Kazachstan – Rusko 4:6 (kon.) | Maďarsko – Kanada 1:7 (kon.) | Nórsko – Švajčiarsko 4:3 (po pr.)
Fínsko – Nemecko 5:1 (kon.) | Švédsko – Dánsko 5:2 (kon.) | Francúzsko – Slovensko 1:5 (kon.)
Fínsko
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Nemecko
Nedeľa 08.05.2016, 15:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Zápas mali Fíni pod svojou kontrolou a zaslúžene získali tri body.

Najlepší hráči:
    Nemecko: Dominik Kahun
    Fínsko Leo Komarov (17:29:36)

59:57
    Nemecko inkasovalo vo svojom oslabení a zápas dohrá v plnom počte.
    59:57 Patrik LAINE - 5:1

59:57
    Fínsko dalo gól!
    Domáci hokejisti využili svoj pobyt v pásme a vybojovali piaty gól. Strelil ho PATRIK LAINE. Asistencie: Miko Koivu, Mikael Granlund.

59:10
    Fíni zahodili jednu väčšiu šancu, ale stále ostávajú v útoku. Medzičasom sa začala posledná minúta tohto stretnutia.

58:39
    Nemecko inkasuje trest pre svoju hráčsku lavicu, pretože hostia zle striedali.

58:00
    Do konca tretiny ostávajú už iba dve minúty a Fínsko sa usadilo v pásme. Nemci si uvedomujú, že dnes už body nezískajú.

57:18
    Hosťujúci Goc chcel s pukom preniknúť do útoku, ale po súboji v strednom pásme prišiel o hokejku a v akcii nemohol pokračovať.

56:48
    Nemecko svoje oslabenie zvládlo bez akýchkoľvek komplikácií a už hrá v plnom počte.

56:20
    Fínski hokejisti sa vrátili do pásma a diváci pokračujú v povzbudzovaní. Všetko nasvedčuje tomu, že tri body dnes získajú hráči Suomi.

55:34
    Nemci defenzívnu činnosť zvládajú veľmi dobe a Kink dokonca puk dostal až do útoku. Fínsko sa nikam zbytočne neponáhľa.

54:48
    Nemecko sa bude musieť brániť. Na trestnú lavicu smeruje za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou Ehrhoff.

54:03
    Nemci naše prosby takmer vyslyšali! Do zakončenia sa dostal Gogulla, no jeho pokus skončil iba na konštrukcii Koskinenovej svätyne.

53:00
    Po čase sa teraz prebrali aj fanúšikovia a pokračujú v povzbudzovaní. Na ozvláštnenie situácie na ľadovej ploche by sme čo najskôr potrebovali presný zásah.
    Vhadzovanie pred Koskinenom

52:23
    Fínsky gólman napokon musel čeliť aj strele z opačnej strany, ale tú si už postrážil a puk udržal vo výstroji. Nasledovať bude komerčná prestávka.

52:18
    Nemecko sa výrazne snaží aj proti plnému počtu hráčov súpera. Reimer si puk stiahol na ľavej strane a skúsil to strelecky, avšak Koskinen betónom vyrazil do bezpečia.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 7. Laine (Hietanen, Jokinen), 10. Komarov (Laine, Hietanen), 30. Aho (Grandlund), 38. Koskiranta (Pyörälä, Komarov), 60. Laine (Koivu, Granlund) – 39. Macek (Draisaitl, Kahun)

Fínsko: Koskinen (Bäckström) – Kukkonen (A), Ohtamaa, Hietanen, Jaakola, Pokka, Lindell, Salmela – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Aho, Koivu (C), Granlund – Laine, Barkov, Jokinen (A) – Pulkkinen, Sallinen, Pihlström
    Nemecko: Pielmeier (Brückmann) – Ehrhoff (A), Holzer, Müller, Reul, Akdag, Boyle, Braun, Ankert – Kahun, Goc (C), Fauser – Gogulla, Schütz, Macek – Rieder, Draisaitl, Reimer – Seidenberg, Hager, Kink (A)

Rozhodca: Mayer (USA), Olenin (RUS) – Kaderli (SUI), Kilian (NOR)