Bayern – Kolín nad Rýnom 4:0 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 4:3 (kon.) | Hannover – Frankfurt 1:2 (kon.)
Mainz – Brémy 1:3 (kon.) | Darmstadt – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Ingolstadt – Hertha 0:1 (kon.)
Hannover 96
1:2 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 24.10.2015, 15:30 • HDI-Arena. Hannover • Nemecká Bundesliga • 10. kolo

Po nemastnom-neslanom bezgólovom prvom polčase videli diváci v Hannoveri v druhom dejstve tri góly. Tri body si do tabuľky pripisujú po víťazstve 1:2 hostia z Eintrachtu Frankfurt, ktorí sa tak svojmu súperovi vzďalujú v tabuľke na rozdiel štyroch bodov zásluhou dnešného dvojgólového strelca Marca Stendera, ktorý otočil nepriaznivý stav 1:0 v prospech svojho tímu a stal sa hrdinom dnešného súboja. (17:24:10)

90+3

90+3
    Lopta končí v aute a diváci v Hannoveri počujú záverečný hvizd hlavného rozhodcu.

90+3
    Kiyotaki zahral rohový kop, hostia ho odvrátili späť k rohovej zástavke, kde hráč domácich nedokázal udržať loptu v hre a hostia majú niekoľko sekúnd pred koncom stretnutia k dispozícii autové vhadzovanie.

90+3
    Saint-Maximin teraz získava roh pre domácich. Po defenzívnom zákroku Russa to bude pre Hannover zrejme posledná šanca na vyrovnanie.

90+2
    Lopta je v strede ihriska, opäť na kopačkách hostí, ktorí vynikajúco držia jednogólové vedenie a Hannover v závere stretnutia nepúšťajú na dostrel svojej brány.

90+1
    Na ihrisko sa dostáva Chandler, ktorý strieda Aignera.

90+1
    Fantastickú prácu teraz odviedol domáci brankár Zieler, ktorý vychytal teraz gólovku hostí a podržal tak svoj tím.

90
    Kouč Frankfurtu navyše avizuje, že bude chcieť striedať. Domáci hráči tak majú k dispozícii už len necelé tri minúty na vyrovnanie.

90
    V závere zápasu rozhodcovia nadstavujú tri minúty.

89
    Hradecký poslal loptu ďaleko na polovicu domácich. Tí získali loptu, okamžite vyrazili dopredu, no opäť skvelá defenzíva Frankfurtu výborne zareagovala a nabiehajúci Erdinç sa ocitol v ofsajde.

88
    Ani z tejto akcie ale nepadol vytúžený vyrovnávajúci gól. Erdinç fauloval Medojevića a hostia budú rozohrávať loptu spred vlastnej šestnástky.

88
    Frankfurt teraz odkopol loptu až k brankárovi Zielerovi. Domáci sa snažili okamžite vrátiť pred šestnástku hostí, napokon Felipe po dobrej práci získava rohový kop pre svoj tím.

87
    Loptu majú teraz v moci domáci, ktorí budú vhadzovať aut v strede ihriska.

86
    A z ihriska odchádza taktiež dvojgólový strelec hostí Marc Stendera. Jeho miesto zaujme Johannes Flum.

85
    Na záverečných päť minút zápasu sa dostáva domáci Felipe, ktorý strieda jediného strelca Hannoveru v tomto zápase Klausa.

84
    A domáci teraz dopravili loptu do brány po peknej akcii, no ofsajdová pasca hostí teraz nesklamala. Hannover sa presadzuje po ofsajde.

84
    V závere zápasu sa Frankfurt snaží kombinovať krátkymi prihrávkami v strede poľa. Vďaka jednogólovému náskoku sa nikam neponáhľa a zatiaľ si počína veľmi dobre.

83
    Brankár Hradecký teraz vynikajúco podržal loptu, počkal si kým Erdinç dobehne do šestnástky a následne ju skryl vo svojom náručí.

82
    Čas stále beží, domácim už neostáva mnoho minút na vyrovnanie. Lopta je navyše v moci Frankfurtu, ktorý teraz bude zahrávať autové vhadzovanie.

81
    Pozorná defenzíva Eintrachtu si ale dala pozor na center od rohovej zástavky a lopta končí ďaleko od šestnástky hostí.

80
    A Hannover má skvelú šancu na vyrovnanie. Saint-Maximin vybojoval rohový kop pre svoj tím.

79
    Sakai teraz končí na zemi po vzájomnom súboji s Djakpom. Loptu budú rozohrávať domáci.

78
    Klaus sa teraz snažil prekvapiť hostí rýchlym protiútokom popri ľavej autovej čiare, no Eintracht si dal na strelca úvodného gólu zápasu pozor.

77
    A teraz sme videli ďalší center do šestnástky domácich, no pred bránou Hannoveru boli len dvaja domáci futbalisti.

76
    Hasebe teraz po pravej strane doviedol loptu až k pravému vrcholu šestnástky, snažil sa na druhej strane nájsť svojho spoluhráča, no jeho prihrávka bola príliš dlhá a končí v moci domácich futbalistov.

76
    Do konca zápasu ostáva už len pätnásť minút. Frankfurt vedie o jeden gól a vzhľadom k doposiaľ predvedenej hre je omnoho bližšie k víťazstvu v dnešnom stretnutí.

75
    Lopta je teraz pri brankárovi Zielerovi, ktorého rozohrávku napadá jeden z protihráčov. Domáci ochranca troch žrdí tak odkopol loptu len na kopačku hosťujúceho futbalistu.

74
    Hannover 96 sa tak dostáva k lopte, no dlhočizný center do šestnástky hostí končí po odraze od ihriska za bránou. Hradecký si už stavia loptu na päťku a bude vykopávať.

73
    Zambrano je teraz potrestaný žltou kartou po jeho vzájomnom súboji o loptu v strede ihriska so Saném.

72
    Na zemi teraz leží jeden z hráčov Hannoveru, ktorému robí problém nepríjemný kŕč.

71
    Eintracht Frankfurt sa vďaka gólovému vedeniu nikam neponáhľa. Snaží sa kontrolovať loptu v strede poľa a držať ju čo najďalej od svojej brány.

70
    Na ihrisko sa teraz dostáva Saint-Maximin, ktorého tréner posiela do hry výmenou za Schmiedebacha.

69
    Hannoveru sa kráti čas na vyrovnanie. Lopta je v moci hostí, ktorí sú v druhom polčase zatiaľ lepším tímom a zaslúžene vyhrávajú.

68
    Žltú kartu teraz vidí hosťujúci futbalista Seferović za nešportové správanie, keď pred rozohrávkou Hannoveru odhodil loptu, ktorú mal vo svojej moci.

66
    A Hannover posiela na ihrisko Erdinça, ktorý strieda Sobiecha a bude sa v záverečnej 25-minútovke snažiť pre domácich vybojovať aspoň jeden bod.
    65. Marc STENDERA - 1:2

65
    Frankfurt dal gól! A Marc Stendera strieľa svoj druhý gól v zápase a Eintracht Frankfurt vedie 1:2, keď sa nechytateľnou delovkou zhruba zo šiestich metrov presadzuje rovnaký hráč, ktorý pred ôsmimi minútami vyrovnával rezultát na 1:1.

65
    Klaus teraz ostal ležať na zemi v strede poľa a u rozhodcu reklamuje nedovolený zákrok, hrá sa ale ďalej a Frankfurt má loptu vo svojej moci.

64
    Lopta teraz končí v moci hosťujúceho brankára Hradeckého, ktorý bez väčších problémov chytil loptu po strele z ľavej strany.

64
    Domáci sa ale dopúšťajú faulu a Frankfurt sa tak dostáva k lopte.

63
    Nasledovať bude ďalšie autové vhadzovanie, tentoraz už na polovici Eintrachtu Frankfurt.

62
    Lopta je opäť v moci Hannoveru, ktorý bude vhadzovať aut v strede poľa.

61
    Sané našiel na ľavej strane Albornoza, ten s loptou urobil niekoľko krokov a poslal ju z ľavej strany do šestnástky hostí. Vo výbornej šanci sa ocitol Andreasen, no ten bez prípravy netrafil bránu. Táto nepremenená šanca môže domácich ešte v konečnom dôsledku mrzieť.

60
    V strede poľa sme teraz videli faul na Kijotakeho, ktorý získava loptu pre svoj tím.

59
    Frankfurt je po góle posmelený a opäť má loptu na svojich kopačkách.

58
    Aby toho nebolo málo. Eintrach mal teraz obrovskú šancu na zvrat skóre. Vo veľmi dobrej príležitosti sa ocitol Aigner, no Zieler napriek menším problémom jeho strelecký pokus zneškodnil a teraz podržal svoj tím.
    57. Marc STENDERA - 1:1

57
    Frankfurt dal gól! A začína sa odznova! Netrvalo dlho a strelecky sa presadzuje Stendera, ktorý sa presadzuje peknou strelou spred šestnástky, keď ľavačkou po zemi nedal domácemu brankárovi Zielerovi šancu.

56
    Ďalší pokus Frankfurtu o presadenie sa, no dlhá prihrávka do šestnástky domácich končí len na kopačke domáceho obrancu.

56
    A lopta teraz končí v moci Zielera, ktorý si vybehol z brány po center hostí a istým zákrokom upokojuje hru.

55
    Eintrach Frankfurt sa okamžite po inkasovaní gólu snaží čo najskôr odpovedať na inkasovaný gól, no zatiaľ sa nedokázal presadiť cez pozornú obranu Hannoveru.

54
    Hostia teraz do hry posielajú Medojevića, ktorý na ihrisku vystrieda Reinartza.

53
    Teraz je za svoj zákrok potrestaný žltou kartou domáci hráč Sané.

52
    Na štadióne v Hannoveri to okamžite žije. Presný zásah Klausa by mal výrazne pomôcť doterajšiemu priebehu zápasu.
    51. Felix KLAUS - 1:0

51
    Hannover dal gól! Kiyotake sa teraz prezentoval krásnou akciou, keď ako nôž maslom prešiel cez dvoch protihráčov, do vyloženej streleckej pozície vysunul spoluhráča Klausa, ktorý sa z podobných príležitostí nemýli. Hannover vedie 1:0!

50
    Hannover sa teraz snažil o rýchly protiútok, no lopta končí len v moci hosťujúceho brankára, Frankfurt otáča hru a vyráža dopredu.

49
    Lopta teraz po peknej kombinácii Eintrachtu končí za bránkovou čiarou, čo je pre hostí obrovská škoda. Frankfurt sa už už dostával do vyloženej gólovej príležitosti.

49
    Lopta je až pri brankárovi Hrádeckom, ktorý sa zapája do hry a kombinuje spoločne so svojimi stopérmi.

48
    V strede poľa sa teraz domáci dopustili faulu a Frankfurt bude postupovať dopredu.

47
    Kiyotake sa teraz dostal k strele, no s jeho pokusom si hosťujúci brankár Hrádecký napriek jemnému teču zo strany svojej obrany poradil.

46
    A začal sa druhý polčas dnešného stretnutia, v ktorom zatiaľ diváci márne čakajú na prvý gól.

46

Druhý polčas sa začne približne o 16:32.

Po prvom polčase tak oba tímy odchádzajú do kabín za nerozhodného stavu 0:0, ktorý je odrazom doterajšieho priebehu dnešného stretnutia. Oba tímy si zatiaľ nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú šancu a tak si diváci v Hannoveri budú musieť na otvorenie skóre počkať zrejme do druhého polčasu.

45+1

45+1
    Tí sa snažili o rýchly protiútok, dlhá lopta preletela takmer celé ihrisko a končí v moci brankára Zielera.

45+1
    Hannover sa síce dokázal priblížiť k šestnástke hostí, no tam následne stratil loptu pri autovej čiare a do hry sa teraz dostávajú hostia.

45
    Aigner fauloval Albornoza v šestnástke hostí. Domáci sa dostávajú k lopte. Nadstavovať sa bude jedna minúta.

45
    Momentálne už beží posledná minúta prvého polčasu, v ktorom sme zatiaľ gól nevideli.

44
    Kiyotake sa teraz dopustil faulu pred šestnástkou, hostia sa dostávajú opäť k lopte.

43
    Frankfurt má loptu vo svojej moci a nikam sa neponáhľa. Zdá sa, že s nerozhodným rezultátom sú hosťujúci hráči zatiaľ spokojní.

42
    A rovnako teraz dopadol aj útok Hannoveru, Kiyotake sa nedokázal presadiť cez svojho strážcu a loptu nedobehol. Hrádecký bude vykopávať.

42
    Akcia Frankfurtu teraz končí za bránkovou čiarou, Zieler bude vykopávať loptu od svojej brány.

41
    Hostia sa navyše dopustili útočného faulu, loptu tak bude rozohrávať Hannover.

40
    Frankfurt sa teraz rýchlymi prihrávkami prepracoval až pred šestnástku Hannoveru, no to bolo zo strany hostí všetko.

39
    O vzruch na tribúnach sa teraz postaral pád domáceho hráča na hranici šestnástky, no rozhodca bol blízko tejto situácie a v hre sa pokračuje ďalej.

38
    Na druhej strane pohrozili hráči Frankfurtu, ktorí sa dostali na dostrel domácej brány, no lopta nakoniec končí v moci Hannoverčanov, ktorí vyrážajú dopredu.

37
    Lopta je v moci domácich, ktorí majú loptu na svojich kopačkách a po pravej strane sa dostali až do šestnástky hostí, no obrana Frankfurtu zvládla túto situáciu a domáci sa k strele nedostali.

36
    Kiyotake poslal dlhú loptu do šestnástky hostí, no hostia loptu odvrátili do stredu poľa, využiť postavenie spoluhráčov pred bránou Frankfurtu sa ešte snažil využiť Sobiech, no lopta po jeho akcii končí za autovou čiarou.

35
    Domáci hráč je ošetrovaný priamo na ihrisku, Hannover bude čoskoro zahrávať voľný kop. Kiyotake už stojí pri lopte.

35
    Russ teraz nekompromisne zložil k zemi Sobiecha a za svoj zákrok vidí žltú kartu.

34
    Obrana Hannoveru je ale zatiaľ stopercentná, výborne ruší šance hostí už v zárodku a preto je stav pred poslednou desaťminútovkou prvého polčasu bezgólový.

33
    O slovo sa po menšom hernom útlme hlásia aj hostia z Frankfurtu, ktorí majú loptu na svoju kopačkách a trpezlivo čakajú na svoju chvíľu.

33
    Lopta je teraz na kopačke Hrádeckého, ktorý ju posiela ďaleko na polovicu domáceho celku.

32
    Kiyotakemu sa podarilo poslať loptu nad múr hostí, no jeho strelecký pokus napokon končí mimo brány.

32
    Hrádecký si už postavil múr, Kiyotake bude exekútorom priameho kopu.

31
    A na zemi končí teraz Klaus, ktorý bol faulovaný Hasebem a domáci tak majú k dispozícii priamy kop zhruba z 20 metrov.

31
    Pri lopte je teraz Sané, ktorý ju bude po faule hostí rozohrávať zo stredu poľa.

30
    Center z pravej strany nasmerovaný do šestnástky domácich skončil neúspechom, Hannoverčania otáčajú hru a vyrážajú dopredu.

30
    Po polhodine hry je stav zatiaľ bezgólový, no čoskoro sa to môže zmeniť. Hannover sa už niekoľko minúť snaží dobyť hosťujúcu obranu, ktorá ale zatiaľ odoláva tlaku domácich futbalistov.

29
    Domáci mali k dispozícii výhodu voľného kopu, no center nasmerovaný do šestnástky dokázal vyboxovať Hrádecký a dostal tak loptu do bezpečia.

28
    A žltú kartu teraz za svoj zákrok vidí hosťujúci hráči Reinartz, ktorý sa prezentoval škaredým šľapákom.

27
    Dopredu sa teraz dostávajú hostia, Meier poslal loptu na pravú stranu odkiaľ prichádza center, no ten končí v náručí pozorného brankára Zieglera.

26
    Meier bol teraz faulovaný a Frankfurt sa dostáva k lopte. Ďalší faul prichádza v strede poľa zo strany Schulza na Seferovića.

25
    Lopta je teraz pri bráne domácich, na kopačke ju má brankár Zieler.

25
    Frankfurt ale zvládol aj túto situáciu a dostáva sa spod domáceho tlaku.

24
    Hannover má loptu vo svojej moci a oblieha šestnástku hostí.

23
    Eintracht to skúšal nacvičeným signálom, no dvaja hosťujúci hráči sa ocitli v ofsajdovom postavení a tak sa k lopte poľahky dostávajú Hannoverčania.

22
    Teraz budú hostia zahrávať priamy kop. Zieler si už stavia múr, čoskoro dá rozhodca pokyn na rozohratie lopty.

20
    Sané to teraz skúšal nakopávanou loptou do šestnástky, no jeho úmysel hostia prečítali a Frankfurt tak môže postupovať dopredu.

19
    A Hannover sa teraz dostal do rýchleho protiútoku, no hostia dokázali zvládnuť aj túto situáciu, keď Hasebe vynikajúco zastavil prihrávku domácich. Následná strela Kiyotakeho bola veľmi nepresná a skončila vysoko nad bránou.

18
    Hostia to teraz skúsili dlhou nakopávanou loptou dopredu, kde bol pripravený zviesť bežecký súboj Seferović, no ten bol obklopený dvomi súpermi. Kapitán Schulz tak hráčovi Frankfurtu nedal najmenšiu šancu na únik.

17
    Klaus teraz doviedol loptu až pred šestnástku hostí, prenechal loptu Kiyotakemu, no on ju posunul za seba a akcia domácich sa tak pribrzdila.

17
    Ich úmysel ale domáci prečítali a lopta tak opäť končí na kopačke Zambrana, ktorý si ju teraz posúva so stopérskou dvojičkou Russom.

16
    Eintracht má loptu vo svojej moci v strede poľa a snaží sa rozbehnúť útok po pravej strane.

15
    Frankfurt má v doterajších pätnástich minútach územnú prevahu, no ani jeden z tímov zatiaľ priamo neohrozil súperovu bránu a na otvorenie skóre zatiaľ čakáme.

14
    Teraz sme videli nedorozumenie hráčov domácich, Frankfurt tak bude zahrávať autové vhadzovanie na polovici Hannoveru.

13
    Sakai sa teraz dostal k strele v šestnástke, no lopta po jeho koncovke končí vysoko nad bránou.

12
    Schmiedebach sa snažil dlhou loptou nájsť Klausa, no ten bol prikrátky na jeho prihrávku, lopta končí v aute.

12
    Eintracht teraz bude zahráva autové vhadzovanie z vlastnej polovice, no dlhá lopta nasmerovaná do stredu poľa končí na kopačke domácich.

11
    Hannover sa teraz postupne tlačí dopredu, no obrana Frankfurtu je veľmi pozorná. Oba tímy si uvedomujú dôležitosť dnešného súboja, keďže ide o priamy súboj o trinástu priečku s reálnou vyhliadkou na zisk dvanásteho miesta v tabuľke.

10
    Hostia teraz budú zahrávať rohový kop, no lopta po centri od rohovej zástavky končí v moci istého Zielera.

9
    A teraz si domáci dokázali vypracovať prvú vážnejšiu príležitosť, no strela Andreasena spred šestnástky končí na hosťujúcom obrancovi, Hrádecký zasahovať nemusel.

9
    O loptu sa teraz bojuje v strede ihriska. Aigner končí na zemi a získava pre hostí loptu.

8
    Klausa teraz výborne od lopty odzbrojil Stendera, lopta je v aute, ktorý budú zahrávať Hannoverčania.

8
    Klaus teraz nedokázal dobehnúť dlhú prihrávku Saného, lopta končí v aute, hostia sa opäť dostávajú k lopte.

7
    Druhý menovaný bude teraz po faule domácich rozohrávať loptu zo stredu ihriska.

6
    A lopta je opäť na kopačkách stopérskej dvojice Frankfurtu Russ – Zambrano.

5
    Stendera teraz poslal dlhú loptu dopredu, Seferović vpredu na ňu ale nedosiahol a lopta tak končí v moci domáceho brankára Zielera.

4
    Zambrano teraz vymyslel výbornú prihrávku cez stred ihriska, no svojimi spoluhráčmi ostal nepochopený.

4
    Frankfurt zatiaľ pôsobí futbalovejším dojmom. Má loptu na svojich kopačkách a snaží sa tvoriť hru.

3
    A po necelých troch minútach budeme svedkami prvého rohového kopu, keď Marcelo prízemný center do šestnástky odvrátil na roh.

2
    Klaus pripravil Aignesa o loptu, dostal sa do šestnástky, po vzájomnom súboji padol, no rozhodca správne posúdil situáciu a hostia budú odkopávať loptu od vlastnej brány.

2
    Loptu si ale medzi sebou zatiaľ posúvajú len stopéri Zambrano a Russ a vyčkávajú.

1
    A zápas sa začal. Loptu na svojich kopačkách má Frankfurt, ktorý sa bude snažiť založiť prvú útočnú akciu zápasu.

1

Aktéri dnešného duelu sú už na ihrisku. Na štadióne panuje veľmi dobrá atmosféra, čoskoro sa dočkáme úvodného výkopu.

V desiatom kole Bundesligy sa fanúšikovia môžu okrem iného tešiť na súboj tabuľkových susedov z dolnej časti tabuľky, keď Hannover 96 privíta na svojej pôde Eintrach Frankfurt.

Domácemu tímu po deviatich zápasoch patrí so ziskom ôsmich bodov štrnásta priečka v tabuľke, zatiaľ čo hostia z Frankfurtu budú v sobotu poobede obhajovať bodový náskok na trinástom mieste. Zatiaľ čo hostia z Frankfurtu prehrali posledné dva zápasy, domáci tím z Hannoveru sa môže popýšiť šnúrou dvoch trojbodových ziskov po výhrach nad Brémami 1:0 a v 1. FC Kolín 0:1. Frankfurt naposledy prehral na domácej pôde s Borussiou Mönchengladbach 1:5 a predtým hráči Eintrachtu nezvládli zápas v Ingolstadte a prehrali 2:0.

V sobotňajšom stretnutí tak pôjde o priamy súboj o trinástu priečku, úvodný výkop je naplánovaný na 15:30 hod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.