Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 4:3 (2:1 po s.n.) | Soči – Záhreb 6:2 (kon.) | Nižnekamsk – Jekaterinburg 1:4 (kon.)
D. Moskva – HC Slovan 7:2 (kon.) | Viťaz – Dinamo Minsk 3:5 (kon.)
HK Soči
6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
KHL Medveščak Záhreb
Piatok 05.12.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Konštatovaním, že v dnešom zápase sa rozhodne bolo na čo pozerať sa s Vami lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok večera a teším sa na Vás pri ďalších prenosoch. Dnešným stretnutím Vás sprevádzal Tomáš Melicherčík. (19:25:30)

V dnešnom zápase sme videli dva veľmi odlišne hrajúce tímy. Na jednej strane v pohode hrajúcich domácich, ktorý počas celých 60 minút kontrolovali priebeh zápasu a svojho súpera takmer do ničoho nepustili. Na druhej strane bol tím Medveščaku, ktorý sa vôbec nedokázal dostať do hry, inkasoval dva góly počas vlastnej presilovky a jeho góly boli len priklášením výsledku. Sochi tak pokračuje vo výborne forme a ak rátame aj dnešný zápas, dokázali vyhrať osemkrát v rade a v týchto ôsmich zápasoch získali 23 bodov. Naopak hráči Záhrebu nenadviazali na úspešný výsledok proti Dynamu Moskva a domov odchádzajú s vysokou prehrou. Dnešný výsledok je úplne zaslúžený a reflektuje to, čo sme dnes videli na ľade. Bol to veľmi atraktívny duel, najmä vďaka domácim a jeho spestrením bolo trestné strieľanie a férový pästný súboj, ktorému žiaľ predchádzal nechutný zákrok na domáceho Derlyuka.

60:00

59:20
    Domáci sa do šancí už príliš netlačia.

58:50
    Podrazenie (2min.) – Leino
    Tak ešte uvidíme jedno vylúčenie na strane hostí. Nedovoleného zákroku sa dopustil fínsky útočník Ville Leino

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu sledujeme v Ľadovom paláci Bolšoj.
    Brandon SEGAL - 6:2

56:57
    Medveščak Záhreb dal gól!

Tak predsa len ešte prichádza mierne prikrášlenie stavu a skorigovanie zo strany chorvátskeho celku. Po spätnej prihrávke dokázal Tomáša Popperleho prekonať strelou švihom BRANDON SEGAL.
    Asistencie: Geoffrey Kinrade, Martin St.Pierre

56:17
    Tempo hry naozaj v posledných minutách výrazne opadlo a na ľade sa nedeje nič zaujímavé, keďže o osude stretnutia je už dlhšiu dobu rozhodnuté.

55:43
    Aj hráči hosťujúceho Medveščaku už pôsobia odovzdane, už len čakajú na záverečný hvizd.

54:41
    Teraz sa nám hra trošku kúskuje.

54:05
    Sochi pohodlne kontroluje svoj veľký náskok, už sa nepúšťajú jeho hráči do nejakej ofenzívy, uvedomujú si, že im stačí dnešný zápas v kľude dohrať.

53:00
    Domácim sa podarilo úspešne prečkať dlhú hru v oslabení a zdá sa teda, že dnes ich už na ceste za tromi bodmi naozaj nič nezastaví.

52:46
    Domáci v plnom počte.

51:10
    Hráči Medveščaku naďalej krútia svojho súpera v pásme, ale bez väčšieho efektu, či ohrozenia brány.

50:00
    Hostia hrajú túto presilovku veľmi dobre, bohužiaľ pre nich je dnes Popperle naozaj fantastický.

49:20
    Opravujem údaj o vylúčení po šarvátke, trest do konca zápasu dostal len hosťujúci Petkovich (5+20) domáci Derlyuk dostal len 5 minút za údery.

49:20
    Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

49:17
    Opäť menšia roztržka, tentokrát pred bránkou domácich. Nemala však dlhé trvanie a nebude sa vylučovať.

48:57
    Domáci sa zatiaľ úspešne bránia tlaku hostí.

47:46
    Faul kolenom(5+20 min.)- Shishkanov
    Hostia budú hrať presilovku o dvoch mužov, keď na trestnú lavicu putuje jeden z domácich hráčov.

47:20
    (2min.) -Kostitsyn
    Teraz si presilovku zahrajú hostia a budú sa tak môcť posnažiť o zníženie. Na trestnú lavicu pôjde Kostitsyn.

46:25
    Záhreb sa ešte snaží aspoň o skorigovanie výsledku, ale zatiaľ sa to jeho hráčom vôbec nedarí.

45:45
    Hostia svoju presilovku nevyužili, ale zdá sa, že ich to nebude musieť mrzieť, lebo naďalej veľmi suverénne kráčajú za víťazstvom.

45:09
    Hostia v plnom počte.

44:00
    Jeden z hráčov Medveščaku išiel sám na Popperleho, ale nedokázal ho prekonať!

43:09
    Obaja hráči boli vylúčení do konca stretnutia. Hosťujúci Perkovich dostal navyše 2 min. za narazenie na mantinel a Sochi si tak zahrá presilovú hru.

43:09
    Dnešné stretnutie sleduje 7794 divákov.

43:09
    Vidíme šarvátku! Po nešetrnom zákroku Perkovicha na Derlyuka sa títo dvaja do seba pustili naozaj tvrdo a výsledkom bude vylúčenie na oboch stranách. Derlyuk aj s Petkovichom odchádzajú do šatne za skandovania domácich "Rasija, Rasija".
    Mihail ANISIN - 6:1

42:22
    Soči dáva gól!
    Domáci MIKHAIL ANISIN premieňa s prehľadom trestné strieľanie a zvyšuje náskok svojho tímu.

42:22
    Nešportové správanie(10min.) – Morrisonn.

42:22
    Uvidíme trestné strieľanie, faulovaný bol Anisin.

42:00
    Hostia sa snažia usadiť sa vo svojom útočnom pásme a streliť tak gól.

41:20
    Skončila sa nám hra štyroch proti štyrom a pokračujeme v plnom počte na oboch stranách. Hostia by mali čo najskôr skórovať ak chcú so zápasom niečo urobiť, aktívnejší sú ale opäť domáci

40:23

40:13

40:01

V druhej tretine sme videli priebeh veľmi podobný tomu z prvej časti. Hostia boli jasne aktívnejším tímom na ľade a Záhreb sa väčšinu času len bránil. Napriek tomu nepadlo toľko gólov ako v prvej tretine a skóre z prostrednej časti hry je vyrovnané 1-1. Sochi je však naďalej v pohodlnom štvorgólovom náskoku a opraty zápasu drží pevne vo svojich rukách.

STRELY: 26-18

40:00

39:15
    Hra štyroch proti štyrom viacej svedčí zatiaľ domácemu tímu, ktorý je v kombinácii do otvoreného priestoru jasne lepší.

38:37
    Nedovolené bránenie(2min.)- Kostitsyn
    Domáci si dlho presilovú hru neužili, nedovolene si počínal Kostitsyn a uvidíme tak hru 4 na 4.

38:13
    Podrazenie(2min.)- St.Pierre
    Obrovský tlak domácich vyústil do faulu, za ktorý si pôjde na dve minúty sadnúť hosťujúci St. Pierre.

37:25
    Hráči Sochi nedajú svojmu súperovi vydýchnuť a dávajú im najavo, že nehodlajú pustiť tento zápas zo svojich rúk. Hostia sa vôbec nedostávajú k puku.

36:30
    Hra má teraz už tradičný priebeh, kedy domáci tlačia hostí a dostávajú sa do veľkých šancí.
    Krystoffer KOLANOS - 5:1

35:38

Hosťom sa po krátkom tlaku na bránu súpera podarilo znížiť. Brankár Popperle nedokázal zasiahnuť a KRYSTOFFER KOLANOS ho prvýkrát v dnešnom stretnutí prekonáva.
    Asistencie: Shaone Morrisonn, Ville Leino

34:26
    Hostia sa teraz dožadujú vylúčenia domáceho hráča za vyhodenie puku z vlastnej tretiny. Vylučovať sa však podľa ich reakcií zrejme nebude.

33:30
    Neustále pokusy tímu zo Sochi o strelenie gólu. Sú pri obrovskej chuti a namlsaní sú aj ich fanúšikovia, ktorí si neúnavne pýtajú ďalšie a ďalšie góly.

33:07

32:30
    Pokus o protiútok hostí bol zmarený a ďalší gól v oslabení tak zatiaľ neuvidíme.

31:54
    Aj keď domáci nie sú pevne usadení v pásme dostávajú sa počas presilovej hry do nebezpečných situácií.

31:07
    Príliš veľa hráčov na ľade (2min.) -hráčska lavica
    Trest za taktický priestupok hostí si pôjde odpykať Perkovich.

30:30
    Rozdiel v psychickom rozpoložení oboch tímov je citeľný. To, čo je pre domácich úplne jednoduchá vec sa zdá byť pre hostí ako niečo nemožné. Sledujeme dva úplne rozdielne tímy a domáci nemajú záujem pustiť svojho súpera do hry.

29:40
    Teraz sa na chvíľu do pásma dostali aj hráči Záhrebu, ich snaha však nemala dlhé trvanie a opäť sa musia brániť.

28:35
    Domáci absolútne nepoľavujú vo svojej ofenzívnej snahe a stále sa dostávajú do nebezpečných streleckých pozícií. Defenzíva hostí je v neustálej permanencii.

28:18

28:06
    Zrazená strela Shchitova na ochrannú sieť.

27:10
    Tentokrát sa hostia bránia o niečo lepšie ako pri predošlej hre v oslabení.

26:18
    Podrazenie(2min.)- Hutchinson
    Ďalšiu presilovú si zahrajú domáci po nedovolenom zákroku Andrew Hutchinsona.
    Igor IGNATUSHKIN - 5:0

24:42
    Bleskovo využitá presilová hra po ďalšej nádhernej kombinácii domácich nemal brankár nárok na strelu Igora IGORA IGNATUSHKINA
    Asistencie: Andrej Kostitsyn

24:20
    Sekanie- (2min.)-Perkovich
    Tentokrát si presilovú hru zahrajú domáci, keď na trestnú lavicu putuje hosťujúci Perkovich.

23:20
    Hneď po skončení presilovej hry sa domáci hráči opäť pustili do ofenzívy a snažia sa o zvýšenie svojho náskoku. Vskutku sympatický výkon tohto tímu.

22:30

22:05
    Takmer sme videli ďalší gól Sochi v oslabení, hosťujúce mužstvo zachránil pri prečíslení 2 na 1 gólman.

21:20
    Hostia hrajú túto presilovú hru lepšie ako tú predošlú, ale aj tak si zatiaľ nevypracovali vážnejšiu šancu.

20:30
    Hákovanie (2min.) – Koledov
    Presilovú hru si teraz zahrajú hostia, keď si na dve minúty pôjde sadnúť hráč Koledov, ktorý súpera zastavil nedovolene v gólovej príležitosti.

20:01

V minulom zápase hráči Sochi privítali na domácom ľade slovenského zástupcu HC Slovan Bratislava. Zápas rozhodli štyrmi gólmi počas 12tich minút v druhej tretine. Tentokrát sa im štyri góly podarilo streliť za 7 minút a 26 sekúnd. Dúfajme, že sa nerozhodnú zápas len dohrávať, ale budú naďalej aktívni.

Veci nevídané sme videli v prvej tretine. Najprv domáci zahrali katastrofálne svoju presilovú hru. Potom následne pri vlastnom oslabení dvakrát rozvlnili sieť za súperovým brankárom a to ich naštartovalo k skvelému výkonu. Neskôr pridali ďalšie dva góly a spravili si tak z prvej časti hry vlastnú exhibíciu. Uvidíme ako dokážu odpovedať hostia v ďalšej tretine.

STRELY: 14-9

20:00

19:10
    Domáci fanúšikovia sú zdá sa nenásytní a pýtajú si od svojich miláčikov ďalší gól.
    Corry EMMERTON - 4:0

17:45
    Neuveriteľné s akou ľahkosťou kombinujú hráči domáceho celku. Teraz dokonale vyšachovali domácich aj s gólmanom a do prázdnej brány strieľa už svoj druhý gól CORRY EMMERTON.
    Asistencie: Ryan Whitney, Mikhail Anisin

17:05
    Všetky pokusy a útočné snahy chorvátskeho tímu sa končia na domácom brankárovi Popperlem, ktorý chytá s obrovským pokojom a dodáva tak svojmu tímu ešte väčší kľud.

16:10
    Hra sa odohráva najmä v útočnom pásme domácich. Skvelí fanúšikovia ich ženú dopredu a pýtajú si ďalšie góly.

15:00
    Hostia stále nevedia nájsť odpoveď na bleskové tri góly domácich. Tí hrajú v týchto chvíľach s veľkou ľahkosťou a snažia sa pridať ďalšie góly.

14:15
    V bráne hostí nastáva striedanie gólmanov, do brány sa postaví s číslom 31 Mark Dekanich.
    Max WARN - 3:0

14:15
    Fantastická gólová smršť. Po obrovskom tlaku sa presadzuje z hranice kruhou výstavnou strelou MAX WARN. Už je to 3:0!
    Asistencie: bez asistencie

13:44
    Teraz vidíme fázu bojovného hokeja, kedy sa predovšetkým hostia snažia neinkasovať tretí gól.

12:40
    Naozaj nevídané veci vidíme v dnešom stretnutí. Kto by to bol povedal, že počas vlastného oslabenia odskočia domáci svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov. A sú naďalej pri chuti.

11:48
    Cory EMMERTON - 2:0

10:45
    Neuveriteľné veci sa dejú na tomto štadióne! Dva góly počas jedného oslabenia zaznamenalo domáce Sochi. Tentokrát sa po nahrávke Maxa Warna presadil CORY EMMERTON.
    Asistencia: Max Warn
    Ilyu KRIKUNOV - 1:0

10:19
    Neuveriteľné. Vo vlastnom oslabení si domáci vytvorili gólovú príležitosť a z odrazeného puku už pre ILYU KRIKUNOVA nebol problém cez ležiaceho brankára skórovať
    Asitencie: Clay Wilson

09:48
    Podrazenie (2min.) – Shishkanov
    Zbytočné vylúčenie domáceho hráča, ktorý si neodpustil útočný faul a oslabuje tak svoj tím.

09:20
    Po uplynutí presilovej hry sledujeme opäť aktívny hokej z oboch strán. Obrany sú však pozorné, rovnako ako brankári a tak sme zatiaľ nevideli v hre 5 na 5 vážnejšiu príležitosť.

08:02

07:50
    Veľká šanca domácich, ktorá však nekončí gólom! Osamotený hráč Sochi pred bránou nedokázal prekonať súperovho gólmana.

07:22
    Domáci sa previnili proti pravidlám, zastavil ich ofsajd po ktorom sa vhadzuje na ich obrannej modrej.

07:00
    Domácim sa nedarí usadiť sa v pásme súpera.

06:02
    Nebezpečná hra s vysokou hokejkou (2 min.)- Morrisonn
    Uvidíme prvú presilovú hru v zápase, ktorú si zahrajú domáci. Hosťujúci Morrisonn hral so svojou hokejkou príliš vysoko a trafil svojho súpera do tváre.

05:47
    Sledujeme menšiu roztržku za bránou domáceho celku. Vylučovať sa nebude.

05:14
    Teraz boli o čosi aktívnejší hostia. Nedokázali ale výraznejšie ohroziť brankára domácich a stav tak ostáva bezgólový. Stále je však na čo sa pozerať.

04:03
    Uvidíme dokedy hráči vydržia hrať v takomto tempe. Teraz mali sľubnú príležitosť hostia, ale brankár Popperle podržal svoj tím.

02:45
    Zápas pokračuje v nastolenom tempe a zdá sa, že dnes uvidíme skutočne kvalitný hokej. Prvýkrat sa prerušuje po takmer troch minutách.

01:15
    Na začiatku sledujeme snahu o útočný hokej na oboch stranách. Viacej príležitostí mali však domáci a fanúšikovia ich skandovaním vyzývajú ku skórovaniu.

00:01

Vážení športoví priatelia, pred úvodom dnešného stretnutia by som Vás chcel ešte informovať o najnovšej správe agentúry Tass týkajúcej sa jedného z účastníkov dnešného súboja. Podľa tejto správy sa totiž malo vedenie súťaže rozhodnúť, že klub KHL Medveščak Záhreb už v ďalšom ročníku štartovať nebude. Ide však zatiaľ o nepotrvdené informácie, ktoré prekvapili, ba priam šokovali aj zástupcov chorvátskeho klubu, ktorí doteraz o ničom nevedeli a rátali údajne podľa dohody s vedením KHL s minimálne trojročnou účasťou.

Uvidíme, či táto informácia nejak ovplyvní hráčov hosťujúceho celku a či sa nejak prejaví na ich výkone. My budeme veriť, že nie a dúfame, že uvidíme vynikajúci hokej.

HK Soči: Popperle (Gavrilov)- Koledov Shchitov, Whitney Petrov, Derlyuk Wilson, Jarvinen- Krikunov Ignatushkin Kostitsyn, Lyuduchin Petersson Lapenkov, Warn Anisin Emmerton, Kryukov Morozov Shcherbina

KHL Medveščak Záhreb: Owuja (Dekanich)- Kinrade Morrisonn, Martinovic Flood, Popovic Hutchinson, Katic- Thomas McLean Pelletier, Kolanos Leino Wright, Glumac Bjorkstrand Perkovich, Segal St.Pierre Hedberg

Rozhodca: Sergej Kulakov, Antonín Jeřábek- Pyotr Alyoshin, Yuri Ivanov.

Vítam pri tomto zápase fanúšikov najrýchlejšej kolektívnej hry na svete, ktorí sa rozhodli s nami sledovať tento prenos.

Dnešný zápas sa odohrá medzi nováčikom nadnárodnej KHL tímom HC Sochi a nováčikom z minulej sezóny a zástupcom chorvátskeho hokeja v tejto súťaži mužstvom Medveščaku Zagreb. Tento zápas sa odohrá na štadióne, na ktorý nemajú slovenskí fanúšikovia zo ZOH 2014 príliš príjemné spomienky.

POROVNANIE

SOCHI: Čo sa týka formy v posledných zápasoch, hovorí tento ukazovateľ celkom jasne v prospech domáceho celku. V posledných piatich zápasoch dokázali získať až 14 bodov, čo znamená, že stratili len jeden. Po nie príliš presvedčivom vstupe do sezóny sa tak šplhajú hore tabuľkou a v súčasnosti sa nachádzajú na poslednej postupovej priečke do playoff.

MEDVEŠČAK: Súper domáceho tímu naopak nemá v poslednej dobe veľmi dobré výsledky a z posledných piatich zápasov získali len 6 bodov. Momentálne sa tak pohybuje mimo pásma postupu do vyraďovacích bojov a nachádzajú sa na jedenástej priečke. Hostia by preto mali začať pravidelnejšie a vo väčšom množstve zbierať body, ak chcú ešte výrazne zamútiť vody boja o playoff.

Tieto dva tímy sa zatiaľ medzi sebou nikdy nestretli, pôjde tak o prvú vzájomnú konfrontáciu, čo bude určite veľmi zaujímavé.

ZRANENIA

Podľa oficiálneho webu KHL nemá ani jeden z tímov na listine zranených žiadneho hráča. Svoj trest si už odpykal aj hráč Záhrebu Glumac a obidva tímy by tak mali nastúpiť v najsilnejšej zostave.

ČESI A SLOVÁCI V ZÁPASE

V kádroch dnešných súperov figuruje len jediný Čech a to bývalý brankár Sparty Praha Tomáš Popperle, ktorý sa po prestupe z pražského klubu do tímu nováčika KHL stal okamžite jednotkou v bránkovisku a potvrdzuje vynikajúce výkony z minulej sezóny. Tento český brankár nastúpil zatiaľ do 29 zápasov a jeho úspešnosť zákrokov sa pohybuje na úrovni 92%.

To je zatiaľ z mojej strany všetko vážení diváci, teším sa na Vás pri prenose z tohto stretnutia a verím, že nás spoločne čaká pekný športový zážitok. Takže nateraz sa s Vami lúčim.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 11. Krikunov, 11. Emmerton (Warn), 15. Warn, 18. Emmerton (Whitney, Anisin), 25. Ignatushkin (Kostitsyn), 43. Anisin (t.s.) – 36. Kolanos (Morrisonn, Leino), 57. Segal (Kinrade, St.Pierre)

Rozhodca: Sergej Kulakov, Antonín Jeřábek- Pyotr Alyoshin, Yuri Ivanov