Barys – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – Riga 3:4 (kon.)
Jaroslavľ – Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:3 (kon.) | D. Moskva – Nižnekamsk 2:0 (kon.)
Helsinki – Novgorod 3:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Záhreb – Dinamo Minsk 4:2 (kon.)
HC Slovan – A. Mytišči 4:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Štvrtok 22.01.2015, 14:00 • Dvorec sporta Kazachstan, Astana • KHL

Je dobojované, hostia svojou nedisciplinovanosťou darovali domácim v tretej tretine presilové hry a Barys ponuku na obrat v zápase prijal. Videli sme pekné šance na oboch stranách, no rozhodla domáca túžba po víťazstve a tri body zostávajú v Astane. Najlepším hráčom zápasu vyhlásený domáci gólman Pavel Poluektov. Pekný podvečer všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (16:32:30)

60:00

59:51
    Puk mimo pásmo domácich, je po zápase.

59:38
    Bojujeme za bránkou Poluektova, domáci by toto už mohli ubrániť.

59:20
    Barys puk vyhodil na chvíľku von zo svojho pásma.

59:12
    Oddychový čas hostí, tréner Andrej Vladimirovič Skabelka dáva posledné pokyny svojim zverencom.

59:00
    Salák na striedačke, Sibir hrá power play.

58:39
    Sibir drží puk v pásme domácich, no Barys mu nedovoľuje vypracovať si streleckú pozíciu.

58:06
    Mamašev sa dostal k strele spoza ľavého kruhu, minul však bránku Poluektova.

57:28
    Domáci v plnom počte, Sibir hral presilovku plano.

56:57
    Enlund puk v pásme domácich stratil a Barys ho poslal až k Salákovi.

56:07
    Ožiganov vystrelil od modrej, puk zachytili domáci a snažili sa o brejk, nepodarilo sa, defenzíva hostí sa stihla včas vrátiť.

55:49
    Barys poslal puk von zo svojho pásma, Sibir sa bude ponáhľať späť pred Poluektova.

55:28
    Gavrilin zaľahol Kugryševa v obrannom pásme a arbitri ho odmenili dvomi minútami za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Presilová hra pre Sibir, pošle zápas do predĺženia?

54:50
    Sibir pritlačil domácich v pásme, prvú strelu vyrazil Poluektov, druhý puk zblokovala domáca defenzíva medzi kruhmi.

54:24
    Domáci v plnom počte a mohli to byť oni, čo mohli vsietiť.

54:00
    Chyba hostí na útočnej modrej, do brejku dva na jeden sa dostali domáci, Starčenko zápästím vystrelil z medzikružia, Salák vykorčuľoval z bránky, zmenšil strelecký uhol a puk v pokľaku ukryl do náručia!

53:18
    Sibir držal domácich v pásme, k strele sa odhodlal Kugryšev, ktorý minul bránku Poluektova.

52:24
    Savčenko oslabil svoj tím, dve minúty za vrazenie, Menšikov a Antropov po dve minúty za hrubosť. Presilová hra hostí päť na štyri.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 9. Žajlauov (Puškariov, Gavrilin), 48. Antropov (Starčenko, Dallman), 50. Starčenko (Lundin) – 16. Hersley (Mamašev, Šalunov), 37. Sannikov

Barys Nur-Sultan: Poluektov (Malgin) – Lundin, Dallman, M. Semionov, Savčenko, Bartulis, Blochin, Ryspajev, Poliščuk – Dawes, Boyd, Bochenski (C) – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Gavrilin, Puškariov – Michajlis, Kvaša, Romanov
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Menšikov, Verešagin – Enlund, Koskiranta, Kugryšev – Kopejkin (C), Ullström, Šalunov – Šumakov, Gubin, Sannikov – Butuzov, Bobrov, Vorošilo

Rozhodca: Bukin, Komarov – Ivanov, Nesterov

Diváci: 4.070