Kometa Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Olomouc – Nitra 1:3 (kon.) | Trenčín – Žilina 1:2 (kon.)
Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | P.H.K. 3b Prešov – Debrecín 5:6 (kon.) | Skalica – K. Vary 1:5 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:1 (kon.) | Plzeň – Slavia 1:0 (kon.) | Poruba 2011 – Polsko U20 5:0 (kon.)
Mor. Budějovice – Břeclav 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Klášterec nO – Sokolov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 6:5 (2:1 po s.n.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Zvolen 1:5 (kon.)
Znojmo – Mladá Boleslav 5:7 (kon.) | Opava – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Trnava 4:2 (kon.)
Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (kon.) | Piešťany – Moser Medical Graz 99ers 5:6 (po pr.)
po s.n. (2:0)
HC Stadion Vrchlabí
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
cz Utorok 26.08.2014, 18:00 • DD Eletromont Aréna, Vrchlabí • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního onlajn přenosu mezi domácím HC Stadion Vrchlabí, který hostí na svém ledě, v rámci přípravných utkání, HC Vlci Jablonec. Začátek utkání je naplánován na 18:00.

Vlci se představili v letošní sezóně celkem v pěti přátelských utkáních. První čtyři utkání sehráli Jablonečtí na svém ledě. Ve všech případech vyšli z utkání jako vítězové. Postupně si poradili s Trutnovem (6:2), Děčínem (5:3), Kolínem (5:1) a s Nymburkem (5:2). V pátém zápase zajížděli Vlci na led Děčína, kde jim tamní klub připravil první porážku poměrem 5:3.

Domácí hokejisté sehráli zatím v letošní sezóně pouze jedno utkání a to přesně před týdnem, když cestovali na led kolínských Kozlů, kde díky nepovedené druhé třetině padli poměrem 5:3. V nové sezóně se podařilo Stadionu podepsat Jana Matějku a Jiřího Jebavého (loni oba Beroun). Do kádru Vrchlabí přibyl ještě David Skočovský, který v loňské sezóně hájil barvy Hodonína.

HC Stadion Vrchlabí: Neužil (Veselý) – Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Fořt, Filip, Půlpán, Šťastný, Bláha, Matějka, Krsek, Jirků, Jakubec, Srnský, Marks, Vlach

HC Vlci Jablonec: Bouška (Pyrochta) – Čechura, Pulec, Lacek, Pilař, Zeman, Zet, Novotný, Kuch, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Homolka, Vašek, Mulač, Brokeš, Frk, Hloušek, Peřina, Šír

Rozhodčí: Veselý – Samek, Machač.

Obě mužstva jsou nastoupena na modrých čarách. Utkání začne za pár okamžiků.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí.

00:24
    Bříška se dostal do samostatného úniku, ovšem Neužil ho vychytal.

00:48
    Na druhé straně se dostal do šance jeden z domácích, ale i Bouška byl úspěšný.

01:17
    Domácí gólman si musel poradit s další ránou Jabloneckých.

02:14
    Jiří Jakubec vypálil od modré čáry, ale puk skončil v rukavici Boušky.

02:48
    Peřina nahazoval do útočného pásma, kde se k puku dostali domácí hráči.

03:26
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    TOMÁŠ ŠŤASTNÝ se zmocnil za brankou puku, obhodil si jednoho z hostujících obránců a bekhendem zakončil nad rameno Boušky. Asistence: Tomáš Bláha

03:52
    Na dvě minuty si jde odpočinout hostující Nevyhoštěný za krosček.

04:29
    Jablonci se podařilo vyhodit kotouč z pásma.

05:01
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

05:19
    Až nyní se domácí usadili v pásmu a kombinují.

05:40
    Čárový rozhodčí odpískal Vrchlabí ofsajd.

05:52
    Hosté jsou v plném počtu.

06:12
    Peřina vyzkoušel pozornost Veselého z pravé strany, ten byl ovšem pozorný.

07:02
    Přesilovou hru si vyzkouší i hosté. Na dvě minuty za nedovolené bránění je potrestán Patrik Lenoch.

07:19
    Hosté se usadili v pásmu a Homolka vypálil na domácího gólmana. Ten je opět úspěšný.

07:34
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Hosté tak musí zakládat útok od svého obranného pásma.

08:04
    Tomáš Bláha se dostal k puku a poslal ho zpět k Bouškovi.

08:40
    Brokeš zavezl kotouč to útočného pásma, ale hosté se do vážnější šance nedostali.

08:54
    Hostující Brokeš zůstal ležet na zemi, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

09:02
    Ani Vlci nevyužili svou početní výhodu. Vrchlabí pokračuje s pěti hráči na ledě.

09:32
    Fořt prodloužil nahrávku Hamerského až za branku hostí.

09:53
    Patrik Fořt se prodral z pravé strany přes obránce do zakončení, ale Bouška si tentokrát věděl rady.

10:13
    Vlci si zahrají další přesilovou hru. Současně byli vyloučeni Šulc za hrubost a Bláha, který dostává 2+2 minuty za hrubost a krosček.

10:47
    Jakubec poslal Šťastného do šance, který golfovým úderem provětral Boušku.

11:38
    Jablonečtí se usadili v pásmu, ale domácím se nakonec daří zásluhou Jirků vyhodit.

12:13
    Krsek, který si odseděl dvě minuty za Bláhu je již na ledě.

12:32
    Hamerského ránu od modré se štěstím kryje Bouška.

12:49
    Na druhé straně vytasil parádní zákrok betonem Neužil po střele Brokeše.

13:38
    Vrchlabí tlačí hosty v jejich obranném pásmu. Čechurovi se nepodařilo vyhodit.

14:27
    Filip nezachytil nahrávku Jakubce a hosté se tak dostávají lehce ke kotouči.

15:12
    Fořt přejel Půlpánovi příliš rychle do pásma. Ofsajd.

15:50
    Mulač operoval za brankou Veselého, ale byl v pásmu sám a tak o touš přišel.

16:25
    Šír nahrával na Hlouška, který zkusil zpoza brány ohrozit domácí branku. Neúspěšně.

16:52
    Klementovo nahození od modré kryje Bouška ve své výstroji.

17:12
    Domácí dostali Jablonec pod tlak. K odraženému kotouči se dostal PATRIK LENOCH a nedal Bouškovi šanci. Asistence: Radek Krsek.

17:50
    Jablonec vyhodil přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

17:59
    Fořt hledal před brankou Filipa, ke kterému se kotouč nakonec nedostal.

18:37
    Hamerský se dostal na kruhu ke střele a jeho projektil skončil na konstrukci branky.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:24
    Bláha střílel z levé strany na Boušku, který jeho ránu vyrazil mimo.

19:50
    Na druhé straně musel být v pozoru Neužil po střele Pulce od modré.

19:59
    Martin Klement je ještě vyloučen na dvě minuty za hákování.

20:00

Skončila první třetina přátelského utkání mezi Vrchlabím a Jabloncem. Domácí vedou po brankách Šťastného a Lenocha 2:0. Stadion je zatím aktivnější a hostující Vlky do větších šancí nepouštějí. Další třetina začne přibližně v 18:52.

Obě mužstva jsou již na ledě. Rozhodčí Veselý brzy vhodí úvodní buly druhé třetiny. Domácí začnou třetinu ve čtyřech.

20:01

20:37
    Domácí drží kotouč daleko od své branky.

21:32
    Jebavý vyhazuje kotouč pryč z pásma a Jablonec musí začínat útok opět od svého gólmana.

21:46
    Zakázané uvolnění Jablonce.

21:59
    Domácí jsou v plném počtu.

22:59
    Neužil vytasil beton proti střele jednoho z hostujících hráčů.

23:43
    Na obou stranách je k vidění plno nepřesností.

24:14
    Skočovský se snažil vysunout Markse, který se ocitl v ofsajdu.

24:38
    Formace vedená Tomášem Jirků uzamkla Vlky v pásmu, ale k ohrožení branky nedošlo.

25:27
    Jakub Mulač se prokličkoval až před Neužila, který jeho šanci zlikvidoval.

25:32
    Zemanovi se střela od modré nepovedla, ale nadělala v brankovišti Vrchlabí velké zmatky.

25:53
    Jablonec držel domácí pod tlakem, ale nic vážného z toho nebylo.

26:03
    Jirků se hnal do pásma Jablonce, ale jeho snahu přerušila píšťalka rozhodčího. Ofsajd.

26:48
    Vlci právě vstřelili branku!
    Pulec vyslal Bříšku do útoku, který následně nahrával na Tondra a ten vylepšil pozici pro JANA ŠULCE, který doklepl kotouč do prázdné branky. Asistence: Lukáš Tondr, Jan Šulc

27:10
    Domácí mohli rychle odpovědět, ale Hamerského šanci zlikvidoval Bouška.

28:22
    Neužil si připsal další zákrok po střele jednoho z hostujících hráčů.

28:47
    Do další vyložené šance se dostal Jakub Mulač, který ovšem nepřekonal domácího gólmana.

29:02
    Marek Frk si jde odsedět dvě minuty za nesportovní chování.

29:11
    Hamerský pálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován.

29:26
    Bouška vyrazil pokus jednoho z domácích hráčů. S následnou dorážkou Fořta si také poradil.

29:36
    Vlkům se daří vyhodit kotouč z pásma ven.

29:56
    Do další vyložené šance se dostal Šťastný, ale v poslední chvíli ho lapačkou vychytal Bouška.

30:13
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

30:44
    Srnský se vyhnul obránci a vypálil na bránu, jeho pokus vyrazil Bouška.

31:02
    Vlci jsou v plném počtu.

31:35
    Jakub Neužil raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

31:51
    Pulec vypálil od modré. Jeho pokus ještě domácí brankář vyrazil mimo. Následně se dostal k puku DAVID HOMOLKA a zavěsil do horní části branky. Asistence: Michal Nevyhoštěný.

32:50
    Ofsajd jabloneckých Vlků.

33:39
    Vhazovat se bude po levici Neužila po zakázaném uvolnění domácích.

34:09
    Bouška vyrazil pravým ramenem pokus Jakubce.

34:50
    Neužil musel řešit několik složitých situací, ačkoliv neměl hokejku v ruce.

35:40
    Další zakázané uvolnění Stadionu.

36:14
    Z pravé strany se dostal do šance Vašek, ale Neužil se nenechal překvapit.

36:58
    Jirků se dobře vrátil a překazil šanci hostů.

37:45
    Střelu Nevyhoštěného schoval do výstroje Neužil.

38:07
    Rozhodčí Machač skončil na zemi po kontaktu se dvěma hráči, ale již se zvedá a bude v pořádku.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:18
    Jablonečtí se dostali do postavení mimo hru.

39:40
    Puk je v obranném pásu Vrchlabí. Vypadá to, že se již nic důležitého ve druhé části nestane.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které se podařilo Vlkům srovnat stav utkání díky trefám Šulce a Homolky. Hraje se vyrovnané utkání. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která začne přibližně v 19:40.

Jak domácí, tak i hosté jsou již na ledové ploše a třetí třetina co nevidět začne.

40:01

40:35
    Vlci jsou v obranném pásmu Vrchlabí, ale do žádné šance se nedostávají.

40:47
    Zakázané uvolnění Vrchlabí.

41:02
    Dva na jednoho jeli Bláha s Matějkou, prvně jmenovaný zakončoval sám přímo do Boušky.

41:46
    Útok Bláha – Matějka – Šťastný uzamkli Vlky v pásmu, kde následně kombinovali. Hostující gólman nakonec nemusel zasahovat.

42:13
    Brokešova rána mířila vedle levé tyče domácí svatyně.

43:08
    Nádhernou přihrávkou mezi obránce našel Daniel Vlach PATRIKA FOŘTA, který střelou zápěstím do horního růžku Bouškovy branky, vrací vedení domácím. Asistence: Daniel Vlach, Martin Filip.

43:46
    Jablonecký gólman si následně připsal další zákrok po střele jednoho z domácích hráčů.

44:47
    Martin Klement je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Šance na vyrovnání pro Jablonec.

44:55
    David Skočovský ihned vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

45:47
    Matějka vypíchl kotouč na útočné modré a ušetřil Stadionu cenné vteřiny.

46:12
    Vlci jsou již před Neužilem a roztáčí kolotoč.

46:22
    Domácí jdou do tří! Jiří Jebavý je vyloučen na dvě minuty za napadení. Přesilovka 5 na 3 pro hosty bude trvat pětadvacet vteřin.

46:47
    Domácí ve čtyřech.

47:08
    Neužil kryl tečovanou ránu od modré. Rozhodčí následně odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

47:25
    Bláha vyhazuje přes všechny čáry.

47:40
    Domácí zavařili Jablonci i ve čtyřech hráčích. Bouška se musel v brankovišti ohánět.

48:22
    Vrchlabí je kompletní již hraje v pěti.

48:40
    Navíc si Stadion zahraje přesilovou hru, když je vyloučen za sekání hostující Frk.

48:48
    Jebavý pálil od modré, ale jeho střelu Bouška vyrazil do rohu kluziště.

49:30
    Vlkům se podařilo vyhodit.

49:40
    Přesilovou hru 5 na 3 si vyzkouší i domácí. Za podražení je vyloučen Lukáš Tondr.. Stadion má celou minutu výhodu o dva hráče.

49:57
    Jabloneckým se podařilo dvakrát vyhodit kotouč ven z pásma.

50:19
    Skočovského ránu vyrazil Bouška hokejkou do ochranné sítě.

50:22
    Vrchlabí byla odpískána hra rukou a tak se domácí dostali sami ven z pásma.

50:40
    Hosté jsou ve čtyřech.

51:06
    Domácím se přesilová hra příliš nedaří. Hosté opět vyhazují.

51:40
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

51:53
    Od modré vypálil Lenoch, ale jeho bombu kryje Bouška.

52:35
    MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ se dostal ke kotouči, udělal s ním pár kroků a poslal ho nad pravý beton Neužila. Bez asistence.

52:59
    Vrchlabí má možnost další přesilové hry. Za sekání je vyloučen Bříška.

53:28
    Jablonci se daří držet kotouč daleko od své brány.

53:53
    Až nyní se dostali domácí do pásma po nahození Tomáše Bláhy.

54:07
    Jebavý nezpracoval kotouč, který mu ujel do středního pásma.

54:59
    Bříška je zpět na ledě a hra pokračuje s plným počtem hráčů na obou stranách.

56:02
    Martin Filip zavezl kotouč do pásma, následně byl ovšem odpískán ofsajd domácím, což se nelíbí fanouškům Stadionu.

56:20
    Dnešní utkání sleduje 495 diváků.

56:28
    Bříška obkroužil branku, následně zakončil. Jeho pokus vyrazil Neužil jen na volného Tondra, který dorážel do prázdné branky. Ovšem domácí gólman se vyznamenal a jeho pokus výtečně zneškodnil.

57:21
    Ke konci utkání se hraje nahoru dolu. Na ledě se začíná přiostřovat.

57:21
    Na dvě minuty jsou vyloučeni současně Kadavý za hrubost a Lacek za napadení.

57:50
    Je tu další vyloučení. K nevoli domácích fanoušků je vyloučen Martin Filip na dvě minuty za vysokou hůl.

58:10
    Tondr zvedal ruce nad hlavu, ale Neužil zastavil skvělým zákrokem kotouč před brankovou čarou.

58:31
    Další ránu Pilaře kryje domácí gólman.

58:50
    Domácí jsou pod velkým tlakem. Stadion drží nad vodou svými zákroky gólman Neužil.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:08
    Skočovský vyhodil kotouč z pásma ven.

59:21
    Začíná klasická přesilová hra pro hosty. Domácí ve čtyřech.

59:50
    Filip je na ledě. Vrchlabí hraje v pěti.

Skončila třetí třetina.

Následovat bude pětiminutové prodloužení 4 na 4.

60:01

60:28
    Tondrova střela z pravé strany byla zblokována.

61:17
    Šťastného pokus končí mimo Bouškovu branku.

62:08
    Oba celky hrají opatrně. Do vyloženějších šancí se nedostává ani jeden tým.

63:00
    Pokus Vaška končí mimo domácí branku. Neužil nemusel zasahovat.

63:20
    Šťastný se dostal do dobré šance před brankou, ale jeho snaha vyšla vniveč.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:26
    Rána Hamerského od modré čáry končí ve výstroji jabloneckého gólmana.

64:44
    Stadion se drží v útočném pásmu, kde se snaží zápas rozhodnout.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Následovat budou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel domácí Vlach, který krásnou střelou do bekhendu překonává Bouška.

Jablonecký Lacek zkusil to samé, ale Neužil chytá.

Druhou sérii začal Jan Matějka, který zkoušel střelu mezi betony. Bouška si mezeru pohlídal.

Vašek trefuje domácího gólmana pouze do betonů.

65:00
    Ke třetímu nájezdu za domácí se rozjel TOMÁŠ BLÁHA, který se trefuje do levého horního růžku a rozhoduje tak dnešní utkání.

Skončilo nám utkání mezi domácím HC Stadion Vrchlabí a hostujícím HC Vlci Jablonec. Domácí se zásluhou Fořta dostali ve třetí části do vedení 3:2. Na jeho branku odpověděl v třiapadesáté minutě Nevyhoštěný, který tak poslal utkání do prodloužení, ve kterém branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy. Za domácí se trefil postupně Vlach a Bláha. Za hosty neuspěl nikdo. Proto tak vítězí v dnešním utkání Stadion Vrchlabí 4:3 po samostatných nájezdech. (20:35:21)

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 4. Šťastný (Bláha), 18. Lenoch (Krsek), 44. Fořt (Vlach, Filip), 65. Bláha – 27. Šulc (Tondr, Bříška), 32. Homolka (Nevyhoštěný), 53. Nevyhoštěný

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Bouška (Pyrochta) – Čechura, Pulec, Lacek, Pilař, Zeman, Zet, Novotný, Kuch, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Homolka, Vašek, Mulač, Brokeš, Frk, Hloušek, Peřina, Šír

Rozhodca: Veselý – Samek, Machač