Arsenal – Liverpool 4:1 (kon.) | Everton – Southampton 1:0 (kon.) | Leicester – West Ham 2:1 (kon.)
Manchester United – Aston Villa 3:1 (kon.) | Swansea – Hull City 3:1 (kon.) | West Bromwich – QPR 1:4 (kon.)
Chelsea – Stoke City 2:1 (kon.)
West Bromwich Albion
1:4 (0:3)
Queens Park Rangers
Sobota 04.04.2015, 16:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri 31. kole Premier League, v ktorom si sily zmerajú futbalisti West Bromwich Albion a Queens Park Rangers. Vďaka nášmu podrobnému prenosu vám zo zápasu neunikne nič podstatné.

West Bromwich Albion môže odohrať zápas s pokojom na kopačkách. So ziskom 33 bodov za 6 výhier a 10 remíz okupuje priebežnú 14. priečku tabuľky, pričom pred 15. Hull City AFC má 5-bodový náskok. Aj v prípade prehry sa tak o pokles obávať nemusí. Naopak, v prípade víťazstva, ktoré si v posledných troch kolách pripísal len raz (1:0 nad Stoke City FC), môže preskočiť okrem Evertonu aj Newcastle, či Crystal Palace.

Queens Park Rangers odohrá na ihrisku svojho súpera doslova existenčné stretnutie. Ak totiž QPR v zápase nevyhrá, ostane aj naďalej prenasledovný posledým Leicestrom, nad ktorým si vypracoval trojbodový náskok. Posledné tri zápasy napovedajú, že QPR rozhodne nie je v ideálnej forme. Ani v jednom stretnutí totiž nebodoval.

Oba tímy už v prebiehajúcej sezóne jeden vzájomný zápas odohrali. Na konci decembra vtedy v divokej prestrelke napokon zvíťazili futbalisti Queens Park Rangers 3:2.

-26

West Bromwich Albion: Myhill – Baird, McAuley, Lescott, Brunt, Sessègnon, Fletcher, Gardner, Morrison, Brown, Berahino.
    Náhradníci: Rose – Olsson, Yacob, Anichebe, Pocognoli, Mulumbu

Queens Park Rangers: Green – Isla, Onuoha, Caulker, Jun Sok-jong, Phillips, Barton, Sandro, Vargas, Austin, Zamora
    Náhradníci: McCarthy – Hill, Kranjčar, Henry, Hoilett, Doughty, Sutherland

Rozhodca: Probert – Ganfield, Scholes.

1

1
    Stretnutie sa nám začalo. Dámy a páni, prajeme vám príjemný športový zážitok!

1
    O úvodný výkop prvého polčasu sa postarali hostia. Tí sa s loptou na vlastnej polovici dlho neohriali a okamžite vyštartovali do útoku, kde vyťažili zo svojho ťaženia rohový kop.

2
    Hráči QPR to teraz nemysleli vôbec zle, gól ale z ich štandardky nepadol.

4
    Domácim prvá útočná akcia v zápase vôbec nevyšla a o loptu zbytočne prišli.

5
    Podobná situácia aj na odvrátenej strane ihriska, keď sme videli nepresnú rozohrávku tesne pred vápnom.

7
    Hrá za teraz zo strany na stranu a ani jeden z tímov nedokáže ohroziť súperovho brankára. Vidíme skutočne veľa nepresností.

8
    Domáci mali výhodu autu, tú ale vôbec nevyužili.

9
    Dlhý nákop teraz síce domácim vyšiel, dlho sa ale na útočnej polovici neudržali.

10
    Bromwich ale nenechal nič na náhodu a po sérii krátkych prihrávok sa môže pokúsiť ohroziť Greena.

12
    Ani teraz to nevyšlo. Tak QPR sa prezentuje bezchybnou obrannou hrou a za posledné minúty výrazne prehĺbilo vrásky na čelách súpera.

14
    Skvelá šanca domácich ostáva nepremenená! Tak toto môže WBA ešte poriadne mrzieť. Po peknom nákope z ľavej strany mohol hlavou skórovať Brown, ktorý ale bránku netrafil!

15
    Queens Park Rangers dali gól! Nádherná akcia hostí sa inak, ako gólom ani skončiť nemohla! Skutočne skvostnými prihrávkami po zemi teraz QPR zamotal hlavy súperovi, lopta sa napokon dostala až k EDUARDOVI VARGASOVI, ktorý nechytateľnou strelou otvára skóre zápasu.
    VARGAS - 0:1

17
    Domáci sa pokúšajú vyrovnať, avšak zatiaľ márne.

19
    Neuveriteľné! Brown sa dostal už do druhej "tutovky", tentokrát sa rozhodol si loptu posunúť na nohu, ktorou bránku tesne minul!

21
    Hra teraz mierne stratila na tempe, boli sme svedkami viacerých nepresností. Pri lopte ostanú domáci, ktorí môžu založiť útočnú akciu z vlastnej polovice.

22
    Domáci budú mať k dispozícii štandardku z veľmi zaujímavej pozície!

23
    Žltou kartou ešte dodatočne napomínaný Caulker.

24
    Domáci to vymysleli fantasticky, avšak už to s aktivitou prehnali. Nakoniec pálili len z veľkého uhla do bočnej siete.

25
    Do konca prvého polčasu ostáva už len 20 minút.

26
    Nepríjemný moment, keď po jednom zo súbojov ostal na zemi ostať ležať strelec zatiaľ jediného gólu, Vargas.

27
    Hra je prerušená, no Vargas bude našťastie v poriadku.

28
    Hostia loptu súperovi športovo vrátili. Pekný futbalový moment.

30
    Striedanie v tíme hostí: nepríjemné, Vargas opäť padá na trávnik a bude musieť striedať. Na jeho miesto vybehme Kranjčar.

32
    Domáci teraz dlho kombinovali na obrannej polovici súpera, presný center však poslať nedokázali. Tobôž nie strelu a bez tej padne gól len veľmi ťažko.

33
    Diváci na štadióne The Hawthorns sa začínajú poriadne nudiť. Ak má takto prebiehať aj druhý polčas, potom sa ešte "majú" na čo tešiť.

35
    Hostia budú zahrávať rohový kop.

36
    Protesty domácich futbalistov budú zbytočné, rozhodca celú situáciu videl a posúdil správne.

37
    Queens Park Rangers dali gól! A je to 0:2! Akoby domáci tušili, že z tejto situácie padne gól, snažili sa ju na poslednú chvíľu zvrátiť. No nepodarilo sa a lopta padla na hlavu CHARLIEHO AUSTINA, ktorý navyšuje vedenie QPR!
    AUSTIN - 0:2

38
    Hostia aj naďalej veľmi aktívni, tentokrát si ale gólovú situáciu vypracovať nedokázali.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva 5 minút.

42
    Domáci vo veľkej, no zúfalej snahe znížiť. Zdá sa, že skóre sa už do konca polčasu meniť nebude.

43
    Pri lopte hráči QPR, ktorí sa smerom dopredu teraz ponáhľať nebudú.

43
    Queens Park Rangers dali gól! Hostia aj napriek tomu ďalej navyšujú svoje vedenie! Krásnym lobom sa prezentoval BOBBY ZAMORA, ktorý zvyšuje na 0:3 z pohľadu domácich!
    ZAMORA - 0:3

44
    Domáci budú zahrávať rohový kop.

45
    Tragický center do vápna, domáci si teraz prajú, aby bol tomuto polčasu čím skôr koniec.

45+1
    Probert ale ich prosby nevyslyšal a pridáva ďalšie tri minúty.

45+1
    Hostia síce sú pri lopte, ale je zjavné, že už sa nesnažia tak, akoby tomu bolo možno pred piatimi minútami. Prvý polčas sa už len dohráva.

45+2
    Gól už pravdepodobne nepadne. K lopte sa teraz odstali aj domáci, tí sú ale smerom dopredu jaloví.

45+3
    Začala sa posledná minúta nadstaveného času.

45+3

Ani v tej sa už nič neudialo, prvý polčas ej tak na konci. Máme za sebou veľmi zaujímavých 48 minút hry a hoci prítomní diváci veľa futbalových momentov nevideli, padli 3 góly – a to na strane QPR. Nečakaný jednoznačný výsledok sa domáci ešte pokúsia zvrátiť v druhom polčase, ale budú to mať len veľmi ťažké.

46

46
    Striedanie v tíme domácich: ihrisko opustí Sessègnon, nahradí ho Anichebe.

48
    Hra je teraz pomerne často prerušovaná, spôsobované je to nezavinenými pádmi na oboch stranách ihriska.

49
    Zdá sa, že už sa môže opäť v pokoji pokračovať. S loptou sa smerom dopredu vydajú domáci.

50
    Tak napokon nie, ďalší pád, tentokrát už po nedovolenom zákroku. Útočný faul WBA.

52
    Domáci sa nevedia ohriať s loptou na polovici súpera a často sa po ňu musia vrátiť do hĺbky vlastnej obrany.

53
    Videli sme to aj teraz, keď im navyše súperovi stredopoliari poriadne strpčovali život.

54
    Domáci mohli znížiť, napokon ale poslali len nepochopiteľný center priamo na Greena.

55
    V úvodnej desaťminútovke druhého polčasu sme zatiaľ nevideli nič zaujímavé.

58
    West Bromwich Albion dal gól! Domácim sa podarilo znížiť. Zrejme faulovaný hráč ešte dokázal poslať loptu na hlavu VICTORA ANICHEBA, ktorý sa nemýlil.
    ANICHEBE - 1:3

60
    V záverečných 30 minútach sa tak ešte máme zrejme na čo tešiť.

61
    Hostia to teraz nákopom medzi obrancov Albionu nemysleli vôbec zle, chcelo to však lepšie prevedenie. K lopte sa dostanú domáci.

63
    Jun Sok-jong teraz ostáva po jednom zo súbojov na trávniku s bolestivým výrazom v tvári.

64
    K Jun Sok-jongovi už prichádzajú lekári, zdá sa ale, že bude v hre pokračovať.

65
    Striedanie v tíme domácich: Bairda nahradil Olsson.

66
    Jun Sok-jong sa už medzičasom postavil a v hre bude pokračovať. Pre hostí určite skvelá správa.

67
    Domáci sa s loptou dostali až pred Greena, kde sa ale uponáhlili a poslali len nepresnú strelu.

68
    Zdá sa, že už aj domáci si uvedomujú, že to proti výborne hrajúcemu QPR budú mať len veľmi ťažké.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút.

72
    Striedanie v tíme domácich: Gardnera nahradil Mulumbu.

73
    Zdá sa, že sériu striedaní už máme za sebou a v hre môžeme pokračovať.

74
    Je to tak, domáci už totiž striedať nemôžu a QPR si túto možnosť necháva takticky na záver stretnutia.

75
    Do konca zápasu ostáva 15 minút.

77
    Domáci teraz vyvíjajú na súpera veľký tlak, gólové príležitosti z neho ale zatiaľ nepramenia.

78
    Až doteraz! Lopta sa dostala až na nohu Berahina, ktorý zoči-voči Greenovi neuspel!

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút.

81
    neuveriteľné veci sa teraz dejú pred Greenom! Skvelý pas Ideyemu na hlavu sa mohol a mal skončiť gólom, lopta ale o pár centimetrov minula bránku!

82
    Tak tieto šance budú zrejme domácich ešte poriadne dlho mrzieť.

83
    Striedanie v tíme hostí: Jun Sok-jonga nahradí Hill.

83
    Zdá sa, že je po zápase! Mulumbu nešportovo lakťom do tváre uzemnil súpera o predčasne odíde pod sprchy.

83
    Zraneným hráčom je Barton, ktorý ale našťastie v hre bude môcť pokračovať.

84
    Už sa opäť hrá.

86
    Nuž, ako sa to vezme. To, čo teraz predvádzajú domáci, sa snáď ani hrou nazvať nedá. Nepresnosti, pády, hráči WBA by už najradšej počuli záverečný hvizd.

88
    Ani hostia sa už dopredu neponáhľajú. Čakáme na záverečné minúty stretnutia.

89
    Domáci to ešte skúšali strelou po zemi, priestor troch žrdí ale trafiť nedokázali.

90
    Podobná situácia aj na opačnej strane ihriska. Čakáme už len na údaj o nadstavenom čase.

90+1
    Nadstavovať sa bude 5 minút.

90+2
    V tých prvých dvoch sa neudialo nič výnimočné. Na podobné obrázky sa zrejme môžeme tešiť až do záverečného hvizdu.

90+3
    Aj Green sa teraz zapojil do hry, aby priniesol na kopačky svojich spoluhráčov ešte väčšiu pohodu.

90+4
    Futbalisti QPR už zápas pravdepodobne dohrajú s loptou na kopačkách na svojej polovici.

90+5
    Queens Park Rangers dali gól! Gól, ktorý už prakticky nič nerieši prichádza tesne pred záverečným hvizdom Proberta z kopačky JOEYA BARTONA. Hostia si tak napokon predsa len udržia trojgólový náskok z prvého polčasu.
    BARTON - 1:4

90+5

Skončilo sa dnešné veľmi zaujímavé stretnutie medzi West Bromwich Albion a Queens Park Rangers – a to výsledkom 1:4. Po jednoznačnom víťazstve si tak pripíšu hostia do tabuľky dôležité tri body, naopak, West Bromwich bude ešte táto prehra dlho mrzieť.
    S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok sviatočného dňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (18:01:58)