Rapid Viedeň – Mattersburg 3:0 (kon.) | Grodig – Ried 2:2 (kon.) | Admira Wacker Mödling – Austria 0:3 (kon.)
Sturm Graz – Salzburg 0:0 (kon.)
SV Grodig
2:2 (0:0)
SV Ried
cz Streda 02.03.2016, 18:30 • Untersberg-Arena, Grödig • Rakúska Bundesliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Rakouská Tipico Bundesliga nám ve 25. kole nabídne záchranářský souboj dvou sestupem ohrožených týmů. Poslední SV Grödig přivítá doma SV Josko Ried, který má na svého dnešního soupeře tříbodový náskok. Domácí se tedy dnes mohou na Ried dotáhnout, ale jejich aktuální forma tomu příliš nenasvědčuje, protože Grödig získal v posledních pěti zápasech pouhý jeden bod. Jak tento souboj ze spodku tabulky dopadne, můžete sledovat prostřednictvím našeho onlajnu.

SV Grödig: Swete – Kainz, Maak, Baumgartner, Denner – Brauer, Rasner – Schutz, Derflinger, Goiginger – Sulimani.
    Náhradníci: Strasser, Itter, Kerschbaum, Ofosu, Pichler, Strobl, Wallner.

SV Josko Ried: Gebauer – Janeczek, Reifeltshammer, Filipovič – Hart, Trauner, Brandner, Streker – Walch, Fröschl – Elsneg.
    Náhradníci: Bergmann, Durakovic, Gavilan, Honsak, Kreuzer, Polverino, Sikorski.

Rozhodčí: M. Hameter – S. Gruber H. Tekeli.

1

3
    Domácí jsou v úvodu zápasu u balónu a trpělivě se snaží o postupný útok.

4
    Dopředu se teď dostali hosté, Elsneg zkusil zakončit nůžkami, ale byla z toho jen vysoká svíce.

6
    Sulimani uháněl za dlouhým kolmým balónem, ale hostující brankář včas vyběhl a u míče byl dříve.

7
    Na druhé straně střílel z úhlu Fröschl, jehož přízemní střela mířila k bližší tyči, kterou si pohlídal Swete.

10
    Domácí kombinovali před šestnáctkou Riedu, jenže jeden z nich si pomohl útočným faulem, takže rozehrávat budou hosté.

12
    Míč teď lítá hodně vzduchem, na polovině hřiště se odehrává doslova hlavičkovaná.

14
    Velká šance hostů! Domácí byli hodně nedůrazní ve své šestnáctce, míč se nakonec dostal až k Elsnegovi, který bez rozpaků vypálil a Swete musel zachránit svůj tým pohotovým zákrokem, při němž vyrazil míč na roh.
    14. Elsneg prověřil domácího gólmana.

15
    Z následného rohového kopu nevzešlo žádné nebezpečí, Grödig se ubránil.

18
    Hosté v posledních minutách jasně převzali iniciativu, vytvořili si trvalou územní převahu a jsou lepším týmem na hřišti.

19
    Ried bude zahrávat standardní situaci asi 28 metrů od domácí brány.

20
    Byla z toho nakonec jen přímá střela, která mířila hodně vysoko nad bránu.

22
    Hostující Denis Streker poslal k zemi Kainze, za což vidí po zásluze žlutou kartu. Domácí budou mít navíc k dispozici zajímavou standardku.

23
    Se standardkou Grödig nenaložil dobře, centrovaný míč našel jen připravenou obranu Riedu.

25
    Goiginger se snažil dostihnout nakopnutý balón, ale Gebauer včas vyběhl a schoval míč do rukavic.

28
    Další přímák pro domácí tým, míč si připravuje Derflinger.

29
    Jenže pokus o přímou střelu skončil pouze hodně nepřesnou ranou, která mohla nechat Gebauera zcela v klidu.

31
    Aktivita se opět přesunula na druhou stranu a v posledních minutách je častěji u slova Grödig, ale na nějaké větší šance stále marně čekáme. Zápas zatím nenabízí mnoho fotbalové krásy.

33
    Dopředu se mohli vydat hosté, ale kolmice na Elsnega byla příliš rychlá, hostující útočník nestihl míč na hrací ploše.

34
    Hosté dostali míč do brány, ale dávno předtím byl pískán ofsajd, takže skóre se nemění.

36
    Domácí teď dobře zdvojili Elsnega, který byl nakonec vytlačen s míčem až do zámezí a Swete může odkopávat.

39
    Domácí budou mít k dispozici rohový kop.

40
    Gebauer se vydal pro balón, jenže ho zvládl jen lehce tečovat a míč propadl k jednomu z domácích hráčů, který však nedokázal pohotově zareagovat.

41
    Kainz vypálil ze střední vzdálenosti a hostující gólman musel jeho střelu vyrazit, neboť mířila mezi tři tyče.

42
    Na druhé straně zastavuje útočnou snahu hostů odpískaný ofsajd.

43
    Velká šance domácích! Na konci pěkné akce se po patičce jednoho ze spoluhráčů ocitl v gólové pozici Schutz, který však poslal míč jen po zemi přímo na brankáře.
    43. Schutz promarnil největší gólovou příležitost prvního poločasu.

45

V prvním poločase se toho moc zajímavého neodehrálo, jedinou vyloženou gólovku měl těsně před přestávkou domácí Schutz, který však nezvládl zakončení. Stav tedy zůstává bezbrankový a druhá půle začne asi v 19:30.

46

46
    Hosté budou hned v úvodu druhé půle zahrávat roh.

47
    Míč byl sražen do zámezí, následuje další rohový kop.

47
    Centrovaný míč odvrátil jeden z obránců, Ried bude vhazovat.

48
    Filipovič se protáhl s míčem podél zadní čáry až do šestnáctky, kde předložil balón do malého vápna nabíhajícímu Elsnegovi. Toho ale bránící hráč nepustil do zakončení a domácí si mohou zhluboka oddechnout.
    48. Elsneg se málem dostal v malém vápně do zakončení.

53
    Žlutou kartu dostává Denner (SV Grödig).

54
    Jeden z hostujících hráčů odkulhává po Dennerově faulu za postranní čáru. Ried bude mít k dispozici přímý kop.

55
    Ried právě vstřelil branku!
    Hosté se po standardce prosazují! Centrovaný míč se odrazil od zad jednoho z hráčů Riedu přímo k THOMASU REIFELTSHAMMEROVI, který v dobré pozici nezaváhal a hlavou uklidil míč do brány.
    55. Thomas REIFELTSHAMMER - 0:1

55
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Schutz, přichází Ofosu.

57
    Žlutou kartu dostává Baumgartner (SV Grödig).

58
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Goiginger, přichází Wallner.

60
    Domácí zahrávali rohový kop, který se stáčel ke vzdálenější tyči, u níž ho odhlavičkoval jeden z obránců.

62
    Domácí teď většinu času kontrolují balón, jelikož Ried se po vstřelené brance začal soustředit hlavně na obranu.

63
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Walch, přichází Bergmann.

65
    Ried však teď nějaký čas držel hru na obranné polovině Grödigu, což mu naprosto vyhovuje. Zápas je to pro oba celky důležitý a pokud hosté udrží tento stav, zlobit se rozhodně nebudou.

68
    Hosté už se spoléhají jen na rychlé protiútoky, domácí mají potíže se zataženou obranou Riedu, kterou teď musejí dobývat.

70
    Grödig teď kopal přímák, ale centrovaný míč se vůbec nepovedl. Gebauer bude odkopávat od brány.

73
    V Grödigu se nadále odehrává neúspěšné dobývání velkého vápna hostů a na trávník se začíná snášet déšť.

75
    Hosté se dostali až k šestnáctce Grödigu, kam poslali prudký centr, který vyboxoval Swete.

81
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Elsneg, přichází Honsak.

82
    Derflinger zahrával před šestnáctkou Riedu přímý kop. Ten zablokoval Fröschl, jenže poslal míč na MATHIASE HONSAKA, který rázem uháněl sám na bránu Grödigu a své sólo zakončil přesnou střelou pod nohy padajícího Sweteho.
    82. Mathias HONSAK - 0:2

83
    Grödig právě vstřelil branku!
    Domácí rychle odpovídají a dramatizují zápas! K balónu se v šestnáctce dostal TOBIAS KAINZ, který přesnou střelou k zadní tyči překonal Gebauera.
    83. Tobias KAINZ - 1:2

87
    Žlutou kartu dostává Brauer (SV Grödig).

88
    Domácí se snaží vyrovnat, Brauer se teď dostal až do zakončení, ale pálil jen přímo do brankáře.

90
    Grödig už nechává hodně otevřenou obranu, což hosté nyní mohli potrestat, ale protiútok zakončili jen střelou mimo bránu.

90+3
    Domácí hrdina se jmenuje TOBIAS KAINZ! Gebauer vyboxoval centrovaný míč jen na hranici šestnáctky právě ke Kainzovi, který okamžitě napálil míč do odkryté brány a svým druhým gólem v zápase srovnává ve třetí nastavené minutě na 2:2.
    90+3. Tobias KAINZ - 2:2

90+4

Ried dlouho držel jednobrankové vedení, a když v 82. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty Honsak, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí však našli hrdinu v Tobiasi Kainzovi, který hned v 83. minutě snížil na 1:2 a ve třetí nastavené minutě srovnal na konečných 2:2. Oba týmy tak nakonec získávají v důležitém záchranářském souboji po jednom bodu.

To je ode mě z tohoto zápasu vše, na shledanou u dalšího online přenosu. (20:25:23)