Čeljabinsk – A. Mytišči 2:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Dinamo Minsk 2:6 (kon.) | Nižnekamsk – Záhreb 4:3 (1:0 po s.n.)
Togliatti – HC Slovan 3:6 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:6 (2:3, 0:3, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Piatok 24.10.2014, 15:30KHL

58:24
    Po nedovolenom počínaní Iľju Šinkeviča si ešte Jugra zahrá v presilovej hre.

46:58
    A práve Arťjom Buljanskij si odchádza spytovať svedomie na lavicu hanby za odhodenie hokejky. Zoznam vylúčených hráčov Jugry dnes nemá konca-kraja.

41:27
    Hokejisti Jugry majú od polovice zápasu veľké problémy vydržať dlhší časový úsek v plnom počte. Po nedovolenom zákroku Daniila Stalnova nasleduje opäť početný výhoda Dinama Minsk.

38:50
    Andrej Sergejev svojim krosčekom daroval Dinamu Minsk ďalšiu početnú prevahu, ktorá bude v prípade nevyužitia, predelená prestávkou.

34:00
    Tak, asi som to zakríkol. Opäť sa totiž vylučuje a na lavicu hanby putuje po druhý krát v priebehu niekoľkých minút Denis Gorbunov, ktorý sa previnil podrazením.

31:34
    Vylúčeniam niet a niet v tejto fáze zápasu konca. Jugra by už potrebovala rozšíriť kapacitu trestnej lavice, pretože si na ňu odišiel sadnúť po prehrešku v útočnom pásme Denis Gorbunov.

30:41
    Po nedovolenom zákroku Matta Ellisona v obrannom pásme sa sily na ľadovej ploche vyrovnajú.

29:49
    Rozhodcovia porozdávali tresty veľmi zaujímavým pomerom. Krajíček a Čibisov dostali päť minút, domáci Buľjanskij štyri a Flichin dve, z čoho vypláva, že Dinamo bude hrať v presilovej hre.

29:40
    Obaja kohúti dostali päťminútový trest, čo je dostatočne dlhá doba na to, aby na lavici hanby svoj temperament skrotili.

11:34
    Ako prvý v zápase odchádza na trestnú lavicu Iľja Sinkevič, po ktorého faule tak má Jugra k dispozícii presilovú hru, a teda ideálnu šancu na vyrovnanie.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 13. Toni Rajala (Ben Maxwell, Lukáš Kašpar), 20. Nikita Gusev (Igor Magogin, Arťjom Buljanskij) – 1. Jonathan Cheechoo (Paul Szczechura, Alexej Kaľjužnij), 17. Sergej Drozd (Pavel Razvadovskij), 19. Jonathan Cheechoo (Paul Szczechura, Alexej Kaľjužnij), 27. Konstantin Zacharov (Pavel Razvadovskij), 27. Jonathan Cheechoo (Iľja Sinkevič, Alexej Kaľjužnij), 32. Alexej Kaľjužnij (Jonathan Cheechoo, Paul Szczechura)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjaševskich – 21. minúty) – Larsen, Sergejev, Stalnov, Pepeljaev, Rjabikin, Mamkin, Sokolov, Želdakov – Rajala, Magogin, Čibisov, Buljanskij, Kašpar, Šitnikov, Korenev, Maxwell, Jatsenko, Gorbunov, Romancev, Gusev.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepnjov) – Nogačjov, Šinkevič, Filichin, Lisovec, Krajíček, Goroško, Bailen – Linglet, Ellison, Kulakov, Drozd, Vesce, Kaľjužnij, Cheechoo, Meleško, Zacharov, Szczechura, Gavrus, Razvadovskij.

Rozhodca: Karabanov, Jeřábek – Sadovnikov, Nazarov.