HC Plzeň – Kladno 5:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.) | Slavia – Sparta Praha 1:3 (kon.)
Olomouc – Jihlava 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 5:4 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Třinec – Chomutov 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Sparta Praha
cz Utorok 10.02.2015, 17:30DHL Extraliga juniorů (CZ)

Je dobojováno. Z derby odjíždějí šťastnější sparťané, kteří i přes střeleckou převahu domácích dokázali dvěma brankami ve třetí třetině rozhodnout. Nejdříve se trefil Litera a o pár chvil později ho dokázal napodobit Schwamberger. (19:36:46)

60:00

59:01
    Hlinka míří na trestnou za podražení. Sešívaní tak nebudou mít šanci s výsledkem utkání ještě něco udělat.

58:51
    Slávisté ztratili puk ve vlastním pásmu. Sparťané velkou šanci nevyužili, jelikož se vůbec nedostali do zakončení.

58:30
    Langer následně zasáhl lapačkou. Bude se vhazovat v útoku domácích.

58:16
    Sparťané posílají puk do obranné třetiny sešívaných, kotouč však do prázdné branky nezamíří.

58:01
    Frodl zůstává na střídačce. Slavia to zkusí v šesti!

58:01
    Oddechový čas pro domácí.

57:07
    Sparta právě vstřelila branku!
    O výsledku třetího derby letošního ročníku je pravděpodobně rozhodnuto. O třetí přesný zásah Sparty se postaral PETR LITERA, který z levého kruhu trefil přesně pod víko. Asistence: Marek Pulkrab.

55:51
    Hosté otáčejí vývoj utkání a jdou do vedení! Schwamberger vyslal zpoza branky přesný pas, kterým našel MARKA BŘEZINU. Jeho rána z první zapadla přesně do rohu branky Slavie. Asistence: Daniel Schwamberger a Jiří Černoch.

55:01
    Do hry se začínají dostávat i sparťané. Dokáže ještě v základní hrací době jeden z týmů rozhodnout?

54:22
    Tlak sešívaných přerušil Svoboda, jenž pálil z prostoru mezi kruhy. Frodl ránu vytěsnil vysoko nad branku.

53:09
    Sparta vyhodila jen na icing. Hosté tak nemohou vystřídat.

52:54
    Z modré pálil Vala. Jeho pokus měl dostatečnou razanci, ne ale přesnost.

51:55
    Po delší době musel na druhé straně zasáhnout Frodl. Knobloch se totiž dostal k odraženému puku a svižně vypálil.

51:29
    Domácí může nevyužitá početní převaha mrzet, jelikož si vytvořili spoustu šancí. Brankou neskončila ani jedna z nich.

51:13

50:58
    Z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit Havelka ani ležící Furch.

50:27
    Po dlouhé kombinaci v útočné třetiny se do puku opřel Veselý. Langer sice vyrazil jen před sebe, následně ale dokázal kotouč přikrýt.

49:13
    Za podražení je vyloučen Vokurka, a slávisté tak budou mít šanci zahrát si přesilovou hru. Dočkají se aktivní borci v červenobílých dresech konečně branky?

49:01
    Hostující obrana měla velkou porci štěstí, když Tejral nedokázal ani nadvakrát vypálit ze slibné pozice v mezikruží.

48:28
    Hlinka hledal na druhé straně brankoviště svým pasem Kasalu. Ten střelou z první orazítkoval jen betony hostujícího gólmana.

47:41
    Sešívaní vyhodili kotouč na icing. Sparta se tak dostala ze sevření a může vystřídat.

47:11
    Sešívaní mají velký tlak. Nevyužívají však šance. Jednu zahodil Nestrašil, aby následně v podobně nadějné pozici vyhořel i Josefus.

46:22
    Drahorád se octl mezi kruhy ve slibné příležitosti. Trefil jen dobře postavené obránce.

46:01

45:34
    Slávisté nemohou najít recept na slušně chytajícího Langera. Ten zlikvidoval další nebezpečnou střelu z pravé strany pásma.

44:01
    Přesilovka domácích pokračuje, červenobílí budou dokonce hrát deset sekund v pěti proti třem. Potrestaným sparťanem je Brejcha.

43:45
    Drahorád z modré čáry prověřil pozornost Langera. Ten dokázal zasáhnout, i když před ním jeden z domácích forvardů puk tečoval.

43:00
    Hra je přerušena, jelikož holešovický brankář schytal dělovou ránu z modré čáry přímo do masky. Po chvilce se ale oklepal a může pokračovat.

42:36
    Puk už putuje do třetiny domácích. Před tím však musel Langer zlikvidovat šanci sešívaných, v nelehké situaci obstál.

42:11
    Slávisté mají šanci vzít si ztracené vedení zpět v přesilovce. Za katr je odeslán Vokurka (držení).

41:26
    Frodla se rozhodl ohrozit Augustýn. Jeho střela skončila po zásahu domácí obrany v ochranné síti.

40:56
    Až po minutě dokázali slávisté dostat puk do střední třetiny a mohou vystřídat.

40:10
    Třetí dějství začínají v útoku hosté, kteří vyhráli úvodní buly.

40:01

I ve druhé periodě se diváci dočkali jedné branky. V tomto případě však slavili hosté z Holešovic, když se o vyrovnání postaral Schwamberger. Sešívaní však taktéž nebyli bez šance, dobrou práci ale odvedl Langer, který se v brance Sparty musí hodně otáčet. Zvrátí jeden z týmů ve třetí třetině vyrovnaný stav, nebo se dočkáme prodloužení?

Další třetina začne přibližně v 19:02.

40:00

39:41
    Červený se málem dostal do samostatného úniku. Vokurka ho však dostihl a velkou šanci mu vzal.

38:41
    Furch se rozhodl přečíslení dvou proti jednomu zakončit střelou na bližší tyč. Langer kotouč vytěsnil ramenem.

38:22
    Drahorád slušně vypálil. Prudká rána z modré čáry skončila v lapačce hostujícího brankáře. Následuje další buly v ofenzivní třetině červenobílých.

37:09
    V závěru třetiny jsou aktivnější sešívaní. Sparťanská obrana v čele s Langerem však odolává.

36:42
    Po dalším zákroku holešického muže s maskou se bude vhazovat v útočné třetině Slavie.

35:38
    Nyní měl ale hostující gólman pořádnou porci štěstí! Josefus dojel do brankoviště a chtěl dorážet volný kotouč. Ten mu ale sjel z čepele, a slávistický forvard tak nemohl trefit poloprázdnou branku.

35:10
    Drahorád napřáhl na modré čáře ke střele. Langer zasáhl betonem.

33:42
    Hosté vyrovnávají! O první branku Sparty se postaral DANIEL SCHWAMBERGER. Ten rychle dobruslil do útočné třetiny a dokázal usměrnit mezi tři tyče kotouč, který Frodl vyrazil před sebe. Asistence: Ondřej Knobloch a Marek Březina.

33:09
    Po sparťanském útoku se před zasahujícím Frodlem strhla menší potyčka. Z obou týmu míří na trestnou jeden hráč, pokračuje tak sparťanská přesilovka.

32:40
    K velké nelibosti domácí střídačky je Slavia potrestána trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Nestrašil.

32:04
    Kasala nahazoval kotouč do útoku. Jeho nabídku ovšem nikdo ze spoluhráčů nedojel.

31:23
    Hostující gólman musel ihned po buly zasahovat. Prudkou ránu dokázal vytěsnit vyrážečkou.

31:07
    Po delší době přichází přerušení, které způsobil sparťanský icing

30:18
    Hra má vskutku svižné tempo. Oba týmy se v útoku pravidelně střídají.

29:10
    Veselý zůstal sám před Langerem a po několika rychlých kličkách vypálil bekhendem. Blafák se mu nevyvedl, holešovický gólman dokázal zasáhnout.

27:17
    Do slušné šance se záhy dostala i Slavia. Červený na pravé straně nabral rychlost a střelou z úhlu ohrozil Langera. Ten prudký projektil dokázal zastavit.

26:39
    Hosty přesilovka asi hodně nabudila. Györi pálil do odkryté části branky, Fordl se ale bleskově přesunul.

25:58

25:58
    Kottek v brankovišti na poslední chvíli odpravil skákavý puk mimo dosah sparťanů, čímž zabránil téměř jisté brance.

25:11
    Furch dokonce ve vlastním oslabení dokázal ohrozit Langera v brance Sparty a vybojoval vhazování v útoku.

24:41
    Györi šikovně nahrával na druhou stranu brankoviště. Domácí obránci ale vložili do dráhy pasu hůl a odpravili puk do rohu.

23:58
    Ječný vyloučen za nedovolené bránění, slávisté jdou do čtyř.

23:11
    Rychlý protiútok sparťanů přerušil těsný ofsajd. Hosté jsou hodně rozzlobení, jelikož se hnali do velké příležitosti.

22:29
    Drahorádovo nahození vypadlo hodně nebezpečně. Nikdo z domácích borců však netečoval, a Langer tak v klidu zasáhl.

21:48
    V dobré pozici se rozhodl zakončovat Ječný. Hostující obránce se však rychle vrátil a sešívanému borci ve střele zamezil.

20:58
    To Langer už musel lovit kotouč lapačkou. Po střele z prostoru jednoho z kruhů uspěl a následuje buly v útoku sešívaných.

20:11
    První střelu druhé periody vyslal Györi. Frodl však zasahovat nemusel, kotouč letěl mimo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:16.

Po prvních dvaceti minutách hry mohou do kabin odcházet spokojenější slávisté. Ti zásluhou Jana Veselého vedou nejtěsnějším možným rozdílem. Domácí byli většinu třetiny aktivnější a vytvořili si i více šancí než hostující Sparta. Zaberou Holešovičtí ve druhé části a srovnají skóre?

20:00

19:45
    V závěru ještě mohl zaútočit Tejral. Povedený pas však nedokázal zpracovat a kotouč skončil v rohu kluziště.

19:20

18:32
    Nyní domácí muž s maskou zazářil. K puku se dostal nepokrytý Pulkrab. Fordl však dokázal střelu z bezprostřední blízkosti i v leže zlikvidovat.

17:20
    Závar ve vlastním brankovišti zvládl gólman Fordl ustát jen za cenu faulu (podražení). Trest za něj odpyká Sládek.

16:58
    Oba týmy hrají v plném počtu.

16:50
    V dobré pozici mohl zakončovat Josefus, kotouč mu však ve finální fázi sjel z čepele.

15:53
    Zdá se, že hra ve čtyřech svědčí oběma celkům. Langer i Frodl již museli předvést nelehký zákrok.

14:58
    Vylučuje se na obou stranách. Z řad Slavie je na trestnou odeslán Saňa za držení a hostující Brejcha za hákování. Bude se pokračovat ve čtyřech.

14:25
    Slibnou šanci červenobílého klubu přerušil hvizd rozhodčího, který signalizoval ofsajd.

14:00
    Sešívaní jsou hodně aktivní, opět se dokázali natlačit před Langera.

13:23
    Hosté rozehráli jen na icing.

12:45
    Po pravé straně ujel Klindera. Sparťanský forvard se svůj úprk rozhodl zakončit střelou švihem. Pálil však z velkého úhlu.

12:26

11:33
    Kotouč už putuje až za branku Sparty. Hosté budou muset začít znovu.

11:00
    Hosté jsou v útočné třetině, slávisté je však pečlivou obranou nepouštějí do zakončení.

10:26
    Po delší době se do útoku natlačila i Sparta. Ta z toho vytěžila přesilovku. Drahorád si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

09:31
    Ránu z modré čáry, kterou vyslal Vala, raději Langer podržel ve své lapačce, jelikož se několik domácích borců sjíždělo k dorážce.

08:46
    V velké šanci se octl Hlinka, který zůstal zcela osamocený mezi kruhy. V dobré příležitosti trefil jen vyrážečku brankáře Sparty.

08:27
    Juniorské derby se zatím hraje ve slušném tempu.

07:43
    Frodl musel vytáhnout rychlý zákrok lapačkou. Střelu z mezikruží zachytil a bude se vhazovat.

07:09
    Rychlý brejk hostů vedl Bláha. Jeho nahození se mu však nevydařilo dle představ a puk skončil v rohu.

06:24

06:05
    Červený dobře tečoval prudkou střelu z modré čáry. Langer ale zasahovat nemusel.

05:42
    Hosté dokázali ve vlastním oslabení ohrozit Frodla v brance Slavie. Schwamberger chtěl ještě dorážet, slávistický gólman však kotouč udržel ve své výstroji.

05:08
    Po delší kombinaci před Langerem pálil Drahorád. Jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

04:40
    Hosté ovšem bleskově vyhazují.

04:24
    Šance pro Slavii skórovat v přesilovce. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Pulkrab.

03:32
    Z další dobré pozice pálil Josefus. Langer udržel kotouč ve své výstroji. Následuje buly po jeho pravici.

02:16
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení. Nahození z modré čáry propadlo po zásahu JANA VESELÉHO za záda holešovického gólmana. Ten měl jen velmi málo času na reakci. Asistence: Lukáš Havelka a Aleš Furch.

01:55
    Do třetího derby vstoupila aktivněji Sparta. Šance však chybí na obou stranách.

01:04
    O stejný útok se pokusili i slávisté. Jejich snažení přerušila přihrávka rukou. Hra se přesune do střední třetiny.

00:15
    První výpad do útočné třetiny provedli hosté. Frodl už musel zasáhnout.

00:01

Oba pražští soupeři se letos setkali dvakrát. V rámci základní části se jednou radovala Slavia a stejně úspěšná byla i Sparta. Na čí stranu se nakloní misky vah ve třetím vzájemném střetnutí?

Slávisté by svým odvěkým rivalům mohli závidět vstup do sezony. Holešovičtí z prvních patnácti duelů padli jen dvakrát a s předstihem si zajistili postup do třetí části ročníku. Svou formu potvrdili i v nadstavbové skupině A, kterou ukončili na druhé příčce. Do Edenu tak sparťané přicestují v roli papírových favoritů.

Sešívaní už zapomněli na hrůzný vstup co sezony, kdy prohráli deset zápasů v řadě. Angažování nových trenérů pomohlo červenobílému klubu ze dna tabulky až do bojů o finální část ročníku. Nadstavbu nakonec zakončili Novákovi svěřenci na třetí pozici a aktuálně mají i slušnou formu. Z posledních sedmi utkání padli jen jednou.

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům mládežnického hokeje! Letošní sezona juniorské extraligy se už dostala do své třetí části. Pro pražskou Slavii započne fáze roku, kde se bojuje o postup do play-off, pikantním duelem. Do Edenu za třetím derby ročníku 2014/15 zamíří Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Soumar

Góly a asistencie: 3. Veselý (Havelka, Furch) – 34. Schwamberger (Knobloch, Březina), 56. Březina (Schwamberger, Černoch), 58. Litera (Pulkrab)

HC Slavia Praha: Frodl (Sovák) – Vala, Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek, Straka – Červený, Patzetl, Sládek, Kasala, Ječný, Nestrašil, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Veselý, Furch.
    HC Sparta Praha: Langer (Sljusarčuk) – Kalina, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustýn, Litera, Černoch, Svoboda, Klindera, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Jandus, Brejcha.

Rozhodca: Škrobák – Špůr, Žídek