Japonsko – Uzbekistan 5:1 (kon.) | J. Kórea – N. Zéland 1:0 (kon.) | Švajčiarsko – USA 1:1 (kon.)
Rusko – Kazachstan 0:0 (kon.) | Švédsko – Irán 3:1 (kon.) | Ukrajina – Lotyšsko 1:1 (kon.)
Luxembursko – Turecko 1:2 (kon.) | Rakúsko – Bosna 1:1 (kon.) | Taliansko – Anglicko 1:1 (kon.)
Holandsko – Španielsko 2:0 (kon.) | Portugalsko – Kapverdy 0:2 (kon.)
Švajčiarsko
1:1 (0:1)
USA
cz Utorok 31.03.2015, 18:08 • Stadion Letzigrund (Zürich) • Medzinárodné zápasy

Dnešní přátelské utkání je u konce! Švýcarsko v domácím prostředí remízovalo s USA 1:1!

První poločas je nenabídl nikterak záživnou fotbalovou podívanou. Oba týmy se po většinu času držely na svých polovinách. Nicméně i tak jsme viděli pár pěkných fotbalových akcí. Ve 27. minutě mohlo jít USA do vedení, kdy pálil z malého vápna Bradley, branku ale přestřelil. Na druhé straně byl ve vyložené šanci Mehmedi, tomu se ale zakončení nepovedlo. A tak v závěru udeřili Američané. Inler fauloval Moralese před vápněm. K rozehrávce standardky se postavil Brek Shea, který trefil přesně a poslal hosty do vedení.

Druhý poločas odstartovaly dvě velké šance Američanů. Ani jedna však nebyla využita. Utkání poznamenala situace v 68. minutě. Jozy Altidore fauloval Moubandjeho a viděl žlutou kartu. Po zákroku si ale neodpustil nějaké to slůvko k hlavnímu arbitrovi a uvidíěl červenou kartu! Oslabení Američané se stáhli a museli čelit útokům Švýcarů. V 75. minutě se ještě neprosadil Kasami, který hlavičkoval z malého vápna nad. O pět minut později se již domácí prosadili! Ve vápně se nejlépe zorientoval Valentin Stocker, který dal na konečných 1:1!

STATISTIKY ZÁPASU
    Držení míče – 55% – 45%
    Střely na branku – 4 – 2
    Střely mimo – 7 – 4
    Rohové kopy – 7 – 1
    Zásahy brankářů – 1 – 3

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) fotbalového přenosu se těším brzy nashledanou! (20:08:35)

90+3

90+3
    Míč je na polovině Švýcarů, utkání se již dohrává. Za malý moment rozhodčí foukne do píšťalky.

90+2
    Domácí se ještě pokoušeli něco vymyslet na pravé straně. Kasami vysunul Shaqiriho, který odcentroval do vápna na Seferoviče. Na útočníka Frankfurtu byl ale míč příliš dlouhý a Yedlin jej ochotně nechal doběhnout do zámezí.

90+1
    Shea se teď střetl ve vzdušném souboji s Kasamim u postranní čáry. Domácí borec skončil na zemi a oba hráči si následně vše vyříkali z úst do úst.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    U rohového praporku odebral míč Kasamimu velmi ostrým zákrokem Brooks. Účty vyrovnal Shaqiri, který oplatil Američanovi stejnou mincí. Jeho zákrok byl ale odpískán jako nedovolený.

89
    Na posledních pár minut se na hřiště podívá dvojice Morris – Rema. Ze hřiště odchází Zardes a Morales.

88
    Akci Švýcarů ale zastavuje hlavní rozhodčí, který odpískal nebezpečnou hru v podání Fabiana Schära. U postranní čáry je již připravena dvojice Američanů a Jürgen Klinsmann bude opět střídat.

87
    Švýcaři tlačí! Jejich kombinace ale zatím na útočné polovině k ničemu nevedla. Domácí fanoušci ale mocně podporují své borce ke vstřelení vedoucí branky!

85
    Na útočnou polovinu se po delší době dostali také Američané, jejich útok táhl Yadlin. O míč ho ale obral Widmer a hostující hráč následně fauloval.

84
    Švýcaři teď mačkají svého soupeře. K další střele se dostal po výborné práci Shaqiriho Stocker, který pálil pár metrů za vápnem. Jeho střela z voleje mířila nad branku Yarbrougha.

83
    K rozehrávce standardní situace se nakonec dostal Shaqiri, který nevystřelil špatně. Jeho pokus mířil těsně mimo. Yarbrough ale věděl, že míč jde vedle a ani nezasahoval.

82
    K rozehrávce standardní situace se staví dvojice Shaqiri – Xhaka.

81
    Valentin Stocker se dostával do další příležitosti. Tentokrát ale jeho postup zastavil velmi razantně Brooks. Švýcarsko má k dispozici zajímavou standardku.
    Valnetin STOCKER - 1:1

80
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    I následný rohový kop rozehrál Shaqiri. Jeho centr mířil na malé vápno, od těla Moralese se míč odrazil k VALENTINU STOCKEROVI, který dorazil míč za záda Yabrougha!