3:4 (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Utorok 10.02.2015, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL play-off

To je odomňa na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (21:01:01)

Zámky to dokázali, hoci súper vyrovnal z 0:3 na 3:3, tak práve Nové Zámky strelili ten povestný šťastný gól v predĺžení a zásluhou Erika Weissmanna sa ujímajú v sérii vedenia 1:0! Keďže sa hrá na dva víťazné zápasy, tak na svoj ľad si vezú postupový mečbal!

74:27
    HC Nové Zámky dali gól!

A je rozhodnuté! Všetko na seba zobral ERIK WEISSMANN, ktorý potiahol puk po modrej čiare, vystrelil príklepom a popod Pleszkánovu vyrážačku strieľa rozhodujúci gól dnešného zápasu! Asistencie: Tomáš Chrenko, Martin Král.

74:11
    Teraz to skúsil Weissmann z ľavej strany, ale Pleszkán zasiahol lapačkou a hru prerušuje.

73:20
    Elomo teraz dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru, ale toto je postavenie mimo hry, posúdené ako úmyselné.

72:30
    Weissmann potiahol puk po pravej strane, prihral do druhej vlny Kowalczykovi, ale jeho strela sa zastavila na ramene Pleszkána!

71:55
    Zámky hrajú s plným počtom hráčov.

70:45
    Podstavek v snahe zaútočiť padá, hlavný rozhodca však tentokrát vylučovať nebude, čo sa nepáči hosťujúcemu forwardovi.

69:54
    Ale pozor! Bude sa vylučovať a opäť na strane hostí. Miroslav Štefanka putuje na trestnú lavicu!

69:02
    Šiška potiahol puk vo vlastnom oslabení, z ľavej strany vystrelil, nebola to síce nejaká extra šanca, ale aspoň nazbieral dôležité sekundy.

67:46
    Zámky budú hrať v oslabení, pretože na trestnú lavicu putuje Baron a navyše dostáva aj osobný 10 minútový trest!

66:42
    Csányi vystrelil z ľavej strany, ale opäť kto iný, ako Cikánek, tentokrát vyráža puk na ochrannú sieť.

66:00
    Elomo prihral na pravú stranu, kde bol Ďurák, ale aj proti jeho strele sa stihol brankár hostí presunúť.

65:35
    Tak, ďalšie prerušenie, po Ďurákovom nahodení od modrej brankár HC opäť hru prerušuje.

64:45
    Cikánekovi padla prilba z hlavy, ale vylučovať sa nebude, hoci hráči hostí vehementne protestujú a dožadujú sa trestu.

64:38
    Elomo sa šikovne dostal cez Hubu v situácii 1 na 1, vystrelil bekhendom, ale opäť Cikánek, tentokrát jeho pravý betón.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

63:51
    Počas predĺženia sa hrá prevažne na jednu bránu. Zdá sa, akoby Zámky čakali na samostatné nájazdy.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 25. Csányi (Virág, Lindgren), 40. Tóth (Kiss), 49. Elomo (Ďurák, Mihálik) – 1. Chrenko (Faith), 8. Kowalczyk (Podstavek, Čaládi), 15. Čaládi (Podstavek, Chrenko), 75. Weissmann (Chrenko, Král)

UTE Újpest Budapešť: Sila (Pleszkán) – Durak, Kiss D., Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi Á. Z. (A), Virág Cs. (A), Tóth G., Csányi – Zalavári (A), Garbacz, Reiter, Pichler, Turbucz – Somme, Fekti, Szűcs I
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Huba, Durčo, Frolík, Štefanka M., Faith (A) – Kowalczyk, Šiška, Podstavek, Čaládi (A), Chrenko – Baron, Hrudík, Martin Dubec, Marek Dubec (C), Weissman – Král, Ďuriš, Brandis, Štefanka O., Tábi

Rozhodca: Varjú Árpád, Halassy György – Pálkövi Botond, Vas Mátyás