AS Rím – Neapol 1:0 (kon.) | Cagliari – Lazio 1:3 (kon.) | Palermo – AC Miláno 1:2 (kon.)
Inter – Parma 1:1 (kon.) | Hellas Verona – Cesena 3:3 (kon.) | Sassuolo – Chievo 1:0 (kon.)
Bergamo – Turín 1:2 (kon.) | CFC Janov – Udinese 1:1 (kon.) | Fiorentina – Sampdoria 2:0 (kon.)
Juventus – Empoli 2:0 (kon.)
AS Rím
1:0 (1:0)
SSC Neapol
Sobota 04.04.2015, 12:30 • Stadio Olimpico (Rím) • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu talianskej Serie A, medzi AS Rím a SSC Neapol.

AS Rím

Ani Neapolu sa v poslednom období v najvyššej talianskej lige príliš nedarí. V Európskej lige predvádza dobré výkony a postupuje stále ďalej, avšak v Serii A sa prepadol až na piate miesto. Po 28 zápasoch má na svojom konte 47 bodov, o bod menej ako štvrtá Sampdoria. O miestenky do ,,pohárovej Európy,, bude v Taliansku boj do konca súťaže. Klub z juhu Talianska, vedený kapitánom Hamšíkom by najradšej zamieril do LM, ale to bude veľmi ťažká úloha.

Rimanom sa v tomto roku vôbec nedarí. Začiatok sezóny im vyšiel skvele, a ešte stále sa držia na výbornom druhom mieste v tabuľke Serie A, ale na chrbát im už dýcha mestský rival Lazio. Problémom je minimálny počet víťazných zápasov v roku 2015, a neustále remízy. Po 28 kolách majú hráči AS Rím na svojom konte 53 bodov, a s istotou možno povedať, že prvý Juventus už nedobehnú. Naopak, musia si dávať pozor na tretie Lazio, ktoré stráca iba jeden bod.V posledných piatich zápasoch získali Rimania 6 bodov, a to za jednu výhru, tri remízy a jednu prehru. V poslednom zápase zdolali predposlednú Cesenu tesne 1-0.

SSC Neapol

Ani Neapolu sa v poslednom období v najvyššej talianskej lige príliš nedarí. V Európskej lige si počína dobre, a postupuje každým kolom bez problémov, avšak v Serii A sa prepadol až na piate miesto. Po 28 kolách má na svojom konte 47 bodov, a na štvrtú Sampdoriu stráca 1 bod. Boj o ,,pohárovú Európu,, bude v Taliansku vrcholiť až na konci súťaže, pretože bodové rozdiely medzi druhým a šiestym miestom sú minimálne. Klub z juhu Talianska vedený kapitánom Hamšíkom, by rád zavítal do LM, ale to bude mimoriadne ťažká úloha. V posledných piatich zápasoch si zverenci Benitéza nepočínali dobre, a pripísali si iba jediné víťazstvo. V poslednom zápase remizovali na domácom štadióne s Atalantou Bergamo 1-1.

Hlavným rozhodcom dnešného zápasu bude Nicola Rizzoli z Modeny.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadio Olimpico v Ríme, ktorý má kapacitu 72 698 divákov.

AS Rím: M.De Sanctis- V.Torosidis, K.Manolas, D.Astori, J.Holebas, M.Pjanic, D.De Rossi,R. Nainggolan, A.Florenzi, A.Ljajic, J.Iturbe

Náhradníci: B.Lobont, L.Skorupski, M.Mbiwa, A.Cole, N.Spolli, F.Balzaretti, L.Paredes, L.Pellegrini, V.Ibarbo, D.Verde, S.Doumbia

SSC Neapol: M.Andujar- R.Albiol, M.Britos, Ch.Maggio, F.Ghoulam, D.Lopez, Jorginho, J.Callejon, D.Mertens, J.De Guzman, G.Higuain

Náhradníci: Rafael, R.Colombo, I.Strinić, Henrique, G.Mesto, J.Zúniga, K.Koulibaly, M.Hamšík, W.GGargano, M.Gabbadini, L.Insigne, D.Zapata

Rozhodca: Nicola Rizzoli- N.Nicoletti, A.Padovan.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas medzi AS Rím a SSC Neapol.

1

1
    Zápas v Ríme sa začal. Oba tímy nastúpili vo svojich tradičných dresoch, domáci v tmavo červených a hostia z Neapola v modrých. Pri lopte sú domáci a zakladajú úvodnú akciu.

2
    Domáci skúsili prvú akciu ale lopta na Iturbeho nebola presná a končí za čiarou. Nasleduje odkop od brány Neapola.

3
    V dnešnom zápase neuvidíme ikonu rímskeho klubu Tottiho, a na opačnej strane je Marek Hamšík len na lavičke náhradníkov. Hostia sa snažili dostať pred 16ku domácich, ale nepodarilo sa im to a dopredu idú znova vlci.

4
    Snahu Rimanov zastavil útočný faul Holebasa. Lopta pre Neapol.

5
    Ljajić prešiel s loptou na kopačke cez niekoľko hráčov Neapola, ale potom jeho strelu z 14 metrov hostia zblokovali, a viac už domáci z tejto akcie nevyťažili.

6
    Pokus o útok aj zo strany hostí, ale nebolo z toho žiadne ohrozenie domácej brány. De Sanctis bude len odkopávať od svojej brány.

7
    Mertens fauloval Florenziho, a bude z toho priamy kop pre domácich v strede ihriska.

8
    Mertens prihrával do 16ky domácich, ale tam boli dobre postavení obrancovia v červenom. Domáci sa pokúsili o rýchly protiútok, ale Neapol sa stihol vrátiť.

9
    De Rossi fauloval v útoku, a domáci sa musia znova stiahnuť na vlastnú polovicu.

10
    David López sa snažil nájsť v útoku Callejóna, ale jeho center nebol presný a končí za čiarou. Úvod stretnutia nám veľa šancí nepriniesol.

11
    De Rossi vidí žltú kartu za faul na Jorginha.

12
    Po faule kapitána domáceho tímu nasledoval priamy kop hostí, ale tí zo štandardky nevyťažili vôbec nič.

13
    Ghoulam centroval do 16ky Rimanov, ale Torosidis loptu zblokoval na rohový kop.

14
    Z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila, a lopta je už na polovici Neapola.

15
    Higuaín vymyslel skvelú prihrávku na Jorginha do 16ky Rimanov, ale De Sanctis bol rýchlejší ako útočník Neapola, a loptu má vo svojich rukaviciach.

16
    Hlavný rozhodca Rizzoli zatiaľ musí riešiť množstvo faulov, a hra je zbytočne kúskovaná. Pri lopte sú domáci, ale cez stred ihriska prechádzajú len veľmi ťažko.

17
    Iurbe sa ocitol na trávniku po faule hostí, a bude z toho priamy kop pre Rimanov.

18
    López loptu nasmeroval priamo na ruku De Rossiho, a hostia si pýtali červenú kartu pre kapitána domáceho tímu. Hlavný rozhodca to ale vyriešil len loptou pre Neapol.

19
    Pri lopte sú znova domáci, ale hráči Neapola sú zoradení pred vlastnou 16kou a Rimanov do žiadnej šance nepúšťajú.

20
    Iturbe bojuje pri rohovej zástavke na polovici Neapola. Domáci sú stále na útočnej polovici, ale brankár Neapola je bez práce.

20
    Iturbe vybojoval priamy kop pre AS Rím. 32 metrov je pomerne veľká vzdialenosť, ale niečo z toho môže byť.

21
    Pjanić poslal dobrú loptu do 16ky Neapola, a Astori loptu skúsil jemne tečovať. Tá končí tesne vedľa ľavej žrde.

21
    Holebas vidí žltú kartu za faul na Callejóna.

22
    Holebas fauloval Callejóna tesne pred hranicou pokutového územia, ale priamy kop hostí chytá pohodlne De Sanctis.

23
    Torosidis si pýta faul po súboji s Britosom, ale rozhodcovia žiadny nedovolený zákrok nevideli. Loptu majú hostia a smerujú do útoku.

24
    Jorginho skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale lopta smeruje na tribúnu. Novú akciu môžu rozohrať Rimania.

25
    AS Rím dal gól!
    Po 25 minútach prichádza prvý gól dnešného zápasu. Po peknej akcii sa presadili domáci, konkrétne MIRALEM PJANIĆ, po prihrávke od Florenziho.
    PJANIĆ - 1:0

27
    Strelec gólu Pjanić sa ocitol na trávniku po nedovolenom zákroku od Jorginha, a Rimania budú na vlastnej polovici zahrávať priamy kop.

28
    Po nevýraznom úvode prišiel gól Rimanov, a snáď aj hostia predvedú niečo zaujímavé. Iturbe sa teraz hnevá, že nebol odpískaný faul Ghoulama, ale hlavný rozhodca urobil dobre, že nenaletel Iturbeme na jeho pád.

29
    Callejón skvele vysunul De Guzmána, následne vyšiel vysoko brankár De Sanctis a chvíľu to vyzeralo, že neurobil najlepšie, pretože o loptu bojoval s De Guzmánom pred vlastnou 16kou. Hostia ale z tejto situácie nič nevyťažili, a Rimania ich nakoniec vytlačili do stredu ihriska.

30
    Neapol stále na útočnej polovici. Mertens doslova vycvičil dvoch obrancov AS Rím v domácej 16ke, ale jeho prihrávka bola nepresná aj kvôli tomu, že bol v zlej pozícii pri čiare.

32
    Hostia sa po inkasovanom góle zobudili a snažia sa o vyrovnávajúci gól. Domáci zatiaľ skvele bránia a vyrážajú do rýchlych protiútokov.

32
    Albiol vidí žltú kartu za faul na Iturbeho.

33
    Iturbe, ktorý vybojoval priamy kop pre domácich skúsil strelu na bránu, ale jeho pokus nebol presný. Domáci sú ale veľmi aktívni, a ostávajú pred 16kou Neapola.

34
    Ghoulam faulovaný Pjanićom a lopta pre Neapol. Do konca prvého polčasu ostáva 10 minút.

35
    De Guzmán predviedol dobrú prácu s loptou, ale potom sa hostia zamotali do svojich technických parádičiek a Rimania už loptu získali na svoje kopačky.

36
    Domáci sa nikam neponáhľajú. Pokojne rozohrávajú novú akciu na vlastnej polovici.

37
    Mertens posielal loptu do 16ky Rimanov, ale loptu nezasiahol žiadny hráč a tak končí za čiarou.

38
    Iturbe a Ljajić si v útoku nerozumeli a loptu získali hostia.

38
    Hostia vybojovali priamy kop na útočnej polovici, ale Rimania ich do ničoho nepúšťajú. Zo strane AS Rím je to zatiaľ veľmi dobrý zápas.

39
    Neuveriteľné čo teraz zahodili hráči SSC Neapol. Callejón dotiahol loptu do 16ky Rimanov, tam si skvele poradil s jedným obrancom domáceho tímu, prihral voľnému De Guzmánovi, ale do strely sa hodil Manolas, ktorý zasiahol loptu v páde rukou. Hlavný rozhodca si to možno nevšimol, a možno to videl ale neposúdil ako situáciu na penaltu.

41
    Znova akcia hostí. Higuaín sa snažil peknou strelou prekvapiť De Sanctisa, ale lopta tesne míňa domácu bránu.

42
    Florenzi v útoku nevybojoval ani rohový kop, a domáci sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

43
    Mertens posielal loptu do pokutového územia Rimanov, ale jeho pokus nebol presný a lopta končí za čiarou.

44
    Blíži sa záver prvého polčasu. Domáci už len bránia tesné vedenie.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Do útoku smerujú hostia, ale domáci sú zoradení pred vlastnou 16kou.

45

Prvý polčas v Ríme sa skončil. Domáci ho vyhrali 1-0 zásluhou gólu z 25. minúty, ktorý zaznamenal Pjanić. Rimania boli v prvom polčase lepším tímom, Neapol sa zobudil až po inkasovanom góle, ale zahodil dobré príležitosti a do druhého polčasu musí zlepšiť svoju hru. Hlavný rozhodca Rizolli udelil tri žlté karty, z toho dve na strane AS Rím. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    Začal sa druhý polčas zápasu AS Rím- SSC Neapol. V úvode faul domácich, a priamy kop pre Neapol v strede ihriska.

47
    Lopta je stále v strede ihriska. Hostia sa budú snažiť o vyrovnávajúci gól, uvidíme ako sa im bude dariť, a naopak čo vymyslia Rimania smerom dopredu.

48
    Lopta je často za postrannou čiarou, čo zbytočne kúskuje hru, ale zdá sa, že domáci ju konečne získali na svoje kopačky.

49
    Ljajić predvádzal skvelú prácu s loptou v 16ke Neapola, ale dvaja obrancovia hostí s ním nakoniec poradili. Domáci zostávajú pri lopte, ale musia začínať na vlastnej polovici.

50
    Prvých 5 minút druhého polčasu bez strely na bránu. Obaja brankári bez práce.

51
    Callejón hľadal Higuaína, ale domáci sú v obrane silní a hostí nepúšťajú do šancí.

52
    De Guzmán si vymenil loptu s Callejónom, ale spolupráca týchto dvoch hráčov Neapola úspech nepriniesla. V útoku je stále Neapol, ale lopta je príliš ďaleko od brány.

53
    Iturbe vyštartoval pri postrannej čiare a poradil si s dvomi hráčmi Neapola, ale potom neprihral presne do 16ky hostí, a do útoku išli hostia.

54
    Mertens sa dostal s loptou až do 16ky AS Rím, a De Santis zachraňuje vedenie Rimanov. Obrovská šanca hostí na vyrovnanie.

54
    Faul hostí a priamy kop pre Rimanov. Pjanić posielal loptu do 16ky Neapola, ale hostia sa pohodlne ubránili.

55
    Tréner Benítez je stále nervóznejší, pretože ak hráči Neapola dnes prehrajú, druhé miesto je takmer s istotou stratené.

55
    Florenzi vidí žltú kartu za faul na hráča Neapola.

56
    Hostia s loptou na kopačkách, ale príliš ďaleko od domácej brány.

57
    De Sanctis predviedol ďalší skvelý zákrok. Mertens pálil z dobrej pozície a brankár Rimanov loptu vyrazil. Následne vymysleli hostia ďalšiu peknú akciu, ale Callejón bol v ofsajde.

58
    Hráči Neapola prevzali iniciatívu a posledné minúty predvádzajú jednu akciu za druhou. Domáci sa zatiaľ úspešne bránia.

59
    Pjanić sa ocitol na trávniku po faule hostí, a snaží sa nazbierať cenné sekundy.

60
    Do konca zápasu ostáva ešte pol hodina hry. To je dosť času pre hostí, ale zatiaľ im chýba najmä šťastie, pretože šancí už mali pomerne dosť.

61
    Domáci sa po dlhom čase presunuli pred 16ku Neapola, ale hostia si poradili skvele, a všetky nebezpečné lopty dostali mimo pokutové územie.

62
    Striedanie hostí. Odchádza Callejón a nahradí ho Gabbiadini.

63
    Mertens sa dotkol lopty posledný, a nasleduje rohový kop pre Rimanov. Tí sú v posledných minútach veľmi nebezpeční.

64
    Iturbe vybojoval ďalší rohový kop pre Rimanov, tentokrát z opačnej strany.

64
    Domáci sa snažia pridať druhý gól, ale Neapol sa bráni veľmi dobre. Mertens skúsil strelu z 14 metrov, a lopta letela cca 1 meter nad domácu bránu.

65
    Astori fauloval Higuaína a nasleduje priamy kop pre hostí v strede ihriska.

66
    Hostia sa snažia o vysúvanie Higuaína, ktorý sa pohybuje na hranici ofsajdu, ale zatiaľ všetko rieši brankár De Sanctis.

67
    Obrovská šanca hostí. Skvelá strela Gabbiadiniho z pravej strany a nádherný zákrok De Sanctisa.

68
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Pjanić a nahradí ho Paredes.

69
    Pjanićovi sa z ihriska prirodzene príliš nechcelo a Rizzoli mu musel dohovoriť, ale striedanie je za nami a Neapol je opäť pred 16kou AS Rím.

70
    Florenzi fauloval Mertensa pri rohovej zástavke AS Rím, a nasleduje priamy kop hostí.

70
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Holebas a nahradí ho Mbiwa.

71
    Priamy kop hostí nepriniesol žiadnu šancu, iba strelu Ghoulama, ktorá skončila veľmi ďaleko za domácou bránou.

72
    Pokusy Rimanov končia len na kopačkách obrancov Neapola.

72
    Torosidis vidí žltú kartu za faul na hráča Neapola.

73
    Ofsajd Neapola, v ktorom sa ocitol De Guzmán. De Sanctis bude odkopávať ďaleko na polovicu hostí.

74
    15 minút pred koncom zápasu vyhrávajú domáci 1-0 a hostia sa snažia vyrovnať. Zatiaľ sa im to nedarí, aj zásluhou skvelého brankára AS Rím.

75
    Domáci získali loptu na vlastnej polovici a snažili sa o rýchly protiútok, ale hostia ich ďaleko nepustili.

76
    Maggio a Iturbe v súboji, ktorý končí až hlavný rozhodca Rizzoli. Lopta pre Rimanov, ktorí by radi ustrážili tesné víťazstvo.

76
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Higuaín a nahradí ho Zapata.

77
    Hostia znova s loptou na kopačkách, ale Rimania sú zoradení pred vlastnou 16kou.

78
    Hosťom nevychádza posledná fáza akcií, ale po dlhom čase sa predsa len dostali k strele. Gabbiadini vystrelil z hranice 16ky a De Sanctis mal šťastie, že lopta letela presne do stredu brány.

79
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Florenzi a nahradí ho Ibarbo.

80
    10 minút pred koncom prichádza na ihrisko Ibarbo, ktorý prišiel do AS Rím v zimnom prestupovom období z Cagliari. Florenzi si pri odchode z ihriska nerozumel so štvrtým rozhodcom, a tréner García si ho radšej zobral na lavičku.

81
    Striedajú aj hostia. Z ihriska odchádza De Guzmán a nahradí ho Insigne.

82
    Hostia si teraz nerozumeli v strede ihriska a loptu majú Rimania. Tí musia ustrážiť ešte 8 minút.

83
    Zaujímavá situácia v 16ke Rimanov. Zapata sa dotkol lopty posledný a navyše rukou, no napriek tomu budú hostia zahrávať rohový kop.

84
    Z rohového kopu si hostia nevypracovali žiadnu príležitosť a dopredu už idú domáci.

85
    Ljajić si proti dvom hráčom Neapola neporadil, a loptu majú hostia. Marek Hamšík dnes do zápasu nezasiahne, a len ťažko hľadať dôvod tohto rozhodnutia trénera Benitéza.

86
    Hostia mali veľkú šancu po tom ako sa lopta dostala k Zapatovi, ale ten nevedel čo má robiť, a tak z toho nebola ani len strela na bránu.

87
    Rimania sa nechcú stiahnuť na vlastnú polovicu a stále sa snažia útočiť. To samozrejme hosťom vôbec nevyhovuje, pretože nemôžu všetky sily vrhnúť do útoku.

88
    Nainggolan skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale Andújar nemal problémy.

88
    Obrovská príležitosť domácich! Iturbe z tesnej blízkosti netrafil prázdnu bránu.

89
    Hostia stavili všetko na útočenie a to znamená, že sa v obrane vytvárajú prázdne miesta. Snažil sa to využiť Nainggolan, ale píska sa ofsajd.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Mertens čaroval s loptou v 16ke AS Rím, ale rozhodujúcu prihrávku pokazil a hostia o loptu prišli.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+2
    Prebieha už druhá minúta nadstaveného času. Hostia sa nevedia dostať do zakončenia, a zdá sa, že domáci svoje tesní víťazstvo predsa len ubránia.

90+3
    Tréner García stojí pri postrannej čiare a motivuje svojich zverencov aby vydržali ešte pár minút. Loptu majú hostia ale novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

90+4
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Hostia zahrávali rohový kop, do pokutového územia prišiel aj brankár Neapola, ale ani z tejto situácie sa gól nezrodil.

90+4

Zápas v Ríme sa skončil. Domáci ho vyhrali 1-0 po góle z prvého polčasu, ktorý zaznamenal Pjanić. Hostia sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie, ale domácim sa podarilo ubrániť tesné víťazstvo. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (14:23:06)