Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 1:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 4:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Helsinki – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:4 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
HC Dinamo Riga
Nedeľa 18.01.2015, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Stretutie sa začalo

Vážení športoví fanúšikovia, vítame Vás pri online prenose zo zápasu Torpedo Nižný Novgorod – Dinamo Riga. Stretnutie sa začína o 15.00.

Preview

Torpedo Nižný Novgorod

V ruskom tíme zverencov Peterisa Skudru vládne mierna herná kríza. Torpedo sa výkonostne trápi, poslednú prehru mu uštedril tím CSKA Moskva, ktorý už má isté miesto v play-off. Pre Novogrod nachádzajúci sa na 9. priečke Západnej konferencie by mali 3 body pred play off cenu zlata. Ďalšou motiváciou pre tím z Tarasovovej Divízie je túžba oplatiť Lotyšom prehru z pred týždňa. Novgorod bude mať výhodu domáceho prostredia a preto bude zaujímavé ako sa hokejisti na čele s kapitánom Wojtekom Wolskim so situáciou popasujú.

Dinamo Riga

Rovnako ako Torpedo, aj Dinamo má za sebou prehru s tabuľkovo vyššie postaveným súperom, SKA Petrohrad. Malo by sa jednať o vyrovnaný duel, v ktorom si zmerajú sily tabuľkoví susedia. Dinamu Riga patrí 10. priečka a so 60 bodmi stále balancuje na hranici postupu do play-off. Lídrami v tíme by mali byť Lauris Darzins, Linus Videll a Mikhelis Redlihs, ktorí patria medzi najproduktívnejších hráčov. Z posledného vzájomného merania síl vyšli víťazne hráči Dinama Rigy a o plný bodový zisk sa budú snažiť aj na klzisku súpera. Posledný duel poznačila aj hromadná bitka, avšak verme, že tentokrát sa budú hráči sústrediť predovšetkým na hru.

01:50
    V úvodných minútach majú navrch domáci hráči, už niekoľkými streleckými pokusmi ohrozili Desrauliersa, skóre sa nemení

02:19
    Máme tu prvé vylúčenie, na trestnú lavicu putuje Skvorcovs za vrazenie na mantinel.

03:14
    Ale vylúčenie aj na druhej strane! Stoljarov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

04:20
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

04:32
    Začína skrátená presilová hra hosťujúcich hráčov, dokážu ju využiť?

05:15
    Nestalo sa tak!
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

11:08
    A ďalšie vylúčenie, tentokrát na hosťujúcej strane.
    Trotter dostáva 2 minúty za hákovanie.

12:03
    Presilová hra Novgorodu sa pomaly dostáva do svojej druhej polovice, domácim sa stále nedarí ju využiť. Uvidíme, čo nám prinesie zvyšok ich výhodu.

13:09
    A nič podstatné!

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny. Pri puku sú hostia a tí zavreli svojho súpera v jeho tretine!

19:30
    Sauletis sa dostal do výbornej príležitosti, presne pred neho sa odrazil puk, no nedokázal ho doraziť za domáceho brankára!

19:46
    Malevich ale fauluje a putuje na trestnú lavicu! Nasleduje presilová hra hostí!

19:59
    Dinamo Riga dalo gól!
    Puk sa dostal na modrú čiaru ku KRISJANISOVI REDLIHSOVI, ten ho nahodil na brankára a od jedného z brániacich hráčov sa odrazil za BIryukovou chrbát! Bez asistencie.
    Krisjanis REDLIHS - 0:1

20:00

Skončila sa nám prvá tretina.
    Skóre sa menilo až v poslednej sekunde, počas vylúčenia domácich! Hostia presilovú hru zásluhou Redlihsa využili a to znamená, že je stav 0:1.

Druhá tretina začne približne o 15:47.

20:01

20:58
    Začala sa druhá tretina, hneď v jej úvode sa do útočného pásma dostali domáci, no nič tam nevymysleli.

21:15
    Darzinš vystrelil tvrdo spoza obrancu, ale jeho strela zadunela iba na plexiskle.

21:50
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Máme vyrovnané! VADIM KRASNOSLOBODCEV dostal puk do druhej vlny, vystrelil spoza obrancu a puk prešiel hosťujúcemu brankárovi popod lapačku! Asistencia: Vladimír Galuzin.
    Vadim KRASNOSLOBODCEV - 1:1

23:02
    Puk mali za vlastnou bránou domáci, no iba ho tak povediac prihrali súperovi a ten má teraz na svojej hokejke Redlihs.

23:42
    Salminen sa dostával z pravej strany do zakončenia, ale výborne proti nemu zapracoval hokejkou Jurčina.

24:15
    Kazionov nedokázal vybojovať puk v útočnej tretine a tak ho držia za vlastnou bránou hostia.

24:45
    Ozývajú sa už aj domáci fanúšikovia, ktorých vyrovnávajúci gól nabudil a hlasným povzbudzovaním tlačia svojich do útoku.

24:58
    Sotnieks výborne vystrelil, ale všetko vyriešil domáci brankár, keď puk chytil a hru prerušil.

26:35
    Hra je teraz prerušená, nasleduje reklamná prestávka.

27:00
    Cibulskis dostal prihrávku na modrú čiaru, tvrdo vystrelil príklepom, ale Biryukov všetko videl a puk dokázal chytiť!

27:20
    Meija putuje na trestnú lavicu za podrazenie a domáci tak budú hrať presilovú hru!

27:45
    Stoljarov dostal prihrávku pred bránu, kde bol úplne osamotený, ale jeho strelu z prvej chytí hosťujúci brankár!

28:10
    Domáci sa stále držia v útočnej tretine a naozaj túto presilovú hru hrajú výborne.

28:30
    Tak až teraz Dinamo vyhadzuje puk cez všetky čiary.

29:15
    Obrat je dokonaný! Puk sa odrazil na pravú žrdku hosťujúcej brány, kde stál pozorný VLADIMIR GALUZIN a pohodlne ho dorazil do brány! Asistencie: Jevgenij Mozer, Alexej Pepeljajev.
    Vladimir GALUZIN - 2:1

30:04
    A je tu tretí gól domácich! JARKKO IMMONEN dostal puk pred bránu a prezentoval sa zakončením ponad Deslauriersove plece! Asistencie: Sakari Salminen, Alexej Pepeljajev.
    Jarkko IMMONEN - 3:1

31:50
    Po strele Cibulskisa puk končí na ochrannej sieti a hra je prerušená, nasleduje reklamná prestávka.

32:10
    Ihneď po nej sa domáci previnili zakázaným uvoľnením.

33:38
    Darzinš sa s pukom do útočnej tretiny príliš neponáhľal, iba ho tam nahodil a snaží sa ho dokorčuľovať.

33:50
    To sa mu aj podarilo, no v zápätí je hra prerušená, pretože na ľade zostáva ležať domáci Konkov, dúfajme ale, že to nebude nič vážne.

33:50
    A bude sa aj vylučovať! Darzinš putuje na trestnú lavicu

34:15
    Hráči Dinama dostali puk do stredného pásma a domáci rozbiehajú ďalšie presilovkú akciu.

34:45
    Meija sa nepresadil na druhej strane v situácii 1 na 1, ale nazbieral pre svoj tím aspoň dôležité sekundy.

35:25
    Salminen sa obtočil okolo brány, snažil sa forhendom zakončiť, ale puk mu skĺzol z hokejky.

35:51

36:37
    Knyazev putuje na trestnú lavicu za podrazenie a hostia si zahrajú presilovú hru.

37:05
    Máme znížené! LINUS VIDELL dostal prihrávku na ľavú stranu, oprel sa do puku a strelou pod hornú žrdku nedal Biryukovovi šancu. Asistencie: Krisjanis Redlihs, Mikelis Redlihs.
    Linus VIDELL - 3:2

37:30
    Hostia sa teraz previnili zakázaným uvoľnením.

37:24
    Tak sledujeme naozaj výborný hokej! Prečíslenie 3 na 2, puk dostal na ľavú stranu ANDRIS DZERINŠ a podobnou strelou, ako pred malou chvíľou Videll, nedal brankárovi šancu! Asistencia: Rodrigo Ebols.
    Andris DZERINŠ - 3:3

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej časti, pri puku sú hostia.

39:30
    Tí naozaj hrajú v tejto časti zápasu výborne, teraz to skúsil Meija, ale Biryukov puk vyrazil.

40:00

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej najskôr domáci dokázali otočiť stav stretnutia na 3:1, no Riga zmobilizovala svoje sily a behom pár sekúnd dokázala vyrovnať na 3:3.
    Sledujeme tak naozaj výborný hokej a aj preto si nenechajte ujsť tretiu tretinu!

Tretia tretina začne približne o 16:45.

40:01

47:01
    Ospravedlňujem sa za krátky výpadok prenosu, už by však ale malo byť všetko v poriadku.

47:15
    Kazionov to skúsil individuálne, ale jeho strela príklepom z ľavej strany nemierila na bránu.

47:42
    Na druhej strane sa dostal Darzinš individuálne až pred Biryukova, ale ten nakoniec zasahovať nemusel!

49:33
    Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, ale v zápätí o puk prišli a teraz sa musia brániť.

50:02
    Do konca riadnej hracej doby nám zostáva odohrať niečo menej, ako 10 minút. Stav je vyrovnaný a tak sa určite máme ešte načo tešiť.

50:40
    Jurčina výborne zapracoval vo vlastnom pásme, vyhodil puk popri mantinely, no iba na hokejku svojho súpera.

51:28
    Redlihs prihral Jerofejevsovi, ale jeho krížna strela končí v rohu ihriska.

51:50
    Osipov vystrelil z otočky, ale hosťujúci gólman zostáva pozorný a hru prerušuje.

54:01
    Domáci majú puk za vlastnou bránou, smerom do útoku sa príliš neponáhľajú.

54:31
    Videll sa dostal do situácie 1 na 1, ale bol naozaj tvrdo atakovaný súperovym obranom- nevylučuje sa.

55:01
    Začala sa nám záverečná 5 minútovka, uvidíme gól? Alebo sa pôjde do predĺženie?

55:50
    Dzerinš výborne vystrelil! K dorážke sa ešte hrnul Meija, ale všetko vyriešil Biryukov.

56:20
    Teraz je hra prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

58:01
    Do konca riadne hracej doby nám zostáva odohrať ešte 2 minúty. Puk má za vlastnou bránou teraz Kazionov.

58:25
    Skovrcov sa dostal do situácie 2 na 1, ale svojou strelou trafil iba pred sebou stojaceho protihráča.

58:45
    Darzinš vystrelil z pravej strany na vzdialenejšiu žrdku, ale nedokázal trafiť bránu!

59:12
    Tlak hostí je enormný a domáci teraz vyhadzujú puk iba cez všetky čiary.

59:45
    Všetko sa ešte snažil zmeniť Wolski, prenikal po ľavej strane, ale jeho strela bola zblokovaná a Deslauries zasahovať nemusel.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Je koniec!
    V riadnom hracom čase sme víťaza nespoznali a tak pôjdeme do predĺženia!

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:30
    Domáci sa teraz držia v útočnej tretine, ale ani Osipov, ani Kazionov sa ku strele nedostali.

61:50
    A teraz musia začať až od vlastného brankára.

62:10
    Sotnieks sa dostal do situácie 1 na 1, ale nič z nej nevyťažil, pretože puk končí v rohu ihriska.

63:40
    Útoky sa nám prelievajú z jednej strany na druhú, pri puku sú hostia.

63:49
    Genoway sa pokúsil vystreliť z ľavej strany, ale Biryukov jeho zblokovanú strelu chytá do lapačky.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia!

64:10
    Kazionov sa zbavil súperovho obrancu, vystrelil, ale Deslauiries zasahuje svojim pravým betónom! Uff to bola šanca.

64:33
    Následne opäť domáci v akcii, nasledovala strela z pravej strany a hosťujúci brankár hru prerušuje.

64:33
    Domáci tréner si ešte vyžiadal oddychový čas.

64:45
    Hietanen dostal puk na modrú, ale strela mu nesadla a puk končí v rohu ihriska.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Skončilo sa nám predĺženie, víťaza sme nespoznali a tak ideme do nájazdov!