Kortrijk – Genk 1:1 (kon.) | Oostende – Mechelen 2:0 (kon.) | Charleroi – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
Lokeren – Lierse 2:0 (kon.)
Sporting Charleroi
2:2 (1:0)
Waasland-Beveren
cz Sobota 16.08.2014, 20:00 • Stade du Pays de Charleroi, Charleroi (BEL) • Belgická Jupiler Pro League

Přeji vám příjemný zbytek sobotní noci a příjemně strávenou neděli. Dobrou noc! (21:54:48)

Utkání týmů ze dna tabulky nabídlo ještě pořádné drama. Waasland vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a odměnou mu byla srovnávací branka. Patnáct minut před koncem ovšem nařídil Delacour pokutový kop za hru rukou a Rossini poslal svůj tým po šesti minutách na hřišti do vedení. Už to vypadalo, že si Charleroi připíše první tříbodový zisk do tabulky, ale v samotném závěru se prosadil Marić a zachránil pro svůj tým alespoň bod.

90+3

90+2
    Sporting je očividně zaskočený inkasovanou brankou a hosté už se nikam nehrnou, protože jsou s bodem spokojení.

90+1
    Sudí nastavuje tři minuty!

90
    Waasland právě vstřelil branku!
    Za pět minut dvanáct se to Waaslandu přece jen podařilo. Dnešní utkání se stává zápasem střídajících hráčů, protože zatímco Rossini poslal domácí do vedení, MILOŠ MARIĆ srovnává v poslední minutě základní hrací doby na 2:2!

89
    Hosté se tlačí do zakončení, ale zatím se jim nedaří najít recept na obranu Charleroi.

88
    Waasland se ještě snaží zatlačit svého soupeře a kombinuje na útočné polovině hřiště.

86
    Poslední střídání Waaslandu. Ze hřiště odstoupil Henkens a o vyrovnání se bude pokoušet také Deflem.

84
    Sudí Delacour se s hosty nemaže. Další zákrok v podání Da Silvy Robsona (WAS) znamená čtvrtou žlutou pro hosty.

82
    Charleroi už brání těsný výsledek a pomalu vyhlíží první tři body do ligové tabulky.

80
    Charleroi naposledy střídá. Aktivního Kitambalu vystřídal Houdret.

80
    Další žlutá, tentokrát pro Davida Addyho (WAS).

78
    Blíží se poslední desetiminutovka a pro hosty je inkasovaná branka nepříjemnou ránou.

76
    Emondova střela proletěla pouze nad domácí brankou, kterou dnes kryje Mandanda.

75
    Dlužím omluvu za mylnou informaci. Sudí Delacour odpískal hru rukou, na kterou ho upozornil jeden z kolegů na čáře.

75
    Giuseppe Rossini (CHL) ještě uviděl žlutou kartu.

75
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    GIUSEPPE ROSSINI se toho rozhodně nebojí. Na hřišti strávil pouze pár minut a už se ujal pokutového kopu, který úspěšně proměnil – 2:1!

73
    Hlavní sudí foukl do píšťalky po jednom ze soubojů a nařídil pokutový kop pro domácí!

70
    Destorme se pokusil překvapit Mandandu a svou dělovkou ho donutil jít na zem. Hostující brankář úspěšně zasáhl.

69
    Domácí střídačka reaguje dvojnásobným střídáním. Ze hřiště odstoupil Fauré společně se Saglikem. Místo nich nastoupila dvojice Kebano – Rossini.

66
    Druhé střídání Waaslandu odnesl Corstjens, jehož nahradil Blondelle.

65
    Tempo utkání je v posledních minutách na velmi slušné úrovni. Proti prvnímu poločasu to je úplně jiná pohádka. Oba týmy se snaží hrát a je na nich vidět touha získat první vítězství.

64
    Několik slibných šancí měl také Charleroi. Největší šanci měl Tainmont, který se dostal k odraženému míči, ale poslal ho pouze těsně nad branku.

63
    Pegel van Henkens měl na noze druhý gól Waaslandu! Záložník hostí poslal svou střelu pouze do břevna domácí branky.

62
    Tentokrát byl odpískán obranný faul Waaslandu a hosté mohou rozehrávat na útočné polovině.

60
    Hosté přesto okamžitě získali míč a operovali s ním na útočné polovině. Z tohoto mráčku nezapršelo podobně jako na druhé straně, kde se Charleroi dopustil útočného faulu.

59
    Waasland-Beveren nebezpečně zaútočil, ale jeho útok skončil nepřesnou střelou. Odkop od branky.

58
    Sporting se okamžitě po inkasované brance tlačil do útoku, aby rychle odpověděl. Bohužel pro domácí fanoušky skončila akce za brankovou čárou. Následuje odkop od branky.

56
    Hosté jsou za svou aktivitu odměněni vyrovnávací brankou. Henkensův centr poslal do branky DAVID DESTORME – 1:1!

53
    Waaslandu se vstup do druhého poločasu vydařil a je aktivnějším týmem. Zatím bez střeleckého efektu.

50
    Hosté měli k dispozici dva rohy v krátkém sledu, ale nedokázali je proměnit v ohrožení brankáře Mandandy.

49
    Waasland zahrával alespoň rohový kop. Míč se dostal k Bojovićovi, který mířil ke vzdálenější tyči. Bohužel pro svůj tým mířil mimo.

47
    O první útočný výpad druhé půle se postaral hostující Marić, jehož přízemní centr domácí obrana zablokovala.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:10.

Sudí Delacour foukl do píšťalky a ukončil první poločas, do kterého vstoupil lépe domácí tým. Už po dvou minutách se totiž prosadil Saglik a poslal Charleroi do vedení. Domácí tým byl mírně aktivnější a vytvořil si jedinou šanci úvodní pětačtyřicetiminutovky. Fauré ovšem na 2:0 nezvýšil a stav už neměnil.

45

43
    První střídání přichází už dvě minuty před koncem první půle a zdá se, že je nucené. Dnes už dohrál Oumarou, kterého nahradil Marić.

42
    Oba týmy se snaží, chybí tomu ovšem přesnost a kvalita. Na velkou šanci stále čekáme.

40
    Pokračuje se v nastoleném trendu. Oba týmy se střídají v držení míče, ale ani jeden z nich si nedokáže vytvořit soustavný tlak.

39
    Ofsajd Charleroi.

37
    Na hřišti se příliš zajímavého neděje. U míče je více Charleroi, kterému se ovšem nedaří dostat přes obranný blok Waaslandu.

35
    Charleroi byl v posledních minutách aktivnější a držel míč na útočné polovině. Z jeho snahy žádný střelecký efekt nepřišel a Waasland dostává více prostoru. Bohužel pro něj ho nedokáže plně využít a ohrozit Mandandu.

34
    Z následujícího rohu hosté neudeřili a nepochodil ani Sporting, jehož následnou akci zastavil zdvižený praporek.

32
    Míč si postavil Henkens a zajímavým centrem našel hlavu Bojoviće. Srbský obránce pořádně prověřil Mandandu, jenž musel vyškrábnout míč nad branku.

31
    Waasland bude zahrávat volný přímý kop ze zajímavé pozice.

29
    Jde znát, že sledujeme souboj dvou týmů ze dna tabulky. Na druhou stranu se nedá oběma týmům odepřít snaha.

27
    Oba týmy útočí, ale veškerá jejich snaha končí většinou pár metrů za půlící čárou.

26
    Další karetní trest zápasu. Opět na účet Waaslandu. Jmenovitě se o ni postaral Mijusko Bojović (WAS), jenž zastavil útočnou akci Charleroi.

24
    Nebezpečí před brankou hostí odvrátil Corstjens. Jeho kolega z pravé strany špatně odkopl míč a Tainmont mohl zakončit. Hosté si mohli oddechnout, protože Corstjens zasáhl včas.

23
    Individuálně to zkoušel Sawaneh, který opět neuspěl.

21
    Hraje se na obě strany, týmy se střídají v držení míče. Žádnou vážnější akci si ovšem nedokáže vytvořit ani jedno z mužstev.

19
    Do zakončení se prodral Sawaneh, ale svou střelu poslal pouze vysoko nad Mandandovu branku.

17
    Waasland se snaží, chybí mu ovšem kvalita v koncovce. Nebezpečnější je zatím Sporting. Ani u něj se nejedná o žádné stoprocentní šance.

15
    Hraje se na obě strany, ale bez nějakého střeleckého efektu a momentu překvapení.

13
    V zajímavé pozici se ocitl Fauré. Nejprve ho ovšem vychytal Coosemans a následně jeho střelu zablokoval Robson!

12
    Domácí ovšem z přímého kopu nezahrozili a u míče je opět Waasland, který hraje hodně aktivně.

11
    Wouter Corstjens (WAS) si za svůj zákrok odnesl žlutou kartu.

11
    Obranný faul Charleroi nabídl Waaslandu míč, ale hosté tuto příležitost nezužitkovali. Naopak se museli bránit a tentokrát faulovali oni. Přímý kop.

10
    Utkání se v posledních vteřinách změnilo v přetahovanou o míč. Ve středu hřiště se oba týmy střídaly v jeho drží a několikrát skončil míč za autovou čárou.

9
    O míč ovšem přišel dřív, než dokázal něco vymyslet. Z brejku mohl zahrozit také Charleroi – neuspěl.

8
    Waaslandu se dlouho nedařilo prosadit na útočné polovině, přestože drželo míč ve své moci. Po pár desítkách vteřin se Waasland přece jen usadil kolem velkého vápna.

7
    Waasland zahrozil nebezpečným protiútokem, který na poslední chvíli uhasil jeden z bránících hráčů Sportingu.

5
    Charleroi se ovšem rychle zmocňuje míče a vybojovalo si přímý kop. Z toho se domácí neprosadili. Následně zahrávali rohový kop, který ovšem nezužitkovali.

4
    Waasland-Beveren branka očividně zaskočila, ale přesto hosté drží míč a snaží se dobýt útočnou polovinu hřiště.

2
    Parádní úvod v podání Charleroi! Kitambala prošel kolem bránících hráčů, odcentroval před branku a míč propadl až na kopačku ENESE SAGLIKA – 1:0!

1

Od začátku utkání nás dělí pouze desítky vteřin. Hráči už jsou připraveni na hrací ploše.

Sporting Charleroi: Mandanda – François, Dewaest, Martos, N'Ganga – Marcq, Kitambala, Saglik – Ndongala, Fauré, Tainmont.
    Trenér: Felipe Mazzu (BEL).

Náhradníci: Penneteau, Willems, Rossini, Marinos, Gálvez López, Houdret, Kebano.

KV Red Star Waasland: Coosemans – Bojović, Robson, Corstjens, Addy – Henkens, Emond, Hubert, Destorme, Oumarou – Sawaneh.
    Trenér: Ronny Van Geneugden (BEL).

Náhradníci: Čale, Marić, Steppe, Blondelle, Vermeullen, Deflem, Kyeremeh.

Rozhodčí: C. Delacour – M. Demaeseneer, K. Monteny.

Dočkají se diváci v Charleroi další remízy?

Dnešní utkání by se dalo nazvat duelem remízových králů. Právě Waasland měl v minulém ročníku nejvíce remíz (13). Charleroi v této disciplíně obsadil třetí příčku s deseti remízami.

Ostatně, bodové zisky obou týmů potvrzují také vzájemné zápasy. Poslední čtyři totiž skončily remízou. Charleroi pokaždé 1:1 a ve Waaslandu bez branek. Waasland vyhrál vzájemné střetnutí naposledy před třemi lety. Ještě ve druhé lize tehdy zvítězil 3:1. Od té doby dvakrát prohrál a pětkrát remizoval.

Charleroi měl těžký los na úvod, na první bod čeká

Sporting Charleroi nečekal na začátku sezony lehký úkol. Sporting vstoupil do soutěže v Lutychu, kde prohrál vysoko 0:3. Body se čekaly spíše ve druhém kole, kdy do Charleroi zavítalo Westerlo. Domácí Royal sice vedl o dvě branky, ale utkání přece jen prohrál 2:3.

Nešťastná porážka se na Charleroi příliš nepodepsala, protože Royal bojoval na hřišti Anderlechtu, kde inkasoval pouze jednou. Bohužel nedokázal vstřelit ani branku a prohrál nejtěsnějším rozdílem.

Waasland myslí na záchranu, zatím je předposlední

KV Red Star Waasland bojoval minulou sezonu ve skupině o Evropskou ligu, ale nakonec neuspěl. Do letošní sezony vstoupil domácí porážkou s Clubem Bruggy, účastníkem Evropské ligy.

Po porážce 0:2 zamířil do Mouscronu, kde prohrál nejtěsnějším rozdílem. Bodový zisk oslavil Waasland až ve třetím kole. V domácím duelu s Westerlo sice vstřelil svou první branku, ale získal pouze bod za remízu 1:1.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Evropský klubový fotbal se pomalu probouzí z letního odpočinku. Jednou z lig, která už běží se vším všudy je belgická Jupiler League. Společně budeme sledovat souboj dvou nejhorších týmů belgické ligy. Utkání začíná ve 20 hodin.