Washington – Pittsburgh 3:1 (kon.) | San Jose – Nashville 5:1 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 4:0 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (1:1, 2:0, 0:0) Stav série: 2:3
Pittsburgh Penguins
cz Nedeľa 08.05.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Semifinále V. konferencie

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (04:08:11)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Braden Holtby (WSH) 30 zák., 1 gól, 96.8%
    2. Alexander Ovečkin (WSH) 1+1
    3. T.J.Oshie (WSH) 1+0

Pátý zápas série mezi Washingtonem a Pittsburghem je u konce a po třech prohrách v řadě se tentokrát z vítězství radují domácí Capitals. Ti v poslední třetině bez větších potíží udrželi dvoubrankový náskok a to i přesto, že Tučňáci hráli více než tři minuty powerplay. Série se tak přestěhuje zpátky do Pittsburghu, kde budou chtít Pens určitě vyhrát, neboť po případném vyrovnání série na 3:3 by se jim ve Washingtonu hrálo hodně těžko.

59:51
    Puk je znovu jen v neutrální zóně. Peenguins už nemají čas na vyrovnání a stoprocentně se tak bude hrát šestá utkání!

59:31
    Kris Letang si připisuje další střelu. Tentokrát však byl projektil od modré čáry zablokován blokujícími beky soupeře.

59:12
    Menší zmatky v mezikruží před Holtbyho svatyní, ale Alzner nakonec dostal puk až za modrou čáru.

58:52
    Sražená střela od modré čáry vylétla do ochranné sítě. Vhazovat se bude u brány Bradena Holtbyho.

58:33
    Pittsburgh se stále nemůže vrátit do útočného pásma. Washington se opravdu velmi dobře brání.

58:07
    Oshie obloučkem šikovně vyhazuje puk do středního pásma. Troufnu si říct, že tohle už Caps zvládnou.

57:33
    Dva velmi slibné pokusy vyslal Kris Letang, který byl především při první střele ve skvělé pozici. Ani jednomu nemířil mezi tři tyče.

57:18
    Až nyní se puk ocitl na modré čáře, avšak Holtby si Letangovu střelu v pohodě schoval do lapačky. Pittsburgh si vybírá oddechový čas.

57:04
    Hraje se v pásmu domácích, ale nikdo teď ne a ne dostat kotouč od mantinelu.

56:40
    Podruhé během patnácti vteřin je hostům odpískán ofsajd. Tučňáci odvolávají brankáře!

55:59
    Pens se sice na chvíli dostali do útočného pásma, ale domácí už kotouč protečovali podél mantinelu zpátky k červené čáře.

55:28
    Oshie se po šikovném manévru zbavil Letanga a po jeho zakončení bylo v brankovišti Matta Murrayho hodně husto. Potyčku nakonec musí řešit rozhodčí.

55:06
    Ben Lovejoy od mantinelu nahodil puk do brankoviště a Holtby přerušuje hru. Poslední komerční přestávka zápasu.

54:41
    Domácím se teď výborně podařilo kombinovat v útočném pásmu a Pittbusrghu se zkrátil čas na zdramatizování zápasu.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 24. T.J.Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Williams – 8. Kunitz (Kessel, Crosby)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Chorney, Schmidt – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik
    Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Dumolin, Daley, Schultz, Lovejoy, Cole – Hornqvist, Crosby, Sheary – Fehr, Malkin, Kunitz – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Rozhodca: Brad Watson, Steve Kozari – Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 18.506