Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 1:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 4:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Helsinki – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 18.01.2015, 13:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Je dobojované! V poslednej tretine dokázali domáci veľmi rýchlo skórovať a tak dostali zápas úplne pod svoju kontrolu. Jekaterinburg sa síce snažil, ale Garnetta už nedokázal prekonať. Naopak Traktor ešte zásluhou Osnovina pridal štvrtý gól pri poweplay hostí. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:24:34)

60:00
    OSNOVIN - 4:1

59:31
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Už do prázdnej bránky spečatil domácej víťazstvo VJAČESLAV OSNOVIN. Asistencie: Martin Ružička, Arťom Penkovskij.

58:02
    Prebieha predposledná minúta tretej tretiny a pravdepodobne aj zápasu. Avtomobilist hrá vabank.

57:47
    Kovář je už na striedačke a tak hostia hrajú v šestici!

56:04
    Loginov vystrelil od modrej čiary a pred bránkou tečoval Michnov. Garnett úspešne zakročil.

53:50
    Klimenko si vypracoval dobrú pozíciu, ale jeho zakončenie skončilo mimo bránky.

50:30
    Na druhej strane však zakončoval Brulé, ale jeho strela našla len pozorného Garnetta.

49:51
    Traktor sa naďalej drží v útočnom pásme a pokračuje vo svojej prevahe.

46:50
    Domácim presilovka nevyšla a tak sa už hrá v plnom počte na oboch stranách.

45:09
    Hostia už sú vo štvorici.

44:42
    Metljuk je ďalším potrestaným hráčom hostí a domáci budú hrať presilovku 5 na 3.

43:09
    Loginov dostáva 2 minúty za podrazenie a opäť si presilovku zahrajú domáci hráči.
    POPOV - 3:1

41:44
    A domáci presilovku využívajú, čím odskakujú na rozdiel dvoch gólov. ALEXANDER POPOV dostal prihrávku od Pestunova a prekonal brankára Kovářa. Asistencie: Dmitrij Pestunov, Anton Glinkin.

40:57
    Brulé dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a je tu presilovka pre domácich hráčov.

40:14
    Domáci sa oslabeniu ubránili a už hrajú v plnom počte.

Martin Platko

Góly a asistencie: 5. Popov (Pestunov), 17. Vasilčenko (Glinkin, Pare), 42. Popov (Pestunov, Glinkin), 60. Osnovin (Ružička, Penkovskij) – 29. Rybakov (Simakov, Lazarev)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Quint, Borodkin, Davydov, Vasilčenko, Martynov, Kondratev, Piganovič – Chistov, Pare, Panov – Popov, Pjestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Penkovskij – Gubarev, Veličkin, Kruchinin – Kukujov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinskij) – Gusev, Žuravljov, Tryjamkin, Viklund, Lepistö, Leginov, Metljuk, Antonov – Brule, Klimenko, Nesterov – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandowski, Michnov, Garejev – Palušaj, Garejev, Jemelin

Rozhodca: Gašilov, Rogašijov – Aljošin, Ivanov.