Barys – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – Riga 3:4 (kon.)
Jaroslavľ – Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:3 (kon.) | D. Moskva – Nižnekamsk 2:0 (kon.)
Helsinki – Novgorod 3:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Záhreb – Dinamo Minsk 4:2 (kon.)
HC Slovan – A. Mytišči 4:5 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
HC Dinamo Minsk
Štvrtok 22.01.2015, 18:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja, ktorí sa rozhodli kliknúť a nasledujúce chvíle strávia sledovaním tohto on-line textového prenosu zo zápasu KHL medzi KHL Medveščak Záhreb – HC Dinamo Minsk so začiatkom o 18:00!

Proti sebe sa postavia tímy zo západnej a Bobrovej konferencie. Favoritom zápasu sú podľa poslednej formy a aj tabuľkového postavenia hostia, ktorým patrí 5.miesto, domácemu celku patrí predposledná 13.priečka. Posledný zápas vyšiel lepšie hosťom, ktorí porazili v Slovnaft Aréne belasých 6:4, Záhreb podľahol doma tesne Atlantu Mytišči 2:3.

KHL Medveščak Záhreb: Heeter (Owuya) – Martinović, Carle, Flood, Popović, Hutchinson, Kinrade – Leino, Pelletier, St. Pierre – Wright, Perković, Thomas – Bjorkstrand, Hedberg, Kostović – Glumac, Murray.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Lisovec, Švarný – Kaljužnyj, Sczechura, Stěpanov – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Kitarov – Razvadovskij.

Rozhodca: Sergejev, Sojn – Balodis, Morozov.

Príjemný štvrtkový podvečer všetkým, ktorí ste klikli na tento prenos a nasledujúce chvíle strávite jeho sledovaním. Zostavy oboch mužstiev sú už zverejnené a môžte si ich prezrieť. Domáci tím nastupuje v oklieštenej zostave, pretože mu chýba viacej hráčov. Za hostí nastupuje všetky opory, špeciálnu príchuť má tento zápas pre Jonathana Cheechooa, Matta Ellisona, Ryana Vesceho, Charlese Lingleta a Ivana Švarného, pretože donedávna ešte obliekaly dres chorvátskeho zástupcu v KHL.

V zápase sa nám predstaví zo Slovenska Ivan Švarný, spolu s ním bude dnes vo farbách Dinama hrať český zadák Lukáš Krajíček, trénerom hostí je Slovák Ľubomír Pokovič.

Prajem príjemný športový zážitok!

Oba tímy sú už nastúpené na ľadovej ploche, po vypočutí štátnych hymien sa zápas môže začať!

00:01

00:05
    Hlavný rozhodca vhodil úvodné buly zápas a tak sa nám zápas naplno rozbehol!

00:25
    Pri puku je momentálne domáci tím, na hokejke ho má Carle a z obraného pásma sa snaží založiť útočnú akciu Záhrebu.

01:05
    A máme tu prvú strelu v zápase na bránku, postaral sa o ňu domáci Thomas, Haugen si však z jeho pokusom poradil.

01:30
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Gól strelil HEDBERG. Asistencie Thomas.
    Na prvý gól v zápase sme nemuseli dlho čakať, pretože v druhej minúte ho dávajú domáci a dostávajú sa tak do vedenia 1:0! Od začiatku zápasu bol domáci celok aktívnejší, dostal sa do útočného pásma, prvú strelu z hokejky Thomasa ešte Haugen vyrazil, ale na dorážku EDWIN HEDBERG už nestačil!
    Edwin HEDBERG - 1:0

02:50
    Aj po strelenom góle je domáci tím oveľa aktívnejší a držia hostí v ich obrannom pásme. Minsk sa oslobodzuje z tlaku len za cenu zakázaného uvoľnenia.

03:00
    Medveščak sa opäť usadil v útočnom pásme a dostáva hostí pod tlak. Zaujímavý začiatok zápasu, ktorý sme zrejme nečakali.

04:00
    Hra ma zaujímavé tempo, moc často sa neprerušuje a hrá sa rýchly hokej. Hosťom sa stále nedarí dostať sa do zápasu, často strácajú puky.

05:10
    Domácemu tímu nevyšiel prechod do útočného pásma kvôli ofsajdu, v ktorom sa ocitol Pelletier, hra sa presťahuje do stredného pásma.

06:00
    Opäť sa hrá v obrannom pásme hostí, zatiaľ to je však bez strely na bránku Dinama. Hostia sa stále akosi nemôžu dostať do zápasu.

07:10
    Tentokrát už brankár hostí Haugen zasahovať musel, avšak moc práce zo slabým pokusom z hokejky Wrighta nemal.

08:15
    Domáci celok sa opäť dlho držal v útočnom pásme svojho dnešného súpera, avšak celý pobyt zakončil len nepresnou prihrávkou a puk tak stratil.

09:00
    Hostia mali teraz obrovské šťastie, nechýbalo málo a mohli inkasovať v krátkej dobe aj druhý gól! Perkovićovi chýbal kúsok, aby puk pretlačil za chrbát Haugena!

09:25
    Nasleduje reklamná prestávka!

10:45
    V hre sa už dlhšie pokračuje, avšak nič zaujímavého sa nedeje. Oba tímy sa do útočných akcií nepúšťajú, hosťom navyše nevychádza kombinácia s pukom.

11:10
    Domáci brankár Heeter musel po prvý krát zasahovať až v 11.minúte, strelu z hokejky Bailena však bez problémov vyrazil do bezpečia.

11:50
    Hostia sa dostali do útočného pásma a po zrazenom puku v ňom ešte ostanú. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme domáceho tímu.

12:05
    Dlho sa Minsk v útočnom pásme nezdržal a po prerušení hry nasleduje reklamná prestávka.

13:15
    Opäť tempo hry trocha opadlo a sledujeme nudnejší priebeh hry. Takýto obraz hry určite viac vyhovuje domácim hokejistom.

14:00
    Začína sa hrať pomerne rýchly hokej hore dole, ale bez striel na bránku a tak aj bez šancí. Diváci sa tak zatiaľ na čo moc pozerať nemajú.

14:45
    Prvý krát sa v zápase vylučuje, na trestnú lavicu mieri hráč hostí Nick Bailen za nedovolené bránenie. Domáci majú dvojminútovú presilovku o jedného hráča!

14:58
    Domáci sa už usadili v útočnom pásme a po buly to delovkou na bránku hostí skúšal Carle, puk do bezpečia vyrazil brankár hostí Haugen.

15:20
    Domáci tím sa aj naďalej drží v útočnom pásme, ale ku strelám sa dostať nemôže, často mu odskakujú puky z hokejky.

16:15
    Hosťom sa teraz navyše podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary preč a nazbierať tak veľmi cenné sekundy.

16:45
    Hostia v plnom počte. Domácim sa tak nepodarilo využiť presilovku o jedného hráča, Haugena ani poriadne nezamestnali.

17:40
    Domáci tím dostal hostí pod tlak a Bailen vyhadzuje puk len na zakázané uvoľnenie. Medveščak tak ešte v útočnom pásme ostane.

18:10
    Brankár hostí Haugen musel zasahovať, pretože vznikla menšia skrumáž pred jeho bránkou a radšej hru prerušil prikrytým puku pod svoju lapačku.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

19:35
    V závere prvej tretiny sledujeme skôr boj o puk, ktorý sa odohráva pri rohoch mantinela. Zrejme sa už nič zaujímavé v prvej tretine nestane.

19:58
    Hostia sa po strele Stěpanova radovali z gólu, ten však napokon uznaný nebol!
    Šanca Stěpanova

20:00

V prvej tretine sme sledovali zaujímavý hokej, avšak moc šancí sme nevideli. Hneď od úvodu zápasu bol prekvapivo aktívnejší domáci celok a v druhej minúte strelil gól zásluhou Hedberga. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:48 hod!

Oba tímy spolu s rozhodcami sú už späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

20:01

20:05
    Rozhodca vhodil úvodné buly druhej tretina, ktorá sa nám tak už naplno rozbehla.

20:30
    Hostia sú ako pokropení živou vodou, od úvodu druhej tretiny hrajú veľmi aktívnej a po strele Sczechuru sa ešte udržia v útočnom pásme.

20:50
    Minsk ešte v útočnom pásme ostane, hostia vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

21:00
    Nič zaujímavého sa opäť neudialo a hra sa opäť prerušuje po zakázanom uvoľnení domáceho tímu. Úvod druhej tretiny tak moc záživný nie je.

21:40
    Aktívnejší sú síce hostia, ale domáci Pelletier sa teraz ocitol úplne sám pred brankárom hostí, Haugen sa však prekonať nenechal a skvelým zákrokom podržal svoj tím!

21:55
    Hra má pomalšie tempo, puk lieta zo strany na stranu, oba tímy kazia svoje rozohrávky.

22:03
    Hosťujíci Kulakov bol teraz nepríjemne zasiahnutý hokejkou do tváre a odišiel do šatne. Hra sa tak na chvíľu prerušila.

22:03
    Prechádzajúci zákrok na Kulakova je napokon potrestaný, domáci St. Pierre dostáva 2+2 za hru s vysokou hokejkou, pretože sa na ľade objavila krv. Pre hostí veľká príležitosť na vyrovnanie!

23:00
    Hostia sa už usadili v útočnom pásme, Linglet pálil tvrdo, ale nepresne a tak domáceho brankára nezamestnal. Domáci teraz aj v oslabení idú do brejku.

23:02
    Thomas zamestnal nebezpečnou strelou brankára hostí, Haugen bol však na mieste a puk kryje.

23:20
    Domáci tím sa zatiaľ úspešné v oslabení bráni, podarilo sa mu vyhodiť puk a na krátky čas sa tak oslobodiť z tlaku.

24:10
    Krajíček teraz zamestnal skákavou strelou domáceho brankára, ktorý mal dobrý výhľad a puk schoval do svojej výstroje. Hostia tak v útočnom pásme ešte ostanú.

24:35
    Aj s týmto pokusom od modrej v podaní Bailena si brankár domáceho tímu poradil a hra sa tak opäť prerušuje.

25:00
    Heeter musel v bránke domácich opäť zasahovať, vyrazený puk následne obrana Medveščaku poslala do bezpečia.

25:40
    Tvrdou strelou sa teraz prezentoval Kaljužnyj, jeho pokus však skončil len na zadnom mantinely. Hostia však sú aj naďalej v útočnom pásme, domáci však zatiaľ úspešne štyrom minútam v oslabení vzdorujú.

26:03
    Domáci v plnom počte. Hostia nevyužili štyri minúty v početnej výhode, domáci tím si výbornou defenzívou a pozorným zákrokom brankára Heetera udržal svoje vedenie o jeden gól!

26:35

27:00
    Hokejisti domáceho tímu poslali puk len na zakázané uvoľnenie a tak sa hostia zadarmo dostanú do útočného pásma.

27:45
    Dinamo sa pokúšalo o rýchly prechod do útočného pásma, napokon bol však odpískaný ofsajd.

28:50
    Domáci Martinović teraz poriadne zamestnal brankára hostí, Haugen jeho strelu s námahou vytesnil do bezpečia!

28:54
    Presilovku si teraz zahrá domáci tím, Goroško dostáva trest na dve minúty za hákovanie!

29:30
    Hokejisti Záhrebu sú usadení v útočnom pásme, ale ku zakončeniu na bránku hostí sa nemôžu dostať. Hostia tak zatiaľ úspešne vzdorujú.

30:05
    Hostia opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary do bezpečia, zbierajú tak veľmi cenné sekundy, presilovka domácich sa už blíži ku koncu.

30:54
    Hostia v plnom počte. Domácim sa presilovku o jedného hráča nepodarilo využiť.

31:40
    Domáci sa začínajú čoraz viac tlačiť do útočného pásma, hostia teraz vyhodili puk len na zakázané uvoľnenie.
    Patrick BJORKSTRAND - 2:0

32:15
    Gól strelil BJORKSTRAND. Asistencie Murray.
    Domáci sa krátko po skončení presilovky predsa len dočkali druhého gólu v zápase a svoje vedenie tak navyšujú na 2:0! Presná prihrávka do medzikružia našla PATRICK BJORKSTRAND a ten presnou a gólovou strelou rozjasal domácich priaznivcov!

34:00
    Domácich druhý strelený gól opäť veľmi nakopol a sú opäť aktívnejším tímom, ako tomu bolo v prvej tretine. Haugen si teraz na nedostatok práce sťažovať nemôže.

34:20
    Domáca obrana si teraz nedala pozor, Ellison ušiel po ľavej strane úplne sám, brankár domáceho tímu Heeter však včas vytasil svoju pozornú lapačku!

35:20
    Heeter si teraz poradil aj s ďalšími dvoma nepríjemný pokusmi. Domáci brankár si dnes robí zálusk na čisté konto, ktoré by si určite zaslúžil.

36:35
    Hra opäť trochu opadla a nič zaujímavého sa nedeje, ak keď majú častejšie puk na hokejkách hostia, ktorí majú čo doháňať, pomaly sa blížime ku úplnému záveru druhej tretiny.

36:50
    Brankár Heeter, ktorý stráži domácu bránku radšej prerušil hru po tvrdej strele.

37:16
    Gól strelil WRIGHT. Asistencie: bez asistencie.
    Domáci sa dostali do rýchleho brejku, puk na hokejku dostal JAMES WRIGHT, ktorý vyslal len ľahučkú strelu na bránku hostí, Haugen ju však pustil za svoj chrbát a domáci tím sa dostáva pred koncom druhej tretiny do vedenia 3:0!
    James WRIGHT - 3:0

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

39:38
    Gól strelil LEINO. Asistencie Bjorkstrand.
    Dom Sportova Zagreb je na nohách! Domáci tím pár sekúnd pred koncom druhej tretiny dáva svoj štvrtý gól a favorit zápasu je na uterák! Bjorkstrand zaviezol puk tesne pred bránku hostí, tam sa ho zmocnil VILLE LEINO a strelou pod brvno prekonal Haugena!
    Ville LEINO - 4:0

40:00

Fantastická druhá tretina v podaní domáceho tímu, ktorý v nej dal tri góly a nad favoritom zápasu z Minska vyhráva 4:0! Dlho sa nič zaujímavého v druhej tretine nedialo, hra bola celkom vyrovnaná. V 33.minúte dal Bjorkstrand druhý gól zápasu a od tohto momentu hrali aktívnejšie hostia. Lenže, v 38.minúte pustil Haugen za svoj chrbát ľahkú strelu Wrighta a pár sekúnd pred koncom sa z gólu radoval Leino a tak sa nám rodí veľmi prekvapivý výsledok. Uvidíme, čo nám prinesie posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:43 hod!

40:01

40:01
    Moment, ktorý sme zrejme čakali všetci, Milčakov strieda v bránke hostí Haugena!

40:05
    Rozhodca vhodil úvodné buly tretej tretiny, ktorá sa nám tak naplno rozbehla, podľa priebežného skóre by sa mala dohrávať už len z povinnosti.

41:10
    Úvodné minúty poslednej tretej tretiny patrili hosťom, nič zaujímavého však s pukom vymyslieť nedokázali.

41:40
    Hostia mali teraz veľmi blízko ku prvému gólu v zápase, Meleško však svoju strelu poslal len do konštrukcie domácej bránky!

42:05
    Martinović svojou strelou teraz prinútil po prvý krát v zápase zasiahnuť brankára Milčakova. Ten si s ľahkým zákrokom bez problémov poradil ako sa to má.

43:00
    Hra sa nám prerušila, vhadzovať sa bude v útočnom pásme domáceho tímu.

43:50
    Hostia sa na nejaký ten čas usadili v útočnom pásme, Heeter však musel vytiahnuť len jeden ľahší zákrok. Domáci teraz zakladajú protiútok.

44:15
    Zakázané uvoľnenie hostí, domáci sa tak dostanú do útočného pásma.

45:00
    Veľká šanca pre domáci tím na navýšenie gólového rozdielu, puk sa po skrumáži odrazil ku St. Pierreovi, ktorému však v rozhodujúcej chvíli chýbali len centimetre, aby poslal puk do bránky hostí!

45:50
    Domáci celok sa teraz na dlhšiu dobu udržal v útočnom pásme, Milčakova však neprekonal.

46:27

47:05
    Ani teraz sa nepodarilo hosťom streliť prvý gól v tomto zápase! Kaljužnyj si vylámal zuby na domácom brankárovi Heeterovi, ktorý stále drží čisté konto!

47:07
    Domáci Martinović sa previnil hrou s vysokou hokejkou a dostáva tak dve minúty na trestnej lavici. Presilovka pre Dinamo Minsk!

47:46
    Dinamo Minsk dal gól!
    Gól strelil LINGLET. Asistencie Ellison, Bailen.
    Hostia sa počas presilovky usadili v útočnom pásme a využitím presilovky tak dávajú svoj prvý gól v zápase a znižujú tak na 4:1, brankár Heeter tak stráca šancu na čisté konto v tomto zápase! CHARLES LINGLET dostal výbornú prihrávku na opačnú stranu kde stál domáci brankár a puk poslal do domácej bránky!
    Charles LINGLET - 4:1

50:00
    Puk majú teraz častejšie na hokejkách hokejisti domáceho tímu, ktorí sa nikam neponáhľajú a kombinujú vo svojom pásme. Hostia sa ich snažia vysoko napádať.

51:00
    Hra aj naďalej pokračuje v pokojnejšom a tak i nudnejšom tempe.Uvidíme, či sa ešte niečoho zaujímavého dočkáme, do konca poslednej tretej tretiny ostáva približne deväť minút.

51:55
    St. Pierre dostal puk na hokejku, ale z dobrej pozície ju svojou strelou netrafil. Puk sa následne dostáva na hokejky hráčov Dinama Minsk.

52:12
    Mohlo byť znížené! Sczechura sa ocitol sám pred domácim brankárom, položil si ho na ľad, ale aj v páde dokázal domáci brankár vytiahnuť skvelý zákrok. Buly v obrannom pásme domáceho tímu!

52:14
    Gól strelil GOROŠKO. Asistencie Sczechura.
    Buly v obrannom pásme domácich vyhrali hostia, Sczechura poslal puk na hokejku OLEG GOROŠKO, ktorý od modrej vyslal presnú a gólovú strelu na domácu bránku, Medveščak Záhreb sa tak ešte bude triasť!
    Oleg GOROŠKO - 4:2

53:25
    Pri puku sú v týchto chvíľach častejšie hostia a dostávajú domáci tím pod tlak. Záver poslednej tretej tretiny je tak razom veľmi zaujímavý.

54:00
    Do útočných akcií sa však dostáva aj domáci tím, Milčakov zasiahol po peknej individuálnej akcii domáceho Perkovića.

55:00
    Hostia sa zmocnili puku a domáci tím sa stiahol do svojho obraného pásma. Minsk sa však ku bráne domáceho celku nemôže prebiť.

55:50
    Domáci tím sa aj naďalej úspešne po menším tlakom bráni a nedovoľuje hosťom dostať sa ku nejakej strele na ich bránku. Čas poslednej tretej tretiny už plynie veľmi rýchlo.

57:32
    Minsk sa s pukom dostal do útočného pásma, Krajíčkovi na poslednú chvíľu na modrej čiare ušiel puk a tak hostia bránku domácich teraz ohroziť nedokázali.

58:35
    Do konca poslednej tretej tretiny ostáva už len malá chvíľa, pri puku sú hostia, uvidíme, či sa pokúsia o hru bez brankára.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny a zrejme aj zápasu, pretože domáci výborne bránia stredné pásmo a posúvajú puku do bezpečia.

59:30
    Milčakov na striedačke, HC Dinamo Minsk hrá power-play na ľad už naskočil šiesty korčuliar hostí!

59:45
    Minsk získava útočné pásmo, vhadzovať sa bude po boku domáceho brankára, tréner hostí Ľubomír Pokovič si vyžiadal oddychový čas!

59:58
    Už sa nič nestane, zápas sa končí výhrou domáceho tímu 4:2!

60:00

V tretej tretine sa hosťom napokon podarilo ešte zápas zdramatizovať, ale oba góly už prišli neskoro a domáci si už výhru v tomto zápase postrážili, zrodil sa tak prekvapivý výsledok, posledný tím Západnej konferencie KHL Medveščak Záhreb porazil tím z vrchnej časti tabuľky HC Dinamo Minsk 4:2!

Góly a asistencie: 2. Hedberg (Thomas), 33. Bjorkstrand (Murray), 38. Wright (bez asistencie), 40. Leino (Bjorkstrand) – 48. Linglet (Ellison, Bailen), 53. Goroško (Sczechura).

Rozhodovali: Sergejev, Sojn – Balodis, Morozov.