Japonsko – Kolumbia 1:4 (kon.) | Nigéria – Argentína 2:3 (kon.) | Bosna – Irán 3:1 (kon.)
Honduras – Švajčiarsko 0:3 (kon.) | Ekvádor – Francúzsko 0:0 (kon.)

Ofsajdy: 1 – 8 (19:57:38)

Je koniec. Koniec dnešného vzájomného duelu Bosny a Hercegoviny s Iránom, koniec nádeji oboch mužstiev na postup zo skupiny. Na záver však predviedli oba celky pomerne sympatický výkon, predovšetkým Balkánci mali zápas jasne vo svojich rukách, videli sme viacero pekných akcii a aj gólov.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemny zvyšok stredajšieho večera, verím, že aj pri sledovaní našich ďalších prenosov zo svetového šampionátu v Brazílii.

90+3
    30 sekúnd pred koncom budeme ešte vidieť rohový kop pre Irán.

90+3
    Ghoochanneijhad fauloval v útočnom pásme, zápas sa už zrejme len dohrá.

90+2
    Nepríjemny zákrok Višču na jedného z Iráncov, ale nebolo to naschvál, pokračuje sa v hre.

90
    Aj v druhom polčase uvidíme ešte tri nadstavené minútky. Budú to posledné tri minúty Bosny aj Iránu na Mundiale v Brazílii.

89
    Edin Višča prešiel iránskou obranou akoby sa ani nechumelilo, jeho strelecký pokus bol však iba akousi paródiou na strelu.

89
    Zatiaľ nie, táto štandartka hráčom v bielych dresoch vôbec nevyšla.

88
    Irán bude mať k dispozícii ďalší rohový kop, zdramatizuje ešte duel?

88
    Žltú kartu dostáva Karim Ansarifard (Irán) za nešportové správanie.

86
    V závere druhého polčasu sme svedkami naozaj zaujímavého otvoreného futbalu okoreneného viacerými peknými gólmi.

84
    Striedanie v tíme Bosna a Hercegovina: z ihriska odchádza Edin Džeko, prichádza Edin Višča.

Avdija VRŠAJEVIĆ – 3 : 1

83
    Bosna a Hercegovina dala gól!
    V zápätí však rýchy protiútok, ktorý podnikol po pravej strane ihriska AVDIJA VRŠAJEVIČ, zavrel oči a napálil to zo všetkých síl k pravej tyčke svätyne iránskeho gólmana Haghighiho. Pekne sa nám to rozbehlo k záveru.

Reza GHOOCHANNEIJHAD – 2 : 1

82
    Irán dal gól!
    Bosniaci čakali odpískanie ofsajdu ale nedočkali sa ho a tak REZA GHOOCHANNEIJHAD zaznamenáva prvý gól Iránu na tohtoročných MS, gratulujeme!

82
    Rohový kop bol po zákroku Džeka odvrátený na ďalší roh pre Irán.

81
    Reza Ghoochanneijhad bojuje o česť svojej krajiny, mal dva strelecké pokusy, ten prvý bol zblokovaný a ten druhý stečovaný na rohový kop.

79
    Striedanie v tíme Bosna a Hercegovina: z ihriska odchádza Tino Sven Sušič, prichádza Sejad Salihovič.

78
    Žltú kartu dostáva Muhamed Bešič (Bosna a Hercegovina).

78
    Po dlhšom čase pri lopte aj iránski reprezentanti, ale na polovici svojho súpera nemajú ani trošku priestoru rozohrať si nejakú lepšiu gólovú príležitosť.

76
    Zápas sa dostal do pokojnejšieho tempa, Iránci už zrejme pochopili, že na postup to dnes asi nevydá a Bosniaci si hrajú svoju pohodovú hru.

74
    Bosniaci kontrulujú priebeh stretnutia a neviem si osobne predstaviť, žeby dnes nezaknihovali na svoje konto historicky prvé víťazstvo pre neveľkú balkánsku krajinu, ktorej obyvatelia futbal milujú, niektorí až fanaticky.

72
    Futbalisti Iránu na prebiehajúcom svetovom šampionáte ešte nedokázali potešiť svojich fanúšikov streleným gólom. Podarí sa im to práve v dnešnom dueli? Majú na to aj s nadstaveným časom ešte približne 20 minút.

70
    Edin Džeko si pri spracovaní lopty nechtiac pomohol rukou a tak bola jeho útočná snaha prerušená.

69
    Fanúšikovia v Salvadore na štadione Arena Fonte Nova sa bavia a vytvárajú nepretržitú mexickú vlnu, skvelá atmosféra!

68
    Striedanie v tíme Irán: z ihriska odchádza Ashkan Dejagah, prichádza Karim Ansarifard.

Iránski fanúšikovia v Tel Avive fandia svojmu tímu v zápase proti Bosne.

67
    Bosna zvyšuje obrátky, Kolašinac sa snažil prekvapiť Haghighiho strelou z veľkého uhla a vybojoval rohový kop.

66
    Bosniaci vo viacerých dobrých šanciach, Džeko však sebecky zobral loptu spred napriahnuteho Pjaniča, ktorý mohol poslať loptu za chrbát iránskeho gólmana! Veľká škoda pre Bosnu.

65
    Práve striedajúci Jahanbakhsh sa pokúsil vystreliť na Begoviča svojou ľavou nohou, ale toto bol veľmi naivný pokus, ktorým by neuspel ani v detskej prípravke.

64
    Obe mužstvá prestriedali a na ihrisko poslali čerstvé sily, snáď to zápasu pomôže a ešte dnes budeme svedkami mnohých rušných momentov.

63
    Striedanie v tíme Irán: z ihriska odchádza Ehsan Hajsafi, prichádza Alireza Jahanbakhsh.

62
    Striedanie v tíme Bosna a Hercegovina: z ihriska odchádza Anel Hadžič, prichádza Ognjen Vranješ.

Miralem PJANIČ – 2 : 0

59
    Bosna ide do dvojgólového vedenia a Irán už zrejme definitívne prichádza o šancu bojovať o postup zo skupiny. Obrovská chyba pri rozohrávke, ktorú zapríčinil Hosseini, lopta sa po pár prihrávkach dostala na úplne voľného MIRALEMA PJANIČA, ktorý peknou technickou strelou k ľavej tyčke obstrelil iránskeho gólmana Haghighiho.

57
    Vršajevič mohol posunúť loptu na dobre nabehnutého Džeka, avšak tejto myšlienke skvelo zabránil jeden z iránskych obrancov, na opačnej strane protiútok Iránu, ale ako inak, končiaci sa ofsajdovým verdiktom.

56
    Dejagah sa ocitol takmer sám pred Begovičom, ale čuduj sa svete, opäť z toho bolo len postavenie mimo hry.

55
    Prvé vážnejšie obliehanie pokutového územia Bosny, ale žiadna strela sa zatiaľ nedostala do blízkosti Begoviča.

54
    Bosniaci mohli ísť do rýchlej kontry, ale Vršajevič si vôbec nerozumel so svojimi spoluhráčmi a poslal prihrávku na nohy iránskeho hráča.

53
    Ale ani z tejto situácie nevznikla žiadna gólová príležitosť, defenzíva Bosny zatiaľ bezchybná.

53
    Irán bude mať k dispozícii štandartku.

52
    Hadžič padá v pokutovom území, rozhodca je opäť chladný a necháva hre voľný priebeh, čo určite zápasu pomáha.

51
    Iránski fanúšikovia neúnavne povzbudzujú svoje mužstvo, ale zatiaľ to nie je nič platné.

50
    Zatiaľ ani v úvode druhého polčasu nevidno zmenu v štýle hry Iránu a Bosniaci majú loptu po väčšinu času vo svojej moci.

48
    Pjanič sa pokúsil vypáliť z pomerne veľkej vzdialenosti, ale lopta sa ani len nepriblížila k iránskej bráne.

47
    Uvidíme, či sa portugalskému trénerovi v službách Iránu podarí oživiť hru striedaním v polčasovej prestávke.

46
    Striedanie v tíme Irán: z ihriska odchádza Masoud Shojaei, prichádza Khosro Heydari.

46
    Hneď v úvode druhej časti hry sa previnili svojim štvrtým ofsajdom futbalisti Iránu.

46

Irán potrebuje streliť dva góly na postup zo skupiny a zároveň žiadny neinkasovať. Musí však podať diametrálne odlišný výkon ako v prvom polčase.

Štatistiky po prvom polčase
    Držane lopty: 66% – 34%
    Strely (na bránu): 6 (4) – 2 (1)
    Fauly: 12 – 8
    Rohové kopy: 3 – 1
    Ofsajdy: 0 – 3

Skončil sa prvý polčas duelu medzi Bosnou a Hercegovinou s Iránom. Aktívnejším mužstvom bola jednoznačne Bosna, hráči ktorej si vypracovali viacero dobrých gólových príležitostí. Premeniť na gól sa však podarilo len tú Džekovu z 23. minúty a tak je priebežný stav po prvom polčase 1:0 v prospech balkánskej krajiny!

Druhý polčas začne približne o 19:03.

45+3

45+3
    Hrajú sa už posledné sekundy prvého polčasu a vyzerá to tak, že obe mužstvá čakajú už len na záverečný hvizd

45+2
    Bosna úplne s prehľadom kontroluje hru v závere prvého polčasu, Irán je dosť bezzubý. Ale zase nie až tak, ako boli včera Taliani.

45+1
    Hra sa ale aj v nadstavenom čase zbytočne kúskuje a fauly pribúdajú.

45
    Kedže sme v prvom polčase videli viacero prerušení, budeme svedkami až troch nadstavených minút.

44
    Iránci teraz reklamovali ruku jedného z Bosniakov, rozhodca síce neodpískal, ale Bosniaci športovo zakopli loptu za postrannú čiaru, sympatický počin.

43
    Teraz to skúšal Ibiševič, ale ten takisto bude musieť vylepšiť svoju mušku.

42
    Krásna kolmá prihrávka na Vršajeviča, ale kam to tento hráč napálil...totálne mimo brány, veľká škoda pre Bosnu, ktorá mohla tesne pred koncom prvého polčasu viesť už 2:0.

41
    Priamy kop Dejagaha končí len v náručí gólmana Begoviča, ktorý rozohráva loptu dlhým odkopom cez polovicu ihriska.

40
    Sušič sa predral tesne pred iránsku bránu, ale v poslednej chvíli sa mu hodil pod nohy jeden z iránskych obrancov a zabránil tak najhoršiemu.

39
    Edin Džeko sa snažil presadiť na hranici pokutového územia, ale už to trošku prekombinoval a lopta mu bola odobraná iránskou obranou.

38
    Iránci sa snažia využiť chvíľkovú prevahu o jedného hráča, ale proti bojovným Bosniakom to nemajú ani náhodou jednoduché.

Pohľad z hľadiska

36
    Ou tak toto bol nepríjemny zákrok Rezu Ghoochanneijhada na kapitána Bosny Spahiča, ktorého musia odniesť na nosítkach. Verme, že to nebude žiadne vážnejšie zranenie.

35
    Vidno, že Bosniakom dnes už v podstate o nič nejde a vidno to aj na trávniku. Sú lepším mužstvom, hrajú v pohode a dokážu si vypracovať zaujímavé šance.

34
    Ibiševič sa snažil niečo vymyslieť na svojej útočnej polovici, ale obranca Iránu Montazeri si s ním hravo poradil.

33
    Center do pokutového územia Bosny, kde boli štyria hráči v bielom, ale Begovič si túto situáciu s prehľadom postrážil a rozohráva loptu.

32
    Z hľadiska teraz počuť predovšetkým iránskych fanúšikov, ktorí sa snažia povzbudiť svojich miláčikov.

31
    Mohlo z toho byť dobrá šanca, ale Sadeghi sa ocitol v postavení mimo hry a tak sa bude opäť len odkopávať od brány Begoviča.

30
    Irán bude zahrávať priamy kop z približne 35 metrov.

29
    Bosniaci sú zatiaľ veľmi pozorní vo svojej defenzívnej činnosti a až na jeden prípad Iráncov v podstate k ničomu nepustili.

28
    Hra nám trošku nabrala tempo, čomu sa nestranní fanúšikovia musia len tešiť.

27
    Šunjič ostal otrasený ležať na trávniku, bude ošetrený mimo ihriska, ale v hre by mal bez problémov pokračovať.

Šanca Íránu

24
    Obrovská šanca na druhej strane! Lopta sa po strele jedného z iránskych hráčov, konkrétne Shojaeia odrazila od brvna Begovičovej brány, ale na šťastie Bosniakov neskončila v sieti!

Edin DŽEKO – 1 : 0

23
    Tak sme sa dočkali prvého gólu a treba povedať, že zaslúžene na strane európskeho mužstva z Bosny a Hercegoviny! Pekná inividuálna akcia EDINA DŽEKA, ktorý sa predral tesne na hranicu pokutového územia, vypálil z približne 20tich metrov po zemi k ľavej tyčke a brankár Haghighi bol bez šance na úspech!

22
    Pjanič zahral celkom dobre túto štandartku, skákali tam viacerí jeho spoluhráči, ale lopta končí ďaleko od iránskej brány.

Áno ... hrdá Bosna dnes bojuje vo svojom poslednom zápase na MS!

22
    Vršajevič vybojoval pre Bosnu ďalší rohový kop.

21
    Dejagah sa hrnul dopredu, ale zrazu sa ocitol v obkolesení piatich Bosniakov, proti ktorým nemal absolútne žiadnu šancu na úspech.

20
    Divákom na štadióne sa zatiaľ tieto taktické "šachy" oboch mužstiev vôbec nepozdávajú, čo dávajú jasne najavo svojim piskotom.

20
    Až v dvadsiatej minúte sa gólman Bosny Begovič prvýkrát dotkol lopty, aj to len tak propagačne, aby sa nepovedalo.

19
    Stred poľa je veľmi prehustený, hráči sa ťažko presadzujú a vidíme naozaj množstvo nepresností.

18
    Iránci mohli ísť do rýchleho protiútoku, ale finálna prihrávka nebola vôbec presná. Teraz sa však už hra presunula opäť pred pokutové územie ázijského celku.

16
    Vidíme pomerne dosť faulov, dnes sa to asi bez viacerých žltých napomenutí nezaobíde.

15
    Teraz však Iránci zahrali dobrý signál pri svojej štandartke, i keď to zakončenie nebolo podľa ich predstáv. Bude sa len kopať od brány Begoviča.

15
    Futbalisti Iránu sa v prvej štvrťhodine v podstate nedostali k lopte, nieto ešte do nejakej gólovej príležitosti. Takto sa o postup veru nehrá.

13
    Jeden z Iráncov ostal po tejto štandartke ležať na trávniku s vyrazeným dychom, chvíľku sa hrať nebude.

12
    Miralen Pjanič však loptu kopol len do múru a tak z tohto žiadna nebezpečná situácia nevznikla.

12
    Tesne pred hranicou šestnástky faulovaný Pjanič, bude z toho ďalší nebezpečný priamy kop. Bosniaci sú momentálne lepším mužstvom na trávniku.

11
    Dobre zahratá štandartka, ktorú Iránci odvrátili iba na rohový kop.

10
    Nekounam fauloval Sušiča, Bosna bude mať k dispozícii zaujímavú štandartnú situáciu.

9
    Krásna akcia Bosny. Sučiš si nabehol po ľavej strane ihriska, ľavačkou poslal center do pokutového územia, kde najvyššie vyskočil Džeko, ale jeho pokus hlavičkou nebol príliš razantný a tak nenarobil väčšie problémy iránskemu gólmanovi.

8
    Teraz mali Bosniaci menší problém pri rozohrávke vo vlastnom pásme, túto situáciu museli vyriešiť odkopom za postrannú čiaru.

7
    Útočný faul na bosnianskej polovici spôsobil jeden z iránskych útočníkov.

6
    Menší závar pred pokutovým územím Iránu, Pjanič si pýtal štandartnú situáciu po údajnej ruke jedného z Iráncov, rozhodca však jeho žiadosti nevyhovel.

5
    Roh nepriniesol Bosne žiadnu vážnejšiu šancu, naopak dopredu sa teraz tlačia Iránci.

4
    Dobrá šanca Bosny, v ktorej sa ocitol Edin Džeko. Bosniansky útočník pálil z hranice pokutového územia, brankár Haghighi vytlačil loptu na rohový kop.

3
    Bosniacisi posúvajú loptu v strede ihriska, snažia sa niečo prekvapujúce vymyslieť na výborne zorganizovanú defenzívu Iránu.

2
    Hajsafi spadol v pokutovom území, ale rozhodca mu na tento teatrálny pád neskočil, takže sa pokračuje v hre ďalej.

1
    V úvode pri lopte hráči Bosny, ale zatiaľ je to len také rozťukávanie.

1

Na štadióne teraz znejú hymny oboch krajín.

Uvidíme dnes šok v podobe postupu Iránu do osemfinále alebo si prvé, no zároveň aj posledné body do tabuľky pripíše Bosna?

Iránci dnes nastúpia v bielych dresoch, futbalisti Bosny a Hercegoviny v modrých.

Hráči oboch mužstiev sú už sústredení v útrobách štadióna, na tribúnach to vrie.

Bosna a Hercegovina: Begovič – Vršajevič, Šunjič, Spahič (C), Kolašinac – Bešič, Pjanič, Sušič, Hadžič – Ibiševič, Džeko.
    Náhradníci: Avdukič, Fejzič – Bičakčič, Mujdža, Vranješ, Misimovič, Lulič, Ibričič, Medunjanin, Višča, Hajrovič, Salihovič.

Irán: A. Haghighi – Hosseini, Sadeghi, Montazeri, Pooladi – Dejagah, Timotian, Shojaei, Nekounam (C), Hajsafi – Ghoochanneijhad.
    Náhradníci: Ahmadi, Davari – Heydari, Mahini, Alnameh, Beitashour, R. Haghighi, Hadadifar, Rahmani, Beikzadeh, Jahanbakhsh, Ansarifard.

Rozhodca: Fernandez (Španielsko) – Yuste (Španielsko), Osses (Chile).

Iránci žijú dnešným zápasom!

Bosna a Hercegovina vs. Irán:
    ---------------------------------------------------------
    Bosna sa s Iránom stretla vo vzájomných súbojoch doteraz trikrát, vždy išlo o prípravný zápas. Vo všetkých troch prípadoch triumfovali, možno trošku prekvapujúco, futbalisti Iránu. V roku 2009 na horúcej bosnianskej pôde zvíťazili 3:2, potom v roku 2006 doma 5:2 a ešte rok predtým opäť na domácom ihrisku 2:1. Keby sa dnes Iránu podarilo zvíťaziť, mohlo by to túto krajinu šokujúco posunúť do vyraďovacej fázy tohtoročných MS.

Aktuálna situácia v skupine F:
    --------------------------------------------------------------
    Favorit skupiny Argentína má už vopred istý postup do osemfinále po tesných víťazstvách. O postup do osemfinále z druhého miesta môžu ešte zabojovať Iránci a Nigéria. Zaujímavá situácia nastane v prípade, že výsledkom 1:0 porazí Irán Bosnu a zároveň Argentína Nigériu. V tom prípade rozhodne o postupujúcom žreb, ktorý rozhodne o postujúcom. Naposledy k tomuto riešeniu pristúpili na MS v Taliansku 1990, kde rozhodoval v základnej F-skupine o druhom a treťom mieste pre Írsko a Holandsko. Vtedy však ďalej postupovali obaja.