Bayern – Kolín nad Rýnom 4:0 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 4:3 (kon.) | Hannover – Frankfurt 1:2 (kon.)
Mainz – Brémy 1:3 (kon.) | Darmstadt – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Ingolstadt – Hertha 0:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:3 (0:0)
VfB Stuttgart
Sobota 24.10.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 10. kolo

Zápas v Leverkusene sa skončil. Druhý polčas priniesol skvelých 7 gólov, no po záverečnom hvizde sa môžu tešiť hráči Leverkusenu, ktorí si z dnešného zápasu odnášajú cenné 3 body. Skóre otvoril v 50. minút Harnik, a v 54. zvyšoval na 2-0 Didavi. V 57. znížil na 1-2 Bellarabi, ale už o tri minúty zvýšil na 3-1 Rupp. Obrat domáceho tímu začal o 10 minút neskôr, keď sa postupne presadili Boenisch, Hernández a v 89. minúte zariadil víťazstvo Mehmedi. Neuveriteľný druhý polčas v BayArene priniesol výborný futbal, pretože okrem 7 gólov mali oba tímy aj niekoľko veľkých príležitostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:25:09)
    Admir Mehmedi (LEV)

90+3

90+3
    Insúa vidí žltú kartu za faul na Bellarabiho.

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Stuttgart sa až teraz dostal k lopte a snaží sa preniknúť pred 16ku Leverkusenu.

90+2
    V nadstavenom čase majú prevahu domáci. Hostia sa nevedia dostať k lopte, a takto len ťažko vyrovnajú na 4-4.

90+1
    Ristl vidí žltú kartu po faule na Mehmediho.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Mehmedi vidí žltú kartu za vyzlečenie dresu pri oslave gólu.
    89. Admir MEHMEDI - 4:3

89
    Bayer Leverkusen dal gól! Domácim sa to podarilo! Po krásnej akcii prihrával Çalhanoğlu do 16ky ADMIROVI MEHMEDIMU, ktorý dáva štvrtý gól svojho tímu.

88
    Hostia sa snažia dostať pred 16ku Leverkusenu, ale domáca obrana je pozorná a všetky akcie hostí ničí ďaleko od svojej brány.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Kießling, a nahradí ho Jurčenko.

87
    Blíži sa záver dnešného napínavého zápasu. Lopta je za postrannou čiarou v strede ihriska.

86
    Boenisch vidí žltú kartu za faul na Ristla.

86
    Po faule Hernándeza v strede ihriska zahrávali hostia priamy kop, ale ten podobne ako tie predtým nepriniesol žiadnu príležitosť.

85
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Werner, a nahradí ho Kliment.

84
    Ďalší faul Leverkusenu, tentokrát v strede ihriska. Po ňom nasledoval priamy kop Stuttgartu ale lopta končí pri brankárovi Lenovi.

83
    Celá akcia Leverkusenu sa končí útočným faulom Wendella, a loptu získavajú hostia.

82
    Domáci zahrávali priamy kop pri postrannej čiare, ale ten nepriniesol ohrozenie brány.

81
    Schwaab vidí žltú kartu po faule na Hernándeza.

81
    Priamy kop Leverkusenu zahrával Çalhanoğlu, ktorý loptu poslal tesne nad brvno. Dobrý pokus Leverkusenu.

80
    Leverkusen zahrával rohový kop, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Po faule na Taha však budú domáci zahrávať priamy kop z 20 metrov.

79
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Ferati, a nahradí ho Ristl.

78
    Skvelá akcia Leverkusenu. Bellarabi prihrával do 16ky Stuttgartu voľnému Hernándezovi, no ten nedokázal prekonať brankára Tytońa. Obrovská príležitosť na otočenie skóre ostala nevyužitá.

76
    Hernández posielal center do 16ky Stuttgartu, ale jeho pokus nebol presný. Následne sa ešte Mehmedi snažil poslať loptu pred bránu, ale tá končí za čiarou a nasleduje iba odkop od brány.
    75. Javier Hernández (LEV)

75
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov. Druhý polčas priniesol do tejto chvíle 6 gólov, a do konca zápasu ostáva ešte 15 minút.

74
    Domáci s loptou na kopačkách začínajú novú akciu rozohrávkou na vlastnej polovici.

73
    Domáci v ďalšej akcii, ale tá končí útočným faulom. Loptu získavajú hráči Stuttgartu, ktorí si radi vydýchnu.
    71. Javier HERNÁNDEZ - 3:3

71
    Bayer Leverkusen dal gól! Je vyrovnané! To čo sa v utorok podarilo Leverkusenu proti AS Rím dnes predvádza aj proti Stuttgartu. Mehmedi poslal loptu pred bránu Stuttgartu, a JAVIER HERNÁNDEZ sa nemýlil.
    70. Sebastian BOENISCH - 2:3

70
    Bayer Leverkusen dal gól! Po akcii Leverkusenu zahrávali domáci rohový kop, ale po ňom sa z 7 metrov presadil SEBASTIAN BOENISCH. Záver zápasu bude ešte napínavý.

69
    Ferati skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus tesne minul pravú žrď domácej brány.

69
    Leverkusen sa po niekoľkých minútach dostal pred 16ku Stuttgartu, ale tam si nevypracoval žiadnu príležitosť.

68
    Rohový kop Stuttgartu nepriniesol žiadnu príležitosť, a celá akcia hostí končí ofsajdom Wernera.

67
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Toprak, a nahradí ho Papadopoulos.

66
    Skvelá akcia Stuttgartu, ale Harnikovu prihrávku pred bránu Leverkusenu vystihol Boenisch, ktorý loptu poslal na rohový kop.

65
    Harnik šprintoval pred bránu Leverkusenu tiestený Toprakom, a tento súboj v 16ke domáceho tímu vyhral Toprak, ktorý odzbrojil Harnika a pomohol brankárovi Lenovi.

64
    Domáci sú znova na útočnej polovici, ale nevedia si vypracovať žiadnu šancu.

62
    Výborná akcia Leverkusenu. Mehmedi prihrával pred bránu Stuttgartu, a veľkú príležitosť spálil najprv Kießling a potom aj Bellarabi. Veľká škoda pre Leverkusen.

61
    Ďalšia akcia Stuttgartu už neprináša žiadnu príležitosť, a loptu získavajú domáci. Tak druhý polčas je na góly naozaj bohatý, kedže ten prvý skončil bezgólovou remízou.
    60. Lukas RUPP - 1:3

60
    Stuttgart dal gól! Odpoveď hostí prichádza veľmi rýchlo. Po peknej akcii Stuttgartu a prihrávke Wernera pred bránu Leverkusenu dáva LUKAS RUPP tretí gól, a znova upokojuje svoj tím.

59
    Po góle Leverkusenu sa hra presunula do stredu ihriska.
    57. Karim BELLARABI - 1:2

57
    Bayer Leverkusen dal gól! Neuveriteľné! KARIM BELLARABI sa na ihrisku neohrial ani minútu a už znižuje na 1-2. Z 8 metrov poslal loptu nekompromisne do siete, a ešte udržal nádej Leverkusenu na výhru v dnešnom zápase.

57
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Brandt, a nahradí ho Bellarabi.

56
    V ďalšej príležitosti sa ocitol Werner, ale z veľkého uhla neprekonal brankára Lena. Tak posledné minúty patria Stuttgartu. Zdá sa, že Leverkusen dnes bude hrať už iba o jeden bod za remízu.
    54. Daniel DIDAVI - 0:2

54
    Stuttgart dal gól! Hostia už vedú o 2 góly. Po outovom vhadzovaní vymysleli hráči Stuttgartu dobrú akciu,a DANIEL DIDAVI strelou z 20 metrov k ľavej žrdi nedal Lenovi žiadnu šancu.

54
    Stuttgart je stále na útočnej polovici, ale lopta je častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

53
    Do útoku už zamierili hráči Stuttgartu, no zatiaľ sa všetko odohráva ďaleko od brankára Lena.

52
    Po rohovom kope sa útočným faulom previnil Kampl, a loptu získavajú hráči Stuttgartu.

51
    Na opačnej strane padá v 16ke Stuttgartu Kießling, ale hlavný rozhodca ukazuje, že sa bude zahrávať rohový kop a nie penalta.
    50. Martin HARNIK - 0:1

50
    Stuttgart dal gól! Po priamom kope, ktorý zahrával Didavi vznikol v 16ke Leverkusenu veľký boj o loptu, no tá sa nakoniec odrazila k MARTINOVI HARNIKOVI, ktorý ju dokázal dostal do siete. Leno bol bezmocný.

49
    Po faule Wendella na Harnika budú hostia zahrávať priamy kop z 30 metrov.

48
    Werner si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Topraka budú domáci zahrávať priamy kop na vlastnej polovici.

47
    Akciu Stuttgartu ukončil útočný faul, a tak majú loptu znova domáci.

46
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Gruezo, a nahradí ho Ferati.

46
    V Leverkusene sa začal druhý polčas zápasu medzi Bayerom Leverkusen a VfB Stuttgart. Úvodná akcia patrila domácim, ale žiadne ohrozenie brány z toho nebolo.

46

Prvý polčas v Leverkusene sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli hoci oba tímy mali niekoľko veľkých príležitostí. Hra bola vyrovnaná, oba tímy hrali útočne a snažili sa často strieľať na bránu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1
    45+1. Javier Hernández (LEV)

45+1
    Po skvelej prihrávke od Wendella sa v šanci ocitol Hernández, ale z niekoľkých metrov prestrelil bránu.

45+1
    V nadstavenom čase zaútočili domáci, ale ich akcia sa neskončila ohrozením brány Stuttgartu.

45+1
    V druhom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    V poslednej minúte prvého polčasu majú loptu hráči Stuttgartu, ale iba na vlastnej polovici.

45
    Prvá žltá karta v . Vidí ju Šunjić po faule na Çalhanoğlua.

44
    Blíži sa úplný záver prvého polčasu. Loptu majú hráči Stuttgartu, ktorí sa ešte pokúsia o poslednú akciu.

43
    Kießling si neporadil v 16ke Stuttgartu, a v ďalšej akcii Leverkusenu sa v ofsajde ocitol Hernández.

42
    Po faule Taha na Wernera zahrávali hostia priamy kop pri postrannej čiare. Ten však rozohrali iba smerom dozadu, a tak sa musia pred 16ku Leverkusenu dostávať komplikovane.

41
    Akcia Stuttgartu nepriniesla žiadne ohrozenie brány, a tak môžu ísť dopredu znova domáci.
    40. Hakan Çalhanoğlu (LEV)

40
    Çalhanoğlu pálil z 17 metrov, ale jeho pokus tesne minul pravú žrď. Dobrý strelecký pokus Leverkusenu.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 5 minút. Na prvý gól v Leverkusenu stále čakáme, hoci oba tímy mali niekoľko dobrých príležitostí.

39
    Loptu majú momentálne hráči Stuttgartu, ktorí sa snažia dostať z vlastnej polovice. Domáci ich vysoko napádajú a znepríjemňujú rozohrávku.

38
    Po ďalšej akcii Leverkusenu zasahoval Gruezo, ktorý nebezpečnú loptu radšej poslal na rohový kop. Po ňom skákal v 16ke Stuttgartu najvyššie Tah, ale jeho pokus končí nad bránou.

37
    Rupp sa vrátil do hry a medzitým zaútočili hráči Leverkusenu. Ich akcia však nepriniesla žiadne ohrozenie brány.
    36. Daniel Didavi (STU)

36
    Skvelý priamy kop od Didaviho a ešte lepší zákrok brankára Lena, ktorý vyrazil loptu smerujúcu k pravej žrdi.

35
    Po faule na Ruppa budú hostia zahrávať priamy kop z cca 25 metrov. Rupp musí byť ošetrovaný a odchádza za postrannú čiaru.

34
    Loptu si postavil Didavi, ale jeho center do 16ky Leverkusenu nenašiel nikoho v bielom drese.

33
    Po faule Taha na Wernera budú hostia zahrávať priamy kop pri postrannej čiare.

32
    Lopta je znova na kopačkách hráčov Leverkusenu, ktorí sa však ťažko dostávajú z vlastnej polovice.

31
    Mehmedi nebezpečne vypálil na bránu Stuttgartu, ale lopta tesne minula pravú žrď. Dobrý pokus Leverkusenu.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Insúa sa previnil útočným faulom, a Leverkusen získava priamy kop na vlastnej polovici. Zaplnená BayArena zatiaľ márne čaká na prvý gól.

29
    Wendell neuspel proti Harnikovi, a po akcii Leverkusenu bude nasledovať iba odkop od brány Stuttgartu.

28
    Ďalšia nevydarená akcia Leverkusenu, keď Brandt nestihol prihrávku a lopta skončila za postrannou čiarou.

27
    Hráči Leverkusenu si v útoku nerozumeli a lopta končí za postrannou čiarou. Insúa sa už zapojil do hry.

26
    Insúa sa zranil v súboji s Brandtom, ale už je v poriadku a odchádza za postrannú čiaru.

26
    Insúa ostáva ležať na trávniku a bude potrebovať ošetrenie.

25
    Po skvelom centri do 16ky Leverkusenu sa vo veľkej príležitosti ocitol Werner, ale z niekoľkých metrov hlavou mieril vedľa ľavej žrde domácej brány.

24
    Na opačnej strane ofsajd Hernándeza a lopta pre Stuttgart.

23
    Pekná akcia hostí, ale Werner si loptu za obranou Leverkusenu prebral v ofsajde.

22
    Ďalšia akcia Leverkusenu, ale tentokrát si obrana spolu s brankárom Tytońom poradili, a loptu ľahko získali na svoje kopačky.

21
    Po strele Wendella sa Hernández snažil tečovať loptu tesne pred bránou, ale Tytoń predviedol dobrý zákrok.

20
    Na opačnej strane pekná akcia Stuttgartu, a zákrok brankára Lena pred Harnikom.
    19. Admir Mehmedi (LEV)

19
    Mehmedi sa ocitol v dobrej šanci po tom ako si prebral prihrávku na hranici 16ky, ale jeho pokus bez problémov pokryl brankár Tytoń.

18
    Wendell si nevypýtal faul pred 16kou Stuttgartu, ale domáci stále ostávajú pri lopte.

17
    Akcia Leverkusenu sa končí po tom, ako si Mehmedi prebral loptu v postavení mimo hry. Loptu získavajú hráči Stuttgartu.

16
    Oba tímy do tejto chvíle kazia veľmi veľa prihrávok, a tak sa väčšina akcií končí ešte pred 16kami.

15
    Stuttgart síce ostal na útočnej polovici, ale ani z následnej akcie sa nezrodila žiadna šanca. Do útoku už prešli hráči Leverkusenu.

14
    Didaviho rohový kop skončil iba pri hráčoch Leverkusenu, ktorí loptu rýchlo dostali do bezpečia. Ani tento pokus neohrozí brankára Lena.

13
    Dobrá akcia Stuttgartu, po ktorej prichádza ďalší rohový kop.

12
    Do útoku už zamierili domáci, ale Boenisch si počínal nedovolene a tak z tejto situácie nebude žiadne ohrozenie brány. V úvode zápasu sú hostia lepším tímom.

11
    Hostia skvele vybojovali loptu v strede ihriska a v prečíslení sa rútili do 16ky Leverkusenu, ale tesne pred ňou o loptu kvôli nepresnej prihrávke prišli.

10
    Hernández si v útoku počínal nedovolene a loptu získavajú hráči Stuttgartu. Úvodných 10 minút neprinieslo veľa príležitostí, s výnimkou strely Didaviho do bočnej siete.

9
    Obrana hostí vyrobila úplne zbytočnú chybu, po ktorej nasledoval rohový kop Leverkusenu. Po ňom si domáci vypracovali dobrú príležitosť, ale hlavný rozhodca odpískal ofsajd a tak si mohli hostia vydýchnuť.

8
    Hra sa znova presunula do stredu ihriska kde loptu vybojovali hráči Stuttgartu.

7
    Na opačnej strane ofsajd domáceho tímu, v ktorom bol Kießling. Loptu získavajú hráči Stuttgartu.
    6. Daniel Didavi (STU)

6
    Po niekoľkých súbojoch v strede ihriska sa do šance dostal Didavi, a jeho zakončenie bez prípravy z 7 metrov nebolo vôbec zlé. Lopta končí na ľavej bočnej sieti domácej brány.

5
    Didaviho center z rohového kopu len preletel cez 16ku Leverkusenu, a lopta končí za postrannou čiarou.

4
    Po faule Taha zahrávali hostia priamy kop z cca 35 metrov. Po ňom prichádza na rad rohový kop z pravej strany.

3
    Pri lopte sú znova domáci, ale proti obrane Stuttgartu si zatiaľ nevedia vypracovať žiadnu príležitosť.

2
    Prvá akcia Stuttgartu nevyšla a dopredu išli domáci. Brandt však neuspel proti obrane Stuttgartu, a tak sa akcia Leverkusenu končí odkopom od brány.

1
    Zápas v Leverkusene sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných čierno-červených dresoch, a hostia zo Stuttgartu v bielych. V úvode majú loptu hostia, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Bayer Leverkusen: Leno – Boenisch, Tah, Toprak, Wendell – Mehmedi, Çalhanoğlu, Kampl, Brandt – Kießling, J. Hernández.

Náhradníci: Krešić – Ramalho, Papadopoulos, Kramer, Donati, V. Jurčenko, Bellarabi.

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Emiliano Insúa – Schwaab, Rupp – Harnik, Didavi, Gruezo – Werner.

Náhradníci: Vlachodimos – Heise, Hloušek, Ristl, Ferati, Kliment, Maxim.

Rozhodca: Dr. Felix Brych- M.Borsch, S.Lupp.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Bayerom Leverkusen a VfB Stuttgart.

Po deviatich kolách majú hráči Leverkusenu na svojom konte 14 bodov, a v tabuľke nemeckej najvyššej súťaže sú na 7. mieste. Na štvrtý Wolfsburg však strácajú iba jeden bod, a tak sa môžu veľmi rýchlo dostať na priečky zabezpečujúce Ligu majstrov. V posledných štyroch zápasoch sa hráčom Leverkusenu darilo, kedže po sérii troch prehier prišli dve výhry a dve remízy. V poslednom zápase remizovali s Hamburgerom SV 0-0. V utorok odohrali aj zápas Ligy majstrov proti AS Rím, ktorý skončil výsledkom 4-4.

Do Leverkusenu pricestuje VfB Stuttgart, ktorému táto sezóna vôbec nevychádza. So 7 bodmi je na 15. mieste v bundesligovej tabuľke, pričom ešte nedávno okupoval posledné miesto. Po sérii piatich prehier prišli v posledných štyroch zápasoch pomerne dobré výsledky. Výhra nad Hannoverom, prehra s Borussia Mönchengladbach, remíza s Hoffenheimom a v poslednom kole spomínaná výhra nad FC Ingolstadt 04.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne BayArena v Leverkusene, ktorý má kapacitu 30 210 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Patrik Saloky

Góly: 57. Bellarabi, 70. Boenisch, 71. J. Hernández, 89. Mehmedi – 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp

Karty:   86. Boenisch (LEV), 90. Mehmedi (LEV) – 45. T. Šunjić (STU), 81. Schwaab (STU), 90+1. Ristl (STU), 90+3. Emiliano Insúa (STU)

Bayer Leverkusen: Leno – Boenisch, Toprak (67. Papadopoulos), Tah, Wendell – Mehmedi, Kampl, Çalhanoğlu, Brandt (57. Bellarabi) – Kießling (87. V. Jurčenko), J. Hernández.

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Emiliano Insúa – Gruezo (46. Ferati, 79. Ristl), Schwaab, Rupp – Harnik, Didavi, Werner (85. Kliment).

Rozhodca: Dr. Felix Brych- M.Borsch, S.Lupp