Japonsko – Kolumbia 1:4 (kon.) | Nigéria – Argentína 2:3 (kon.) | Bosna – Irán 3:1 (kon.)
Honduras – Švajčiarsko 0:3 (kon.) | Ekvádor – Francúzsko 0:0 (kon.)
Nigéria
2:3 (1:2)
Argentína
Streda 25.06.2014, 18:00 • Estadio Beira-Rio, Porto Alegre • Majstrovstvá sveta

Tak, ako prvý polčas, aj ten druhý mal dramatický úvod. V 48. minúte vyrovnal na 2:2 svojím druhým gólom v zápase Musa, no o dve minúty neskôr vrátil Argentíne vedenie Rojo. Na tomto výsledku sa napriek šanciam, ktorých bolo viac na strane favorizovanej Argentíny, už nič nezmenilo a juhoamerický tím si na svoje konto pripísala tretie tesné víťazstvo – 3:2. V konečnom dôsledku však môžu byť oba tímy spokojné, keďže Argentína postupuje z prvej priečky a Nigéria zostala aj napriek prehre na druhom mieste, keďže Irán prehral s Bosnou a Hercegovinou 1:3.

4. Irán 1 bod (1:4)

S konštatovaním, že zo skupiny F postupuje Argentína a Nigéria sa s vami lúčime a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. (20:09:26)

90+4

90+4
    Zdalo sa, že juhoamerický tím ešte bude zahrávať priamy kop, no hlavný rozhodca napokon ešte pred jeho exekúciou poslednýkrát fúkol do píšťalky.

90+4
    V samom závere bude ešte Argentína zahrávať priamy kop.

90+3
    A už je to definitívne platné, pretože zápas Bosna a Hercegovina víťazí nad Iránom 3:1, čo znamená, že Nigéria zostane na druhom postupovom mieste.

90+2
    Nigéria drží loptu na svojich kopačkách, ale Argentína vysoko napáda a tak sa africkému tímu nedarí vymyslieť niečo smerom dopredu. Každopádne obaja dnešní súperi postupujú.

90+1
    Nastavovať sa budú 4 minúty.

90+1
    Argentína strieda: Odchádza Higuaín a prichádza Biglia.

90
    Na druhej strane skúša strelu spoza pokutového územia Rojo, ale Enyeama sa nenechal prekvapiť.

88
    Roh zahral Musa, ale jeho center nepriniesol ohrozenie pre bránu juhoamerického tímu.

87
    Ambrose poslal nebezpečnú strelu na argentínsku bránu, ale triafa Roja, od ktorého sa lopta odráža na roh.

85
    Di María sa po ľavej strane dostal až pred Enyeama a vyskúšal strelu z mierneho uhla. Nigérijský gólman však správne zareagoval na jeho strelu a vyrazil ju.

84
    Emenike skúšal strelu spoza veľkého vápna a poriadne natiahol Romera, lopta však nakoniec letela vedľa brány.

83
    Irán sa ešte pokúšal zdramatizovať dianie v skupine, keď znížil na 2:1. Krátko na to už však vyhráva Bosna a Hercegovina 3:1. Zdá sa, že o postupujúcich je už rozhodnuté.

82
    Nigéria získala roh, z neho však napokon nič neťaží.

80
    Nigéria strieda: Odchádza Odemwingie a prichádza Nwofor.

79
    Argentína zahrávala ďalší roh. Po pár prihrávkach nasledoval center do šestnástky, odkiaľ posiela loptu hlavou tesne vedľa brány Garay.

78
    Po rohu sa dostala Nigéria do protiútoku a Musa vnikol do šestnástky, kde už dnes viackrát ukázal, že vie byť nebezpečný. V poslednej chvíli mu však bráni v strele vracajúci sa Zabaleta.

78
    Na center z priameho kopu dobre zareagoval Lavezzi a vystrelil na bránu. Enyeama vyrazil jeho strelu na roh.

77
    Argentína získala priamy kop.

76
    Emenikeho zastavuje postranný rozhodca s ofsajdovým verdiktom.

74
    Priamo po Odemwingieho rohu sa Nigéria neodkázala presadiť v pokutovom území, lenže krátko po tom z hranice šestnástky napriahol Musa a prestrelil bránu.

Takto padol dnešný prvý gól. Za 61 sekúnd vyprodukovali Argentínčania 20 prihrávok a na konci celej akcie bol Lionel Messi.

73
    Nigéria predviedla rýchly únik po pravej strane a vybojovala roh.

71
    Emenike zostáva ležať na útočnej polovici po kontakte s Mascheranom, no podľa hlavného rozhodcu si argentínsky reprezentant nepočínal nedovolene a po krátkom prerušení sa pokračuje v hre.

70
    Hoci má Argentína trikrát väčšiu rozlohu ako Nigéria, má približne štyrikrát menej obyvateľov ako africká krajina. Zatiaľ čo v Argentíne žije podľa údajov z roku 2013 viac ako 41 600 000 obyvateľov, Nigéria v tom istom roku prekonala hranicu 174 500 000 obyvateľov.

68
    Argentína zahrala roh nakrátko, no ani teraz z neho nič nevymyslela.

67
    Argentína získala desiaty roh v tomto meraní síl.

66
    Spomínaný následný roh zahrával Lavezzi, ale jeho tím z neho nevyťažil šancu.

65
    Nigéria strieda: Odchádza zranený Babatunde a prichádza Uchebo.

64
    Onazi sa poriadne oprel do lopty, keď vystrelil na argentínsku bránu, lenže nešťastne triafa do ruky svojho spoluhráča Babatundeho a ten s bolestivým výrazom tváre padá na zem. Medzi časom Argentína získala roh, kedy sa prestalo hrať a Babatunde je ošetrovaný.

63
    Argentína strieda: Odchádza dvojgólový strelec Messi a prichádza Alvarez.

62
    Babatunde zahral roh a lopta sa napokon dostala pred úplne voľného, zabudnutého, Ambroseho, ten však situáciu nerieši najlepšie ako by mohol a jeho loptu bez väčších problémov chytá Romero.

61
    Nigéria získala roh.

Ezequiel Lavezzi ukázal pred striedaním svoje potetované telo. Nechýba tam ani podobizeň legendárneho Argentínčana Diega Maradonu, ktorého je Lavezzi veľkým obdivovateľom.

60
    Medzi časom vyhráva Bosna a Hercegovina nad Iránom už 2:0, keď skóroval Pjanič, čo nahráva Nigérii.

59
    Messi posielal nebezpečnú loptu do šestnástky Nigérie, na ňu nedosiahol Rojo.

58
    Z Messiho centru napokon jeho spoluhráči nevyťažili gólovú šancu, ale napriek tomu zostávajú stále pri lopte.

58
    Argentína získala roh.

56
    Messi je často faulovaný a inak to nebolo ani teraz, keď bol nedovolene zastavený v strede ihriska.

55
    Messiho útok je zastavený ofsajdovým verdiktom. Išlo o prvé postavenie mimo hry v dnešnom stretnutí.

55
    Messi prihral na Higuaína, ktorý zoči-voči nigérijskému gólmanovi napálil len do Enyeamu.

51
    Žltú kartu vidí aj druhý hráč Nigérie, Oshaniwa.

50
    Argentína dala gól!
    Na Messiho center najlepšie zareagoval Di María, ale jeho pokus dokázal Enyeama vyraziť na roh. Po rohu už však nestačil na MARCOSA ROJA, ktorý po krátkom čase vracia vedenie na stranu Argentíny!

49
    Omeruo dostáva žltú kartu za faul a nasleduje priamy kop, ktorý bude zahrávať Messi.

48
    Nigéria dala gól!
    AHMED MUSA sa dostal do pokutového územia a bez problémov prekonal Romeria. Africký futbalista aj druhýkrát v zápase odpovedá na Messiho gól! Opäť je vyrovnané!

47
    Nigéria mala loptu na svojich kopačkách, no dopustila sa útočného faulu.

46

Hráči sa vracajú na trávnik a druhý polčas sa o chvíľu začne. Výkop budú mať africkí futbalisti.

Zápas o prvé miesto v skupine F mal zaujímavý úvod. Už v 3. minúte otvoril skóre Messi, no o minútu neskôr vyrovnal Musa na 1:1. Keď sa zdalo, že polčas skončí nerozhodne, získali aktívnejší futbalisti z juhoamerickej krajiny priamy kop, ktorý zahrával Messi a svojím štvrtým gólom na aktuálnom svetovom šampionáte poslal svoj tím do opätovného vedenia a Argentína vyhráva po úvodnom dejstve 2:1.

V súbežne hranom zápase po polčase vyhráva Bosna a Hercegovina nad Iránom 1:0, čo znamená, že zatiaľ ďalej postupuje z druhého miesta Nigéria.

Ak by sa na polčasových výsledkoch už nič nezmenilo, z prvého miesta by postupovala Argentína, z druhého Nigéria, na tretie miesto by sa dostala Bosna a Hercegovina a Irán by skončil posledný.

ŠTATISTIKY PO 1. POLČASE:

36% – Držanie lopty – 64%
    3 (2) – Strely (na bránu) – 10 (7)
    9 – Fauly – 3
    0 – Ofsajdy – 0

SÚŤAŽ: 1. Kto je kapitánom argentínskeho národného futbalového mužstva na tohtoročných MS? Odpoveď hľadaj TU.

45+2

45+1
    V úplnom závere prvej minúty nastaveného času zvolil LIONEL MESSI priamu strelu a teraz sa už nemýlil! Svojou výbornou strelou vracia Argentínu do vedenia!

45
    Nastavovať sa budú 2 minúty.

45
    Z následného rohu Argentína nič nevyťažila. No po chvíli Omeruo fauluje Messiho a nasleduje ďalší priamy kop juhoamerického tímu.

44
    Messi sa rozhodol pre priamu strelu, ktorou chcel vymiesť pavučinu z horného rohu nigérijskej brány, ale Enyeama je proti a vyráža loptu na roh.

43
    Mikel fauluje Lavezziho a Argentína získava priamy kop.

Priamo na štadióne nechýba tréner Bayernu Mníchov Pep Guardiola, ktorý sa pred zápasom vyfotil s niekoľkými fanúšikmi.

41
    Hernú prevahu má stále favorizovaná Argentína, no Nigéria pozorne bráni striehne na svoje šance. To sa jej mohlo podariť aj teraz, keď poslal Odemwingie dlhú loptu dopredu, tú však nestihol dobehnúť Musa.

40
    Aj druhý roh z ľavej strany zahrával Di María, ale jeho spoluhráči nedokázali ohroziť bránu.

39
    Argentína z následného protiútoku získala roh. Nigéria odvracia za bránkovú čiaru a tak si to Argentína zopakuje.

39
    Priamy kop zahrával Mikel, ale po jeho centri si v súboji nedovolene počínal jeho spoluhráč Yobo.

38
    Argentína strieda: Odchádza Agüero a prichádza Lavezzi.

37
    Ešte pred tým je na trávniku ošetrovaný Agüero, ktorý už pravdepodobne do zápasu nezasiahne.

36
    Teraz sa Nigéria vydala na útočný výlet a po faule na Emenikeho získala priamy kop.

35
    Argentína drží loptu na útočnej polovici. Nigéria sa zatiaľ dobre bráni.

33
    Aj tento roh zahrával Messi, center napokon končí v náručí Enyeamu.

32
    Agüero vystrelil zvnútra šestnástky a jeho strela je zblokovaná obrancom na roh.

31
    Messi zahrával roh nakrátko. Potom nasledoval center z pravej strany do šestnástky, kde nebezpečne vyskakoval Rojo, lenže v súboji s nigérijským obrancom sa nedokázal presadiť.

30
    Di María to zďaleka vie! Teraz znova posiela tvrdú strelu k žrdi z veľkej vzdialenosti a brankár vyráža loptu na roh.

28
    Messi sa dostal do pokutového územia Nigérie, kde ešte chcel tiesnený nájsť Higuaína. Prihrávka mu však nevyšla podľa jeho predstáv a nasleduje odkop afrického brankára.

Fanúšikovia Argentíny vytasili zaujímavý transparent, na ktorom je hviezdny Leo Messi a legendárny Diego Maradonna, ktorý drží trofej pre víťaza majstrovstiev sveta. Bude túto trofej držať po turnaji aj Messi?

26
    Medzi časom prichádza správa zo súbežne hraného súboja medzi Bosnou a Hercegovinou a Iránom, kde v 23. minúte otvoril skóre Džeko. Bosna a Hercegovina tak momentálne vyhráva 1:0, čo vyhovuje Nigérii.

25
    Di María poslal krížnu strelu z hranice pokutového územia, ktorá letela tesne vedľa žrde. Loptu ešte dosahoval Messi, ale strela bola príliš prudká na to, aby ju stihol umiestniť medzi tri žrde.

23
    Na trávniku zostal na vlastnej polovici po súboji ležať Oshaniwa, ktorý musel byť ošetrovaný. Už sa pokračuje v hre.

20
    Priamy kop zahrával Messi a jeho center hlavičkoval Odemwinigie do náručia vlastného brankára. Spravil to trochu riskantne, ale napokon úspešne.

19
    Argentína získava priamy kop.

18
    Messi sa pokúšal o prienik po pravom krídle, ale Omeruo ho pripravil o loptu.

17
    Rohový kop zahrával Messi, ale Enyeama chytá jeho center do náručia.

17

15
    Na trávniku stále sledujeme hernú prevahu Argentíny, no teraz je to bez výraznejších šancí a všetko sa končí ešte pred šestnástkou Nigérie.

13
    Najsledovanejším mužom na trávniku je rozhodne argentínsky futbalista Lionel Messi, ktorý včera oslávil dvadsiate siedme narodeniny. Tomuto futbalistovi sa zatiaľ ako jedinému podarilo štyrikrát po sebe získať Zlatú loptu (2009, 2010, 2011, 2012) a svojmu reprezentačnému tímu pomáha aj gólmi, keďže skóroval v oboch doterajších zápasoch v skupinovej časti a gól zaznamenal už aj dnes. Dokonca je zatiaľ jediným hráčom Argentíny, ktorý skóroval na aktuálnom šampionáte, keďže juhoamerická krajina zatiaľ skórovala, aj s prebiehajúcim stretnutím štyrikrát, no okrem Messiho gólov sa do streleckej listiny zapísal len Kolašinac s vlastným gólom do siete Bosny a Hercegoviny.

12
    Argentína je pri lopte, všetko sa končí centrom do šestnástky, kde si nabiehal Higuaín, pred nim však loptu odvracia nigérijský obranca.

11
    Na druhej strane posielala Nigéria dlhú loptu na Emenikeho, ale k nej mal bližšie Romero.

9
    Messi sa teraz prezentoval aj v úlohe nahrávajúceho hráča, keď kolmou prihrávkou našiel v pokutovom území Higuaína, ktorý dobehol loptu, no v krátkom nájazde mieri zoči-voči Enyeamovi len do bočnej siete.

9
    Di María je aktívny a teraz strelou zďaleka vyskúšal pozornosť afrického gólmana, ten vyrazil jeho prudký pokus.

7
    Di María sa pokúšal preniknúť cez stred pokutového územia svojho súpera, ale tam si na neho dali Nigérijčania pozor.

5
    V Porto Alegre vidíme zaujímavý úvod stretnutia, keď prvé dve ucelenejšie akcie oboch tímov končia gólom.

4
    Argentína sa však z vedenia tešila len jednu minútu, pretože potom prišiel rýchly protiútok afrického tímu. AHMED MUSA sa dostal do pokutového územia a krížnou strelou spoza obrancu vyrovnáva na 1:1!

3
    Di María vystrelil z ľavej strany šestnástky, no Enyeama dokázal jeho strelu aj s kusom šťastia vytlačiť na žrď. Lopta sa však následne dostáva pred LIONELA MESSIHO a ten bez problémov rozvlnil sieť!

2
    Na druhej strane vnikal po pravej strane do šestnástky Odemwingie, ale Mascherano ho obetavo zastavil.

1
    Hneď v úvode sa reprezentanti favorizovanej Argentíny dostávali dopredu po pravej strane, ale tam si počínali nedovolene.

1

-1
    Všetko je už pripravené na začiatok dnešného stretnutia. Úvodný výkop bude mať juhoamerický tím.

Bývalý anglický reprezentant a teraz športový komentátor Gary Lineker sa teší hlavne na výkon Lionela Messiho.

-5
    Po nej nasleduje argentínska hymna ,,Himno Nacional Argentino“.

-6
    Tak, ako pred každým zápasom na svetovom šampionáte, aj teraz si ešte vypočujeme hymny oboch krajín. Najskôr znie hymna Nigérie „Arise O Compatriots, Nigeria´s Call Obey“ (Povstaň krajina, nasleduj volanie Nigérie).

-7
    Hráči nastupujú na trávnik. Argentína bude hrať v tradičných dresoch s bielo-modrými pásikmi, Nigéria sa zaodie do zelenej farby.

-13

Nigéria: Enyeama – Yobo, Oshaniwa, Ambrose, Omeruo – Onazi, Mikel, Musa, Babatunde – Odemwingie, Emenike

Náhradníci: Ejide, Agbim, Egwuekwe, Uzoenyi, Gabriel, Odunlami, Oboabona, Azeez, Moses, Nwofor, Uchebo, Sh. Ameobi

Argentína: Romero – Fernández, Garay, Zabaleta, Rojo – Gago, Mascherano, Di María – Higuaín, Messi, Agüero

Náhradníci: Orion, Andújar, Campagnaro, Demichelis, Basanta, Biglia, Pérez, Maxi Rodríguez, Fernandez, Alvarez, Palacio, Lavezzi

Rozhodca: Nicola Rizzoli – Renato Faverani, Andrea Stefani.

V skupine F budeme sledovať zápas medzi Nigériou a Argentínou, ktorý bude, spolu so stretnutím Bosny a Hrecegoviny s Iránom, posledným súbojom tejto skupiny.

Situácia v skupine F:

Nigéria vo svojom prvom stretnutí na prebiehajúcom šampionáte remizovala s Iránom 0:0 a následne zvíťazila gólom Odemwingieho nad Bosnou a Hercegovinou 1:0 na svojom konte má tak pred posledným súbojom 4 body a nachádza sa na priebežnej druhej priečke. Pred tretím Iránom má trojbodový náskok. V prípade prehry s Argentínou a víťazstva Iránu nad Bosnou a Hercegovinou, však ešte môže stratiť postupovú pozíciu. Zaujímavo vyznieva situácia, ktorá môže nastať v prípade, ak by Irán v poslednom zápase vyhral 1:0 a Nigéria prehrala rovnakým pomerom. Vtedy by mali oba tímy rovnaký počet bodov, skóre a aj vzájomný zápas. O postupujúcom zo skupiny by preto musel rozhodnúť žreb, čo sa v histórii Majstrovstiev sveta zatiaľ nestalo. Žreb bol síce použitý na MS 1990 v Taliansku, kedy rozhodoval o konečnom poradí v skupine medzi Írskom a Holandskom, pričom sa priklonil na írsku stranu. Ďalej však postupovali oba tímy. V kvalifikácii na Majstrovstvá sveta bol žreb použitý v roku 1954, kedy sa v súboji medzi Španielskom a Tureckom stal osudným pre úradujúcich majstrov.

Argentína je favoritom skupiny, čo zatiaľ potvrdzuje dvomi tesnými víťazstvami. Najskôr si zmerala sily s Bosunou a Hercegovinou a vyhrávala už od 3. minúty, kedy dal vlastný gól Kolašinac a v 65. minúte zvýšil Messi náskok svojho tímu na rozdiel dvoch gólov. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času stanovil konečné skóre 2:1 Ibiševič. V druhom stretnutí sa už zdalo, že sa juhoamerický tím rozíde s Iránom po bezgólovej remíze, no napokon v nastavenom čase rozhodol Messi o plnom bodovom zisku svojho tímu – 1:0. Vďaka týmto výsledkom má Argentína na svojom konte 6 bodov a istotu postupu zo skupiny. Momentálne má dvojbodový náskok pred Nigériou, čo znamená, že pokiaľ zvíťazí alebo remizuje, zostane na prvej priečke, v prípade prehry by však na prvú priečku išiel africký tím a favorit skupiny by išiel ďalej z druhého miesta.