopádně poslala míček pouze do zámezí.

9-6
    Další výpad Ting Ning byl úspěšný a možná se blíží rozhodující sada!

9-7
    Li Siao-sia se ještě v tomto setu nevzdává a snižuje na rozdíl dvou bodů. Situace se nezalekla a šla za bodem prostřednictvím vítězného úderu.

10-7
    Teď však prokázala dobrý bekhend Ting Ning a má k dispozici tři setboly.

11-7
    Finále olympijského singlu žen rozhodne až sedmý set! Ting Ning si pomohla servisem a Li Siao-sia poslala míček pouze do síťky. Dlouhá a napínavá bitva pokračuje!

1-0
    V rozhodující sadě už budou hrát roli také nervy a emoce. První výměnu získává Ting Ning a hlasitě se povzbuzuje.

2-0
    Li Siao-sia se dopouští chyby a pouští soupeřku do vedení.

3-0
    Pátá hráčka světa opět chybuje a je zcela logické, že si za tohoto stavu vyžádala oddechový čas.

3-1
    Přestávka Li Siao-sii pomohla k tomu, aby se mohla částečně uklidnit. První míček po oddechovém čase získává na svou stranu.

3-2
    Skvělý vítězný forhend křížem. Stav je 3:2 a Li Siao-sia je zpět ve hře.

3-3
    Náramné představení! Další agresivní forhend po čáře znamená vyrovnání v rozhodujícím setu.

4-3
    Ting Ning se ovšem také nechce nechat zahanbit a forhendem ukončuje výměnu.

5-3
    Bekhend po čáře byl příliš tvrdým soustem pro pátou hráčku světa, která se nedokázal ubránit a opět ztrácí dva body.

6-3
    Paní štěstěna dnes stojí na straně Ting Ning! Míček se od pásky odrazil nechytatelně těsně na druhou stranu stolu.

6-4
    Reakce přichází záhy. Vítězný bekhend křížem a snížení na 4:6.

7:4
    Nyní obě hráčky trochu ubraly z razance, ale Li Siao-sia přidává další omyl z bekhendu a Ting Ning je k vítězství blíže.

8:4
    Chyba z příjmu od páté hráčky světa. Ting Ning vede 8:4 a stále se přibližuje vysněnému primátu.

9:4
    Nervy pracují naplno! Li Siao-sia znovu chybuje a pouští soupeřku do trháku!

9-5
    Ještě však neskládá zbraně a po povedeném výpadu snižuje.

10-5
    Opět získává Ting Ning přímý bod z podání a má k dispozici 5 mečbolů!

10-6
    První mečbol Li Siao-sia díky dobrému příjmu odvrací.

10-7
    Ještě není konec! Pátá hráčka světa ustála složitou situaci a snižuje. Ting Ning si vyžádala oddechový čas, potřebuje se před důležitou výměnou zkoncentrovat.

11-7
    Je konec! Ting Ning oddechový čas prospěl a se slzami v očích zvedá ruce nad hlavu!

Olympijskou vítězkou ve stolním tenise žen se stává Ting Ning, která dokázala v repríze londýnského finále oplatit své krajance porážku a zaslouženě se může radovat ze zisku zlaté medaile! Dramatické utkání nabízející extrémně vysokou kvalitu hry rozhodla až sedmá sada, ve které měla pevnější nervy Ting Ning.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového dne. (03:51:05)