Novokuzneck – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Omsk – Barys 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Soči 5:3 (kon.)
Jaroslavľ – Čerepovec 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 0:0 (odl.) | Petrohrad – D. Moskva 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Nedeľa 28.12.2014, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Kontinentálna hokejová liga, pokračuje vo svojom programe aj v poslednú nedeľu roku 2014. V tomto on-line prenose vám ponúkneme zápas Mettalurg Magnitogorsk vs. Ak Bars Kazaň. Úvodné buly je naplánované o 13:00.

Metallurg Magnitogorsk sa po 40 odohraných zápasoch, nachádza so ziskom 81 bodov na tretej priečke vo Východnej konferencii KHL. V nedeľu, ich ale čaká veľmi náročný duel, s tabuľkovo vyššie postaveným tímom. Na svojho rivala z Charlamovovej divízie, strácajú zverenci Mike Keenana 3 body, ale v prípade víťazstva v nedeľňajšom zápase, by sa hokejisti Magnitogorsku, dostali na čelo Východnej konferencie, práve pred Ak Bars Kazaň. Útok domáceho mužstva je už tradične založený na trojici Kovář -Zaripov – Mozyakin. Práve český útočník Ján Kovář, je najproduktívnejším hráčom Magnitogorsku, keď celkovo nazbieral už 49 bodov s bilanciou 17 gólov a 32 asistencií.

Ak Bars Kazaň dlhodobo patrí medzi najkvalitnejšie tímy KHL, a v tejto sezóne, to hokejisti z Tatastanu jasne potvrdzujú. Ako som už spomínal, zverenci bývalého trénera ruskej reprezentácie Zinetulu Bilyaletdinova, sa nachádzajú na priebežnom prvom mieste tabuľky Východnej konferencie KHL. „Leopardi“ v tejto sezóne ťažia zo skvelej defenzívy, keď dostali po CSKA Moskve, najmenej gólov v KHL. Lídrom kanadského bodovania je Američan Justin Azevedo, ktorý minulú sezónu pôsobil v tíme HC Lev Praha. V tejto sezóne zatiaľ nazbieral 33 bodov (11+22).

Vzájomné zápasy

27.10.14 Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 0:1
    17.10.14 Metallurg Magnitogorsk – Bars Kazaň 2:1 sn
    23.08.14 Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 4:3
    22.08.14 Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 1:3
    02.03.14 Metallurg Magnitogorsk – Bars Kazaň 1:0

Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin (Murygin) – Biryukov, Lee, Malenkikh, Tereshchenko, Bereglazov, Ibragimov, Khabarov, Antipin – Zaripov (A), Kovář, Mozyakin (C) – Platonov (A), Stapleton, Osala – Timkin, Yunkov, Kaletnik – Brent, Kosov, Yakutsenya.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Zakharchuk, Korneyev (A), Brookbank, Medvedev (A), Denisov, Nikulin (C), Rylov – Koltsov, Tkachyov , Lukojanov – Mirnov, Burmistrov, Möller – Varnakov, Azevedo, Kostitsyn, Glukhov, Vrána, Obukhov.

Nasleduje štátna hymna Ruska.

00:01

0:13
    Zakázané uvoľnenie Kazane.

0:34
    Prvý útok Magnitogorsku síce zatlačil hostí do ich obranného pásma, ale bránu Nilssona neohrozil.

1:20
    Po prvýkrát sa osmelili aj hostia, ale Burmistrov netrafil bránu Koshechkina.

1:47
    Na druhej strane pálil Oskar Osala, ale jeho strela bola zblokovaná.

2:30
    Prvý úspešný zákrok Kosheckina. Domáci brankár vyrazil strelu Petra Vránu.

3:10
    Opäť výborne Koshechkin. Tentokrát kryje pokus obrancu Medvedeva.

3:33
    Zasahovať musel aj Nilsson, ale s tečom Jána Kovářa si nakoniec poradil.

4:04
    Medvedev peknou prihrávkou našiel Mirnova, ale ten z dobrej pozície mieril iba do dobre postaveného domáceho brankára.

4:51
    Po prvýkrát sa bude vylučovať. Za príliš veľa hráčov na ľade dostávajú 2- minútový trest hráči Kazane.

4:59
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Domáci tím expresne rýchlo využíva presilovú hru. Po prihrávke Leeho, vypálil z ľavej strany DANIS ZARIPOV a nedal Andresovi Nilssonovi žiadnu šancu. Asistencie : Lee.
    ZARIPOV - 1:0

5:44
    Domáci pokračujú v tlaku. Po zakázanom uvoľnení sa bude opäť vhadzovať pred Nilssonom.

6:20
    Teraz vidíme sériu nepresností na oboch stranách.

6:51
    A opäť to skúšala dvojica Lee – Zaripov. Kanaďan opäť prihrával na Zaripova, ale ten tentokrát minul hosťujúcu bránu.

7:37
    Bars Kazaň dala gól!
    A je vyrovnané ! Domáci sa z vedenie dlho netešili. Po ľavej strane si pekne nakorčuľoval VLADIMIR THACHYOV, a strelou švihom prekvapil domáceho brankára. Asistencie: Glukhov, Obukhov.
    THACHYOV - 1:1

8:47
    Kazaň bude môcť dokonca otočiť priebeh zápasu. Za faul kolenom ide na trestnú lavicu Vladimir Kaletnik.

9:25
    Domáci hokejisti sa oslobodzujú. Hostia tak musia začínať opäť až zo stredného pásma.

9:45
    Z ľavej strany to skúšal Azevedo, ale jeho strela bola zblokovaná.

10:04
    Mikhail Yunkov teraz zamestnal Andersa Nilssona. S jeho strelou si brankár Kazane poradil, ale domáci útočník aspoň získal útočné pásmo.

10:20
    Domáci sa opäť oslobodzujú.

10:47
    Domáci v plnom počte.

11:15
    Ofsajd na strane domácich. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

11:41
    Magnitogorsk bude hrať opäť presilovku. Za faul na Mozyakina, odchádza na trestnú lavicu za hákovanie Korneyev.

12:21
    Po polminúte presilovky sa hráči Kazane oslobodzujú.

12:38
    Alexander Burmistrov dokonca vo vlastnom oslabení zaútočil, ale z jeho akcie nakoniec nič nebolo.

13:10
    Viktor Antipin v závere presilovej hry ohrozil Nilssona, ale ten jeho pokus vyráža do bezpečia.

13:41
    Hostia v plnom počte.

14:11
    Po tom ako pokus Sheldona Brookbanka, skončil iba na ochrannej sieti, nasleduje reklamná prestávka.

14:33
    Kaletnik sa teraz dobre natlačil pred brankára hostí. Anders Nilsson ale jeho pokus chytá do svojej lapačky.

15:37
    Chybu v rozohrávke domácich nedokázal potrestať Azevedo, ktorý namiesto strely volil prihrávku na Denisova.

16:17
    Akciu Mozyakina kryje Anders Nilsson. Ruský útočník tak získal aspoň útočné pásmo pre svoj tím.

16:43
    A opäť výborný Nilsson. Tentokrát likviduje strelu Tima Stapletona.

17:28
    Ofsajd domácich hokejistov bol posúdený ako úmyselný. To znamená, že vhadzovať sa bude v obrannom pásme Magnitogorsku.

18:21
    Aktívny obranca domácich Chris Lee opäť zamestnal Andersa Nilssona. Jeho tvrdú strelu, ale brankár Kazane chytá do svojho náručia.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:25
    Opäť séria nepresnených prihrávok na oboch stranách. V prvej tretine sa tak zrejme už nič nestane.

19:57
    V závere ešte nebezpečne pálil Tim Brent, ale bránu hostí netrafil.

20:00

V Metallurg Ice Arene sa skončila prvá tretina. Vidíme zatiaľ veľmi dobrý a rýchly hokej. Do vedenia sa síce v 5. minúte dostali zásluhou Zaripova domáci, ale o 3 minúty neskôr vyrovnal Tkachyov. Po prvej tretine je tak stav vyrovnaný 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 15 minút.

20:01

20:19
    Hneď v úvode nebezpečne strieľal z medzi kruhov Danis Zaripov, ale jeho strela švihom Nilssona neprekvapila.

20:41
    Od modrej čiary následne pálil Viktor Antipin, ale jeho tvrdá strela bránu hostí netrafila.

21:03
    Nepresná rozohrávka domácich končí iba zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa tak bude pred Koshechkinom.

21:34
    Oba tímy teraz dobre prehusťujú stredné pásmo.

22:22
    Od modrej čiary vyskúšal pozornosť domáceho brankára Stepan Zakharchuk.

22:47
    Na druhej strane z otočky pálil Ján Kovář. Stav stretnutia ale zostáva stále 1:1.

23:00
    V postavení mimo hry sa ocitol útočník Kazane, Artem Lukojanov.

23:40
    Avizované vylúčenie na strane Magnitogorsku. Kazaň hrá teraz v šestici.

24:11
    Vylúčenie je realitou. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Denis Platonov.

24:35
    Kazani sa nedarí získať útočné pásmo, a tak sa domáci hokejisti oslobodzujú.

24:55
    Po strele Medvedeva sa v skrumáži pred Koshechkinom najlepšie zorientoval Koltsov, ale jeho dorážku napriek tomu domáci brankár kryje.

25:51
    Tentokrát to už Kazani predsa len vyšlo. Opäť od modrej čiary pálil EVGENY MEDVEDEV a tentokrát prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Kazaň tak využíva presilovú hru a dostáva sa prvýkrát v zápase do vedenia. Asistencie : Azevedo
    MEDVEDEV - 1:2

26:20
    Zakázane uvoľnenie na strane domácich. Vhadzuje sa tak opäť pred Koshechkinom.

27:26
    Kostitsyn to teraz nespravil najlepšie a vyháňa svoj tím z útočného pásma. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.

28:07
    Medvedev teraz stratil puk na modrej čiare, ale pred Timkinom výborne zapracoval Sheldon Brookbank.

28:58
    Ján Kovář mohol vyrovnať. Po prihrávke Mozyakina sa dobre natlačil pred Nilssona, ale v poslednej chvíli ho o puk pripravil Igor Mirnov.

29:24
    Magnitogorsk teraz poriadne zatlačil svojho súpera.

30:05
    Kaletnik bol blízko k tomu aby vyrovnal. Jeho strela od modrej čiary, ale skončila iba na hornej tyčke Nilssonovej brány.

30:37
    Po prvýkrát dnes ohrozil Koshechkina aj český útočník Petr Vrána, no s jeho strelou nemal domáci brankár vážnejšie problémy.

31:17
    Hra je opäť prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

31:49
    Maxim Yakutsenya sa teraz snažil pred bránou nájsť svojho spoluhráča, ale jeho prihrávka nakoniec bola nepresná.

32:11
    Ďalší ofsajd Kazane. Vhadzovať sa bude ale pred Nilssonom.

32:32
    Yakov Rylov to teraz príliš nezvládol a odstrelil puk až na ochrannú sieť. Hlavný rozhodca ho tak posiela na trestnú lavicu za zdržovanie hry.

33:00
    Domáci sa ale nevedia usadiť v útočnom pásme a musia začínať až z hĺbky svojho obranného pásma.

33:50
    Hokejisti Magnitogorsku sa teraz síce dostali do pásma, ale svoju akciu prekombinovali, a Kazaň tak opäť vyhadzuje.

34:32

34:57
    A opäť bol v šanci Kaletnik. Po prihrávke Yakutsenyu sa ocitol v dobrej pozícií, ale trestuhodne prestrelil Nilssonovu bránu.

35:20
    V severskom súboji teraz uspel opäť švédsky brankár, ktorý vyráža strelu Oskara Osalu.

36:30
    Hra je teraz rozháraná. Oba tímy hrajú agresívne a veľmi tvrdo.

37:00
    Strela Evgenia Biryukova bola zblokovaná zásluhou obetavého Gluchova.

38:16
    Obrovská šanca Mozyakina! Ruský kanonier sa snažil zasunúť puk za vybehnutého Nilssona, ale v poslednej chvíli ho zastavil jeden z obrancov hostí. Následne ale putuje na trestnú lavicu Kostitsyn, ktorý si odsedí trest za Nilssona.

38:30
    Hneď v úvode presilovky pálil Zaripov, ale jeho strelu chytá brankár Kazane.

39:01
    Hrá sa posledná minúta druhej tretiny.

39:40
    Magnitogorsk zatlačil svojho súpera do obranného pásma, ale zrejme je už príliš neskoro.

40:00

Máme za sebou druhú tretinu zápasu Metallurg Magnitogorsk vs. Ak Bars Kazaň. Po druhej tretiny môžu byť spokojnejší hostia, ktorí zásluhou presnej strely Medvedeva vedú 1:2. Na začiatku poslednej tretiny budú ale domáci dohrávať ešte zvyšok svojej presilovej hry. Tretia tretina sa začne približne o 14:44.

40:01

40:15
    Na konci presilovky ešte z medzi kruhov páli Mozyakin, ale bránu hostí netrafil.

40:50
    Prvý útok domácich takmer na minútu zavrel hostí do svojho obranného pásma, ale hokejisti Kazane si nakoniec poradili a môžu isť dopredu.

41:15
    Opäť pálil Lee, ale znova jeho pokus konči mimo brány Andersa Nilssona.

41:50
    Na druhej strane strieľal Dmitri Obukhov, ale našiel iba pripraveného Koshechkina.

42:22
    Evgeny Timkin dostáva 2 minúty za podrazenie.

42:39
    Domáci hokejisti opäť využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav zápasu. Domáci dokonale vyšachovali brániacu štvoricu hostí a po prihrávke Zaripova skóruje SERGEI MOYZAKIN. Asistencie: Zaripov, Lee.
    MOZYAKIN - 2:2

42:57
    Vášne splanuli po pästnom súboji Osalu so Brookbankom. Obaja dostávajú trest 2+2 minúty za hrubosť.

43:10
    Zápas pokračuje ďalej v hre 5 na 5.

44:34
    Strelu Varnakova bez problémov chytá Vasily Koshechkin.

45:15
    Spoza brány našiel Mozyakin peknou zadovkou Zaripova, ale ten z tesnej blízkosti už nedokázal prekonať Andersa Nilssona.

45:37
    Ani jeden z tímov sa nechce uspokojiť len s remízou, a tak vidíme hokej z jednej strany na druhú.

46:10
    Justin Azevedo teraz pálil z prevej strany ale vyprášil iba Koshechkinove betóny.

47:17
    Od zadného mantinelu sa teraz puk odrazil do Nilssonovho bránkoviska. Puk ale nakoniec skončil tesne pred čiarou, čo potvrdil aj videorozhodca.

47:30
    Magnitogorsk je v tretej tretine oveľa aktívnejší, a Nilsson tak musel opäť zasahovať.

47:44
    Zakázane uvoľnenie Kazane.

48:26
    Po dlhšej dobe bol v permanencí aj brankár Koshechkin, ale strelu Vránu vyráža do rohu.

49:00
    Útoky sa striedajú z jednej strany na druhú, ale oba tímy sa v tomto úseku hry veľmi pozorne bránia.

49:45
    Stepan Zakharchuk nahadzoval puk pred Koshechkina, ale v skrumáži pred bránou domácich, nakoniec nevyťažili hráči Kazane vedúci gól.

50:14
    V ofsajdovom postavení sa ocitol Evgeny Timkin.

51:22
    A opäť dvojica Vrána – Koshechkin. Český útočník chcel zasunúť puk na chrbát domáceho brankára, ale nakoniec opäť neuspel.

52:01
    Na druhej strane sa pekná akcia Magnitogorsku, končí iba zblokovanou strelou.

52:55
    Hrá sa veľmi dlho bez prerušia hry. Tentokrát sa snažil o zmenu skóre Glukhov, ale Jeho nahodenie Kosheckin kryje a rozohráva puk ďalej.

53:40
    Na ľade je opäť prvý útok domácich a na ľade je to hneď vidieť.

54:04
    Domáci priaznivci si pýtali po zákroku Nikulina na Zaripova vylúčenie. Rozhodca ale ostáva pokojný.

54:34
    Chris Lee to opäť prehnal s razanciou a jeho strela končí nad bránou.

55:30
    Hra je po dlhej dobe prerušená, pretože strelu Medvedeva vyráža až na ochrannú sieť Koshechkin.

56:29
    Ján Kovář putuje na dve minúty na trestnú lavicu ! Kazani sa tak naskytá obrovská šanca na rozhodnutie.

57:00
    Magnitogorsk sa zatiaľ dobre bráni a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

57:28
    A opäť výborne domáci. Kazaň sa síce nasťahovala do útočného pásma, ale Magnitogorsk sa opäť oslobodzuje.

57:57
    Medvedev teraz mohol strieľať, ale nakoniec volil prihrávku na svojho spoluhráča, čo sa ukázalo ako veľmi zle riešenie.

58:24
    Magnitogorsk to už zrejme zvládne. Kovář je už pripravený nastúpiť na ľad.

58:29

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

59:12
    Tak toto je neuveriteľné ! Necelú minútu pred koncom sa po dorážke pred bránou Koshechkina presadzuje VLADIMIR DENISOV, ktorý zrejme rozhodol dnešný zápas. Asistencie: Lukojanov, Koltsov.
    DENISOV - 2:3

59:25
    Domáci hrajú bez brankára !

59:54
    Azevedo ešte mohol prikrášliť výsledok pre hostí, ale hosťom to nemusí vôbec vadiť, pretože dnešný zápas už vyhrajú.

60:00

Vážení diváci, skončilo sa nesmierne dramatické stretnutie, a na jeho konci sa z cenných 3 bodov tešia hráči Kazane. Hokejisti Magnitogorsku síce zásluhou Mozyakina vyrovnali na 2:2, ale 48 sekúnd pred koncom zápasu rozhodol Vladimir Denisov ! Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:20:08)

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 5. Zaripov (Lee), 43. Mozyakin (Zaripov, Lee) – 8. Thachyov (Glukhov, Obukhov), 26. Medvedev (Azevedo), 60. Denisov (Lukojanov, Koltsov)