Bayern – Ingolstadt 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Hamburger 1:1 (kon.) | Brémy – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.)
Hoffenheim – Hannover 1:0 (kon.) | Darmstadt – Hertha 0:4 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 5:0 (kon.)
Werder Brémy
1:1 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
Sobota 12.12.2015, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 16. kolo

Je dobojované, napriek tomu, že aj v druhom polčase mali navrch hráči Brém sme videli iba gól, ktorého autorom bol Dušan Švento, ktorý využil v podstate jedinú gólovú príležitosť svojho tímu v zápase. Domáci tím sa ešte snažil o strelenie druhého gólu, obrana Kolínu však už nezaváhala a tak si hostia z Brém odvážajú jeden bod.

Kolín si tak po dnešnom zápase udrží 10. miesto v tabuľke, Brémy v tabuľke preskočia Hannover.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa. (17:25:21)

90+3

90+3
    Brémy sa púšťajú do zrejme posledného útoku v zápase, hráčom sa však nedarí dostať sa na dostrel brány, respektíve do pozície, odkiaľ by ohrozili Horna.

90+2
    Rohový kop druhý gól pre Kolín nepriniesol, nepriniesla ho ani následná nepresná strela Osaku, ktorý mieril vysoko nad.

90+1
    Štvrtý rozhodca nám medzitým oznámil, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú nadstavovať ešte 3 minúty.

90+1
    Na začiatku nadstaveného času prichádza posledné striedanie v zápase, ihrisko opúšťa strelec vyrovnávajúceho gólu Švento, toho na pár minút nahradí Sørensen.

90
    Lehmann perfektne načasoval prihrávku na Olkowskeho, tomu sa takmer z čiary podarilo ešte prihrať, no jeho pass bol zrazený na roh.

89
    Hostia udržujú hru v strednej časti ihriska, po dnešnom výkone určite budú radi aj za jeden bod.

88
    Z ihriska odchádza Bartels, opačným smerom vybieha čerstvý Lorenzen.

87
    Stav nezmenil ani Pizarro, ktorý sa predieral cez stred ihriska sám, pred šestnástkou si trúfol na trojicu hráčov, proti ktorej nemal šancu.

86
    Domácim hráčom sa darí vystreliť iba z ťažkých uhlov, po čom sa lopta k brankárovi vôbec nedostane, alebo s takýmito strelami nemá Horn väčšie problémy.

85
    Domáci tím sa pokúša o strelenie vedúceho gólu, momentálne však Kolín zavrel svoje brány a do nebezpečných situácii svojho súpera nepúšťa.

84
    Na Öztunaliho prudký center z pravej strany dokázal zareagovať Kroos, no loptu neusmernil presne, jeho zakončenie hlavou letí mimo.

83
    Gól Šventa značne utíšil domáce tribúny, ktoré sa inak po celý zápas starali o perfektnú atmosféru. Diváci zrejme predčasne oslavovali víťazstvo svojho tímu.

82
    Žltú kartu vidí po nepríjemnom nakopnutí Zollera domáci hráč Fritz.

81
    Loptu ale momentálne ovládajú hráči Kolínu, ktorí ukľudňujú hru a držia si loptu pred svojou vlastnou šestnástkou.

80
    Tak uvidíme, či sa hráči domáceho tímu okamžite pokúsia o strhnutie vedenia na svoju stranu. Zostáva im na to niečo cez 10 minút.
    79. Dušan Švento (KLN)

79
    1. FC Köln dáva gól! Je vyrovnané, v podstate z prvej väčšej príležitosti hostí v zápase! Po centri z rohu ihriska pred bránou v sklze zakončoval Osako, no Wiedwald ho perfektne zastavil. Pred ním si na odrazenú loptu počkal DUŠAN ŠVENTO, ktorý si zasekol obrancu a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.