Rayo Vallecano – Malaga 1:2 (kon.) | Eibar – Valencia 1:1 (kon.) | Atlético Madrid – Bilbao 2:1 (kon.)
Villarreal – Real Madrid 1:0 (kon.)
Rayo Vallecano
1:2 (1:0)
Malaga CF
Nedeľa 13.12.2015, 12:00 • Estadio del Rayo Vallecano (Madrid) • Španielska LaLiga • 15. kolo

Je dobojované, Malage sa v druhom polčase podarilo otočiť skóre a z ihriska súpera si tak vezie veľmi potrebné tri body. V druhej polovici zápasu si tímy vymenili úlohy, domáci celok hral nepresne, chýbal tomu pohyb, naopak Malaga svoj výkon oproti prvému polčasu výrazne zlepšila.

Po dnešnom zápase Malaga v tabuľke poskočí na 16. miesto pred Granadu, Rayo Vallecano naopk klesne na zostupovú 18. priečku.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa. (13:52:43)

90+5

90+5
    Javi Guerra si nabiehal na letiacu loptu, v šestnástke súpera sa teatrálne hodil k zemi, namiesto pokutového kopu jeho pád hlavný rozhodca odmenil žltou kartou za filmovanie.

90+4
    Gonçalves pekne vysunul Guerru až do pokutového územia, ten zakončoval z veľmi ťažkej pozície, preto lopta letí mimo brány.

90+3
    Každopádne pri jeho ošetrovaní ubehla dobrá minúta a pol, Kameniho spoluhráči udržujú loptu ďaleko od svojej brány.

90+2
    Na zemi sa ocitol Kameni, nieje isté či ide o zranenie po zlom dostúpení, zdržiavanie hry, alebo kombinácie týchto možností.

90+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú nadstavovať 3 minúty naviac.

90
    Naopak hostia pohrozili protiútokom, Amrabatova prihrávka nenašla Charlesa v dobrej pozícii, ten ešte prihrával na stred ihriska, odkiaľ nedôrazne do rukavíc Yoela pálil Juan Carlos.

89
    Domáci tím sa samozrejme okamžite pokúša o vyrovnanie, no Malaga zavrela svoje brány a hráči dobre prehusťujú priestor pred svojou šestnástkou.

88
    Tak toto je veľká rana pre Rayo Vallecano, no je to iba logické vyústenie zlého výkonu hráčov v druhom polčase, ktorí doňho nastúpili ako vymenení.
    87. Duje ČOP - 1:2

87
    Málaga dala gól! Dokonalý obrat je skutočnosťou! Domáca obrana opäť poľavila, z ľavej strany bez problémov odcentroval Juan Carlos, na loptu si pred bielym bodom počkal nikým nebránený DUJE ČOP, ktorý nedal Yoelovi najmenšiu šancu.

86
    Quini sa okamžite zapojil do akcie svojho tímu, po ktorom sa z ničoho nič pred brankárom zjavil Javi Guerra, no v momente prihrávky bol v metrovom ofsajde.

85
    Posledné striedanie v zápase znamená, že zápas nedohrá Bangoura, svojmu tímu prichádza pomôcť Quini.

84
    Ani jeden z tímov sa nedostáva do nebezpečnej situácie, hráči totiž neriskujú, nechcú z dnešného zápasu vyjsť bodovo naprázdno.

83
    Prichádza posledné striedanie na strane Malagy, ihrisko opustil Pablo Fornals, na zhruba desať minút nastúpi Añor.

82
    Ani tá sa ďaleko nedostala, domáci tím súpera zastavil ďaleko od svojej brány, čas na prípadné skórovanie sa obom tímom rýchlo míňa.

81
    Manucho Gonçalves držal loptu pri súperovej rohovej zástavke, odcentrovať sa mu nepodarilo, do útoku tak môže štartovať Malaga.

Andrej Marienka

Góly: 7. Guerra – 59. Charles, 87. Čop

Karty:   90+5. Guerra (VLL) – 31. Čop (MLG), 37. Albentosa (MLG)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:10. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 12:17.
    Rayo Vallecano: Y. Rodríguez – Tito, D. Llorente, Amaya, N. Martínez – Trashorras (C), Jo. Sánchez – Bangoura (85. Quini), P. Hernández (70. Manucho), Bébé (62. Embarba) – Guerra.
    Náhradníci: Carlos – Dorado, Quini, O. Cissé, Embarba, Miku, Manucho.

Malaga CF: Kameni – Rosales, Albentosa, Weligton, Miguel Torres – Fornals (83. Añor), Filipenka (58. Charles) – Duda (C) (58. Recio), N. Amrabat, J. P. Carlos – Čop.
    Náhradníci: Ochoa – Boka, Recio, Añor, Ontiveros, Charles, Santa Cruz.

Rozhodca: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco