Vigo – Real Madrid 1:3 (kon.) | Granada – Real Betis 1:1 (kon.) | Sevilla – Getafe 5:0 (kon.)
Malaga – La Coruña 2:0 (kon.)
FC Sevilla
5:0 (2:0)
Getafe CF
Sobota 24.10.2015, 20:30 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla • Španielska LaLiga • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 9. kola španielskej Primera Division. O 20:30 začína na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána duel medzi Sevillou a Getafe.

Getafe CF

Getafe patrí priebežná 11. pozícia. 3 výhry a 1 remíza dávajú dohromady 10 bodov, ktoré stačia na stred tabuľky najvyššej španielskej súťaže.
    Naposledy zverenci Frana Escribá rozstrieľali nováčika Las Palmas 4:0. Základ úspechu položili hneď v úvode zápasu, keď otvoril skóre už v 3. minúte Rodriguez a v 11. minúte Sarabia zvýšil na 2:0. Ku slovu sa potom domáci dostali opäť až na konci stretnutia, keď v 86. a 93. minúte skóroval Šćepovič.

FC Sevilla

Sevilla sa po dobrej minulej sezóne nachádza po ôsmich kolách tej prebiehajúcej až na 13. priečke, keď má na svojom konte 9 bodov za 2 výhry a 3 remízy.
    V poslednom ligovom vystúpení Sevillistas remizovali na pôde siedmeho Eibaru 1:1, keď v 71. minúte vyrovnával za hostí Gameiro.
    V stredu zverenci Unaia Emeryho zavítali na Etihad Stadium, kde zviedli tuhý boj v Lige Majstrov s domácimi Citizens. Sevilla bola veľmi aktívna, no nakoniec prehrala po De Bruyneho góle z 91. minúty 1:2.
    Najlepším strelcom najstaršieho španielskeho klubu je Gameiro spoločne s N'Zonzim, keď majú obaja po dvoch góloch.

21.10.2015 Manchester City – Sevilla 2:1 (Liga Majstrov)
    17.10.2015 Eibar – Sevilla 1:1
    03.10.2015 Sevilla – Barcelona 2:1
    30.09.2015 Juventus – Sevilla 2:0 (Ligy Majstrov)
    26.09.2015 Sevilla – Vallecano 3:2

FC Sevilla: S. Rico – Mariano, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Banega – Vitolo, Iborra (C), Konopljanka – Gameiro.
    Náhradníci: Soria – Andreolli, Coke, Krohn-Dehli, F. Llorente, N'Zonzi, J. A. Reyes.

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Alexis, Vergini, Lago – Lacen, Juan Rodríguez – León (C), Víctor, Sarabia – Šćepović.
    Náhradníci: Megyeri – Buendía, Moisés Gómez, Damián Suárez, Velázquez, Cala, Wanderson..

1

1
    O úvodnú rozohrávku stretnutia sa postarali hostia madridskej časti Getafe, ktorí hrajú v modrých dresoch.

2
    Sevilla sa po zisku lopty, rozložila na súperovej polovici a kombinovala, no Krychowiak nedokázal zachytiť prihrávku a slovo majú hostia.

3
    Pedro León môže byť rád, že nedostal za potiahnutie Konopljankovho dresu žltú kartu.

4
    Zatiaľ je to z oboch strán úvodné oťukávanie sa. Oba tímy dbajú hlavne na obranu, no pri rozohrávke poľahky strácajú loptu.

5
    Domáci hráči, ktorí v stredu odohrali ťažký zápas na pôde Manchestru City, sa chceli dostať do zakončenia, no Konopljankov center zobral zo vzduchu gólman Getafe Guaita.

6
    Po Banegovom nepresnom streleckom pokuse uvádzal loptu do hry svojim odkopom Guaita.

8
    Getafe malo loptu, no videli sme útočný faul Juana Rodrígueza na Evera Banegu a Sevilla bude rozohrávať voľný kop zo stredu ihriska.

8
    O polminúty neskôr tvrdo fauloval Lacen, ktorý za tento zákrok mohol dostať žltú kartu.

9
    Trémoulinas sa oprel do odrazenej lopty, ktorú precíznou strelou poslal ku vzdialenejšej žrdi, no Guaita sa vyznamenal dobrým reflexom.

11
    Pedro León mal otvorenú cestu až pred šestnástku, odkiaľ nepríjemne vypálil ku pravej žrdi, no Rico loptu vyltačil na roh.

12
    Rohový kop hosťujúceho celku nedopadol vôbec dobre, keďže Sevilla sa zmocnila lopty a už operuje na druhej polovici ihriska.

13
    Sevilla si taktiež vyskúšala rohový kop, ktorý rozohrala nakrátko. Konopljanka sa dostal ku strele zvnútra šestnástky, ale Guaita sa stihol vrhnúť k ľavej žrdi.

14
    Ďalšiu útočnú akciu domácich zastavil ofsajd, v ktorom sa nachádzal Iborra.

14
    Sevillistas sú v týchto momentoch hry omnoho lepší. Gameiro si parádne spracoval loptu v strede ihriska a snažil sa vysunúť Vitola, no ten sa ku strele nedostal. Pri lopte sú aj napriek tomu naďalej domáci.

16
    Hostia zahrávali voľný kop takmer až od stredového kruhu. Jeho exekútorom bol Pedro León, ktorého nadýchaný center upratala domáca obrana do bezpečia.

17
    Getafe sa momentálne prezentuje rýchlou kombináciou na útočnej polovici, kde sú stiahnutí všetci hráči v bielom.

18
    Iborra odvrátil Sarabiov center na rohový kop, ktorý bude zahrávať práve druhý menovaný.

18
    Lopta preletela na druhú stranu ihriska ku Leónovi, ktorý ju ihneď poslal pred bránu, no Mariano hlavou zariadil ďalší hosťujúci roh.

19
    Ani teraz nedokázali zverenci Frana Escribá ohroziť Rica, ktorý nemal robotu už dlhé minúty.

20
    Na druhej strane sa dostal Jevhen Konopljanka až do vnútra šestnástky, no jeho strela bola zblokovaná.

20
    Getafe vyrazilo do rýchleho útoku, no prišlo o loptu a takmer zaplatilo za to, že zabudlo na zadné vrátka. Guaita bol pri centri z pravej strany o kúsok rýchlejšie ako Gameiro.

22
    Konopljanka prebral loptu na ľavej strane útočnej polovice, odkiaľ sa s ňou preštrikoval až za šestnástku, no jeho strela skončila vedľa brány.

23
    Getafe chcelo zaskočiť svojho súpera rýchlym protiútokom, no Šćepovič nedokázal chytiť loptu na ihrisku.

24
    Konopljanka si už hotuje loptu pri rohovej zástavke.

24
    Ukrajinský záložník poslal do šestnástky prudký center, no našiel len Verginiho hlavu, od ktorej sa lopta odrazila až do stredu trávnika.

25
    Po tom, čo si hostia neporozumeli v rozohrávke bude od svojej brány odkopávať Rico.

26
    Banega prihral doprava Vitolovi, ktorý chcel vysunúť Konopljanku, no ten sa nachádzal v ofsajde.

27
    Kolodziejczakov pokus o prenesenie hry na druhú stranu skončil autovým vhadzovaním Getafe.

28
    Konopljanka sa dostal ku ďalšiemu centru z ľavej strany, no opäť sme videli ten istý obraz ako pri predošlých pokusoch, keď Guaita schoval loptu do náručia.

30
    Po polhodine hry je na štadióne Sevilly bezgólový stav. Držanie lopty je takmer rovnaké, keď domáci vedú na percentá 55 – 45. Tí mali narozdiel od svojho súpera aj pokus smerujúci na bránu, dohromady tri.

32
    Konopljanka stratil loptu vo vlastnom vápne, no na jeho šťastie loptu odkopol Rico.

33
    Domácim sa naskytla parádna príležitosť! Lacen sfauloval Banegu približne 25 metrov od brány. Loptu si už hotuje sám faulovaný Banega, no pri ňom stojí aj Konopljanka.

34
    Strieľal druhý menovaný. Ukrajinec v službách FC Sevilla dokázal loptu zakrútiť, no zamierila nad hornú žrď a nasledovať bude odkop od brány.

35
    Sevilla dala gól!

Ever Banega poslal od ľavej autovej čiary na bránu nepríjemný strieľaný center, ktorý Guaita vyrazil do priestoru pred sebou, kde stál KEVIN GAMEIRO a ten loptu dopravil do odkrytej brány!
    35. Kévin GAMEIRO - 1:0

37
    Konopljanka vycvičil na ľavej strane Pedra Leóna a Alexisa, cez ktorých následne odcentroval na vzdialenejšiu žrď, kde vletel Gameiro, no Guaita vyrazil na roh!
    37. Vitolo (SEV)

38
    Sevilla zahrala roh nakrátko a následne bol pískaný ofsajd, keď sa v ňom nachádzal Banega, ktorý dostal pas od Konopljanku.

39
    Carlos Vigaray vletel do Konopljanku zozadu a po tom, čo sa domáci playmaker postaví na vlastné nohy budeme svedkami veľmi zaujímavého priameho kopu.

40
    Konopljanka opustil ihrisko za pomoci lekára, no zdá sa, že od Vigaraya utrpel poriadneho “koňara.“

42
    Domáci neohrozili z priameho kopu bránu. Do hry sa vrátil Konopljanka, no vzápätí musel lekár ošetriť Gameirove prsty, keďže mu na ruku skočil Vergini.

43
    Aj strelec zatiaľ jediného gólu je späť na trávniku. Pri lopte sú hostia, ktorí ju držia v strede ihriska.

44
    Gameiro mohol streliť druhý gól, keď zobral loptu Verginimu a následne vypálil ku blžšej žrdi, no hosťujúci gólman vyrzil!

45

Domáci mali voľný kop. Jevhen Konopljanka parádnou prihrávkou našiel osamoteného KEVINA GAMEIRA, ktorý presnou strelou do hornej časti brány nedal Guaitovi žiadnu šancu!
    45. Kévin GAMEIRO - 2:0

45+1

Prvá polovica zápasu medzi Sevillou a Getafe je za nami. Domáci boli počas nej omnoho lepší a ich aktivita priniesla ovocie v 35. a 45. minúte, keď sa gólovo presadil oba razy Kevin Gameiro. Hostia sa budú musieť v kabíne dať dokopy, pretože v druhom polčase môžu pri podobnom vývoji stretnutia inkasovať minimálne ešte dva góly.

Druhý polčas začne približne o 21:31.

46

46
    Sevilla zahájila druhý polčas, v ktorom môže brániť dvojgólový náskok, no dúfajme, že budeme vidieť podobne aktívni futbal zo strany domácich ako v prvej 45-minútovke.

47
    Pedro León dostal pas do šestnástky, no jeho strela bez prípravy skončila v horných radoch trinúny.

48
    Banega našiel dlhým pasom Mariana, ktorému loptu spod nôh odkopol Vergini, no len na rohový kop.

49
    Sevilla bude zahrávať pokutový kop!!!
    49. Vigaray fauloval ve vápně

49
    Vigaray zatiahol za dres rozbehnutého Gameira a domáci budú môcť z pokutového kopu odskočiť súperovi na rozdiel troch gólov.

50

EVER BANEGA poslal loptu ku ľavej žrdi a Sevilla mieri za trmi bodmi!
    50. Éver BANEGA - 3:0

51
    Iborra sa zavesil na Rodrigueza a hlavný arbiter udelil domácemu ofenzívnemu hráčovi žltú kartu.

52
    Práve pred chvíľou faulovaný Juan Rodríguez je ďalším hráčom ''odmeneným'' žltou kartou.

54
    Jevhen Konopljanka odcentroval z ľavej strany, no jeden z hostí loptu odkopol ďaleko od brány.

56
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Pedro León, prichádza Maciel Wanderson.

56
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Pablo Sarabia, prichádza Emiliano Velázquez.

58
    Banega dokázal dopraviť center do pokutového územia, no Guaita vyboxoval.

60
    Carlos Vigaray opäť fauloval v pokutovom území a po druhej žltej karte putuje predčasne do spŕch! Domáci budú navyše kopať druhú penaltu!

60

Guaita vystihol smer lopty, no KEVIN GAMEIRO zavŕšil hetrik strelou ku ľavej žrdi!
    60. Kévin GAMEIRO - 4:0

62
    Hosťujúci tréner reaguje na veľmi zlý stav posledným striedaním: Damián Suárez putuje na tránik, dnes nám už ukázal všetko Rodréguez.

62
    Striedajú aj domáci. Iborra prepúšťa svoje miesto N'Zonzimu.

64
    Mariano dostal od Gameira prihrávku do behu. Center prvého menované odvrátili hostia na roh, no domáci z neho bránu neohrozili.

65
    Strelec gólu a dnes veľmi aktívny Ever Banega končí. Do hry ide skúsený Michael Krohn-Dehli.

66
    Hostia by už najradšej mali tento zápas za sebou. Počas doterajšieho priebehu hry nedokázali ohroziť Rica žiadnou závažnejšou strelou.

68
    Pri lopte je opäť Sevilla, ktorá sa dnes baví futbalom a domáce tribúny jej to vracajú parádnym povzbudzovaním.

71
    Na šatdióne stoja všetci a azda aj upratovačky s vrátnikom, pretože z ihriska putuje strelec troch gólov a jednozačne Man of the match Kevin Gameiro! Posledných dvadsať minút za neho zahrá takisto kanonier Kevin Llorente.

72
    Fernando Llorente sa ihneď dostl ku strele, no strieľal z voleja a bez prípravy. To sa podpísalo a trajektórii. Lopta zamierila vysoko nad bránu.

73
    Tréner domáceho celku Unai Emery musí byť s hrou svojích zverencov veľmi spokojný. Žeby sa konečne Sevilla naštartovala k vzostupu tabuľkou?

74
    Getafe je úplne odovzdané. V posledných minútach sa takmer vôbec hostia nezapojili do hry.

75
    Vitolo vnikol do pokutového územia, kde spadol na zem po súboji s Robertom Lagom, no hlavný arbiter tretiu penaltu neodpískal. Z opakovaných záberov bolo vidieť, že to bol naozaj seriózny faul.

76
    Getafe naposledy vyhralo s Las Palmas práve 4:0 a dnes aj ono pociťuje na vlastnej koži debakel. Do konca zápasu však môžu hostia streliť minimálne čestný gól, no za dnešný herný prejav si ho nezaslúžia.

77
    Dnešné stretnutie sleduje 34 595 divákov.

78
    Po nepresnom Konopljankovom centri bude nasledovať odkop v podaní Guaitu.

79
    Domáci budú po Wandersonovom faule zahrávať pokutový kop!

81

JEVHEN KONOPLJANKA poslal loptu podobne ako Gameiro s Banegom ku ľavej žrdi a poriadny debakel je na svete!
    81. Jevhen KONOPLJANKA - 5:0

83
    Na druhej strane zahrával voľný kop Damián Suárez, no domáca obrana odvrátila loptu do bezpečia.

83
    Domáci mohli z protiútoku streliť šiesty gól, no Vitolo minul ľavú žrď o malý kúsok!

84
    Mariano potiahol loptu od autovej čiary ku pokutovému územiu, kde prihral do boku na Llorenteho, ktorého prízemná strela tesne minula bránu!

86
    Stretnutie sa viac-menej dohráva. Hostia sa snažia držať loptu a možno ešte skúsiť streliť čestný gól.

87
    Emiho zastavil v strede ihriska Konopljanka.

88
    Roberto Lago vypálil z veľkej vzdialenosti, no jeho strela mierila ďaleko od brány.

89
    Suárez sa rozhodol, že skúsi strelecké šťastie, no jeho strela spoza veľkého vápna skončila nad bránou.

90
    Marianov center odvrátil hosťujúci stopér Alexis za postrannú čiaru.

90

Hlavný arbiter sa rozhodol, že nepridá ani sekundu a ukráti o pár minút trápenie hostí. Sevilla vďaka trom pokutovým kopom z druhého polčasu rozdrvila Getafe 5:0. V 50. minúte zvyšoval na 3:0 Banega, o desať minút zavŕšil hetrik Gameiro a v 81. minúte sa trafil do čierneho aj Jevhen Konopljanka.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (22:18:53)

Roland Hric

Góly: 35. Gameiro, 45. Gameiro, 50. Banega (pen.), 60. Gameiro (pen.), 81. Konopljanka (pen.)

Karty:   51. Iborra (SEV) – 49. Vigaray (GET), 52. Juan Rodríguez (GET)   60. Vigaray (GET)

FC Sevilla: S. Rico – Mariano, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Banega (65. Krohn-Dehli) – Vitolo, Iborra (C) (62. N'Zonzi), Konopljanka – Gameiro (71. F. Llorente).

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Alexis, Vergini, Lago – Lacen, Juan Rodríguez (62. Damián Suárez) – León (C) (56. Wanderson), Víctor, Sarabia (56. Velázquez) – Šćepović.