Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 1:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 4:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Helsinki – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:4 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
HC Dinamo Riga
Nedeľa 18.01.2015, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

To je odomňa na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (17:35:08)

Skončilo sa nám stretnutie bohaté na góly! Videli sme ich až dovedna 6 v riadnom hracom čase, keďže sa stretnutie skončilo nerozhodne, tak museli rozhodovať až nájazdy. V nich boli šťastnejší hostia a po góle Darzinša si pripisujú do tabuľky 2 body.

Lauris DARZINŠ - 3:4

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Dinamo Riga.
    LAURIS DARZINŠ rozhodol dnešné stretnutie v nájazdoch!

6. séria
    1:2
    Darzinš premieňa a rozhoduje dnešné stretnutie!

1:1
    Opäť domáci Immonen, ale ani ten nedáva!

3. séria
    1:1
    Mozer neprestrelil medzi nohy Deslauriersa!

3. séria
    1:1
    Bukarts triafa presne do druhe domáceho brankára!

2. séria
    1:1
    Wolski forhendom neuspel!

2. séria
    1:1
    Dzerinš bekhendovou kľučkou pomedzi nohy nedal Biryukovovi šancu.

1. séria
    1:0
    Immonen sa nemýlil a prestrelil hosťujúceho brankára!

1. séria
    0:0
    Hosťujúcemu Trotterovi kľučka nevyšla!

Začínajú hostia!

Samostatné nájazdy začínajú.

Skončilo sa nám predĺženie, víťaza sme nespoznali a tak ideme do nájazdov!

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:45
    Hietanen dostal puk na modrú, ale strela mu nesadla a puk končí v rohu ihriska.

64:33
    Domáci tréner si ešte vyžiadal oddychový čas.

64:33
    Následne opäť domáci v akcii, nasledovala strela z pravej strany a hosťujúci brankár hru prerušuje.

64:10
    Kazionov sa zbavil súperovho obrancu, vystrelil, ale Deslauiries zasahuje svojim pravým betónom! Uff to bola šanca.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia!

63:49
    Genoway sa pokúsil vystreliť z ľavej strany, ale Biryukov jeho zblokovanú strelu chytá do lapačky.

63:40
    Útoky sa nám prelievajú z jednej strany na druhú, pri puku sú hostia.

62:10
    Sotnieks sa dostal do situácie 1 na 1, ale nič z nej nevyťažil, pretože puk končí v rohu ihriska.

61:50
    A teraz musia začať až od vlastného brankára.

61:30
    Domáci sa teraz držia v útočnej tretine, ale ani Osipov, ani Kazionov sa ku strele nedostali.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Je koniec!
    V riadnom hracom čase sme víťaza nespoznali a tak pôjdeme do predĺženia!

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:45
    Všetko sa ešte snažil zmeniť Wolski, prenikal po ľavej strane, ale jeho strela bola zblokovaná a Deslauries zasahovať nemusel.

59:12
    Tlak hostí je enormný a domáci teraz vyhadzujú puk iba cez všetky čiary.

58:45
    Darzinš vystrelil z pravej strany na vzdialenejšiu žrdku, ale nedokázal trafiť bránu!

58:25
    Skovrcov sa dostal do situácie 2 na 1, ale svojou strelou trafil iba pred sebou stojaceho protihráča.

58:01
    Do konca riadne hracej doby nám zostáva odohrať ešte 2 minúty. Puk má za vlastnou bránou teraz Kazionov.

56:20
    Teraz je hra prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

55:50
    Dzerinš výborne vystrelil! K dorážke sa ešte hrnul Meija, ale všetko vyriešil Biryukov.

55:01
    Začala sa nám záverečná 5 minútovka, uvidíme gól? Alebo sa pôjde do predĺženie?

54:31
    Videll sa dostal do situácie 1 na 1, ale bol naozaj tvrdo atakovaný súperovym obranom- nevylučuje sa.

54:01
    Domáci majú puk za vlastnou bránou, smerom do útoku sa príliš neponáhľajú.

51:50
    Osipov vystrelil z otočky, ale hosťujúci gólman zostáva pozorný a hru prerušuje.

51:28
    Redlihs prihral Jerofejevsovi, ale jeho krížna strela končí v rohu ihriska.

50:40
    Jurčina výborne zapracoval vo vlastnom pásme, vyhodil puk popri mantinely, no iba na hokejku svojho súpera.

50:02
    Do konca riadnej hracej doby nám zostáva odohrať niečo menej, ako 10 minút. Stav je vyrovnaný a tak sa určite máme ešte načo tešiť.

49:33
    Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, ale v zápätí o puk prišli a teraz sa musia brániť.

47:42
    Na druhej strane sa dostal Darzinš individuálne až pred Biryukova, ale ten nakoniec zasahovať nemusel!

47:15
    Kazionov to skúsil individuálne, ale jeho strela príklepom z ľavej strany nemierila na bránu.

47:01
    Ospravedlňujem sa za krátky výpadok prenosu, už by však ale malo byť všetko v poriadku.

40:01

Tretia tretina začne približne o 16:45.

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej najskôr domáci dokázali otočiť stav stretnutia na 3:1, no Riga zmobilizovala svoje sily a behom pár sekúnd dokázala vyrovnať na 3:3.
    Sledujeme tak naozaj výborný hokej a aj preto si nenechajte ujsť tretiu tretinu!

40:00

39:30
    Tí naozaj hrajú v tejto časti zápasu výborne, teraz to skúsil Meija, ale Biryukov puk vyrazil.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej časti, pri puku sú hostia.
    Andris DZERINŠ - 3:3

37:24
    Dinamo Riga dalo gól!
    Tak sledujeme naozaj výborný hokej! Prečíslenie 3 na 2, puk dostal na ľavú stranu ANDRIS DZERINŠ a podobnou strelou, ako pred malou chvíľou Videll, nedal brankárovi šancu! Asistencia: Rodrigo Ebols.

37:30
    Hostia sa teraz previnili zakázaným uvoľnením.
    Linus VIDELL - 3:2

37:05
    Máme znížené! LINUS VIDELL dostal prihrávku na ľavú stranu, oprel sa do puku a strelou pod hornú žrdku nedal Biryukovovi šancu. Asistencie: Krisjanis Redlihs, Mikelis Redlihs.

36:37
    Knyazev putuje na trestnú lavicu za podrazenie a hostia si zahrajú presilovú hru.

35:51
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

35:25
    Salminen sa obtočil okolo brány, snažil sa forhendom zakončiť, ale puk mu skĺzol z hokejky.

34:45
    Meija sa nepresadil na druhej strane v situácii 1 na 1, ale nazbieral pre svoj tím aspoň dôležité sekundy.

34:15
    Hráči Dinama dostali puk do stredného pásma a domáci rozbiehajú ďalšie presilovkú akciu.

33:50
    A bude sa aj vylučovať! Darzinš putuje na trestnú lavicu

33:50
    To sa mu aj podarilo, no v zápätí je hra prerušená, pretože na ľade zostáva ležať domáci Konkov, dúfajme ale, že to nebude nič vážne.

33:38
    Darzinš sa s pukom do útočnej tretiny príliš neponáhľal, iba ho tam nahodil a snaží sa ho dokorčuľovať.

32:10
    Ihneď po nej sa domáci previnili zakázaným uvoľnením.

31:50
    Po strele Cibulskisa puk končí na ochrannej sieti a hra je prerušená, nasleduje reklamná prestávka.
    Jarkko IMMONEN - 3:1

30:04
    Torpédo Novgorod dal gól!
    A je tu tretí gól domácich! JARKKO IMMONEN dostal puk pred bránu a prezentoval sa zakončením ponad Deslauriersove plece! Asistencie: Sakari Salminen, Alexej Pepeljajev.
    Vladimir GALUZIN - 2:1

29:15
    Obrat je dokonaný! Puk sa odrazil na pravú žrdku hosťujúcej brány, kde stál pozorný VLADIMIR GALUZIN a pohodlne ho dorazil do brány! Asistencie: Jevgenij Mozer, Alexej Pepeljajev.

28:30
    Tak až teraz Dinamo vyhadzuje puk cez všetky čiary.

28:10
    Domáci sa stále držia v útočnej tretine a naozaj túto presilovú hru hrajú výborne.

27:45
    Stoljarov dostal prihrávku pred bránu, kde bol úplne osamotený, ale jeho strelu z prvej chytí hosťujúci brankár!

27:20
    Meija putuje na trestnú lavicu za podrazenie a domáci tak budú hrať presilovú hru!

27:00
    Cibulskis dostal prihrávku na modrú čiaru, tvrdo vystrelil príklepom, ale Biryukov všetko videl a puk dokázal chytiť!

26:35
    Hra je teraz prerušená, nasleduje reklamná prestávka.

24:58
    Sotnieks výborne vystrelil, ale všetko vyriešil domáci brankár, keď puk chytil a hru prerušil.

24:45
    Ozývajú sa už aj domáci fanúšikovia, ktorých vyrovnávajúci gól nabudil a hlasným povzbudzovaním tlačia svojich do útoku.

24:15
    Kazionov nedokázal vybojovať puk v útočnej tretine a tak ho držia za vlastnou bránou hostia.

23:42
    Salminen sa dostával z pravej strany do zakončenia, ale výborne proti nemu zapracoval hokejkou Jurčina.

23:02
    Puk mali za vlastnou bránou domáci, no iba ho tak povediac prihrali súperovi a ten má teraz na svojej hokejke Redlihs.
    Vadim KRASNOSLOBODCEV - 1:1

21:50
    Máme vyrovnané! VADIM KRASNOSLOBODCEV dostal puk do druhej vlny, vystrelil spoza obrancu a puk prešiel hosťujúcemu brankárovi popod lapačku! Asistencia: Vladimír Galuzin.

21:15
    Darzinš vystrelil tvrdo spoza obrancu, ale jeho strela zadunela iba na plexiskle.

20:58
    Začala sa druhá tretina, hneď v jej úvode sa do útočného pásma dostali domáci, no nič tam nevymysleli.

20:01

Druhá tretina začne približne o 15:47.

Skončila sa nám prvá tretina.
    Skóre sa menilo až v poslednej sekunde, počas vylúčenia domácich! Hostia presilovú hru zásluhou Redlihsa využili a to znamená, že je stav 0:1.

20:00
    Krisjanis REDLIHS - 0:1

19:59
    Puk sa dostal na modrú čiaru ku KRISJANISOVI REDLIHSOVI, ten ho nahodil na brankára a od jedného z brániacich hráčov sa odrazil za BIryukovou chrbát! Bez asistencie.

19:46
    Malevich ale fauluje a putuje na trestnú lavicu! Nasleduje presilová hra hostí!

19:30
    Sauletis sa dostal do výbornej príležitosti, presne pred neho sa odrazil puk, no nedokázal ho doraziť za domáceho brankára!

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny. Pri puku sú hostia a tí zavreli svojho súpera v jeho tretine!

13:09
    A nič podstatné!

12:03
    Presilová hra Novgorodu sa pomaly dostáva do svojej druhej polovice, domácim sa stále nedarí ju využiť. Uvidíme, čo nám prinesie zvyšok ich výhodu.

11:08
    A ďalšie vylúčenie, tentokrát na hosťujúcej strane.
    Trotter dostáva 2 minúty za hákovanie.

05:15
    Nestalo sa tak!
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

04:32
    Začína skrátená presilová hra hosťujúcich hráčov, dokážu ju využiť?

04:20

03:14
    Ale vylúčenie aj na druhej strane! Stoljarov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

02:19
    Máme tu prvé vylúčenie, na trestnú lavicu putuje Skvorcovs za vrazenie na mantinel.

01:50
    V úvodných minútach majú navrch domáci hráči, už niekoľkými streleckými pokusmi ohrozili Desrauliersa, skóre sa nemení

Vážení športoví fanúšikovia, vítame Vás pri online prenose zo zápasu Torpedo Nižný Novgorod – Dinamo Riga. Stretnutie sa začína o 15.00.

Preview

Torpedo Nižný Novgorod

V ruskom tíme zverencov Peterisa Skudru vládne mierna herná kríza. Torpedo sa výkonostne trápi, poslednú prehru mu uštedril tím CSKA Moskva, ktorý už má isté miesto v play-off. Pre Novogrod nachádzajúci sa na 9. priečke Západnej konferencie by mali 3 body pred play off cenu zlata. Ďalšou motiváciou pre tím z Tarasovovej Divízie je túžba oplatiť Lotyšom prehru z pred týždňa. Novgorod bude mať výhodu domáceho prostredia a preto bude zaujímavé ako sa hokejisti na čele s kapitánom Wojtekom Wolskim so situáciou popasujú.

Dinamo Riga

Rovnako ako Torpedo, aj Dinamo má za sebou prehru s tabuľkovo vyššie postaveným súperom, SKA Petrohrad. Malo by sa jednať o vyrovnaný duel, v ktorom si zmerajú sily tabuľkoví susedia. Dinamu Riga patrí 10. priečka a so 60 bodmi stále balancuje na hranici postupu do play-off. Lídrami v tíme by mali byť Lauris Darzins, Linus Videll a Mikhelis Redlihs, ktorí patria medzi najproduktívnejších hráčov. Z posledného vzájomného merania síl vyšli víťazne hráči Dinama Rigy a o plný bodový zisk sa budú snažiť aj na klzisku súpera. Posledný duel poznačila aj hromadná bitka, avšak verme, že tentokrát sa budú hráči sústrediť predovšetkým na hru.

Stretutie sa začalo

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 22. Krasnoslobodcev (Galuzin), 30. Galuzin (Mozer, Pepeljajev), 31. Immonen (Salminen, Pepeljajev) – 20. Redlihs, 38. Videll (Redlihs K., Redlihs M.), 38. Dzerinš (Ebols), rozh. náj. Darzinš