HC Plzeň – Kladno 5:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.) | Slavia – Sparta Praha 1:3 (kon.)
Olomouc – Jihlava 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 5:4 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Třinec – Chomutov 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Sparta Praha
cz Utorok 10.02.2015, 17:30DHL Extraliga juniorů (CZ)

Je dobojováno. Z derby odjíždějí šťastnější sparťané, kteří i přes střeleckou převahu domácích dokázali dvěma brankami ve třetí třetině rozhodnout. Nejdříve se trefil Litera a o pár chvil později ho dokázal napodobit Schwamberger. (19:36:46)

60:00

59:01
    Hlinka míří na trestnou za podražení. Sešívaní tak nebudou mít šanci s výsledkem utkání ještě něco udělat.

58:51
    Slávisté ztratili puk ve vlastním pásmu. Sparťané velkou šanci nevyužili, jelikož se vůbec nedostali do zakončení.

58:30
    Langer následně zasáhl lapačkou. Bude se vhazovat v útoku domácích.

58:16
    Sparťané posílají puk do obranné třetiny sešívaných, kotouč však do prázdné branky nezamíří.

58:01
    Frodl zůstává na střídačce. Slavia to zkusí v šesti!

58:01
    Oddechový čas pro domácí.

57:07
    Sparta právě vstřelila branku!
    O výsledku třetího derby letošního ročníku je pravděpodobně rozhodnuto. O třetí přesný zásah Sparty se postaral PETR LITERA, který z levého kruhu trefil přesně pod víko. Asistence: Marek Pulkrab.

55:51
    Hosté otáčejí vývoj utkání a jdou do vedení! Schwamberger vyslal zpoza branky přesný pas, kterým našel MARKA BŘEZINU. Jeho rána z první zapadla přesně do rohu branky Slavie. Asistence: Daniel Schwamberger a Jiří Černoch.

55:01
    Do hry se začínají dostávat i sparťané. Dokáže ještě v základní hrací době jeden z týmů rozhodnout?

54:22
    Tlak sešívaných přerušil Svoboda, jenž pálil z prostoru mezi kruhy. Frodl ránu vytěsnil vysoko nad branku.

53:09
    Sparta vyhodila jen na icing. Hosté tak nemohou vystřídat.

52:54
    Z modré pálil Vala. Jeho pokus měl dostatečnou razanci, ne ale přesnost.

51:55
    Po delší době musel na druhé straně zasáhnout Frodl. Knobloch se totiž dostal k odraženému puku a svižně vypálil.

51:29
    Domácí může nevyužitá početní převaha mrzet, jelikož si vytvořili spoustu šancí. Brankou neskončila ani jedna z nich.

51:13

50:58
    Z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit Havelka ani ležící Furch.

50:27
    Po dlouhé kombinaci v útočné třetiny se do puku opřel Veselý. Langer sice vyrazil jen před sebe, následně ale dokázal kotouč přikrýt.

49:13
    Za podražení je vyloučen Vokurka, a slávisté tak budou mít šanci zahrát si přesilovou hru. Dočkají se aktivní borci v červenobílých dresech konečně branky?

David Soumar

Góly a asistencie: 3. Veselý (Havelka, Furch) – 34. Schwamberger (Knobloch, Březina), 56. Březina (Schwamberger, Černoch), 58. Litera (Pulkrab)

HC Slavia Praha: Frodl (Sovák) – Vala, Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek, Straka – Červený, Patzetl, Sládek, Kasala, Ječný, Nestrašil, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Veselý, Furch.
    HC Sparta Praha: Langer (Sljusarčuk) – Kalina, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustýn, Litera, Černoch, Svoboda, Klindera, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Jandus, Brejcha.

Rozhodca: Škrobák – Špůr, Žídek