Benfica – Rio Ave 3:1 (kon.) | Moreirense – Nacional 2:0 (kon.) | Tondela – Setúbal 1:3 (kon.)
Porto – Coimbra 3:1 (kon.)
CD Tondela
1:3 (1:3)
Vitória FC Setúbal
cz Nedeľa 20.12.2015, 17:00 • Estádio João Cardoso, Tondela • Primeira Liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vitória Setúbal v neděli podvečer zavítá na hřiště posledního celku tabulky Primeira Ligy a do utkání proti Tondele bude vstupovat v roli obrovského favorita. To, zda se jí roli podaří potvrdit, se dozvíme po skončení zápasu, kterým Vás provede Tomáš Reiner.

CD Tondela

CD Tondela zatím prožívá mizernou sezónu, když během úvodních třinácti zápasů jen jednou zvítězila a na svém kontě má pouhých pět bodů. Tondela prohrála posledních pět ligových zápasů v řadě a naposledy bodovala 25. října proti Arouce, na jejímž hřišti uhrála remízu 1:1. Poslední ligové vítězství Tondela zaznamenala 30. srpna proti Nationalu (1:0).

Vitória Setúbal

Vitória Setúbal je na tom po třinácti odehraných kolech dobře a nachází se ve středu tabulky. Vitória dokázala během letošní sezóny doposud vyhrát čtyři ligová utkání, což také není nějak zázračné číslo, ale na rozdíl od CD Tondely má na svém kontě před vzájemným střetnutím osmnáct bodů. Setúbal doma v posledním zápase prohrál 4:2 s Benficou.

CD Tondela: Cláudio Ramos – Edu Machado, Bruno Nascimento, Pica, Tinoco – Lucas Souza, Hélder Tavares – Dolly Menga, Jaquité, Guzzo – Nathan Júnior. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Jones, Nuno Santos, Zue, Bruno Monteiro, Piojo, Wagner, Romário. Trenér: Petit.

Vitória FC Setúbal: Ricardo – William Alves, Frederico Venâncio, Fábio Pacheco, Nuno Pinto – André Claro, Dani, André Horta, Costinha – Suk, Vasco Costa. (rozestavení 4-2-2)
    Náhradníci: Miguel Lázaro, Gorupec, Paulo Tavares, Alexandre Cardoso, Ruca. Trenér: Quim Machado.

Rozhodčí: Luis Godinho. Asistenti: José Braga, Valter Rufo. Čtvrtý rozhodčí: Bruno Rebocho.

Oba týmy právě dokončují rozcvičení a za deset minut bude už vše připraveno k výkopu zápasu, v němž Tondela potřebuje zvítězit a ukončit sérii pěti porážek v řadě. Setúbal je favoritem a na hřiště Tondely ho přijelo podpořit přibližně pět desítek fanoušků.

1

1
    Setúbal se vydal do útoku a hned v úvodu zápasu bude mít k dispozici rohový kop.

1
    Setúbal právě vstřelil branku!
    ANDRÉ CLARO se bleskově prosazuje a Marítimo nenechává nikoho na pochybách, že je favoritem dnešního zápasu!! Costinha zablokoval střelu Setúbalu, míč se ale vzápětí odrazil k Andrému Clarovi, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

3
    André Claro vstřelil úvodní gól přesně po 30 sekundách hry. Neuvěřitelný vstup Setúbalu do zápasu.

4
    Costinha předvedl v obraně obrovskou chybu, kterou mohl po rychlém protiútoku potrestat André Claro, jeho střela ale tentokrát zamířila těsně vedle pravé tyče!

5
    Žlutou kartu dostává William (Vitória Setúbal).

6
    William fauloval v pokutovém území pronikajícího Guzza a Tondela bude zahrávat pokutový kop!

6
    Guzzo se postavil k rozehrání pokutového kopu a snažil se zamířit přesně k pravé tyči, jenže svou střelu nedokázal dostatečně umístit a Ricardo fantastickým zákrokem jeho pokus vyrazil! Tondela odmítla ideální možnost vrátit se zpět do zápasu.

7
    Žlutou kartu dostává André Horta (Vitória Setúbal).

9
    Vasco Costa napřáhl z osmnácti metrů k prudké střele, kterou hráči Setúbalu dokázali zablokovat.

10
    Na opačné straně vypálil Nathan Júnior, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Ricardo.

11
    Nascimento se ocitl ve velmi slibné šanci, jeho střela ale byla sražena na rohový kop.

12
    Brankář Ricardo se nepříjemně srazil s Lucasem Souzou a hra byla přerušena.

13
    Oba hráči jsou v pořádku a zápas může pokračovat.

15
    ANDRÉ HORTA střílí gól a po necelé čtvrthodině hry zvyšuje na 2:0 pro Setúbal!! Lucas Souza zratil míč a André Horta přešel do rychlého protiútoku, který zakončil nádhernou střelou zpoza šestnáctky a zamířil přesně do pravého horního rohu. S tímhle brankář Claudio Ramos nemohl dělat vůbec nic.

17
    Brankář Ricardo je opět ošetřován a vypadá to, že má problém s ramenem.

18
    Bruno Nascimento vyrazil do rychlého protiútoku a poté upadl na trávník, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.

19
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    NATHAN JÚNIOR skóruje a vrací Tondelu zpět do utkání!! Raphael Guzzo našel nádherným diagonálním pasem Nathana Júniora, který napřáhl k parádní střele a levačkou zamířil přesně k tyči.

20
    Žlutou kartu dostává Pinto (Vitória Setúbal).

23
    Dolly Menga se srazil s protihráčem a po nepříjemném střetu musí být ošetřován.

25
    Lucas Souza napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, která byla hodně nepřesná a brankář Ricardo mohl zůstat ledově klidný.

26
    Tondela se snaží o vstřelení vyrovnávací branky, zatím ale marně.

28
    Nuno Pinto našel přesným centrem střelce úvodní branky Andrého Clara, který mířil hlavou ve skvělé palebné pozici ke vzdálenější tyči, jeho pokus ale zamířil těsně mimo!

32
    Raphael Guzzo se dostal do skvělé šance a nádhernou střelou orazítkoval břevno! Nechybělo mnoho a stav utkání mohl být rázem vyrovnaný.

36
    Hlavní rozhodčí se dnes nebojí dělat velká rozhodnutí a tentokrát nařizuje penaltu pro Vitórii Setúbal!

37
    Edu Machado fauloval v pokutovém území Nuna Pintu a Setúbal má ideální možnost vrátit se zpět do dvoubrankového vedení.

37
    ANDRÉ CLARO na rozdíl od Guzza proměňuje penaltu a posílá Vitórii Setúbal do dvoubrankového vedení!! André Claro zamířil přesně k levé tyči, a přestože se Cláudio Ramos po jeho střele natahoval, dosáhnout na ni nedokázal.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes pět minut a Vitória Setúbal má utkání pevně ve svých rukou. Skvělé utkání zatím hraje André Claro, který již vstřelil dva góly.

41
    André Claro má zaděláno na hattrick, na jehož dosažení má necelých 50 minut, což je proti slabému soupeři, jakým Tondela bezesporu je, hodně času.

43
    Guzzo přenechal míč Nathanu Júniorovi, který přesnou přihrávkou našel ve slibné střelecké pozici Dollyho Mengu, angolský reprezentant ale napálil míč pouze do clonícího Fábia Pacheca.

44
    Edu Machado se nepříjemně srazil se nepříjemně srazil s André Clarem a zůstává ležet na hrací ploše.

45
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Edu, přichází Zue.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu bylo nastaveno 6 minut!

45+2
    Brankář Ricardo byl kvůli ramenu dlouho ošetřován a hlavní rozhodčí Luis Godinho se proto rozhodl pro takto dlouhé nastavení.

45+4
    Dolly Menga byl nepříjemně atakován Fábiem Pachecem a málem si vstřelil vlastní gól! To by byla pro Tondelu hotová katastrofa.

45+6

Setúbal vstoupil do utkání pořádně zostra a již po 30 sekundách šel do vedení, když se přesnou střelou ke vzdálenější tyči prosadil André Claro. Tondela vzápětí mohla po faulu Williama Alvese na Guzzu v pokutovém území z penalty odpovědět, jenže sám faulovaný hráč ji neproměnil a nechal vyniknout brankáře Ricarda. Po necelé čtvrthodině se poté hosté ujali dvoubrankového vedení, když se krásnou střelou zpoza šestnáctky do pravého horního rohu prosadil André Horta, na jehož gól za necelé čtyři minuty dokázal odpovědět Nathan Júnior. Závěr poločasu ale patřil opět hostům, kterým vrátil krátce před přestávkou z penalty dvoubrankové vedení André Claro. Skóre po prvním poločase. CD Tondela 1 Vitória Setúbal 3.

46

46
    Fotbalisté Tondely právě rozehráli druhý poločas, do kterého vstupují za stavu 1:3 s dvoubrankovým mankem.

46
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Suk, přichází Issoko.

48
    Arnold se mohl dostat do slibné šance, to by ho ale nesměl zastavit zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

50
    Žlutou kartu dostává João Costa (Vitória FC Setúbal).

51
    ŽLUTÉ KARTY

CD Tondela 0 Vitória Setúbal 4

52
    Tondela dnes hraje velice čistě a na rozdíl od svého soupeře zatím žádný z jejích hráčů neviděl žlutou kartu.

53
    Tondela připravuje další změnu, na hřiště přijde Romário, který už je vysvlečený u postranní čáry.

54
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází João Jaquité, přichází Romário.

56
    Střídaní zatím Tondele moc nepomohla a hra se odehrává mezi šestnáctkami. Ani jeden z týmů se během úvodních deseti minut druhého poločasu nebyl schopen dostat do nějaké slibné příležitosti.

57
    Tinoco předvedl v obraně skvělý obranný zákrok a fotbalisté Setúbalu se přes něj jen těžko prosazují.

58
    Střídající Romário Baldé hledal kolmou přihrávkou Lucase Souzu, jeho pas byl ale nepřesný a skončil u brankáře Ricarda, který mohl v klidu rozehrát.

59
    Dolly Menga se dostal uvnitř pokutového území ke střele, jeho pokus ale zamířil mimo.

60
    Costinha na opačné straně hřiště pálil také z prostoru uvnitř pokutového území, jeho střelu ale zablokoval dobře postavený Pica.

61
    Hra se během posledních minut z ničeho nic výrazně rozhýbala a míč nyní putuje z jedné strany hřiště na druhou.

62
    Arnold napřáhl z levé strany ke střele, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Cláudio Ramos.

65
    Do konce zápasu zbývá pětadvacet minut. Vitória Setúbal vede nad Tondelou stále 3:1.

66
    Tinoco založil rychlý protiútok Tondely kolmou přihrávkou na Nathana Juniora, toho ale do zakončení nepustil pozorný obránce Federico Venâncio.

67
    Guzzo se pokusil vstřelit kontaktní gól, jenže jeho střela po rohovém kopu zamířila těsně mimo a v hledišti to jen zahučelo!

68
    Guzzo se vzápětí dostal do další skvělé příležitosti, jeho střelu ale dokázal vyrazit fantastickým zákrokem Ricardo, který zaplachtil vzduchem jako papírový drak!

69
    Tondela vzápětí rozehrála další rohový kop, po kterém se opět dostala do zakončení, střela domácích fotbalistů ale byla hodně nepřesná.

70
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Costa, přichází Tavares.

71
    Žlutou kartu dostává Pica (CD Tondela).

75
    Do konce utkání zbývá něco málo přes patnáct minut a ve druhém poločase zatím marně čekáme na gól.

76
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Hélder, přichází Wagner.

78
    Wagner přišel na hřiště jako poslední naděje a Tondela využila všechna tři střídání. Setúbal může sáhnout ještě k jedné změně.

79
    Dolly Menga upadl v šestnáctce a domácí fotbalisté se dožadovali odpískání pokutového kopu, hlavní rozhodčí ale dělal, že neslyší.

80
    Žlutou kartu dostává Menga (CD Tondela).

81
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Vasco, přichází Gorupec.

83
    Střídající Wagner našel přesným centrem Nathana Júniora a jeho následná střela zamířila těsně vedle pravé tyče brány Ricarda!

85
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut a Tondela už má hodně málo času na to, aby se zápasem něco udělala.

87
    Pokud dnes na něco Tondela doplatila, tak jsou to neproměněné šance a především penalta ze šesté minuty utkání.

90
    Dnešní utkání sleduje na Estádio João Cardoso 1203 diváků.

90
    Lucas Souza mohl ještě vykřesat naději pro Tondelu, ale jeho střela skončila na levé tyči!

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90+2
    André Claro mohl vstřelit v závěru utkání hattrick, jeho střela ale rozezvonila brankovou konstrukci!

90+4

Setúbal potvrdil roli favorita a na hřišti Tondely získal tři body. Velkou zásluhu na tom má André Claro, který orámoval první poločas dvěma góly a v samotném závěru ještě mohl vstřelit hattrick, jeho střela ale skončila na tyči. Za domácí tým skóroval pouze Nathan Júnior poté, co již v šesté minutě zahodil pokutový kop Guzzo. Konečný výsledek. CD Tondela 1 Vitória Setúbal 3. (18:59:45)

Tomáš Reiner

Góly: 19. Nathan Júnior – 1. Claro, 15. Horta, 37. Claro (pen.)

Karty:   71. Pica (TND), 80. Menga (TND) – 5. William (STL), 7. Horta (STL), 20. Pinto (STL), 50. João Costa (STL)

Nepremenená penalta: 6. Guzzo (TND), brankár Ricardo zneškodnil

CD Tondela: Cláudio Ramos – Edu Machado (45. Zue), Bruno Nascimento, Pica, Tinoco – Lucas Souza, Hélder (76. Wagner), Tavares – Dolly Menga, Jaquité (54. Romário), Guzzo – Nathan Júnior. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Jones, Nuno Santos, Bruno Monteiro, Piojo. Trenér: Petit.

Vitória FC Setúbal: Ricardo – William Alves, Frederico Venâncio, Fábio Pacheco, Nuno Pinto (81. Gorupec) – André Claro, Dani, André Horta, Costinha – Suk (46. Issoko), Vasco Costa (70. Tavares). (rozestavení 4-2-2)
    Náhradníci: Miguel Lázaro, Alexandre Cardoso, Ruca. Trenér: Quim Machado.

Rozhodca: Luis Godinho. Asistenti: José Braga, Valter Rufo. Čtvrtý rozhodčí: Bruno Rebocho