Bayern – Ingolstadt 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Hamburger 1:1 (kon.) | Brémy – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.)
Hoffenheim – Hannover 1:0 (kon.) | Darmstadt – Hertha 0:4 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 5:0 (kon.)
Werder Brémy
1:1 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
Sobota 12.12.2015, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 16. kolo

Je dobojované, napriek tomu, že aj v druhom polčase mali navrch hráči Brém sme videli iba gól, ktorého autorom bol Dušan Švento, ktorý využil v podstate jedinú gólovú príležitosť svojho tímu v zápase. Domáci tím sa ešte snažil o strelenie druhého gólu, obrana Kolínu však už nezaváhala a tak si hostia z Brém odvážajú jeden bod.

Kolín si tak po dnešnom zápase udrží 10. miesto v tabuľke, Brémy v tabuľke preskočia Hannover.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa. (17:25:21)

90+3

90+3
    Brémy sa púšťajú do zrejme posledného útoku v zápase, hráčom sa však nedarí dostať sa na dostrel brány, respektíve do pozície, odkiaľ by ohrozili Horna.

90+2
    Rohový kop druhý gól pre Kolín nepriniesol, nepriniesla ho ani následná nepresná strela Osaku, ktorý mieril vysoko nad.

90+1
    Štvrtý rozhodca nám medzitým oznámil, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú nadstavovať ešte 3 minúty.

90+1
    Na začiatku nadstaveného času prichádza posledné striedanie v zápase, ihrisko opúšťa strelec vyrovnávajúceho gólu Švento, toho na pár minút nahradí Sørensen.

90
    Lehmann perfektne načasoval prihrávku na Olkowskeho, tomu sa takmer z čiary podarilo ešte prihrať, no jeho pass bol zrazený na roh.

89
    Hostia udržujú hru v strednej časti ihriska, po dnešnom výkone určite budú radi aj za jeden bod.

88
    Z ihriska odchádza Bartels, opačným smerom vybieha čerstvý Lorenzen.

87
    Stav nezmenil ani Pizarro, ktorý sa predieral cez stred ihriska sám, pred šestnástkou si trúfol na trojicu hráčov, proti ktorej nemal šancu.

86
    Domácim hráčom sa darí vystreliť iba z ťažkých uhlov, po čom sa lopta k brankárovi vôbec nedostane, alebo s takýmito strelami nemá Horn väčšie problémy.

85
    Domáci tím sa pokúša o strelenie vedúceho gólu, momentálne však Kolín zavrel svoje brány a do nebezpečných situácii svojho súpera nepúšťa.

84
    Na Öztunaliho prudký center z pravej strany dokázal zareagovať Kroos, no loptu neusmernil presne, jeho zakončenie hlavou letí mimo.

83
    Gól Šventa značne utíšil domáce tribúny, ktoré sa inak po celý zápas starali o perfektnú atmosféru. Diváci zrejme predčasne oslavovali víťazstvo svojho tímu.

82
    Žltú kartu vidí po nepríjemnom nakopnutí Zollera domáci hráč Fritz.

81
    Loptu ale momentálne ovládajú hráči Kolínu, ktorí ukľudňujú hru a držia si loptu pred svojou vlastnou šestnástkou.

80
    Tak uvidíme, či sa hráči domáceho tímu okamžite pokúsia o strhnutie vedenia na svoju stranu. Zostáva im na to niečo cez 10 minút.
    79. Dušan Švento (KLN)

79
    1. FC Köln dáva gól! Je vyrovnané, v podstate z prvej väčšej príležitosti hostí v zápase! Po centri z rohu ihriska pred bránou v sklze zakončoval Osako, no Wiedwald ho perfektne zastavil. Pred ním si na odrazenú loptu počkal DUŠAN ŠVENTO, ktorý si zasekol obrancu a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.

78
    Švento sa po zisku lopty okamžite púšťal dopredu, no na súperovej polovici ho čisto o loptu obral jeden z obrancov.

77
    A mohlo byť prakticky rozhodnuté! Brémy založili rýchly útok, García sa dostal hlboko do šestnástky, odkiaľ z ťažkého uhla vypálil, Horn jeho strelu vyboxoval, pred bránou ešte v krkolomnej pozícii dorážal Öztunali, no loptu dobre netrafil a druhý gól svojho tímu nevsietil.

75
    Tento trend hry pokračuje aj naďalej, hostia sa stále nevedia dostač cez dobre bránený stred hracej plochy.

74
    Hrá sa v strednej časti ihriska, domáci tím už toľko neriskuje, skôr sa hráči zamerajú na defenzívu a prípadné protiútoky rýchleho Pizarra.

73
    Kolínu navyše čas rýchlo ubieha, zachvíľku nám začne posledná štvrťhodina riadneho hracieho času a Wiedwald sa zatiaľ príliš nezapotil.

72
    Po dlhšej dobe sme videli útočnú snahu na strane Kolínu, ale ako tomu bolo vo viacerých prípadoch v minulosti, nič nebezpečné z toho nebolo.

71
    Pizarro priniesol do hry nový náboj, po jeho rýchlom prechode vpred prihrával Fritzovi príliš prudko a lopta skončila mimo.

70
    Rovnako pochodil ďalší domáci faulujúci hráč Öztunali.

70
    V strede ihriska následne fauloval Bartels v snahe zastaviť rodiacu sa kontru protihráčov, za čo vidí žltú kartu.

69
    Ten zahrával Kroos a Osako si pri obrannom zákroku takmer vsietil vlastný gól! Jeho hlavička letela tesne vedľa žrde!

68
    Ďalšiu akciu rozbiehal García, jeho prudkú prihrávku dobrým obranným zákrokom na roh vyrazil Olkowski.

67
    Prvý raz sa k lopte dostal striedajúci Pizarro, ktorý pekne naservíroval loptu Öztunalimu, ktorý z hranice šestnástky nepríjemne vypálil, no Horn bol na svojom mieste.

66
    Šventa pekne kolmicou vysunul spoluhráč, slovenský hráč prešprintoval protihráča, no prudkú prihrávku už dobehnúť nedokázal.

65
    Druhé striedanie na strane Brém znamená, že z ihriska sa porúča neúspešný exekútor pokutového kopu Ujah, do hry dnes zasiahne aj Pizarro.

64
    V útoku sa teraz dobre uvoľnil Švento, na jeho vysoký center do šestnástky, ktorý sa mu tentokrát vydaril nestihol zareagovať ani jeden zo spoluhráčov.

63
    Öztunali sa nám po prebratí lopty prezentoval pekným sólom, keď sám prešprintoval viac ako polovicu ihriska, no jeho zakončenie bolo veľmi nepresné.

62
    Opäť prišla iba strela po zemi a Lehmann iba napálil múr hráčov pred sebou, od ktorého sa lopta odrazila do bezpečia.

61
    Možno sa to zmení teraz, Osako svojmu pádu pred hranicou pokutového územia poriadne pridal, no získal priamy kop z dobrej pozície.

60
    Hodina hry je za nami, na druhý gól v zápase stále márne čakáme, Brémy sa nikam netlačia, hostia sú naopak neschopní si šancu vyprodukovať.

59
    Žiaľ pre fanúšikov hostí si hráči Kolínu iný spôsob založenia útoku vypracúvajú len výnimočne, za čo môže aj dobre organizovaná obrana Brém.

58
    Márna snaha o vyrovnanie hostí pokračuje, zbytočné nakopávané lopty nemajú šancu na úspech, je to pomalé a kým si hráč počká na loptu, hneď sa okolo neho zbehne minimálne dvojica protihráčov.

57
    Prichádza prvé striedanie na strane domáceho tímu, ihrisko opúšťa Grillitsch, jeho miesto zaujme Kroos.

56
    Ten sa ale hráčom nevydaril už absolútne, na vyrovnanie sa budú určite musieť posnažiť oveľa viac.

55
    Takto aspoň Osaka získal rohový kop, po ktorom bude nasledovať priamy kop, situácia tak ešte pre Kolín nieje celkom stratená.

54
    Na strane hostí je to o niečo presnejšie ako to bolo v prvom polčase, no stále je to bieda, v prípade lepších prihrávok by hráči mohli Wiedwaldovi narobiť poriadne problémy.

53
    Osaka sa teraz ocitol v nepochopiteľnom dvojmetrovom ofsajde, čo ukončuje akciu Kolínu.

52
    Do domácej šestnástky smerovalo niekoľko prudkých centrov, ani jeden z nich však nenašiel svojho adresáta, všetky prihrávky boli zblokované.

51
    Príliš ďaleko sa nedostali, naopak do ďalšej príležitosti sa dostávali domáci hráči, Grillitsch mal pri ľavej tyči veľmi malo priestoru na zakončenie a jeho pätička nemohla Hornovi narobiť problémy.

50
    Za faul v strednej časti ihriska vidí už po 5tich minútach hry Gerhardt.

50
    Na rade sú tak hráči Kolínu, ktorí budú zakladať svoj prvý útok v druhom polčase z hĺbky svojej polovice ihriska.

49
    Tentoraz sa ale hráčom nacvičený signál až tak nevydaril, Gálvezova následná snaha o strelu bola zablokovaná.

48
    A rovnako ako na začiatku prvého polčasu Brémy získavajú rýchly rohový kop, po ktorom by určite rady navýšili svoje vedenie.

47
    Na úvod polčasu sa musia hostia aj s dvoma novými hráčmi na trávniku brániť úvodnému nátlaku súpera, rovnako ako tomu bolo v prvom polčase.

46
    Druhý polčas bude aj bez Modesteho, ktorý svoje miesto prenechá Zollerovi.

46
    Počas prestávky registrujeme zmenu v zostave tímu hostí, do hry už nezasiahne Vogt, ktorého vystrieda Gerhardt.

46

Hráči obidvoch tímov dnes po druhý raz opúšťajú svoje šatne, o malú chvíľu pokračujeme.

Polovica zápasu je za nami, domáci tím po nej vedie tesne 1:0, keď sa už v 4. minúte presadil Vestergaard. Domáci tím mohol viesť aj 2:0, no Ujah nepremenil pokutový kop. Uvidíme, či sa dočkáme gólu v druhom polčase, ktorý začne zhruba o 16:33.

45+1

45+1
    V jedinej minúte nadstavenia ešte vidíme kartový trest pre Vogta, ktorý na krídle nešetrne zostrelil Garcíu.

45+1
    Prudká strela z priameho kopu stroskotala na múre tiel v bielych dresoch, pred rohovým kopom svoj tím zachránil pohotový Wiedwald, ktorý odvrátil aspoň na out.

45
    Kolín bude mať k dispozícii zrejme poslednú čancu na vyrovnanie v prvom polčase, Modesteho pred hranicou šestnástky fauloval Bargfrede, Kolín tak získava priamy kop z takmer ideálnej pozície.

44
    Napokon z toho bol rohový kop, po ktorom sa Kolín bez problém ubránil a jeden z brániacich hráčov poslal loptu do bezpečia dlhým odkopom.

43
    Fritz si nabiehal na prudkú kolmicu od spoluhráča, cez obrancu sa mu odcentrovať nepodarilo, pri svojom brzdení takmer preletel cez reklamný mantinel za bránou.

42
    Čas do konca prvého polčasu sa nám kráti, momentálne sledujeme iba výmenu lopty medzi hráčmi Kolína na ich vlastnej polovici ihriska.

41
    Hra sa opäť presťahovala do strednej časti ihriska, no vidíme zlepšený pohyb na obidvoch stranách, situácia spred pár minút hráčov poriadne nakopla.

39
    Hostia sa po zisku lopty okamžite snažili o protiútok, domáci tím sa však stihol včas vrátiť a túto rodiacu sa šancu zlikvidovať.
    38. Ujah (BRM)

38
    A predstavte si, Ujah pokutový kop nepremieňa! Ujahovu strelu po zemi perfektným zákrokom zlikvidoval brankár hostí Horn!

38
    Heintz navyše za voj faul vidí aj žltú kartu.

37
    Rozhodca nariadil pokutový kop! Ujah dostal krásnu prihrávku za obrannú líniu Kolínu, kde ho v pokutovom území k zemi stiahol Heintz!

36
    V útoku to skúšal Vogt, ktorý pretláčal loptu na Osaka, pred ním ale stihol zasiahnuť Wiedwald, ktorý loptu skryl vo svojich rukaviciach.

35
    Oba tímy to teraz skúšali nakopávanými loptami do útoku, ani jedna z nich však neslávila úspech, buď bola prihrávka prisilná, alebo skončila na kopačkách súpera.

34
    Tak napokon nie, Osako sa priznal rozhodcovi, že lopta za čiaru šla od neho, nasledovať tak bude odkop od brány. To bolo pekné gesto od hosťujúceho hráča.

33
    Švento opäť dobre zahral v útoku, zbavil sa obrancu a pred bránu posielal prudkú prihrávku, ktorú zdá sa tesne pred zakončujúcim hráčom na roh poslal jeden z obrancov.

32
    Vogt to na svojej polovici ihriska nepríjemne schytal, po tomto zákroku bude mať fialové otlačky kopačiek na vnútornej strane stehna.

31
    Konečne peknejšia akcia Kolínu! Švento peknou kolmicou za obranné línie vysunul Modesteho, ktorý okamžite pálil. Bolo to však nad domácu bránu.

30
    Pri lopte sú tak znova hráči v bielych dresoch, ktorí sa od streleného gólu podstatne menej tlačia dopredu.

29
    Švento udržal loptu v útoku, presunul hru na Olkowskeho, ktorý hľadal Risseho. Ten namiesto toho aby si loptu spracoval rovno hlavou prihrával pred bránu, kde však úradovali domáci obrancovia.

28
    Snaha Kolínu o vyrovnanie pokračuje, no stále čakáme na prvú strelu na Wiedwaldovu bránu, v doterajšom priebehu hry sú hostia v útoku prakticky bezzubí.

27
    A práve Osako sa ocitol v postavení mimo hry po tom, ako sa o jeho vysunutie snažil Risse.

26
    Ōsako si pri svojom rýchlom postupe vpred v strede ihriska vypýtal faul, jeho tím tak síce zostane pri lopte, no domáci tím sa už stihol sformovať na hranici šestnástky.

25
    Gebre Selassie si v útoku nerozumel so spoluhráčmi, jeho kolmica smerovala do miest, kde sa nachádzali iba hráči v tmavomodrom.

24
    Švento sa v strede ihriska šikovne obtočil okolo dvojice hráčov, vymenil si loptu s Modestem, po tom ako sa mu vrátila poslal pred bránu veľmi nepresný center.

23
    Ten pre bránu Kolínu nebol tak nebezpečný ako ten spred necelých 20 minút, naopak do protiútoku sa pustili hráči hostí.

22
    Öztunali bojoval o loptu pri ľavej rohovej zástavke, odcentrovať sa mu nepodarilo, získal aspoň rohový kop.

21
    García neprešiel cez Risseho, ten za cenu vhadzovania poslal loptu do strednej časti ihriska.

20
    Pri lopte sa nachádzajú domáci hráči, tí si ju ale vymieňajú len na svojej vlastnej polovici ihriska, nikam sa s ďalšou rozohrávkou nenáhlia.

19
    Najpresnejšie to nieje ani na opačnej strane, od gólového centra sme v podstate ani na strane Brém nevideli presnú vzdušnú prihrávku.

18
    Ďalšia nepresná prihrávka a lopta končí mimo, po dlhšej dobe si tak na loptu siahne domáci brankár Wiedwald.

17
    Aj napriek tomu sledujeme zvýšenú aktivitu hráčov Kolínu, no stále je to akési chaotické, bez nápadu a najmä presnosti.

16
    Vogt si nabiehal na dlhočiznú prihrávku, lopta sa mu však nešťastne zamotala medzi nohami a preto o ňu prišiel, čo ho pochopiteľne hnevá.

15
    Následne skúšal Fritz šťastie z väčšej vzdialenosti od brány, Horn ale všetko videl a s jeho strelou nemal väčšie problémy.

14
    Öztunali získal loptu a pekným sólom sa sám dostal až na polovicu súpera. Tam ho zastavil hvizd rozhodcu, ktorý signalizuje útočný faul.

13
    Zmeniť to na ľavej strane chcel Heintz, ale ani on sa ďaleko nedostal a po jeho vhadzovaní boli jeho spoluhráči zatlačení až pred ich vlastnú šestnástku.

12
    Hra sa presťahovala najmä do strednej časti ihriska, kde síce majú prevahu hostia, na dostrel brány sa ale stále nedostávajú.

11
    Ďalšie nepresnosti na strane hostí znamenali stratu lopty a možnosť pre Brémy. Ani domácemu tímu však teraz nevyšiel útok a po nepresnom centri lopta končí u Horna.

10
    Risse teraz inkasoval od Garcíu veľmi nepríjemný šľapák, jeho tím tak zostane v útoku aj naďalej. Priamy kop však bude Kolín zahrávať veľmi ďaleko od brány.

9
    Ďalší nepresvedčivý pokus Kolínu o útok sa končí nepresnou prihrávkou a od brány tak bude znova rozohrávať Wiedwald.

8
    Naopak, domácemu tímu po strelenom góle narástli krídla a hráči si dovoľujú napádať súperovu rozohrávku veľmi vysoko a vo vysokom počte.

7
    Na kopačkách hostí badať to, že ich rýchly gól do ich siete zaskočil, čo sa prejavuje najmä nepresnosťami v rozohrávke.

6
    Po ľavej strane akciu potiahol Švento, jeho center na Modesteho nebol presný a lopta končí mimo hracej plochy.

5
    Tak toto je výborný začiatok domáceho tímu, ten sa teraz však musí brániť, hostia sa totiž okamžite snažia o gólovú odpoveď.
    4. Jannik Vestergaard (BRM)

4
    Werder Brémy dali gól! Tak to bola rýchlovka! Domácemu tímu dokonale vyšiel nacvičený signál, lopta z rohu šestnástky putovala až za hranicu šestnástky, odkiaľ prišiel presný center na hlavu JANNIKA VESTERGAARDA, ktorý hlavou nezaváhal.

3
    Brémy sa pustili vpred a na pravej strane zásluhou útočiaceho hráča získavajú prvý rohový kop v zápase.

2
    Napokon to tak vážne nebude, Vogt sa znova zapojil do hry, no jeho rozohrávka z priameho kopu bola veľmi nepresná a končí pri domácom futbalistovi.

1
    Úvodnej rozohrávky sa zhostili hráči Kolínu, ktorú okamžite napádal Fritz, ten však okamžite fauloval Vogta, ktorý sa z trávnika zdvíha len ťažko.

1

Hráči obidvoch tímov sa už nachádzajú na hracej ploche, domáci tím dnes bude hrať v bielych dresoch, zatiaľ čo hostia nastúpia v tmavomodrom.

Werder Brémy: Wiedwald – García, Vestergaard, Gálvez, Gebre Selassie – Bargfrede – Öztunali, Grillitsch, Fritz, Bartels – Ujah
    Náhradníci: Zetterer – Lukimya, Pizarro, Kroos, Lorenzen, Eggestein, Sternberg

1. FC Köln: Horn – Hector, Heintz, Maroh, Olkowski – Vogt, Lehmann – Švento, Ōsako, Risse – Modeste

Brémy 3-2 Kolín

Pekné sobotné popoludnie Vám prajem a vítam Vás pri zápase 16. kola najvyššej nemeckej Bundesligy. V dnešnom stretnutí na seba narazia Werder Brémy a 1. FC Köln.

Dnešnému domácemu tímu nevychádza sezóna podľa predstáv, Brémam momentálne so 14timi bodmi patrí až 15. miesto tabuľky. Rovnaký počet bodov, no lepšie skóre majú Hannover a Frankfurt, na dvanásty Darmstadt tieto tímy strácajú 4 body. Naopak, na chrbát Brémam s iba jednobodovým mankom dýcha Augsburg, predposledný Stuttgart na Brémy stráca 3 body. Ani v posledných piatich zápasoch to nebola žiadna sláva, hráči z nich dokopy získali iba 4 body za víťazstvo nad Augsburgom a remízu na pôde Stuttgartu. Ostatné zápasy hráči nezvládli a postupne podľahli Dortmundu, Wolfsburgu aj Hamburgu. Navyše Brémy majú po týchto troch zápasoch strašidelné skóre 2:9.

1. FC Köln

Kolín je na tom podstatne lepšie ako jeho dnešný súper, s 20timi bodmi mu momentálne patrí 10. miesto tabuľky a stále je v hre o účasť v Európskej Lige UEFA. Na 6. Schalke totiž stráca iba 4 body, na Mainz 3 a na Leverkusen a Hamburg len 1. Na druhú stranu, Ingolstadt má rovnaký počet bodov ako Kolín, no horšie skóre, dva body na túto dvojicu tímov stráca Darmstadt. Posledných päť zápasov Kolínu bolo v znamení streleckej nemohúcnosti, keď v nich hráči strelili iba 2 góly a to iba pri výhre nad Leverkusenom. Ďalšie tri zápasy proti Hoffenheimu, Mainzu a Darmstadtu sa skončili bezgólovými remízami, v poslednom kole Kolín nestačil na Augsburg a doma prehral 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.