Hellas Verona – Catania 4:0 (kon.) | Sampdoria – Chievo 2:1 (kon.) | Livorno – Lazio 0:2 (kon.)
Cagliari – Parma 1:0 (kon.) | Turín – Udinese 2:0 (kon.) | Bergamo – CFC Janov 1:1 (kon.)
Hellas Verona
4:0 (3:0)
Catania Calcio
cz Nedeľa 27.04.2014, 12:30 • Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona) • Talianska Seria A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Příjemné poledne s italským fotbalem, dnes nás čeká střetnutí Hellas Verony s Calcio Catánií. Pojďme si oba soupeře představit.

Verona si v letošním ročníku vede velmi zdatně. Po 34 odehraných kláních má na kontě 49 bodů za 14 výher a 4 remízy. To vše při průběžném skóre, které je lehce pasivní – 52:58. Veronští stále bojují o účast v kvalifikaci do Evropské ligy pro příští ročník, jejich šance jsou však mizivé. K aktuální formě – z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát prohrál a třikrát zvítězil. Naposledy hrála Verona v Bergamu, které pokořila 2:1.

Calcio Catania

Catania je nejméně úspěšným celkem italské Serie A. Po 34 kolech je v tabulce poslední, na kontě má 23 bodů za pouhých 5 výher a 8 remíz při skóre 26:59. Na 17. příčku zaručující udržení tým ztrácí však "jen" 5 bodů, udržení soutěže tak není stále vyloučené. Aktuální forma však jde proti Catanii. Po sérii šesti proher v řadě tým sice doma zdolal Sampdorii 2:1, to je však zatraceně málo. Podaří se navázat na bodový zisk dnes?

Vzájemné zápasy

Z pěti posledních vzájemných zápasů Verona jednou vyhrála (4:0, Catania též jednou (2:1). Třikrát se remizovalo – 1:1 a 2x 0:0, což byl i poslední vzájemný výsledek.

Rozhodčí pro dnešní duel: Russo – Iori, Musolino.

Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná v 12:30, nenechte si ji ujít.

Hellas Verona FC: Rafael – Pillud, Moras, Marques, Albertazzi – Sala, Donadel, Hallfreðsson – Iturbe, Toni, Marquinho.
    Náhradníci: Nícolas – Maietta, González, Cacciatore, Agostini, Cirigliano, Donsah, Cacia, Janković, Rabušic, Juanito.

Calcio Catania: Frison – Peruzzi, Spolli, Rolín, Monzón – Plašil, Lodi, F. Rinaudo – Leto, Bergessio, Barrientos.
    Náhradníci: Legrottaglie, Gyömbér, Capuano, Biraghi, Izco, Castro, Fedato, K. Boateng, Keko.

Rozhodčí: Russo – Iori, Musolino..

Utkání začne za malý okamžik.

1

2
    Žlutou kartu dostává Alexis Rolín (Calcio Catania).

3
    Frison vyráží ránu Marquinha mimo bránu, je to roh pro Veronu.

3
    Defenziva hostů si však poradila dobře, balon je odvrácen do bezpečné vzdálenosti.

4
    Pokus o rychlý útočný výpad Bergessia z týmu hostů končí jen ofsajdem.

6
    Hellas Verona právě vstřelila branku!
    Na první branku jsme nečekali dlouho. V pokutovém území Catanie nastal zmatek, jako první se k balonu dostal zkušený forvard LUCA TONI. Ten se s ničím nepáral a poslal balon k levé tyči. Domácí se tak ujímají rychle nabytého vedení.

8
    Bergessio ztrácí balon u vápna soupeře, hrát tak budou domácí.

10
    Je za námi úvodní desetiminutovka, která přinesla především úvodní branku Verony, kterou vsítil Toni. Domácí mají převahu, zatím jsou lepší.

11
    Domácí kombinují na útočné půli...

13
    Hellas ale musí ukončit ofenzivní snahu, píská se faul Marquinha.

14
    Podobnou situaci evidujeme i na druhé straně hrací plochy, hrát tak budou Veronští.

15
    Domácí budou zahrávat rohový kop...

16
    Centr Marquinha stahuje připravený Frison, který se postará o rozehru Catanie.

17
    Leto si připisuje zbytečný faul, rozehrávat budou domácí.

18
    Další roh pro domácí tým...

19
    Ani tentokrát ale Hellas nevyužil standardní situaci, Rolín odvrací balon do bezpečí z pohledu Catanie.

20
    Dvacet minut je minulostí, Verona přehrává svého soupeře a zatím zaslouženě vede.

22
    Domácí záložník Hallfredsson fauluje, míč získává soupeře.

23
    Vynikající Rafael! Gólman Hellasu nyní Veronské značně podržel, nebezpečný volej Leta k levé tyči totiž pohotově krotí.

24
    Hraje se poměrně nečistě, hra je často přerušována pro faul na obou stranách.

25
    Šance Toniho je zastavena, píská se ofsajd.

26
    Verona si opět vybudovává územní převahu, Catanie je pod tlakem.

27
    Iturbe mohl navýšit skóre, to by ale musel svou střelu poslat výrazně níže. Balon letí po jeho střele vysoko nad.

28
    Roh pro domácí Hellas...

28
    Obránci Catanie sice dokázali prvotní nebezpečí po rohovém kopu soupeře odvrátit, následně však inkasují. Sala vyslal velmi povedený centr, razantní hlavičkou umístěnou pod břevno poté na 2:0 zvýšil svou druhou brankou v utkání LUCA TONI.

30
    Je za námi třetina zápasu, Hellas si zatím vytváří tlak, proměňuje šance a vede 2:0.

31
    Veronští ubránili rychlý útočný výpad soupeře a zakládají vlastní akci.

33
    Domácí už nyní nikam spěchat nepotřebují, zápas mají pod kontrolou.

35
    Bergessio byl dobře postavený před domácí brankou, k míči se ale, bohužel pro hosty, těsně neprobojoval.

36
    Roh pro hosty...

37
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Juan Iturbe, přichází Taleb Gomes.

38
    Roh hostujícího týmu, který zahrál Lodi, žádnou střeleckou příležitost Catanii nepřinesl.

39
    Pomalu se blíží konec první půle, Verona má zatím navrch – a zaslouženě.

40
    Barrientosovi je odpískán další z řady zbytečných faulů, hrát budou domácí.

41
    Hra je hodně často přerušovaná, plynulost utkání a jeho spád nyní trochu trpí.

42
    Domácí forvard Toni mohl zkompletovat hattrick, jeho dorážka z bezprostřední blízkosti jde ale nad břevno!

44
    Závěr poločasu je oboustranně spíše opatrný, nikdo nechce vyrobit zbytečnou chybu.

45+1
    Catania ale zmíněnou chybu dělá, a inkasuje proto gól na nepěkných 0:3 z jejího pohledu. Velmi jednoduchá akce započala u centrujícího Taleba, jehož pas využil ve třetí gól MARQUINHO, který bez problémů prostřelil Frisona.

45+1
    Žlutou kartu dostává Fabián Monzón (Calcio Catania).

45+1

Druhý poločas začne cca v 13:37.

Domácí Hellas byl v první poločase výrazně lepší a zaslouženě vede. Dvakrát skóroval Toni, který tak jistě bude chtít zkompletovat hattrick, v nastavení první půle navýšil na 3:0 Marquinho, který byl v celém poločase velmi aktivní.

46

47
    Střídání v týmu Calcio Catania: ze hřiště odchází Nicolás Spolli, přichází Norbert Gyömbér.

48
    Domácí Verona se provinila útočným faulem, hrát budou hosté.

50
    Toni nachytán v ofsajdu, domácí akce tak končí.

51
    Pěknou výměnu balonu předvedli domácí Gomes s Tonim, Verona pokračuje v útočné akci.

52
    Pokus o rychlý brejk Catanie končí nepřesným pasem.

53
    Peruzzi fauluje, domácí budou mít balon i nadále.

54
    Obraz hry zůstává stejný jako v prvním poločase, domácí soupeřee výrazně přehrávají.

56
    Toni čelil přesile a balon ztrácí.

57
    Letova střela ze střední vzdálenosti nenadělala Rafaelovi žádné potíže.

59
    Je za námi téměř hodina hry, Verona vede stále 3:0. Zatím to rozhodně nevypadá, že by měla Catania zápas zdramatizovat.

60
    Obrana Catanie navíc opět zaspala, Marquinho z ideální pozice jen těsně míjí bránu!

61
    Marquinho opět v akci, tentokrát se mu ale zakončit ve vápně nepodařilo.

63
    Marquinho spaluje další velkou příležitost. Z bezprostřední blízkosti uprostřed vápna netrefuje bránu.

64
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Marquinho, přichází Bosko Janković.

66
    Střídání v týmu Calcio Catania: ze hřiště odchází Gonzalo Bergessio, přichází Simone Caruso.

67
    Toni se probojoval k zakončení, Frison ale balon pohotově chytá.

68
    Roh pro domácí tým...

69
    Catania se ale dokázala bez problémů ubránit.

71
    Leto napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, míč však bránu míjí.

73
    Jankovičovo zakončení kryje připravený Frison. Verona je i nadále aktivnějším týmem.

75
    Převaha domácího Hellasu je značná, skóre se začíná šplhat do nečekaně vysokých výšin. Na 4:0 zvyšuje JUAN TALEB, který tváří tvář Frisonovi nezklamal.

76
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Luca Toni, přichází Daniele Cacia.

77
    Hosté vybojovali alespoň rohový kop...

78
    Plašilův centr ale nikoho z hráčů Catanie nenašel.

80
    Do konce zápasu zbývá 10 minut, Verona se těší ze zaslouženého vedení a nedovoluje hostům sebemenší korekci skóre.

81
    Střídání v týmu Calcio Catania: ze hřiště odchází Fabián Monzón, přichází Cristiano Biraghi.

82
    Roh pro Catanii...

82
    Lodi ho rozehrává na krátko do kombinace, ta se ale hostům příliš nedaří.

84
    Žlutou kartu dostává Fabián Rinaudo (Calcio Catania).

86
    Donadel fauluje soupeře, hrát tak budou hosté.

88
    Utkání se už jen dohrává, fanoušci Veronských jsou pochopitelně velmi spokojení, Hellas dnes zahrál velmi dobře.

90
    Začíná běžet nastavený čas, sudí Russo přidává 2 minuty.

Hellas Verona doma poráží poslední tým ligy Calcio Catanii 4:0 a připisuje si důležité tři body do ligové tabulky. Domácí rozhodli v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Toni a jednou v nastavení Marquinho. Ve druhém poločase navýšil na konečných 4:0 Juan Taleb. Domácí byli lepší a zaslouženě vítězí, Catania bude v boji o záchranu ve velmi špatné pozici.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (14:26:15)