Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 1:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 4:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Helsinki – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Nedeľa 18.01.2015, 13:00 • Arena Jugra • KHL

Je dobojované. Jugra už nedokázala streliť druhý gól a tak v dnešnom zápase podľahla efektívnemu súperovi z Nižnekamsku pomerom 1:5. Hostia v poslednej tretine dokázali pridať ešte jeden gól a potom už len kontrolovali hru. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:26:32)

60:00

59:30
    Jugra chce v poslednej minúte aspoň kozmeticky upraviť skóre a drží sa pred Sudnicinom.

59:01
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny a zároveň zápasu.

57:57
    Domáci Sitnikov chcel ešte individuálne niečo vyskúšať, ale v útočnom pásme prišiel o puk.

56:09
    Grigorenko zakončil hosťujúcej prečíslenie, ale Brust je pri svojich zákrokoch naďalej istý.

55:30
    Nižnekamsk sa snaží držať puk v útočnom pásme, ale už nie je tak dôrazný ako v tomu bolo počas prvých dvoch tretín.

54:10
    Hrá sa opatrne a hlavne v strednom pásme, keďže o víťazovi je už dávno rozhodnuté.

53:24
    Všetko už smeruje ku koncu tohto zápasu, keďže domáci sa nevedia dostať do šance.

51:41
    Anderson po návrate z trestnej lavice šiel do úniku, ale proti jeho zakončeniu bol Brust úspešný.

51:30
    Hostia sa ubránili a už hrajú v plnom počte.

50:42
    Lenže Nižnekamsk sa bez problémov bráni a puky dokáže vyhadzovať.

49:30
    Matt Anderson dostáva 2 minúty za svoj faul a tak je tu opäť presilovka pre domácich.

49:05
    Jugra sa nevie dostať do útočného pásma, keďže im hapruje rozohrávka.

47:52
    Brust pokryl zakončenie Žukova z ľavej strany. Neftechimik je naďalej aktívny.

45:01
    Za nami je už prvý päťminútovka poslednej tretiny a hostia si pokojne držia svoj náskok.
    Michail ŽUKOV - 1:5

43:03
    Nižnekamsk dal gól!
    Hostia nenechávajú nič na náhodu a pridávajú piaty gól v tomto zápase. Po prihrávke Jeronena sa presadil Michail Žukov. Asistencie: Teemu Jeronen.

40:39
    Jevsejenkov dostáva 2 minúty za hákovanie a presilovku si zahrajú domáci.

Martin Platko

Góly a asistencie: 37. Čibisov (Adamčuk) – 12. Sexton (Anderson, Rjazenskij), 20. Grigorenko (Sexton, Eronen), 32. Berezin, 34. Rybin (Žukov), 44. Žukov (Jeronen)

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Brust) – Larsen, Valentenko, Sergejev, Želďakov, Rybjakin, Mamkin, Adamčuk – Lemťjugov, Maxvell, Kašpar – Buljanskij, Magonin, Gusev – Koroljuk, Gorbunov, Bortnikov – Sitnikov, Jatsenko, Korenjev – Čibisov.
    Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Kolppanen) – Bryncev, Mnichovič, Berezin, Rjazenskij, Erronen, Pujacs, Kosmačev, Jevsejenkov – Alševskij, Kulikov, Zdunov – Milovzorov, Poljagov, Ivanov – Grigorenko, Andreson, Sexton – Žukov, Nikulin, Rybin

Rozhodca: Bukin, Dejev – Otmachov, Fatejev.