Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 4:3 (2:1 po s.n.) | Soči – Záhreb 6:2 (kon.) | Nižnekamsk – Jekaterinburg 1:4 (kon.)
D. Moskva – HC Slovan 7:2 (kon.) | Viťaz – Dinamo Minsk 3:5 (kon.)
HK Soči
6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
KHL Medveščak Záhreb
Piatok 05.12.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Konštatovaním, že v dnešom zápase sa rozhodne bolo na čo pozerať sa s Vami lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok večera a teším sa na Vás pri ďalších prenosoch. Dnešným stretnutím Vás sprevádzal Tomáš Melicherčík. (19:25:30)

V dnešnom zápase sme videli dva veľmi odlišne hrajúce tímy. Na jednej strane v pohode hrajúcich domácich, ktorý počas celých 60 minút kontrolovali priebeh zápasu a svojho súpera takmer do ničoho nepustili. Na druhej strane bol tím Medveščaku, ktorý sa vôbec nedokázal dostať do hry, inkasoval dva góly počas vlastnej presilovky a jeho góly boli len priklášením výsledku. Sochi tak pokračuje vo výborne forme a ak rátame aj dnešný zápas, dokázali vyhrať osemkrát v rade a v týchto ôsmich zápasoch získali 23 bodov. Naopak hráči Záhrebu nenadviazali na úspešný výsledok proti Dynamu Moskva a domov odchádzajú s vysokou prehrou. Dnešný výsledok je úplne zaslúžený a reflektuje to, čo sme dnes videli na ľade. Bol to veľmi atraktívny duel, najmä vďaka domácim a jeho spestrením bolo trestné strieľanie a férový pästný súboj, ktorému žiaľ predchádzal nechutný zákrok na domáceho Derlyuka.

60:00

59:20
    Domáci sa do šancí už príliš netlačia.

58:50
    Podrazenie (2min.) – Leino
    Tak ešte uvidíme jedno vylúčenie na strane hostí. Nedovoleného zákroku sa dopustil fínsky útočník Ville Leino

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu sledujeme v Ľadovom paláci Bolšoj.
    Brandon SEGAL - 6:2

56:57
    Medveščak Záhreb dal gól!

Tak predsa len ešte prichádza mierne prikrášlenie stavu a skorigovanie zo strany chorvátskeho celku. Po spätnej prihrávke dokázal Tomáša Popperleho prekonať strelou švihom BRANDON SEGAL.
    Asistencie: Geoffrey Kinrade, Martin St.Pierre

56:17
    Tempo hry naozaj v posledných minutách výrazne opadlo a na ľade sa nedeje nič zaujímavé, keďže o osude stretnutia je už dlhšiu dobu rozhodnuté.

55:43
    Aj hráči hosťujúceho Medveščaku už pôsobia odovzdane, už len čakajú na záverečný hvizd.

54:41
    Teraz sa nám hra trošku kúskuje.

54:05
    Sochi pohodlne kontroluje svoj veľký náskok, už sa nepúšťajú jeho hráči do nejakej ofenzívy, uvedomujú si, že im stačí dnešný zápas v kľude dohrať.

53:00
    Domácim sa podarilo úspešne prečkať dlhú hru v oslabení a zdá sa teda, že dnes ich už na ceste za tromi bodmi naozaj nič nezastaví.

52:46
    Domáci v plnom počte.

51:10
    Hráči Medveščaku naďalej krútia svojho súpera v pásme, ale bez väčšieho efektu, či ohrozenia brány.

50:00
    Hostia hrajú túto presilovku veľmi dobre, bohužiaľ pre nich je dnes Popperle naozaj fantastický.

49:20
    Opravujem údaj o vylúčení po šarvátke, trest do konca zápasu dostal len hosťujúci Petkovich (5+20) domáci Derlyuk dostal len 5 minút za údery.

49:20
    Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

49:17
    Opäť menšia roztržka, tentokrát pred bránkou domácich. Nemala však dlhé trvanie a nebude sa vylučovať.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 11. Krikunov, 11. Emmerton (Warn), 15. Warn, 18. Emmerton (Whitney, Anisin), 25. Ignatushkin (Kostitsyn), 43. Anisin (t.s.) – 36. Kolanos (Morrisonn, Leino), 57. Segal (Kinrade, St.Pierre)

HK Soči: Popperle (Gavrilov)- Koledov Shchitov, Whitney Petrov, Derlyuk Wilson, Jarvinen- Krikunov Ignatushkin Kostitsyn, Lyuduchin Petersson Lapenkov, Warn Anisin Emmerton, Kryukov Morozov Shcherbina
    KHL Medveščak Záhreb: Owuja (Dekanich)- Kinrade Morrisonn, Martinovic Flood, Popovic Hutchinson, Katic- Thomas McLean Pelletier, Kolanos Leino Wright, Glumac Bjorkstrand Perkovich, Segal St.Pierre Hedberg

Rozhodca: Sergej Kulakov, Antonín Jeřábek- Pyotr Alyoshin, Yuri Ivanov