Kazachstan – Rusko 4:6 (kon.) | Maďarsko – Kanada 1:7 (kon.) | Nórsko – Švajčiarsko 4:3 (po pr.)
Fínsko – Nemecko 5:1 (kon.) | Švédsko – Dánsko 5:2 (kon.) | Francúzsko – Slovensko 1:5 (kon.)
Francúzsko
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Slovensko
Nedeľa 08.05.2016, 19:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Slovensko vyhralo aj vo svojom druhom zápase na svetovom šampionáte a na svojom konte má už šesť bodov.

Najlepší hráči zápasu:
    Francúzsko: Damien Raux
    Slovensko: Július Hudáček (21:23:03)

59:20
    Slováci majú hru plne pod kontrolou a puk už iba držia ďaleko od svojej bránky. Tribúny sa bavia mexickými vlnami.

58:06
    Začala sa posledná dvojminútovka tohto stretnutia. Slovenskí fanúšikovia v Petrohrade oslavujú zisk ďalších troch bodov.
    Christián JAROŠ - 1:5

57:55
    Slovensko dalo gól!
    Naši chlapci súpera výborne obohrali a pred bránkou získali veľa priestoru. Na konci rýchlej akcie bol CHRISTIÁN JAROŠ, ktorý vložil hokejku do prihrávky a zapísal sa do štatistík. Asistencie: Marek Viedenský, Tomáš Jurčo.

57:34
    Slovensko sa ubránilo a už hrá v plnom počte.

57:03
    Slováci sa stále bránia a robia to výborne. Francúzsky výber sa nedokáže presadiť.

56:45
    Naši chlapci sa bránia veľmi dobre a puk držia ďaleko od svojej bránky. Francúzsko nedokáže smerom dopredu stále nič vymyslieť.

Francúzsko po druhej tretine vymenilo gólmana a medzi tromi žrďami je už Hardy. Ospravedlňujeme sa za doterajšie zlé informácie.

55:34
    Slovensko sa bude brániť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za hákovanie Jaroš.

55:13
    Puk skončil na francúzskej striedačke. Hra sa po dlhom čase prerušila a nasledovať bude rovno komerčná prestávka.

54:18
    Hra sa stále neprerušuje, oba celky preto striedajú počas nej. Slovensko sa stiahlo k svojej bránke a bude rozohrávať.

53:50
    Francúzi za svojou bránkou hru upokojili a puk sa pokúsia dostať von z pásma. Slováci na tribúnach sa už tešia na zvuky štátnej hymny.

53:19
    Hra sa už dlho neprerušila a Slovensko pokračuje vo svojej aktivite. Teraz vysoko forčekuje súperovu rozohrávku.

52:44
    Pri puku bol opäť Bakoš, ale ani jemu situácia nevyšla. V týchto chvíľach sledujeme viacero nepresností na oboch stranách.

51:38
    Košický kapitán Bartánus teraz zapracoval za súperovou bránkou a zadovkou našiel spoluhráčov, avšak tí neboli vo výhodnej pozícii a strela z toho nebola.

50:49
    Dravecký zrýchlil po pravej strane a dostal sa pred súperovu obranu, ale bol vo veľkom uhle a strieľať nemohol. Následne sa mu nepodarilo ani prihrať.

50:00
    Pred nami je záverečná desaťminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu. Všetko nasvedčuje tomu, že to bude aj záverečná desaťminútovka celého zápasu.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 2. Perret (Beron) – 4. Sekera (L. Hudáček, Viedenský), 14. Graňák (Dravecký, Lušňák), 35. Bakoš (Meszároš, Sersen), 36. L. Hudáček (Viedenský, Jurčo), 58. Jaroš (Viedenský, Jurčo)

Francúzsko: Huet (41. Hardy) – Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Janil, Raux, Dieude Fauvel – Fleury, Bellemare (A), Desrosiers – Y. Treille (A), Meunier (C), Perret – S. Treille, Bertrand, Bozon – Claireaux, Ritz, Lamperier – da Costa
    Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Sersen (A), Meszároš, Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Réway (A), Daňo, Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Bartánus, Marcinko – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Rozhodca: Björk (SWE), Gebei (HUN) – Lazarev (RUS), Ritter (USA)