Wales – Bulharsko 3:1 (kon.)
Wales
3:1 (3:0)
Bulharsko
cz Utorok 31.03.2015, 20:00 • Cardiff City Stadium (Cardiff) • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný úterní večer přeji všem fotbalovým fanykám a fanouškům. Kvalifikační program ME hráčů do 21 let odstartuje také v 5. skupině, kde budou o postup bojovat Dánsko, Lucembursko, Rumunsko, Arménie a také dva dnešní soupeři, a to Wales a Bulharsko. Úvodní výkop tohoto utkání je naplánován od 19 hodin.

Wales: Dibble – G. Jones (C), Yorwerth, Wright, John – Hedges, Sheehan, Evans, Harrison – Burns, O'Sullivan
    Náhradníci: O'Brien – Shephard, Smith, Weeks, J. Evans, Wilson, Jones

Bulharsko: Ljubenov – Marin, Malinov (C), Popadjin, Galabov, Vasilev – Iljev, Chunchukov, Kolev, Terzjev – Despodov
    Náhradníci: Kostov – Hadžjev, Vutov, Vitanov, Conev, Angelov, Rasim

Rozhodčí: Vertenten – De Neve, Vanyzere (vš. Belgie).

1

1
    Hlavní arbitr Vertenten dal pokyn k zahájení utkání.

1
    Hned v úvodní minutě se nedovoleného zákroku dopustil Kolev, který fauloval Sheehana.

4
    Ve čtvrté minutě byl k vidění další faul Bulharů, Vasilev nedovoleným způsobem zastavil O'Sullivana.

6
    Rozehrávku přímého volného kopu si vzal na starost Hedges, ale neuspěl.

8
    Malinov v rozporu s pravidly atakoval O'Sullivana a domácí budou zahrávat přímý volný kop.

9
    Wales právě vstřelil branku!
    Reprezentace ostrovního státu jde po necelých deseti odehraných minutách do vedení. Gólový účet zápasu po přihrávce Burnse otevřel THOMAS O'SULLIVAN.

11
    Tentokrát po faulu Gethina Jonese rozehrávali standardní situaci hosté, Malinova následná rána byla zblokována.

12
    Na opačné straně dobře zasáhla defenziva Bulharů, která na bránu nepustila střelu O'Sullivana.

13
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Autorem branky je opět THOMAS O'SULLIVAN, asistenci si připusuje Burns.

15
    Žlutou kartu dostává Aleksandar Vasilev (Bulharsko), který fauloval Hedgese.

18
    Faulu se dopustil Yorwerth, jenž v rozporu s pravidly zastavil Chunchukova.

21
    Tentokrát fauloval Chunchukov a přímý volný kop obstarají domácí.

22
    K vidění je prozatím řada nedovolených zákroků a hraje se převážně ve středu hřiště, případně mezi oběma pokutovými územími.

24
    Další nedovoleným zákrokem se prezentoval Terzjev, faulovaným hráčem byl Burns.

25
    Wales se dostává do tříbrankového trháku! Hedgesovu přihrávku dokázal proměnit v gól JOSHUA YORWERTH.

29
    Malinov nedovolenými prostředky zastavil Hedgese, s míčem tak budou hrát reprezentanti Walesu.

30
    Příliš důrazný byl v souboji Kolev, který fauloval Yorwertha a domácí tak zůstanou u míče.

31
    Na opačné straně byla k vidění rozehrávka rohového kopu, kterou si vzal na starost Despodov. Po jeho rozehrání se však nic podstatného nestalo.

31
    Uplynula půlhodina hry a ve výrazném vedení je stále domácí celek, který ze tří střel vstřelil tři branky.

33
    Střeleckým pokusem se prezentoval Despodov, ale bránu Dibbleho neohrozil, rána totiž letěla mimo ni.

35
    Faulovaným hráčem byl Ljubenov a míč je tak v moci Bulharů.

36
    Po rohovém kopu si domácí mohli vytvořit čtyřbrankový náskok, střela Hedgese ovšem pouze orazítkovala břevno.

38
    Na opačné straně hřiště střílel Despodov, jeho pokus byl však zblokován.

39
    Hosté se v závěru poločasu pokusili o snížení nepříznivého stavu, Kolevovu ránu však zlikvidoval pozorný Dibble.

41
    Do konce úvodního dějství zbývá zhruba pět minut, hostům se stále nedaří úspěšně prosadit.

42
    Na polovině Bulharska vypálil Evans, ale neměl dostatečně přesně srovnána mířidla, takže prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

45
    Hlavní arbitr se v první půli rozhodl nastavit jednu minutu.

45+1
    V první nastavené minutě mohl navýšit vedení svého týmu Harrison, proti jeho ráně však zakročil gólman Ljubenov.

45+1
    Harrison se poté dostal ještě k jedné ráně, ale tentokrát nechal brankáře Bulharska klidným, jelikož nemířil mezi tři tyče.

45+1

Úvodní dějství je minulostí. V něm disponovali územní převahou hráči Walesu, kteří v první půlhodině vstřelili tři branky, když se dvakrát prosadil O'Sullivan a jednu trefu přidal Yorwerth. Hosté vypálili na bránu pouze jednou, na snížení to však nestačilo, a tak ve druhé půli budou dohánět poměrně výrazné manko.

46

46
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází O'Sullivan, přichází Weeks.

46
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Chunchukov, přichází Angelov.

46
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Vasilev, přichází Rasim.

48
    Ofenzivní akci Walesu zastavil praporek asistenta rozhodčího, v ofsajdu byl přistižen Hedges.

50
    Kolev se dopustil faulu na Sheehanovi a rozehrávat budou domácí.

51
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    V úvodu druhého poločasu přichází snížení. O korekci skóre se postaral NIKOLA KOLEV, jemuž nahrál Rasim. Naděje Bulharů na bodový zisk je tak reálnější.

55
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Wright, přichází Smith.

55
    Žlutou kartu dostává za nedovolený zákrok Joshua Sheehan (Wales).

56
    Bulhaři se dostali k dalšímu zakončení, pokus Despodova byl však nepřesný.

58
    Popadjin se dostal do kontaktu s Harrisonem a fauloval jej při něm.

59
    Proti následnému střeleckému zakončení Burnse nemusel Ljubenova zasahovat, míč totiž zařízení vůbec netrefil.

61
    Ofenzivní tažení hráčů hostujícího celku končí nezdarem, v době přihrávky se totiž v ofsajdovém postavení nacházel Despodov.

63
    Malinovův střelecký pokud byl skonzolidovanou defenzivou Walesu zblokován.

66
    Hosté budou mít příležitost rozehrávky, jelikož Evans fauloval Iljeva.

69
    Kolev nedovoleně atakoval Evanse a s míčem mohou hrát domácí fotbalisté.

70
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Despodov, přichází Vutov.

71
    Reprezentanti Walesu zahrávali díky útočné aktivitě rohový kop, po centru Hedgese však k ohrožení Ljubenovy svatyně nedošlo.

72
    Střela vyprodukovaná z kopačky Koleva skončila vedle branky.

73
    Střídající Vutov se dopustil faulu na Hedgesovi, míč tak zůstane na kopačkách mladíků domácího týmu.

77
    Nebezpečnou ránou dal o sobě vědět Angelov, gólman Walesu byl ale v předbrankovém prostoru orientován a na střelu bulharského reprezentanta dobře viděl.

79
    Na druhé straně hřiště to zkoušel Evans, jenže nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

80
    Rasimovu střelu zblokoval jeden z domácích obránců.

81
    Do konce utkání zbývá bez případného nastavení deset minut, náskok Walesu je stále dvoubrankový, hosté se o vstřelení kontaktního gólu snaží zatím marně.

82
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Harrison, přichází Wilson.

84
    O snížení se pokusil Vutov, ale Dibble předvedl dobrý zákrok a míč za svá záda nepustil.

85
    Další střelu měl na kopačce Rasim, ale míč zblokovala obětavá obrana domácí reprezentace.

86
    Hosté vybojovali rohový kop, po jeho rozehrání však fauloval Galabov a Bulhaři tak přišli o míč.

86
    Plamen Galabov (Bulharsko) byl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.

88
    Žlutou kartu dostává Declan Weeks (Wales).

90
    V závěrečné minutě základní hrací doby vidí kartónek žluté barvy Joshua Sheehan (Wales).

90+1
    Momentálně probíhá úvodní minuta nastavení.

90+2
    Ve druhé minutě nastaveného času chtěl ještě zdramatizovat duel Malinov, ale Dibble byl proti.

90+4
    Iljev v samotném závěru fauloval Wilsona a Wales si už vítězství pohlídá.

90+4

Je dobojováno! V utkání zejména díky skvělé úvodní půlhodině hry vítězí domácí Wales, jehož fotbalisté se v úvodním poločase trefili do sítě svých soupeřů hned třikrát. Na začátku druhého dějství se sice Bulharům podařilo snížit, ale v dalším průběhu hry kontaktní branka nepřišla. Tři body tak zůstávají doma, hosté se z Cardiffu vrací s prázdnou. (21:59:24)