Nórsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 1:3 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:1 (kon.)
Maďarsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 5:0 (kon.)
Francúzsko
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Fínsko
Sobota 14.05.2016, 11:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

59:45
    Až 15 sekúnd pred záverečnou sirénou získali Francúzi buly v strednom pásme a odvolali brankára.

54:43
    Fínsko sa bude brániť! Granlund inkasoval dvojminútový trest za podrazenie.

54:35
    Francúzsko bude hrať presilovú hru a počas avizovaného vylúčenia súpera vykorčuľoval brankár Quemener na striedačku. To sa ale domácim takmer stalo osudné, pretože puk sa im nešťastne odrazil a smeroval priamo za čiaru, avšak tesne pred ňou ho Francúzi zastavili.
    Piérre-Eduard BELLEMARE - 1:3

52:31
    Francúzsko dalo gól!
    Rozhodca napokon po dlhej konzultácii tento presný zásah uznal. Jeho autorom je PIÉRRE-EDUARD BELLEMARE, ktorý sa vo veľkom zmätku pred bránkou súpera zorientoval najlepšie, vypichol puk a ešte ho aj dostal za čiaru. Asistencie: Sacha Treille, Yohan Auvitu.

52:31
    Rozhodca telefonuje už tri minúty. Tento zápas sa pre konzultácie s viveoarbitrom poriadne predlžuje.

52:31
    Francúzsko sa v dvojnásobnej presilovke teší zo zníženia, ale opäť sa bude telefonovať videorozhodcovi.

51:33
    Fíni sa budú jednu minútu a 11 sekúnd brániť v trojici proti piatim hokejistom Francúzska! Za zdržovanie hry je vylúčený Koskinen, jeho trest si odsedí jeden z korčuliarov.

50:44
    Zmena v bránke Francúzska. Huet smeruje na striedačku, na jeho miesto nastúpi Quemener.

50:44
    Fínsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za krosček Komarov.

48:21
    Francúzsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Meunier.

40:27
    Fínsko mohlo vyhrávať už o štyri góly! Lindell sa sám natlačil priamo pred bránku súpera a zaknčoval, ale Huet si zachoval chladnú hlavu a ustál to.
    Patrik LAINE - 0:3

34:50
    Fínsko dalo gól!
    Fíni nechcú dopustiť ani len zníženie a opäť navyšujú svoj náskok. PATRIK LAINE teraz korčuľoval pred bránku, kde iba vložil hokejku do nahodenia z pravej strany a puk usmernil k žrdi. Asistencie: Jussi Jokinen, Aleksander Barkov.
    Aleksander BARKOV - 0:2

30:40
    Gól platí! ALEKSANDER BARKOV tečoval puk po strele od modrej čiary a rozhodcovia sa po niekoľkých minútach zhodli, že nešlo o hru vysokou hokejkou. Asistencie: Patrik Laine, Jussi Jokinen.

30:40
    Rozhodca je v boxe časomeračov už štyri minúty, ale stále nie je jasné, či bude fínsky gól platiť. Fínski diváci si čakanie spríjemňujú mexickými vlanami.

30:40
    Rozhodca telefonuje už veľmi dlho a diváci si pýtajú presný zásah. Finálny verdikt ešte stále nepoznáme.

30:40
    Fínsko sa teší z gólu, ale opäť sa bude telefonovať videorozhodcovi.

29:19
    Rozhodca ale po krátkom telefonáte rozpažil a skóre sa nemení. Koivu pred takmer minútou neskóroval.

29:19
    Hra je prerušená a rozhodcovia sa radia o predchádzajúcej strele fínskeho kapitána. Je možné, že Koivu dal gól a bude sa telefonovať videoarbitrovi!

28:23
    Fínsky kapitán Koivu zahodil veľkú šancu na skórovanie! Hokejkou sa poriadne rozohnal pred ležiacim gólmanom, ale napokon priestor troch žrdí prepálil.

25:12
    Brániť sa bude aj Fínsko! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Lajunen.
    Esa LINDELL - 0:1

25:00
    Fínsko využíva presilovú hru a ujíma sa vedenia! ESA LINDELL si puk vymenil so spoluhráčom v ľavom kruhu a dostal spätnú prihrávku za kruhy. Tam sa do strely poriadne tvrdo oprel a umiestnil ju k pravej žrdi. Asistencie: Mikael Grandlund, Mikko Koivu.

23:39
    Francúzsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za narazenie na mantinel da Costa.

13:40
    Francúzsko sa bude opäť brániť! Raux inkasuje dvojminútový trest za držanie.

11:30
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu, brániť sa bude Francúzsk! Na trestnú lavicu odchádza z ahákovanie Lampérier.

02:36
    Skóre mohlo byť otvorené! Pyörälä prihral medzi kruhy, kde ostal osamotený Koskiranta, ale jeho okamžitú strelu vyrážačkou vytesnil skvelý Huet!

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 53. Bellemare (Treille, Auvitu) – 25. Lindell (Grandlund, Koivu), 31. Barkov (Laine, Jokinen), 35. Laine (Jokinen, Barkov)

Francúzsko: Huet (51. Quemener) – Auvitu, Moisand, Dieudé-Fauvel, Beron, Janil – Fleury, Bellemare, S. Treille – Y. Treille, Meunier, Perret – Claireaux, Ritz, Desrosiers – Bertrand, da Costa, Lampérier – Bertheon
    Fínsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Lindell, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Salmela – Jokinen, Barkov, Laine – Granlund, Koivu, Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Lajunen, Pulkkinen

Rozhodca: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lhotský (CZE)