Japonsko – Kolumbia 1:4 (kon.) | Nigéria – Argentína 2:3 (kon.) | Bosna – Irán 3:1 (kon.)
Honduras – Švajčiarsko 0:3 (kon.) | Ekvádor – Francúzsko 0:0 (kon.)
Nigéria
2:3 (1:2)
Argentína
Streda 25.06.2014, 18:00 • Estadio Beira-Rio, Porto Alegre • Majstrovstvá sveta

Tak, ako prvý polčas, aj ten druhý mal dramatický úvod. V 48. minúte vyrovnal na 2:2 svojím druhým gólom v zápase Musa, no o dve minúty neskôr vrátil Argentíne vedenie Rojo. Na tomto výsledku sa napriek šanciam, ktorých bolo viac na strane favorizovanej Argentíny, už nič nezmenilo a juhoamerický tím si na svoje konto pripísala tretie tesné víťazstvo – 3:2. V konečnom dôsledku však môžu byť oba tímy spokojné, keďže Argentína postupuje z prvej priečky a Nigéria zostala aj napriek prehre na druhom mieste, keďže Irán prehral s Bosnou a Hercegovinou 1:3.

4. Irán 1 bod (1:4)

S konštatovaním, že zo skupiny F postupuje Argentína a Nigéria sa s vami lúčime a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. (20:09:26)

90+4

90+4
    Zdalo sa, že juhoamerický tím ešte bude zahrávať priamy kop, no hlavný rozhodca napokon ešte pred jeho exekúciou poslednýkrát fúkol do píšťalky.

90+4
    V samom závere bude ešte Argentína zahrávať priamy kop.

90+3
    A už je to definitívne platné, pretože zápas Bosna a Hercegovina víťazí nad Iránom 3:1, čo znamená, že Nigéria zostane na druhom postupovom mieste.

90+2
    Nigéria drží loptu na svojich kopačkách, ale Argentína vysoko napáda a tak sa africkému tímu nedarí vymyslieť niečo smerom dopredu. Každopádne obaja dnešní súperi postupujú.

90+1
    Nastavovať sa budú 4 minúty.

90+1
    Argentína strieda: Odchádza Higuaín a prichádza Biglia.

90
    Na druhej strane skúša strelu spoza pokutového územia Rojo, ale Enyeama sa nenechal prekvapiť.

88
    Roh zahral Musa, ale jeho center nepriniesol ohrozenie pre bránu juhoamerického tímu.

87
    Ambrose poslal nebezpečnú strelu na argentínsku bránu, ale triafa Roja, od ktorého sa lopta odráža na roh.

85
    Di María sa po ľavej strane dostal až pred Enyeama a vyskúšal strelu z mierneho uhla. Nigérijský gólman však správne zareagoval na jeho strelu a vyrazil ju.

84
    Emenike skúšal strelu spoza veľkého vápna a poriadne natiahol Romera, lopta však nakoniec letela vedľa brány.

83
    Irán sa ešte pokúšal zdramatizovať dianie v skupine, keď znížil na 2:1. Krátko na to už však vyhráva Bosna a Hercegovina 3:1. Zdá sa, že o postupujúcich je už rozhodnuté.

82
    Nigéria získala roh, z neho však napokon nič neťaží.

80
    Nigéria strieda: Odchádza Odemwingie a prichádza Nwofor.

79
    Argentína zahrávala ďalší roh. Po pár prihrávkach nasledoval center do šestnástky, odkiaľ posiela loptu hlavou tesne vedľa brány Garay.

78
    Po rohu sa dostala Nigéria do protiútoku a Musa vnikol do šestnástky, kde už dnes viackrát ukázal, že vie byť nebezpečný. V poslednej chvíli mu však bráni v strele vracajúci sa Zabaleta.

78
    Na center z priameho kopu dobre zareagoval Lavezzi a vystrelil na bránu. Enyeama vyrazil jeho strelu na roh.