Schalke – Wolfsburg 3:0 (kon.) | Frankfurt – Stuttgart 2:4 (kon.) | Hannover – Mainz 0:1 (kon.)
Hertha – Dortmund 0:0 (kon.) | Ingolstadt – Augsburg 2:1 (kon.) | Leverkusen – Bayern 0:0 (kon.)
Hannover 96
0:1 (0:1)
1. FSV Mainz 05
Sobota 06.02.2016, 15:30 • HDI-Arena. Hannover • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Skončil sa nám zápas 20. kola nemeckej Bundesligy. Ako víťazi odchádza tím hostí – FSV Mainz, ktorých do vedenia poslal v 23. minúte Jairo.
    V prvom polčase sme mohli vidieť väčšiu dominanciu na strane hostí, ktorý svojho súpera valcovali niekoľkými šancami, no chybovali v koncovke.
    V druhom polčase akoby hráči Hannoveru 96 ožili a vytvorili si zopár pekných šanci na ich strane, no najväčšiu z nich mal v 70. minúte Almeida, ktorý z malého vápna nedokázal umiestniť strelu do brány. Do konca polčasu mali domáci ešte niekoľko šancí, no ani jedna nebola úspešná.
    Hannover 96 ostáva stále na poslednom 18 mieste.
    FSV Mainz 05 sa dostávajú na 7 miesto Bundesligy, keď predbehli Wolfsburg, ktorý prehral 3:0.

Ja Vám ďakujem za sledovanie tohto online prenosu, ktorým Vás sprevádzal Matúš Valko. Prajem pekný zvyšok večera. (17:26:04)

90+3

90+3
    Hráči Hannoveru si vybojovali posledný roh. Lopta bola poslaná až do malého vápna a tam Karius vyskočil najvyššie a loptu chytil pevne do náruče.

90+2
    Hráči Hannoveru sa všemožnými spôsobmi pokúšajú dostať pred bránku súpera, no hráči Mainzu odvracajú každú loptu, ktorá im prichádza k nohám.

90
    Hlavný arbiter nadstavuje 3 minúty.

89
    Pri rohovej zástavke Hannoveru si pokryl loptu Bussmann a tak získal aut.

88
    Donati vyviedol loptu až na polku súpera. Frei prihral pred šestnástku Clemensovi, ktorý prekrásnou strelou vnútrajškom prekvapil Zielera, ktorý sa ani nepohol. Lopta zasiahla spodnú časť brvna a odrazila sa pár centimetrov pred gólovou čiarou od zeme!

87
    Hráči Mainzu znovu na strane súpera. Frei dostal loptu na ľavú stranu, pokúsil sa prejsť inviiduálne, no pozorný Sakaj ho nikam nepustil.

85
    Posledné striedanie na strane FSV Mainz.
    Na ihrisku už neuvidíme Latza D., ktorý bol nahradený Moritzom.

84
    Hráči Hannoveru sa nevzdávajú a stále sa pokúšajú vytvoriť akciu na vyrovnanie.

82
    Priamy kop bol zahraný katastrofálne, keď lopta našla divákov v tých najvyšších radoch.

81
    Bussmann fauloval prenikajúceho súpera a tak hráči Mainzu získali výhodu priameho kopu z hranice šestnástky.
    80. Žltá karta

80
    Žltá karta pre hráča Hannoveru 96.
    Mloševič bol pridôrazný pri jeho obranných povinnostiach.

79
    Parádne zahraný priamy kop od hráčov Hannoveru! Strelu vyslal Almeida, ktorá mala razanciu a presnosť, no pozorný Karius zabránil nejakému vyrovnaniu.

77
    Pri lopte hráči Hannoveru, ktorý si vytvorili peknú akciu. Almeida si narazil so svojím spoluhráčom, no ten bol faulovaný. Hannover s výhodou priameho kopu.

76
    Sané(Hannover 96) sa momentálne nachádza na zemi. Jeden z hráčov súpera chcel odkopnúť loptu, no zasiahol loptou iba jeho tvár. Menšie prerušenie hry.

74
    Striedanie na strane FSV Mainz.
    Ihrisko opúšťa Muto a jeho miesto nahradí Frei.

73
    Zieler tento raz chyboval pri rohu hostí, keď vo vzduchu zle zasiahol loptu a nedokázal ju poslať z malého vápna, no našťastie pre domácich, lopta sa odrazila k obrancovi, ktorý zažehnáva nebezpečie.

Matúš Valko

Góly: 23. Jairo

Karty:   80. Milošević (HAN) – 2. Bell (MAI), 58. Muto (MAI)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:10. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:14.
    Hannover 96: Zieler – Sakaj, Milošević, Schulz, Prib – Jamaguči (35. Sané), Hoffmann (63. Sobiech), Bech (68. Karaman) – Schmiedebach – H. Almeida, Szalai.
    Náhradníci: Tschauner – Sané, Gülselam, Sobiech, Saint-Maximin, Karaman, Anton.

1. FSV Mainz 05: Karius – Donati, Balogun, Bell, Bussmann – Latza (85. Moritz), Baumgartlinger – Clemens, Malli (67. Córdoba), Jairo – Muto (74. Frei).
    Náhradníci: Curci – Moritz, Córdoba, Brosinski, Frei, De Blasis, Hack.