Schalke – Wolfsburg 3:0 (kon.) | Frankfurt – Stuttgart 2:4 (kon.) | Hannover – Mainz 0:1 (kon.)
Hertha – Dortmund 0:0 (kon.) | Ingolstadt – Augsburg 2:1 (kon.) | Leverkusen – Bayern 0:0 (kon.)
Hannover 96
0:1 (0:1)
1. FSV Mainz 05
Sobota 06.02.2016, 15:30 • HDI-Arena. Hannover • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Príjemný podvečer prajem všetkým priaznivcom nemeckého futbalu. Dnes nás čaká zaujímavý zápas 20. kola nemeckej Bundesligy, kde sa proti sebe postavia Hannover 96 a 1. FSV Mainz 05.

Domáci Hannover 86 okupuje poslednú 18. priečku najvyššej nemeckej futbalovej súťaže, keď má na svojom konte 14 bodov – no rovnako má aj 13. Hoffenheim.
    Hannover si z posledných piatich zápasov neodniesol ani jeden bod.
    30.1.2016 Leverkusen 3:0 Hannover 96
    23.1.2016 Hannover 96 1:2 Darmstadt 98
    19.12.2015 Hannover 96 0:1 Bayern
    12.12.2015 Hoffenheim 1:0 Hannover 96
    4.12.2015 Schalke 04 3:1 Hannover 96

Na druhej strane trávnika, tím 1. FSV Mainz 05, sa nachádza na 8. mieste s počtom bodov 27. Mainz po dnešnej prípadnej výhre môže postúpiť na 7. priečku a predbehnúť tak Wolfsburg, ktorý má zhodný počet bodov, no lepšie skóre o jediný gól.
    Dnešný hostia si z posledných piatich zápasov odniesli 7 bodov – 2 výhry, 1 remíza, 2 prehry :
    29.1.2016 Mainz 1:0 M.Gladbach
    23.1.2016 Ingolstadt 1:0 Mainz
    20.12.2015 Hertha 2:0 Mainz
    11.12.2015 Mainz 0:0 Stuttgart
    5.12.2015 Hamburg 1:3 Mainz

Ja dúfam, že si dnešný zápas užijete do konca. Zápasom vás bude sprevádzať Matúš Valko.

1

2
    Stefan Bell (Mainz) obdržal prvú žltú kartu v zápase, v ktorom prešla iba prvá minúta.

3
    Beží tretia minúta zápasu, v ktorom vidíme zatiaľ časté prerušenia. Tento raz voľný kop pre hráčov FSV Mainz.

4
    Získanú loptu sa pokúsil po pravej strane potiahnuť Sakaj, no tam ho pekným sklzom zastavil hráč Mainzu a ešte k tomu získali výhodu autu.

5
    Lopta sa dostala tento raz ku Zielerovi, ktorý rozohral rukou. Loptu poslal do zálohy Schulz, no tam bol jeho spoluhráč napádaný protihráčom, ktorý si skoro vytvoril šancu na gól.

7
    Tak teraz si hráči Mainzu vytvorili veľmi peknú akciu. Clemens po pravej strane potiahol loptu, pokúsil sa kombinačne s Donatim dostať za obranu súpera, no to im nevyšlo. Následne však loptu odcentroval na druhú stranu šestnástky, kde jeho spoluhráč nebol schopný zakončiť.

8
    Hrá sa prevažne sa polke Hannoveru. Hráči Mainzu sa všemožnými spôsobmi pokúšajú dostať až k šestnástke súpera, no súper lopty dokáže odvrátiť.

9
    Mainz s výhodou autu. Clemens nasadil súperovi jasle, no následne stratil loptu.

11
    Clemens dostal peknú prihravku do vápna, kde zakončoval popri obrancoch, no jeho strela len obtrela pravú žrď Zielerovej brány!

12
    Sakaj(Hannover) sa dopustil faulu, keď v súboji zasiahol svojho protihráča rukou do hlavy. Výhoda pre Mainz.

13
    Prvá šanca na strane Hannovru. Bech si na hranici šestnástky narazil loptu s Almeidom, no následne bol Bech odstavený o hlavu vyšším protihráčom. Roh pre Hannover.

14
    Hostia dokázali odvrátiť roh bez problémov, a tak nespôsobiť problémy svojmu brankárovi.

15
    Donati teraz faulovaný. Bech bol pridôrazný pri súboji.

16
    Hlavný arbiter odpískal výhodu pre Hannover. Lopta bola poslaná z polovice ihriska pred šestnástku, no tam boli len obrancovia tímu FSV Mainz.

17
    Domáci obrancovia si pár prihrávkami poposúvali loptu, až tá nakoniec skončila na Zielerových kopačkách. Ten ju poslal na ľavú stranu, kde bol Szalai so svojim spoluhráčom, do obrana hostí ich nikde nepustila.

18
    Prib(Hannover) poslal loptu po ľavej strane dopredu, no tam stála len súperova obrana.

19
    Prib sa znovu pokúsil poslať loptu dopredu. Tentoraz pred šestnástku, kde však bol jeho spoluhráč odstavený od lopty.

20
    Po ľavej strane potiahol akciu hostí Brussmann, no pri šestnástke prišiel o loptu a tak majú domáci výhodu kopu od brány.

21
    Muto (Mainz) dostal od spoluhráča peknú prihrávku, ktorú si dokázal spracovať, no následne bol zdvojený hráčmi Hannoveru a nedokázal udržať loptu na svojich kopačkách.

22
    Domáci mali šancu, keď z ľavej strany šestnástky dokázali odcentrovať, no tento center nenašiel spoluhráča.

23
    Mainz dal gól!
    Clemens dostal na roh šestnástky center od svojho spoluhráča zľava. Nikam sa neponáhľal, naznačil pohyb a následne cez dvoch obrancov prihral k bielemu bodu JAIROVI SAMPERIOVI, ktorý ľahkou umiestnenou strelou k ľavej tyči posiela svoj tím do vedenia.
    Asistencia : Clemens
    23. Samperio Bustara Jairo (MAI) - 0:1

25
    Hráči Mainzu sa znovu dostali k šestnástke súpera, no tento pokus nebol úspešný. Domáci získali výhodu kopu od brány.

26
    Domáci hráči v útoku zastavení súperom. Aut bude rozohrávať Almeida.

27
    Domáci hráči stratili loptu a hráči FSV Mainz si v kľude posielajú loptu v obranných radoch.

28
    Hráči Hannoveru napádajú vysoko, čo vyústilo k stiahnutiu hostí na svoju polovicu a k následnej strate lopty. Z hranice šestnástky dokázali odcentrovať, no lopta našla iba ruky brankára hostí – Kariusa.

30
    Postranný arbiter zdvihol zástavku. Donati sa pokúsil peknou kľučkou dostať cez Priba, čo sa mu aj podarilo, no následne bol zasiahnutý rukou súpera. Priamy kop z pravej strany pre FSV Mainz.

31
    Voľný kop dokázali domáci na prvý krát odvrátiť, no jeden z hráčov súpera dokázal loptu trafiť vo vzduchu, no nie presne do siete.

32
    Veľká chyba hráčov Hannoveru. Po zrážke v strede ihriska získal loptu Baumgartlinger, ten pred šestnástkou nahral na ľavú stranu Mallimu, no ten netriafa bránu!

34
    Znovu šanca na gól pre hráčov hostí. Bussmann si na ľavej strane prevzal loptu, no z ostrého uhla nedokázal trafiť loptu do brány!

35
    Striedanie na strane Hannoveru 96.
    Z ihriska odchádza Hotaru Yamaguchi a na jeho miesto prichádza Salif Sané.

37
    Hráči Mainzu si vytvorili akciu, no Samperio uviazol v ofsajde, čo naznačila zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu.

38
    Po ľavej strane potiahol akciu hostí hráč s číslom 17 – Samperio, no ani jeden z jeho spoluhráčov nebol dostupný a tak poslal loptu späť do zadných radov jeho tímu.

39
    Malli sa dokázal dostať až na hranicu šestnástky súpera. Tam sa pokúsil prehodiť obrancov a tak dostať loptu k jeho spoluhráčovi, no pozorný Zieler toto nedovolil.

40
    Útočný faul hráčov Hannoveru. Mainz získava výhodu voľného kopu na svojej strane.

41
    To isté sa zopakovalo na opačnej strane. Loptu ihneď domáci rozohrali a poslali až za obranu súpera, no tam nebol ani jeden z hráčov Hannoveru.

42
    Hráči Mainzu sa po úvodnom góle ukľudnili a hrajú pomalší futbal. To isté sa snažia aj hráči domácich, keď si loptu predávali v obranných radoch.

43
    Yamaguchi sa na pravej strane posnažil a dokázal pre svojich spoluhráčov získať výhodu autového vhadzovania.

44
    Schmiedebach dostal loptu na pravej strane šestnástky a tú poslal okamžite do vápna. Tam bol osamostatnený Almeida, no lopta bola preňho o trošku vyššia.

45
    Hlavný arbiter nadstavil 1 minútu.

45+1
    Hráči spomalili a zrejme čakajú na konečný hvizd.

45+1

Skončil sa nám prvý polčas, v ktorom vidíme jasnejšiu prevahu hostí, čo sa dalo čakať aj vďaka tabuľkovému rozdielu mužstiev. Prvých desať minút sa hralo na polovici Hannoveru, no neskôr dokázali aj domáci hráči zaútočiť. Väčšinou chýbala hráčom presná koncovka, no v 23. minúte sme sa konečne dočkali, keď po Clemensovej prihrávke dokázal ľahkou strelou prekvapiť brankára hostí Jairo. Do konca polčasu sme mohli vidieť ešte dve pekné navýšenia na strane hostí, no v oboch prípadoch chýbala presná koncovka. Ku koncu polčasu mohol vyrovnať po peknom centri osamotený Almeida, no lopta mu len lízla účes.
    Druhý polčas začne približne o 16:33.

46

47
    Faul hráčov Hannoveru. Hráči Mainzu majú výhodu voľného kopu.

48
    Hráči Hannoveru si mohli vytvoriť šancu. Na pravej strane prevzial loptu Szalai, ktorý okamžite odcentroval, no jeho lopta zašla na čiaru a tak nastáva odkop od brány.

49
    FSV Mainz si vybojoval výhodu rohu. Ten bol avšak odvrátený obrancami a tak sa bude zahrávať ďalší.

50
    Latza taktiež odohral aj druhý roh. Jeho lopta našla spoluhráča, no ten netriafa bránu Zielera.

51
    Hráči Maiznu sa dopustili faulu. Voľný kop bol zahraný domácimi až do vápna súpera, Karius vybehol zasiahnuť loptu, no zrazil sa len so Saném. Následne však loptu ihneď odkopol obranca.

52
    Pozorný Balogun nepustil svojho protihráča za chrbát a tak Hannover získava autové vhadzovanie.

54
    Výhoda voľného kopu pre hráčov Mainzu. Z pravej strany vyslal center Latza. Jeho nahrávka našla spoluhráčovu hlavu, no ten nedokázal umiestniť hlavičku.

55
    Útočný faul spôsobil Muto. Hannover získava loptu.

56
    Mainz získava znovu voľný kop z pravej strany. K lopte sa znovu postavil Latza, ten našiel spoluhráča ktorý nahral na volej Clemensovi. Jeho strela bola silná, no umiestnená do stredu, takže Zieler nemal väčšie problémy.

57
    Hannover si získali výhodu rohu, avšak nespôsobili žiadne problémy Kariusovi. Následne však Muto dokázal vyviesť loptu a inviiduálne sa dostať cez dvoch protihráčov. Po tejto akcii chcel nahrať do priestoru spoluhráčovi, no lopta stratila presnosť.

58
    Žltá karta pre hráča hostí – Muta(FSV Mainz), ktorý chcel vybojovať stratenú loptu späť.

60
    Muto dostal z pred šestnástky prihrávku na stranu, pokúsil sa o center do vápna na nohy Clemensa, no tento pokus prečítal jeden z domácich obrancov a zastavil akciu.

61
    Faul, ktorý spôsobil hráč Hannoveru a tak loptu získava hosťujúci tím.

62
    Muto sa rozhodol vytvoriť akciu, no nerozumel si so spoluhráčom. Domáci získavajú výhodu kopu od brány.

63
    Striedanie na strane Hannover 96.
    Z ihriska odchádza Hoffmann a na jeho miesto je doplnený Sobiech.

64
    Malli predviedol prihrávku do šestnástky a snažil sa vytvoriť ďalšiu akciu. Už sa chystal loptu chytiť vybehnutý Zieler, no toho preskočil v získaní lopty jeden z jeho obrancov.

65
    Latza momentálne v bolestiach na zemi, keď ho do nohy zasiahol Bech.

67
    Striedanie na strane hostí – FSV Mainz.
    Z ihriska odchádza Malli a na ihrisku sa ukáže Cordoba.

68
    Striedajú taktiež domáci – Hannover 96.
    Ihrisko opúšťa Bech a na jeho mieste môžme vidieť Karaman.

70
    Neskutočná gólová šanca, ktorú momentálne zahodil Almeida. Z bieleho bodu dostal hlavičkou prihrávku do malého vápna, kde vo voleji zasiahol loptu, no ta vôbec neputovala do brány – práve že úplne mimo!

71
    Môžme vidieť veľké snaženie na strane domácich, ktorý chcú za každú cenu vyrovnať, no ani hráči hostí sa nevzdávajú.

72
    Hráči Mainzu mohli teraz streliť gól, keď Muto dostal výbornú prihrávku do priestoru, no postranný arbiter videl jeho telo za posledným obrancom domácich a tak zdvihol vlajku.

73
    Zieler tento raz chyboval pri rohu hostí, keď vo vzduchu zle zasiahol loptu a nedokázal ju poslať z malého vápna, no našťastie pre domácich, lopta sa odrazila k obrancovi, ktorý zažehnáva nebezpečie.

74
    Striedanie na strane FSV Mainz.
    Ihrisko opúšťa Muto a jeho miesto nahradí Frei.

76
    Sané(Hannover 96) sa momentálne nachádza na zemi. Jeden z hráčov súpera chcel odkopnúť loptu, no zasiahol loptou iba jeho tvár. Menšie prerušenie hry.

77
    Pri lopte hráči Hannoveru, ktorý si vytvorili peknú akciu. Almeida si narazil so svojím spoluhráčom, no ten bol faulovaný. Hannover s výhodou priameho kopu.

79
    Parádne zahraný priamy kop od hráčov Hannoveru! Strelu vyslal Almeida, ktorá mala razanciu a presnosť, no pozorný Karius zabránil nejakému vyrovnaniu.

80
    Žltá karta pre hráča Hannoveru 96.
    Mloševič bol pridôrazný pri jeho obranných povinnostiach.
    80. Žltá karta

81
    Bussmann fauloval prenikajúceho súpera a tak hráči Mainzu získali výhodu priameho kopu z hranice šestnástky.

82
    Priamy kop bol zahraný katastrofálne, keď lopta našla divákov v tých najvyšších radoch.

84
    Hráči Hannoveru sa nevzdávajú a stále sa pokúšajú vytvoriť akciu na vyrovnanie.

85
    Posledné striedanie na strane FSV Mainz.
    Na ihrisku už neuvidíme Latza D., ktorý bol nahradený Moritzom.

87
    Hráči Mainzu znovu na strane súpera. Frei dostal loptu na ľavú stranu, pokúsil sa prejsť inviiduálne, no pozorný Sakaj ho nikam nepustil.

88
    Donati vyviedol loptu až na polku súpera. Frei prihral pred šestnástku Clemensovi, ktorý prekrásnou strelou vnútrajškom prekvapil Zielera, ktorý sa ani nepohol. Lopta zasiahla spodnú časť brvna a odrazila sa pár centimetrov pred gólovou čiarou od zeme!

89
    Pri rohovej zástavke Hannoveru si pokryl loptu Bussmann a tak získal aut.

90
    Hlavný arbiter nadstavuje 3 minúty.

90+2
    Hráči Hannoveru sa všemožnými spôsobmi pokúšajú dostať pred bránku súpera, no hráči Mainzu odvracajú každú loptu, ktorá im prichádza k nohám.

90+3
    Hráči Hannoveru si vybojovali posledný roh. Lopta bola poslaná až do malého vápna a tam Karius vyskočil najvyššie a loptu chytil pevne do náruče.

90+3

Skončil sa nám zápas 20. kola nemeckej Bundesligy. Ako víťazi odchádza tím hostí – FSV Mainz, ktorých do vedenia poslal v 23. minúte Jairo.
    V prvom polčase sme mohli vidieť väčšiu dominanciu na strane hostí, ktorý svojho súpera valcovali niekoľkými šancami, no chybovali v koncovke.
    V druhom polčase akoby hráči Hannoveru 96 ožili a vytvorili si zopár pekných šanci na ich strane, no najväčšiu z nich mal v 70. minúte Almeida, ktorý z malého vápna nedokázal umiestniť strelu do brány. Do konca polčasu mali domáci ešte niekoľko šancí, no ani jedna nebola úspešná.
    Hannover 96 ostáva stále na poslednom 18 mieste.
    FSV Mainz 05 sa dostávajú na 7 miesto Bundesligy, keď predbehli Wolfsburg, ktorý prehral 3:0.

Ja Vám ďakujem za sledovanie tohto online prenosu, ktorým Vás sprevádzal Matúš Valko. Prajem pekný zvyšok večera. (17:26:04)

Matúš Valko

Góly: 23. Jairo

Karty:   80. Milošević (HAN) – 2. Bell (MAI), 58. Muto (MAI)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:10. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:14.
    Hannover 96: Zieler – Sakaj, Milošević, Schulz, Prib – Jamaguči (35. Sané), Hoffmann (63. Sobiech), Bech (68. Karaman) – Schmiedebach – H. Almeida, Szalai.
    Náhradníci: Tschauner – Sané, Gülselam, Sobiech, Saint-Maximin, Karaman, Anton.

1. FSV Mainz 05: Karius – Donati, Balogun, Bell, Bussmann – Latza (85. Moritz), Baumgartlinger – Clemens, Malli (67. Córdoba), Jairo – Muto (74. Frei).
    Náhradníci: Curci – Moritz, Córdoba, Brosinski, Frei, De Blasis, Hack.