Zwolle – Willem II 1:0 (kon.) | Arnhem – Groningen 1:1 (kon.) | Heerenveen – Breda 0:0 (kon.)
Dordrecht – Heracles 2:3 (kon.) | Twente – Eindhoven 0:5 (kon.)

ŽK: 1 – 1 (22:40:09)

To je z mé strany vše, přeji všem hezký zbytek sobotního večera.

Pro Heracles se jedná o nesmírně důležité tři body v boji o záchranu v nizozemské nejvyšší soutěži, Dordrecht naopak na poslední příčce s každým dalším zápasem ztrácí i tu čistě teoretickou šanci na záchranu. Ztráta na týmy před ním už je markantní.

Prvních pětadvacet minut druhé půle bylo bez okolků nudných, poté ale Heracles vstřelil gól na 2:2 a rázem působil jako živou vodou, stejně jako tomu bylo po vstřelených gólech v první půli. Dordrecht od 70. minuty k absolutně ničemu nepustil a dá se tak říct, že vítězný gól muže zápasu Linssena byl plně zasloužený.

90+3

90+3
    Zbylé vteřiny se dohrají na polovině zklamaných domácích.

90+2
    Dordrecht se ještě rychle snažil přesunout hru na polovinu soupeře, při zbrklém provedení ale míč ztratil.

90+2
    Míč uvede do pohybu Castro a logicky si dává docela na čas.

90+1
    A jsou to tři minuty nad rámec základních devadesáti.

90
    Ve druhém poločase už sudí zřejmě bude něco málo nastavovat.

89
    S ohledem na druhou část tohoto poločasu se dá konstatovat, že spravedlnosti bylo učiněno za dost. Heracles byl v součtu obou poločasů o něco lepším týmem, proto také v na šance bohatém zápase vede 3:2.
    Bryan LINSSEN - 2:3

86
    Heracles právě vstřelil branku!
    A je to tady. Heracles v samém závěru zápasu dává vedoucí branku. Zcela osamocen si na penaltovém puntíku počíhal na přihrávku z pravé strany BRYAN LINSSEN a nezaváhal. Tvrdá střela proplula do sítě.

85
    Začíná poslední pětiminutovka zápasu. Na vítězství Dordrechtu by si nyní zřejmě nikdo nevsadil. Je ale otázkou, zda se Heraclesu podaří dlouhodobý a silný tlak přetavit v rozhodující branku.

84
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Anthony Biekman, přichází Rick ten Voorde.
    Obrovská šance Heraclesu

83
    To už ale neplatí o zakončení Ramona Zomera z malého vápna, které Kurto nepustil za svá záda jen díky tomu, že míč při vyběhnutí zkrátka přisedl.

83
    Tomu se ale Dordrecht nyní ubránil velice snadno.

83
    Hosté si staví míč k dalšímu rohu.

80
    Hned dvakrát si Kurto zhluboka oddychl. Nejprve mu jeden ze spoluhráčů vyhlavičkovával míč centrovaný přímo od praporku z brankové čáry, následně se s úspěchem nesetkalo přímé zakončení soupeře.

80
    Aktivita Heraclesu pokračuje rohovým kopem.

79
    Ojedinělý a nesmělý pokus domácích se na druhé straně hřiště nesetkal s úspěchem.

78
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Everon Pisas, přichází Noel Goossens.

76
    Ne, bod z tohoto zápasu je pro Heracles nyní málo, nestačí mu. Aktivitou hráči v černých dresech rázem jen překypují.
    Kurto lapil hlavičku z malého vápna

75
    A znovu musel být Kurto v pohotovosti. Tentokrát lapil hlavičku Ramona Zomera z několika metrů, která mu však přistála přímo v náruči.

74
    Žlutou kartu dostává Iliass Haddad (FC Dordrecht).
    Zazvonila levá tyč Kurtovy branky

73
    Vstřelený gól má stejný účinek na následnou hru povzbuzeného týmu, jako tomu bylo v prvním poločase. Heracles se rázem usadil na polovině zelených a Brahim Darri dokonce po krátkém sólu orazítkoval levou tyč Kurtovy branky.

71
    Korteho střílený centr z pravé strany na hranici malého vápna chytře přizvedl WOUT WEGHORST a hosté z ničeho nic srovnávají na 2:2.

70
    Poslední minuty nepřinesly zhola nic. Jen pár autových vhazování, jejichž provedení hráči obou stran až nadměrně natahovali.

67
    Propagační střela na druhé straně Kurtovi problémy nezpůsobila.

65
    Technickou střelou zpoza hranice pokutového území se hostujícího brankáře snažil zaskočit Jeffry Fortes, Castro však reflexivně vytyčil svou ruku pod břevno a vyrazil míč na roh.

64
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Jeroen Veldmate, přichází Iliass Bel Hassani.

62
    Kulišárnou ve třech se domácí snažili rozehrát přímý kop, úspěch jim to ale nevyneslo. Další setrvání na polovině soupeře však ano.

61
    Žlutou kartu za faul dostává Ramon Zomer (Heracles Almelo). Přímý kop budou zahrávat domácí.

60
    Hodina hry je za námi. Druhý poločas za tím prvním prozatím ale hodně zaostává.

59
    Tentokrát zakončoval hlavou Fledderus, ani on ale nemířil přesně.

59
    Odkop od praporku si hosté zkusí ještě jednou, třeba budou úspěšnější.

58
    Nyní tedy rohový kop pro Heracles Almelo.

57
    William Troost-Ekong se obětavě pustil do sprintu a následně i skluzu s unikajícím protihráčem, jehož sice v postupu s míčem za cenu rohového kopu zastavil, sám se při tom ale lehce zranil. Uvidíme, zda bude pokračovat ve hře.

57
    Pomalu se blíží čas, kdy hru budou kouskovat střídání. Který z trenérů sáhne po personálním oživení v sestavě jako první?

56
    Sérií krátkých narážeček se hosté snaží zbavit napadajících protihráčů a přenést hru na polovinu Dordrechtu.

54
    Delší úsek domácích bez zakončení chtěl utnout Sean Klaiber, střela mu ale sjela po nártu a zamířila do zámezí poměrně vysoko nad brankou.

53
    Plynulostí druhý poločas zatím příliš neoplývá. K vidění je naopak dost faulů a z toho pramenící standardky.

52
    Útočný faul ukončuje pobyt hráčů v černých dresech v šestnáctce Dordrechtu.

51
    Heracles přidává pod kotlem. Zahrávat bude další roh.

50
    Po tahanicích před brankou soupeře si rozhodčí volá zástupce obou stran k sobě na ústní domluvu. A následovat bude roh.

49
    Přímý kop deset metrů za hranici šestnáctky bude zahrávat také hostující celek.

48
    Nyní už ale jeho spoluhráči vyvážejí míč na opačnou stranu.

47
    Po akci domácích z pravé strany zazvonila tyč Castrovy branky.

46
    Druhá půle začíná standardkou Dordrechtu z vlastní poloviny hřiště.

46
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Simon Cziommer, přichází Thomas Bruns.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21.46.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas můžeme bez nějakých polemik rozdělit do tří stejně dlouhých fází. V té první na hřišti jasně dominoval Heracles, vytvořil si mnoho příležitostí a jednou skóroval díky nesmírně aktivnímu Linssenovi. Po patnácté minutě se utkání zlomilo, Dordrecht jednou povedenou akcí srovnal skóre a rázem začal mít převahu on. To také vyvrcholilo v druhou branku, přičemž do pomyslného kanadského bodování si bilanci 1+1 připsal Pisas. Od třicáté minuty byl zápas vyrovnaný s minimem šancí na obou stranách. Tempo zápasu, nastavené od úvodu nesmírně vysoko, trochu opadlo.

45
    První poločas skončil. Rozhodčí nenastavil ani minutu.

45
    Na druhé straně končí akce Dordrechtu – k nespokojenosti jeho hráčů – i bez této standardky.

43
    Z rohového kopu hosté nic mít nebudou, ještě než míč přistál u prvního hráče, dopustili se hosté útočného faulu.

41
    Tentokrát centr z levé strany gólovou radost Dordrechtu nepřinesl. V rozhodující chvíli zakončující forvard podklouzl.

41
    Míč se zastavil hned ve zdi.

40
    Výsledkem je přímý kop pro Dordrecht ze středně velké vzdálenosti.

40
    Na hřišti začíná přituhovat. Hádky, strkanice, pískot fanoušků.

39
    Pěkný zásek do kopačky teď soupeři uštědřil domácí Matthew Steenvoorden.

37
    Byť nyní znovu vhazují hosté na polovině zelených.

37
    Tak zřejmě kompromis, třetí část prvního poločasu patří zatím oběma soupeřům stejnou měrou.

35
    Nadvakrát teď vykopával od své branky gólman Kurto, míč se mu k ní totiž obratem vrátil.

33
    Po delší pauze se hráči v černém usadili na polovině soupeře. Že by po další čtvrthodině nastalo znovu střídání stráží?

31
    Castro se jen ohlédl. Tato střela jeho branku minula.

30
    Druhá třetina prvního poločasu patří naopak Dordrechtu. Dá se říct, že ve stejné míře jako první patnáctiminutovka Heraclesu. S tím rozdílem, že více šancí Heraclesu nahradil větší počet gólů Dordrechtu dosáhnutých během menšího počtu vyložených šancí.

28
    Aktivitu Bryana Linssena z úvodu zápasu nyní nahrazuje domácí Everon Pisas.

27
    Castro uvede míč do hry.

26
    Zelení mužíci se stále drží na polovině Heraclesu.

24
    15 minut nedali hosté Dordrechtu takříkajíc ani čuchnout, ale jedna povedená kolmice za obranu udělala divy. Dordrecht po vstřeleném gólu nezalezl, zůstal aktivní a rázem se dočkal druhé trefy a obratu skóre. Fotbal dokáže být krásný i krutý.
    Joris van Overeem - 2:1

23
    Dordrecht právě vstřelil branku!
    Panečku, to je obrat. Everon Pisas se tentokrát ocitl v roli dvorního asistenta, když jeho centr z levého křídla přistál až u kopačky JORISE VAN OVEREEMA na hranici šestnáctky a domácí čtrnáctka přesně mířenou střelou k pravé tyči otáčí vývoj zápasu.

22
    Nepovedené zakončení domácích dává Heraclesu šanci nabrat další síly, než Castro uvede míč do hry.

21
    Převaha v zápase dokáže být neskutečně proměnlivá. Domácím stačila jedna povedená akce a rázem soupeře již několikátou minutou přehrávají.

20
    Standardka pro Dordrecht.
    Everon PISAS - 1:1

18
    Heracles je zaskočen. Jen dvě minuty s míčem nechali hosté hráčům v zelených dresech, což stačilo na to, aby zaplatili cenu nejvyšší. Krásnou kolmicí za obránce vyšachovali dordrechtští celou defenzivní linii Heraclesu a EVERON PISAS v souboji jeden na jednoho nedal brankáři Castrovi střelou k tyči žádnou šanci.

15
    O tom, že Heracles hraje až v nadpozemské pohodě, svědčí i fakt, že brankář Castro se zrovna nerozpakoval udělat napadajícímu hráči domácích drzou kličku jen pár metrů od své branky.

15
    Máme za sebou teprve patnáct minut, rozhodně se ale nenudíme. Šance z úvodu tohoto zápasu by hravě vystačily na vyplnění celého poločasu jiného utkání.

13
    Na okamžik se hra přesouvá na polovinu hostů.

11
    Rohový kop tak bude zahrávat hostující tým.
    Kdo chce moc nemá nic. Přesně tohle platilo pro akci Heraclesu

11
    Neskutečné. Otázkou je, jestli tak lze nazvat chybu domácí defenzivy, nebo skutečnost, že Heracles tuhle šanci dokázal neproměnit. Nedorozumění brankáře Kurta se svým obráncem využil kdo jiný, než Bryan Linssen, míč této dvojici uloupil a ze strany si to šinul k brance. Rozhodl se přihrávat ještě lépe postavenému Avdicovi, ale než ten vystřelil, další vracející se obránce Dordrechu nebezpečí zažehnal.

10
    Hráči Heraclesu Almela nejsou vstřeleným gólem uspokojeni a znovu obléhajíc domácí bránu.
    Bryan LINSSEN - 0:1

8
    Avdicův centr od pravé lajny stoper ještě vyhlavičkoval, nicméně k osamocenému míči se na penaltě dostal zatím jasně nejlepší muž na hřišti BRYAN LINSSEN a přesnou prudkou střelou z první k levé tyči otevírá skóre zápasu.

8
    Po nepřesné střele vykopává Castro, dnes zatím méně vytěžovaný muž v rukavicích.

7
    Domácí jsou rádi, že alespoň na okamžik přesunuli hru před soupeřovu branku.

6
    Znovu se v šanci zjevil Linssen, tentokrát ho Kurto v souboji z očí do očí vychytal. Roh pro Heracles.

6
    Hostující tým nabyl územní převahy a neustále ohrožuje domácí svatyni.
    Křižnou střelu vyslal Linssen

4
    Napodruhé už se ale Kurto musel obávat o čistý štít. Prudkou křižnou střelu vyslal na branku Bryan Linssen a míč jen těsně minul pravou tyč.

3
    A na druhé straně se k zákroku nedostal Kurto jen díky pohotové práci svých obránců. Heracles vhazuje.

3
    Poprvé si míč osahal brankář hostů Castro.

3
    Úvod zápasu je nesourodý, týmy se střídají v držení míče a často také v autových vhazováních.

1
    V prvním poločase hraje domácí tým na branku po levé straně.

1
    O úvodní výkop zápasu se postaral hostující Heracles, dnes hrající celý v černém. Domácí Dordrecht nastoupil v zelených dresech a bílých trenkách.

1

FC Dordrecht: Kurto – Fortes (C), Haddad, Troost-Ekong, Gosens – Klaiber, Steenvoorden, van Overeem – Pisas, Biekman, Korte.
    Náhradníci: Meulmeester – Peersman, Alisic, Goossens, ten Voorde, van Deelen, Touré.

Heracles Almelo: Castro – Breukers, Zomer, Veldmate, Fledderus (C) – Vujičević, Avdić, Cziommer – Linssen, Weghorst, Darri.
    Náhradníci: Telgenkamp – Aktaou, Koenders, Sibum, Bel Hassani, Bruns, Navrátil.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Heracles Almelo má výsledky jako na houpačce, byť to jde do jisté míry ruku v ruce s kalibrem soupeře. V předposledním kole Heracles porazil Den Haag 3:1, v kole následujícím, tedy prozatím posledním, pak slízl čtyřbrankový příděl v Heerenveenu. Chuť si bude chtít napravit na půdě posledního celku, který má už jen opravdu velice teoretickou šanci na záchranu, přičemž další porážka by přidala na pravděpodobnosti už tak téměř jistému pádu. Také Heracles musí naplno bodovat, mimo zónu sestupu se drží jen o skóre!

Dordrecht se plácá na poslední příčce s desetibodovým mankem na prvního soupeře před sebou kvůli velice mizerné ofenzivní fázi. Ve 28 zápasech tým vstřelil mizerných 18 gólů. Poslední tři zápasy Dordrecht prohrál a shodně v nich inkasoval po dvou gólech. Body sbírá nárazově a ojediněle. Kdy jindy ale bodovat než proti dalšímu velmi tápajícímu týmu?

29. kolo nizozemské Eredivisie nám přináší souboj dvou týmů ze spodního patra tabulky. Dordrecht na své půdě přivítá Heracles Almelo. Prvně jmenovaný je na poslední příčce prakticky odsouzen k sestupu, Heracles se ještě může zachránit. Matematická šance ale stále žije u obou.