Bayern – Kolín nad Rýnom 4:0 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 4:3 (kon.) | Hannover – Frankfurt 1:2 (kon.)
Mainz – Brémy 1:3 (kon.) | Darmstadt – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Ingolstadt – Hertha 0:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:3 (0:0)
VfB Stuttgart
Sobota 24.10.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 10. kolo

Zápas v Leverkusene sa skončil. Druhý polčas priniesol skvelých 7 gólov, no po záverečnom hvizde sa môžu tešiť hráči Leverkusenu, ktorí si z dnešného zápasu odnášajú cenné 3 body. Skóre otvoril v 50. minút Harnik, a v 54. zvyšoval na 2-0 Didavi. V 57. znížil na 1-2 Bellarabi, ale už o tri minúty zvýšil na 3-1 Rupp. Obrat domáceho tímu začal o 10 minút neskôr, keď sa postupne presadili Boenisch, Hernández a v 89. minúte zariadil víťazstvo Mehmedi. Neuveriteľný druhý polčas v BayArene priniesol výborný futbal, pretože okrem 7 gólov mali oba tímy aj niekoľko veľkých príležitostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:25:09)
    Admir Mehmedi (LEV)

90+3

90+3
    Insúa vidí žltú kartu za faul na Bellarabiho.

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Stuttgart sa až teraz dostal k lopte a snaží sa preniknúť pred 16ku Leverkusenu.

90+2
    V nadstavenom čase majú prevahu domáci. Hostia sa nevedia dostať k lopte, a takto len ťažko vyrovnajú na 4-4.

90+1
    Ristl vidí žltú kartu po faule na Mehmediho.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Mehmedi vidí žltú kartu za vyzlečenie dresu pri oslave gólu.
    89. Admir MEHMEDI - 4:3

89
    Bayer Leverkusen dal gól! Domácim sa to podarilo! Po krásnej akcii prihrával Çalhanoğlu do 16ky ADMIROVI MEHMEDIMU, ktorý dáva štvrtý gól svojho tímu.

88
    Hostia sa snažia dostať pred 16ku Leverkusenu, ale domáca obrana je pozorná a všetky akcie hostí ničí ďaleko od svojej brány.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Kießling, a nahradí ho Jurčenko.

87
    Blíži sa záver dnešného napínavého zápasu. Lopta je za postrannou čiarou v strede ihriska.

86
    Boenisch vidí žltú kartu za faul na Ristla.

86
    Po faule Hernándeza v strede ihriska zahrávali hostia priamy kop, ale ten podobne ako tie predtým nepriniesol žiadnu príležitosť.

85
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Werner, a nahradí ho Kliment.

84
    Ďalší faul Leverkusenu, tentokrát v strede ihriska. Po ňom nasledoval priamy kop Stuttgartu ale lopta končí pri brankárovi Lenovi.

Patrik Saloky

Góly: 57. Bellarabi, 70. Boenisch, 71. J. Hernández, 89. Mehmedi – 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp

Karty:   86. Boenisch (LEV), 90. Mehmedi (LEV) – 45. T. Šunjić (STU), 81. Schwaab (STU), 90+1. Ristl (STU), 90+3. Emiliano Insúa (STU)

Bayer Leverkusen: Leno – Boenisch, Toprak (67. Papadopoulos), Tah, Wendell – Mehmedi, Kampl, Çalhanoğlu, Brandt (57. Bellarabi) – Kießling (87. V. Jurčenko), J. Hernández.
    Náhradníci: Krešić – Ramalho, Papadopoulos, Kramer, Donati, V. Jurčenko, Bellarabi.

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Emiliano Insúa – Gruezo (46. Ferati, 79. Ristl), Schwaab, Rupp – Harnik, Didavi, Werner (85. Kliment).
    Náhradníci: Vlachodimos – Heise, Hloušek, Ristl, Ferati, Kliment, Maxim.

Rozhodca: Dr. Felix Brych- M.Borsch, S.Lupp