Detroit – Nashville 5:2 (kon.) | Boston – Columbus 1:3 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 3:4 (kon.)
Montreal – NY Islanders 6:4 (kon.) | Ottawa – Carolina 2:3 (kon.) | Tampa Bay – Colorado 3:2 (2:1 po s.n.)
Florida – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Toronto 3:0 (kon.) | Dallas – Washington 5:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 3:1 (kon.) | San Jose – Calgary 3:4 (po pr.) | LA Kings – Anaheim 2:3 (0:1 po s.n.)

3. Pavel Datsyuk 0+2 (03:38:38)

Vážení diváci, máme za sebou veľmi kvalitné stretnutie. Na jeho konci sa z víťazstva môžu tešiť hokejisti Detroit Red Wings, ktorí zvíťazili v pomere 5:2. O svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej tretine, keď sa dostali do vedenia 3:1. V druhej tretine svoj náskok ešte zvýraznili a v tretej tretine už len kontrolovali hru. Slovenským priaznivcom môže tešiť aj to, že v zápase sa dvakrát presadil Tomáš Tatar a ešte pridal aj jednu asistenciu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

60:00

59:25
    Na ľade je síce aj Tomáš Tatar, ale dosiahnuť hattrick sa mu už zrejme nepodarí.

59:01
    Prebieha posledná minúta dnešného duelu.

58:37
    Ofsajd v podaní Nashvillu Predators.

57:50
    Ďalší strelecký pokus hokejistov Detroitu vyráža Marek Mazanec. Tentokrát preveil jeho pozornosť Jonathan Ericsson.

57:07
    Po zlom striedaní Nashvillu si pekne po ľavej strane nakorčuľoval do pozície Kyle Quincey. Druhý gól v zápase ale nepridal, pretože jeho strelu Mazanec vyrazil.

56:30
    Tatar mohol skompletizovať hattrick, ale bránu hostí napokon minul.

56:14
    Tomáš Tatar posunul puk na Gustava Nyquista. Strela švédskeho útočníka bola ale zrazená na ochrannú sieť. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Mazancom.

55:36
    Následne si pripisuje Mazanec ďalší úspešný zákrok po strele Joakima Anderssona.

55:10
    A opäť Mazanec vychytal Datsyuka! Detroit teraz poriadne zatlačil svojho súpera.

54:35
    Pavel Datsyuk sa predral do zakončenia ale nakoniec s súboji proti Mazancovi neuspel.

53:20
    Hostia sa ešte snažia niečo vymyslieť ale na prípadný zvrat v zápase je už zrejme neskoro.

52:52
    Po zákroku na Teemu Pulkkinena si domáci priaznivci pýtali vylúčenie. Hlavný rozhodca ale nepíska.

52:00
    Presne 8 minút pred koncom je hra prerušená. Nasleduje zrejme predposledná reklamná pauza.

51:54
    Strelu Gabriela Bourquea zrazil český brankár Petr Mrázek svojimi betónmi.

51:26
    Prvýkrát v dnešnom zápase ohrozil Mrázeka aj fínsky veterán Olli Jokinen. Domáci brankár ale stále drží trojgólové vedenie svojho tímu.

50:36
    Domáci v plnom počte. Diváci to okamžite ocenili potleskom.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 1. Nyqusit (Sheahan, Tatar), 12. Quincey (Datsyuk), 13. Tatar (Nyquist, Kronwall), 23. Zetterberg (Datsyuk, Kronwall), 40. Tatar (Sheahan, Weiss) – 19. Ekholm (Wilson), 41. Fisher (Josi, Weber)

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum) – Kronwall (A), Ericsson, DeKeyser, Quincey, Smith, Ouellet – Zetterbeg (C), Datsyuk (A), Abdelkader – Tatar – Sheahan, Nyquist – Pilkkinen, Helm, Weiss – Andersson, Glendenig, Miller.
    Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Weber (C), Josi, Bartley, Jones, Ekholm, Volchenkov – Smith, Ribeiro, Forsberg – Neal (A), Fisher (A), Wilson – Jokinen, Jarnkrok, Cullen – Beck, Gaustad, Bourque.

Rozhodca: Lee, Pollock – Lazarowich, Miller