Bastia – Évian TG 1:2 (kon.) | Guingamp – Caen 5:1 (kon.) | Metz – Bordeaux 0:0 (kon.)
Montpellier – Saint-Étienne 0:2 (kon.) | Nice – Rennes 1:2 (kon.) | Lille – Paríž 1:1 (kon.)
Lille OSC
1:1 (1:1)
Paríž Saint-Germain
cz Streda 03.12.2014, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq • Ligue 1 Uber Eats

Dobrý večer u sledování francouzské nejvyšší soutěže, kdy se utká domácí Lille OSC s obhájecem titulu Paris Saint-Germain. Začátek utkání je stanoven na 21:00.

Paris Saint-Germain

Hosté jsou zatím jediným celkem, který neokusil hořkost porážky. Zatím se drží na druhém místě tabulky, ale to je především dané také tím, že jejich největší hvězda Zlatan Ibrahimović byl několik týdnů mimo hru a jeho branky týmu z Paříže chyběly. V bilanci venkovních zápasů PSG patří zatím stupeň nejvyšší, když získali 16 bodů ze svých celkových 33.

Lille OSC

Domácí měli poměrně dobrý start do sezóny, ale v posledních týdnech se jim moc nedaří, protože z posledních 6 zápasů získali jediný bod proti Zeleným ze Saint Étienne. To zapřičinilo pád na 15. místo v tabulce, když získali 16 bodů, za 4 výhry, 4 remízy a 6 proher při skóre 9:13. Na vlastním hřišti nasbírali 12 bodů (skóre 7:3) a ani v této statistice nepatří do horní poloviny tabulky.

Čtvrtý rozhodčí: Mikael LESAGE
    Pohled na čelo tabulky Ligue 1. Pokud dnes PSG zvítězí, posune se do čela o bod před Marseille, která včera remizovala 1:1 na hřišti Lorientu.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči Lille vyrazili na rozcvičení. Zápas mezi Lille a PSG začíná již za 3 minuty!

Oba týmy jsou již na hřišti.

1

1
    Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří na sobě mají červenou kombinací dresů.

1
    Rychlý úvod domácích prověřil obranu PSG. Sirigu dvakrát zasáhl proti střelám domácích. Třetí dorážka z kopačky Balmonta mířila pouze do tyče. Hosté se se štěstím ubránili.

2
    Enyema si poprvé sáhl na míč, ale výrazný zákrok to nebyl.

4
    Domácí vysunuli napadání až na polovici PSG, které se z jejich presinku nakonec dostalo.

5
    Znovu to zavánělo brankovou příležitostí, Martin nedosáhl na přihrávku Balmonta, hosté srazili míč na Siriga, který jej bez rozmyslu poslal na půlící čáru.

6
    Hosté na chvíli na své polovici uklidnili hru a rozvážně rozehrávají.

7
    Domácí jsou opět zpět u míče, ale nedokázali si před vápnem PSG přesněji přihrát.

8
    Gueyeho nepřesná střela nemohla Siriga ohrozit. Ten si bere míč a nakrátko vykopává od vlastní branky.

9
    Lucas sice převzal míč po křižném pasu, ale moc si jej překopl, takže jej Béria předskočil a nechal míč propadnout až do zámezí.

10
    Lavezzi od brankové čáry našel přesně na hranici vápna volného Lucase, který zamířil k pravé domácí tyči. Enyeama se natáhl jak dlouhý mohl být a míč vytlačil na roh.

11
    A vzápětí druhý roh, ale ani z jednoho nebyli hosté nebezpeční.

12
    Hosté po úvodním tlaku Lille převzali iniciativu v utkání.

13
    PSG neustále u míče, ale obrana zatím neriskuje kolmou akci a přihrává si mezi sebou.

14
    Tak až teď mířila přihrávka na levou stranu na Lavezziho, který se však k míči nedostal.

14
    Balmonta poslal k zemi Pastore, Kjaer bude rozehrávat přímý kop z vlastní poloviny.

16
    Držení míče 35% ku 65% z pohledu Lille.

18
    Dlouhá přihrávka Pastoreho na Lucase skončila až za brankovou čárou. Enyeama bude tedy kopat od své branky.

20
    Ani Cavani dnes není nějak ve své kůži, nezpracoval u postranní čáry jednoduchou přihrávku.

21
    Je za námi 20 minut utkání a branku jsme stále neviděli, ale to neznamená, že se hraje bez šancí. Tu největší měli domácí hned v první minutě.

22
    Cavani se zatím hledá. Dostal zpětný pas od Maxwella do prostoru penalty, ale placírkou míč netrefil ideálně a ten skončil mimo domácí branku.

23
    Rozehnal skluzem zastavil Lucase, který se málem dostal za jeho záda. Hosté budou na polovici Lille vhazovat.

24
    Gueye přenechal míč na hranici vápna Origimu, ale ten svým pokusem pouze vytloukl blok v podobě hostujících hráčů.

25
    Roux s Martinem si dávali přednost, nakonec vzal na sebe odpovědnost za střelu Origi. Nezamířil však vůbec přesně.

26
    Van der Wiel centroval do vápna, před Cavanim odkopl míč na roh Kjaer.

27
    Po rohovém kopu se k míči nemohl Enyeama dostal přes blok Lavezzi – Mavuba. Toho využil Thiago Silva, jenže jeho hlavička nebyla přesná.

28
    Balmonta dohrál Motta, ten se svíjí na trávníku a bude požadovat ošetření.

28
    Už se hraje, nakonec se Balmont sám zvedl.

29
    Na hřišti se přiostřilo. Martin nepříjemně dohrál Pastoreho.

29
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Tak odměna pro Paříž je tu!. Lucas udělal velký kus práce, když vybojoval míč ve středu hřiště, dovezl jej před vápno, kde je předal napravo na Lavezzi, jenž viděl na penaltu sbíhajícího EDINSONA CAVANI, který jemným obloukem přehodil Enyeamu.
    Edinson CAVANI - 0:1

31
    Tentokrát zahrozili domácí, ale jejich muška byla vychýlená, Sirigu se po míči natahovat nemusel.

32
    Balmont poslal k zemi Davida Luize, který si u míče dělal prostor. Brazilskému zadákovi se tento zákrok nelíbil a dal to gestem jasně najevo.

33
    Hosté rozehrávají na vlastní polovině, vzal si to na starost sám brankář Sirigu.

34
    Origi si narazil s Corchiou, ale pak nepřešel přes Maxwella.

35
    Lavezzi přesprintoval svého strážce, dostal se do vápna, před ním se objevil Kjaer, kterého hostující hráč při následné střele trefil.

37
    Počet střel je poměrně vyrovnaný 7:6, ale hosté vedou v důležitější statistice.

38
    Na pravé straně Lille se uvolnil Corchia poslal centr do vápna, kde se do míče z voleje opřel Béria. Branku Siriga vysoko přestřelil.

39
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Jonathan Delaplace.
    Marco Veratti po boku legendy Ronalda.

40
    Mavuba našel na hranici vápna Origiho, který sklepl na Martina, ale jeho pokus se za stelu ani považovat nedá.

41
    šparná rozehrávka dala šanci Lille, které vedlo svoji akci po levé straně. Následný centr našel ve vápně Delaplaceho, jehož ránu musel Sigiru vytáhnout na roh.

42
    Lille právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, na roh si naběhl David Rozehnal, usměrnil u přední tyče na malém vápně míč na SALVATORE SIRIGA, který si jej nešťastně srazil do sítě.
    Salvatore SIRIGU - 1:1

43
    Domácí tento úspěch viditelně povzbudil.

44
    Ale u míče jsou více hráči PSG, kteří jakoby čekali nakonec první půle.

45
    Roux se dostal sotva za půlící čáru. Tam o míč přišel. Při napadání Lucase se faulem provinil novic Delaplace.

45
    Přímý kop mířil do vápna, ale Cavani na něj nedoskočil, domácí se osvobozují.

45+1
    Budou se hrát 2 minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Thiago Motta několikrát naznačil přihrávku vzad, nakonec si vybral napravo stojícího Pastoreho.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první půle, která přinesla spoustu vzruchu. Již v první minutě mohli jít domácí do vedení, ale ani natřikrát se jim nepovedlo Siriga překonat. V 10. minutě měl dobrou příležitost Lucas, ale nigerijského brankáře ve službách Lille Enyeamu nepřekonal. První branka padla ve 29. minutě, kdy kombinaci Lucas, Lavezzi zakončoval Edinson Cavani. Domácí byli pod velkým tlakem PSG. Pak ve 41. minutě udělal chybu hostující kapitán Silva. Domácí vybojovali roh. Z něj byl úspěšný Rozehnal, který usměrnil míč za Siriga, který si nešťastně srazil míč za svá záda. Druhá půle bude ještě velmi zajímavá.
    Edinson Cavani a jeho tradiční oslava gólu, na který dokázal v závěru poločasu odpovědět po nešťastném zákroku Salvatore Sirigu.

Červené karty: 0 – 0

Oba týmy jsou již připraveny v tunelu na začátek druhé půle.

46

46
    Druhá půle začala výkop hostujícího týmu. Vypadá to, že oba týmy jsou v sestavách, které opustili hřiště po první půli.

46
    Lille zas má mohutný nástup. Delaplace se dostal ve vápně k míči. V pádu jej poslal na Siriga, který reflexivně nohama míč vyráží napravo od své branky.

47
    Luiz nehlídal Kjaera, který hlavičkoval na branku, Sirigu zasáhl včas.

48
    Luizovu malou domů vystihl Roux, který se dostal do střelecké pozice, ovšem míč jako magnet přitáhla náruč Siriga.

50
    Cavani chtěl Lavezzi mu oplatit gólovou přihrávku, ale ten byl obsazený, proto si hostující snajpr vyhlédl Lucase, který trefil pouze Enyeamu.

50
    Vzápětí další šance pro Lucase, znovu byl úspěšný Enyeama. Jen díky brankáři Lille je stav nerozhodný. Lucasova rána mířila do horní části branky, Enyeama reflexivně poslal míč na břevno.
    Lucas nastřelil po skvělé individuální akci břevno.

52
    Enyeama se předvedl jako dobrý rozehrávač, poté co dostal zpětnou přihrávku od Corchii. Míč má Béria.

53
    Silva přes Cavaniho, který na jeho přihrávku nedoskočil odevzdává míč Lille.

53
    Matuidi dostal pěkný pas za obranu do velkého čtverce. Tváří v tvář Enyeamovi neuspěl, když jej chtěl prostřelit na bližší tyč.

54
    Po následném rohu se k míči dostal Lavezzi, ale Kjaer za pomoci svého kolegy z obrany dokázali hostujícího hráče uhlídat a ještě vybojovat odkop.

55
    Delaplacův centr narazil zřejmě na hruď van der Wiela. Domácí diváci však bučí, neboť si myslí, že se jednalo o ruku.

57
    Martin i Motta se svíjí na trávníku. Motta šel do skluzu a trefil domácího hráče. Žlutá karta je na místě.

58
    Motta na nohách, Martin s obtížemi rovněž.

59
    Béria na levé straně našel Martina, který nadvakrát odcentroval do vápna, kde hlídkoval pouze David Luiz.

60
    Origi se otočil okolo své osy a zároveň okolo Matuidiho, pak vypálil. Sirigu letěl krásně vzduchem, ale zasahovat nemusel. Střela domácího hráče šla mimo.

61
    Podle všeho ze hřiště půjde Thiago Motta.

61
    Ale až po přímém kopu Lille. Na ten nejvýše, za kontroly Davida Luize, vyskočil Kjaer. Branku Siriga minul.

62
    Počet střel 16:8 pro domácí, na branky stále 1:1.

63
    Nakonec hřiště místo Motty opouští Ezequiel Lavezzi. jeho místo zaujme Marco Verratti.

64
    Verratti poprvé u míče. nepřesná rozehrávka. Ovšem hosté u míče díky teči zůstanou.

65
    Roux přihrál do vápna na Bériu, ještě než se domácí bek připravil ke střele, přiběhl Luiz a odpálil míč na roh.

66
    Z něj však domácí nic nevytěžili. Navíc Luiz posílá míč směrem k plící čáře.

66
    Cavani oklamal Rozehnala, ale Béria přispěchal včas, aby míč uklidil do zámezí.

67
    Paříži se při rohu vedlo podobně jako předtím domácímu celku.

68
    Zhuštěná obrana Lille nedovoluje PSG odcentrovat, i tak jsou hosté neustále v blízkosti pokutového území OSC.
    Edinson Cavani vstřelil v dresu PSG 8 gólů během posledních osmi zápasů.

69
    Martin naháněl Mottou a pak i Maxwellem dotáhl míč na pravou strnu k pokutovému území PSG. Motta pak špičkou kopačky poslal míč na aut.

69
    Další velký zákrok Siriga, když na hranici šestnáctky dostal příležitost ke střele domácí kapitán Mavuba. Pokus mířil k pravé hostující tyči. Sirigu byl na zemi včas.

70
    Domácí aktivnější. Roux se ve vápně vyšplhal na hlavičku, ale branku přestřelil.

71
    Držení míče: 40% – 60%.

71
    Hra dostala vyšší obrátky, nyní se hraje nahoru – dolů.

72
    Lucas nechtěně šlápl zezadu na patu Mavubovi. Pískán je nedovolený zákrok.

72
    Martin si narazil před vápnem s Origim, jeho střela však mířila moc vysoko, ale trajektorie byla nadějná.

73
    Na hřiště se chystá Pepe Souaré (Lille), který již je svlečen z teplákové soupravy.

74
    Cavani dostal možnost převážit misky vah na stranu PSG. Centr od van der Wiela Enyeama podskočil. Cavani v těžké pozici nedokázal míč usměrnit na branku Lille.

75
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Marvin Martin, přichází Pape Souaré.

76
    Souré fauloval na půlící čáře. Hosté mohou postupovat na Enyeamu znovu.

77
    Motta našel před vápnem Cavaniho, který se zbavil jednoho z domácích hráčů, dostal se na hranici šestnáctky a vypálil přesně doprostřed branky, kde stál připravený Enyeama.

78
    Enyeama je hrdinou dalšího okamžiku, když jej nedokázal překonat Lucas, když mu předtím zadovkou poslal míč Cavani.

80
    Matuidi padá před velkým vápnem po kontaktu s Origim. I když to bylo sotva znatelný střet.

81
    Míč si připravuje 24,5 metrů od branky Cavani a Luiz.

81
    Nakonec to byl David Luiz, který technickou střelou pravou nohou přestřelil zeď a míč zapadl těsně vedle pravé domácí tyče do zámezí.

82
    Hostům dnes zřejmě chybí nejdůležitější hráč a tím je Zlatan Ibrahimovć.

83
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Jean-Christophe Bahebeck.

83
    Bahebeck se hned uvedl nepřesnou střelou po rohovém kopu PSG.

84
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Michael Frey.

85
    Bahebeck poslal pas na Pastoreho, kterého stíhal Delaplace, jenž jej následně fauloval.

85
    Lucasův přímý kop skončil na Origim, potom domácí dostali míč k pravé postranní čáře, kde vybojovali aut.

86
    Bahebeck zezadu sekl přes nohy Gueyeho, může být rád, že se to obešlo bez karty.

87
    PSG vymýšlí, kudy by se dostalo na dostřel domácí branky.

88
    Domácí se příliš často do hry nedostávají. Hosté diktují tempo hry, ale čas pracuje zatím proti nim.

89
    Verratti poslal přímý kop do vápna, kde Pastore posunul míč na Lucase, jenž hlavou mířil na branku Enyeama míč ze šibenice vyškrábl na roh.

90
    Lucasovi roh přistál na ruce. Domácí se tedy bránit nemusí. Nutno dodat, že směr míče předtím změnil Cavani.

90+1
    Hlavní sudí stejně jako v prvním poločase nastaví 2 minuty.

90+2
    Lucase fauloval Souaré.

90+2
    Následně faul na druhé straně. Poslední šance domácích na úspěch.

90+3
    Rozehnal dopadl tvrdě na zem, předtím však fauloval.

90+3

Je dobojováno. V první půli padly obě branky. Nejprve se prosadil Cavani, těsně ped přestávkou si Rozehnalem tečovaný míč po rohu srazil za svá záda Sirigu. Ve druhé půli hráli prim nejprve domácí, kteří někdy až zle zatápěli před Sirigem, ale branka jim již dopřána nebyl. Stejný osud však připravil domácí gólman Enyeama pro Cavani, Lucase a Matuidiho. Gólu jsme se ve druhé půli tedy nedočkali. V tabulce to znamená, že Lille zůstává na 15. místě. PSG o bod zůstává druhé.

Žluté karty: 0 – 1
    Takto se s největší pravděpodobností tváří Laurent Blanc po remíze jeho svěřenců na hřišti Lille.

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (22:57:13)