Espanyol – Almería 1:2 (kon.) | Valencia – Atlético Madrid 0:1 (kon.) | Bilbao – Sevilla 3:1 (kon.)
Villarreal – Barcelona 2:3 (kon.)
Villarreal CF
2:3 (1:0)
FC Barcelona
Nedeľa 27.04.2014, 21:00Španielska LaLiga

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:52:34)

A je koniec. Zápas, ktorý priniesol zvrat v prospech Barcelony je za nami. Domáci viedli v 55.minúte už 2:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že sa Katalánci vrátia do tohto zápasu. Potom však akoby domáci prestali hrať a prišli dva vlastné góly. O prvý sa postaral Paulinho a druhý Musacchio. Hostia sa nakopli a celý obrat dokonal Lionel Messi. Blaugranas boli aktívnejší a to zrejme rozhodlo o zisku troch bodov, aj keď jedným dychom je potrebné dodať, že hostia mali proste smolu. Toto víťazstvo vracia Barcelonu na druhé miesto a na prvé Atlético stráca 4 body.

90+3
    Messi bol faulovaný a to je už posledný fakt, ktorý nám priniesol tento skutočne zaujímavý zápas.

90+2
    Villarreal sa naďalej tlačí do útoku, ale už to nejde. Barcelona by si už mala udržať svoje tesné vedenie.

90+1
    Dani Alves zbytočne diskutoval s hlavným rozhodcom a taktiež uvidel žltú kartu.

90+1
    Rozhodca Fernández sa rozhodol nadstaviť 3 minúty.

90
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Pedro, prichádza Sergi Roberto.

90
    Prebieha už posledná minúta riadnej hracej doby, Barcelona pripravuje posledné striedanie.

89
    Pedro s Alvesom poriadne brnkali na nervy Triguerosovi, ktorý sa neudržal a fauloval. Za odmenu dostáva žltú kartu.

88
    V ofsajdovom postavení bol prichytený Manuel Trigueros. Loptu už má na kopačkách hosťujúca Barcelona.

87
    Hostia držia loptu pred šestnástkou a pokojne kombinujú.

86
    Celá akcia Villarrealu skončila útočným faulom a do útoku už smeruje Barcelona.

84
    Po zákroku Busquetsa na hranici šestnástky chceli domáci penaltu, ale rozhodca nariadil len priamy voľný kop a ukázal žltú kartu Busquetsovi.

83
    Barcelona dala gól!
    A Barcelone sa obrat veru podaril! Vyzerá to tak, že Kataláncom pomáha niekto z hora. LIONEL MESSI sa dostal v šestnástke k lopte a bez problémov prekonal Asenja, ktorý bol bez šance. Svoj gól venoval práve Titovi Vilanovovi.

83
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza dos Santos, prichádza Uche.

82
    Ďalší zákrok Asenja po centrovanej lopte do šestnástky.

81
    Iniesta bol pred šestnástkou faulovaný a Messi zahrával priamy kop z dobrej vzdialenosti. Asenjo vyrazil loptu spod brvna na rohový kop!

50
    Do konca zápasu zostáva posledných desať minút a Barcelona je pri chuti. Podarí sa im dokonať obrat?

Martin Platko

Góly: 45+1. Cani, 55. Trigueros – 66. Paulista (vla.), 78. Musacchio (vla.), 83. Messi

Karty:   57. Gaspar (VIL), 89. Trigueros (VIL) – 50. Sánchez (FCB), 84. Busquets (FCB), 90+1. Alves (FCB)

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Paulista, Jokić – Cani, B. Soriano (C), Trigueros, Pina, G. dos Santos – Perbet.
    Náhradníci: Juan Carlos – Pantić, J. Costa, Aquino, Ó. Torres, Uche, Jonathan Pereira.

FC Barcelona: Pinto – Dani Alves, Bartra, Mascherano, Adriano – Iniesta, Busquets, Xavi (C) – A. Sánchez, Messi, Pedro.
    Náhradníci: Olazábal – Montoya, Fábregas, Song, Afellay, Roberto, Tello.

Rozhodca: Fernández – Cabañero, Canelo