Espanyol – Almería 1:2 (kon.) | Valencia – Atlético Madrid 0:1 (kon.) | Bilbao – Sevilla 3:1 (kon.)
Villarreal – Barcelona 2:3 (kon.)
Valencia CF
0:1 (0:1)
Atlético Madrid
Nedeľa 27.04.2014, 17:00Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemné popoludnie nadšencom španielskeho futbalu. Dnešným dňom pokračuje 35.kolo najvyššej španielskej súťaže Primera División. Moje meno je Martin Platko a ja vás prevediem súbojom medzi Valencia CF a Atlético Madrid. Začiatok tohto skutočne zaujímavého zápasu, ktorý veľa napovie pred poslednými kolami je naplánovaný na 17:00 na Estadio de Mestalla vo Valencii. Hlavným rozhodcom tohto stretnutia bude Alberto Undiano Mallenco.

Valencia CF

Netopiere z Valencie čakali od tejto sezóny zrejme viac, minimálne pohárovú priečku, ktorá sa im už vzdialila. Zverencom trénera Pizziho patrí v tabuľke La Ligy 8.miesto so ziskom 45 bodov. Z posledných piatich zápasov domáci získali 6 bodov za 1 víťazstvo a 2 remízy. V poslednom ligovom kole Valencia len remízovala v Pamplone s Osasunou 1:1. Okrem domácej súťaže domáci ešte účinkujú v Európskej lige. V prvom semifinálovom zápase však prehrali na pôde FC Sevilla 2:0. Najlepším strelcom tímu je Jonas, ktorý má na svojom konte doposiaľ 10 gólov.

Los Colcherones zažívajú sezónu ako z ríše snov. V domácej lige majú na dosah ligový titul a v Lige Majstrov sa prebojovali už do semifinále. Zverencom trénera Simeoneho patrí v tabuľke La Ligy 1.miesto so ziskom 85 bodov a pred druhou Barcelonou majú štvorbodový náskok. Oba tímy odohrajú svoj zápas 35.kola až dnes. Z posledných piatich ligových zápasov hostia získali 15 bodov. V poslednom kole Atlético na Estadio Vicente Calderon zdolalo Elche pomerom 2:0. Počas týždňa nastúpili Madridčania na prvý semifinálový zápas LM proti Chelsea a napriek enormnej snahe a viacerým príležitostiam remízovali len 0:0, čo pred odvetou v Londýne nič nerieši. Najlepším strelcom tímu je Diego Costa, ktorý doposiaľ nastrieľal 27 gólov.

Valencia CF: Guaita – João Pereira, R. Costa, Mathieu, Gayá – Barragán, Fuego, Jonas, Parejo, Piatti – Alcácer.
    Náhradníci: Pizana – Vezo, Feghouli, S. Keita, Cartabia, Vargas, A. Vinícius.

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Raúl García, Gabi, Tiago, Koke – David Villa, D. Costa.
    Náhradníci: Aranzubia – Alderweireld, M. Suárez, Turan, Diego, J. Sosa, Adrián.

Rozhodca: Undiano – Díaz, Calvo..

1

1
    Netopiere začali aktívne a do dobrej streleckej pozície sa dostal Paco Alcázer, jeho pokus tesne minul Courtoisovu bránu.

2
    Estadio Mestalla je zaplnený a fanúšikovia Valencie vytvárajú už v úvode veľmi búrlivú atmosféru.

3
    Domáci opäť postupovali dopredu, ale svojou nepresnou prihrávkou sa vytlačili mimo hracej plochy.

5
    Začalo sa v slušnom tempe. Valencia sa svojho súpera z Madridu nebojí a poriadne sa do neho pustila.

6
    Jeden z brániacich hráčov domáceho tímu zastavil prihrávku od Diega Costu.

7
    Valencia si svojou aktívnou hrou vybojovala rohový kop.

7
    K lopte sa postavil Daniel Parejo a rozhodol sa rozohrať nakrátko.

7
    Pomerne dobrý center Jonasa do pokutového územia našiel len pripraveného obrancu Godína.

9
    Hostia sa dostali k lopte po nedovolenom zákroku Pareja. Atlético už rozohráva voľný kop.

10
    Costa sa chcel prebiť do šestnástky, ale Mathieu ho rázne zastavil a nasleduje len odkop.

11
    Diego Costa sa teraz ocitol v ofsajde, jeho akcia tak končí.

12
    Strela Villu z otočky na vzdialenejšiu tyč letela len tesne mimo.

13
    Zo strany centroval domáci Gaya, ale jeho pokus len tesne minul hlavu spoluhráča a Valencia získava rohový kop.

14
    Krásny center Daniho Pareja do šestnástky dokázali Los Colcherones ubrániť.

15
    Guaita rozohral nakrátko a jeho spoluhráči kombinujú na vlastnej polovici.

16
    Parejo vymyslel zo strany ďalší center, ale z tejto situácie nič nebezpečné nevzišlo.

17
    Tiago, ktorý mal v zápase proti Chelsea voľno teraz fauloval domáceho hráča a Valencia bude kopať voľný kop.

17
    Jonas svojou strelou narazil len na pripravenú obranu Madridčanov.

18
    Brazílčan Miranda dobre zablokoval prenikajúceho Fuega a tak už hráč Valencie nemohol zakončiť.

20
    Veľkej príležitosti sme sa za prvých 20 minút zápasu nedočkali napriek tomu, že sa hrá vo vysokom tempe. Piatti si pridržal protihráča.

21
    Ani jedno z mužstiev nenecháva tomu druhému žiadny voľný priestor a skutočne sa bojuje o stred ihriska.

23
    Gabi, ktorý v odvete proti Chelsea pre karty nenastúpi teraz podrazil protihráča a Mallenco si to všimol. Hra je prerušená.

24
    Mathieu ako utrhnutý z reťaze šľapákom postlal Villu k zemi. Atlético bude zahrávať priamy kop zo strany.

25
    Na podarený center zo strany si v pokutovom území naskočil Costa, ale jeho hlavičke chýbala presnosť.

26
    Costa sa teraz dopustil útočného faulu.

27
    Parejov ľahký lob neprešiel na spoluhráča za obrannou líniou Atlética.

28
    Hostia postupne preberajú iniciatívu. K dorážke strely sa dostal Filipe, ale jeho strelu zblokoval obetavý obranca Valencie na rohový kop.

29
    Center Kokeho od rohovej zástavky defenzíva netopierov úspešne odvrátila.

30
    Godín sa predieral po ďalšom centri do pokutového územia až príliš do zakončenia a rozhodca mu odpískal útočný faul.

32
    Ricardo Costa pridržal hosťujúceho hráča za dres a Mallenco prisúdil loptu Atléticu.

33
    Filipe odcentroval do šestnástky, kde sa defenzíva Valencia predviedla vo veľmi dobrom svetle.

34
    Priamy kop Atlética bol rozohraný nakrátko, následne nevyšiel Gabimu center.

35
    Domáci sa snažia svoje rady upokojiť, keďže hráči Atlética v posledných minútach poriadne podkurujú.

36
    Na pravom krídle Costa bojoval ako lev a prešiel cez dvoch protihráčov a ešte stihol odcentrovať na vrchol šestnástky, kde Koke vyletel do vzduchu, ale jeho akrobatické zakončenie nedonútilo Guaitu zakročiť napriek nepríjemnému odrazu od trávnika.

37
    Najprv zahral nedovolene Pereira a o niekoľko sekúnd už bol za domácich potrestaný Jonas za nešportové správanie, keď odkopol loptu do autu.

38
    Villa z prvej vysunul Diega Costu, ale ten bol už v ofsajde a vzrušenie jej tak zbytočné.

39
    Na druhej strane sa krásne uvoľnil Piatti, lopta mu však nesadla na kopačku a tak mieril len doprostred, kde bol pozorný Courtois.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva posledných päť minút. Stále sme sa nedočkali gólového okamihu.

41
    Perfektným obranným zákrokom zastavil Mathieu dlhý center Filipeho na hrot, kde bol pripravený Costa. Atlético bude zahrávať rohový kop.

41
    Obrana Valencie si s centrom Kokeho poradila bez ťažkostí.

43
    Atlético dalo gól!
    Hostia sa dočkali vedúceho gólu ešte pred polčasom! Krásny center vyslal do šestnástky Gabi a zo záklonu umiestnil loptu do siete RAÚL GARCÍA.

44
    Fanúšikovia Atlética na tribúnach ožili, naopak domáci stratili slová. Po nádejnom začiatku čakali rozhodne iný priebeh.

45
    Prebieha už posledná minúta prvého polčasu. Vyzerá to tak, že veľa sa nadstavovať nebude, ak vôbec.

45

A nakoniec Mallenco nenadstavil ani sekundu. Hosťujúce Atlético tak po prvom polčase vedie 0:1, keď sa v 43.minúte presadil hlavou García. Valencia vstúpila síce do zápasu aktívne, ale hostia postupne prebrali iniciatívu a navyše boli aj efektívni.

Všetko sa už pripravuje na začiatok druhého polčasu, Hráči prichádzajú na trávnik.

46

46
    Valencia začala i v druhom polčase aktívne a tlačí sa do ofenzívy.

47
    Costa na druhej strane vyzvŕtal obranu netopierov a loptu vrátil pred šestnástku na Gabiho, ktorý z prvej minul svätyňu Guaitu.

48
    Berragan si našiel priestor na center, ale z neho vybojoval len rohový kop.

49
    Domáci rozohrali rohový kop nakrátko a Piatti okamžite centroval do pokutového územia, kde kráľoval Courtois.

50
    Hosťujúci Costa spadol tesne pred šestnástkou, ale rozhodca ukazuje, že to faul nebol.

51
    O chvíľu neskôr sa aktívny Costa ocitol v ofsajdovom postavení a tak bolo jeho zakončenie zbytočné.

52
    Neuveriteľné! Diego Costa postupoval sám na brankára Guaitu, ale v obrovskej príležitosti ho nedokázal prekonať.

52
    Hostia mohli poistiť svoje vedenie, nestalo sa tak a teraz pokračujú v kombinácii na polovici súpera.

53
    Valencia bude rozohrávať rohový kop. Pred tým však ešte príde striedanie trénera Pizziho.

53
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Parejo, prichádza Vargas.

54
    Exekútorom rohového kopu bol Piatti, ale bránku Courtoisa neohrozil.

54
    Jonasova strela z diaľky plachtí len vysoko nad bránku.

56
    Rozhodca Mallenco prerušuje hru. Gaya tvrdým zákrokom poslal protihráča k zemi.

57
    Za hranicou šestnástky sa dostal k odrazenej lopte Jonas, ale kvalitná defenzíva Madridu jeho strelu zblokovala.

58
    Atlético sa nikam neponáhľa a stále sa koncentruje na svoju kvalitnú defenzívnu hru.

59
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Villa, prichádza Turan.

60
    Striedanie Davida Villu, ktorý si vychutnal ovácie domáceho publika, keďže vo Valenciii dlho pôsobil bolo pravdepodobne vynútené. Svedčí o tom aj jeho bolestivá grimasa.

61
    Okrem toho majú oba tímy za sebou hodinu hry. Godín nepustil do zakončenie dravého Alcacera.

62
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Barragan, prichádza Feghouli.

64
    Domáci sa nevzdávajú a stále sa tlačia dopredu krátkymi prihrávkami.

65
    Krásny center prišiel do šestnástky z kopačky Piattiho a Jonas mal na hlave vyrovnávajúci gól! Na poslednú chvíľu loptu zblokoval Filipe Luis na rohový kop.

66
    Jonas rozohral rohový kop nakrátko.

66
    Turan vyslal zaujímavú prihrávku do pokutového územia, ale nakoniec sa domáci ubránili vďaka dobrému defenzívnemu zákroku.

66
    Ďalší rohový kop, tentokrát na hosťujúcej strane rozohral Gabi.

67
    Zakončenie Godína po rohovom kope bolo z náročnej pozície a jeho strela namala potrebnú razanciu.

69
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza García, prichádza Sosa.

70
    Domáci zakladajú od Guaitu ďalšiu útočnú akciu.

71
    Na krídle sa krásnou kľučkou predviedol Paco Alcácer a Godín ho zastavil len za cenu žltej karty.

72
    Loptu si pred priamym kopom postavil Piatti, ale jeho strela našla len pripraveného Courtoisa.

73
    Na dlhý pas Mathieua do pokutového územia dobre zareagoval obranca Miranda.

74
    Lenže teraz už mohol vyrovnať Feghouli, ktorého tvrdá strela letela tesne mimo pravej tyče.

75
    Po peknej prihrávke na hranicu šestnástky sa do lopty až príliš oprel Alcácer a lopta letí na tribúnu.

76
    Arda Turan sa i v tomto zápase drží svojej tvrdej hry, teraz to už prehnal a rozhodca Mallenco odpískal jeho faul.

77
    Valencia sa už asi minútu drží pred šestnástkou Atlética a hostia sa musia mať na pozore, lieta tam jeden center az druhým.

79
    Na prihrávku si nabehol Brazílčan Jonas a spoza šestnástky vystrelil. Courtois nemal s jeho pokusom výraznejšie problémy.

80
    Prebieha už posledná desaťminútovka tohto zápasu.

81
    Spoza šestnástky skúsil šťastie na druhej strane Sosa, ale lopta letí vysoko nad bránu.

82
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Jonas, prichádza Cartabia.

83
    Costa si nabiehal na kolmicu od spoluhráča, ale Guaita bol pri lopte skôr.

84
    Hosťujúci Sosa vysunul teraz Costu oveľa presnejšie, ale ten po druhýkrát stroskotal pred Guaitom v jasnej gólovke!

85
    Fuego dostáva po faule na Turana žltú kartu.

86
    Kombinácia Atlética na krídle sa skončila ofsajdom, v ktorom bol prichytený Sosa.

87
    Valencia si vybojovala rohový kop.

87
    S centrom Piattiho od rohovej zástavky si defenzíva hostí poradila. Fanúšikovia Atlética už spievajú víťazné chorály.

88
    Netopierom sa čas kráti, v tejto fáze sa veľmi ťažko dostávajú k lopte. Hostia hrajú na istotu.

89
    Navyše Feghouli zatiahol protihráča za dres a Madridčania budú zahrávať voľný kop.

90
    Mallenco vytiahol ďalšiu žltú kartu. Za hru rukou je potrestaný Eduardo Vargas.

90
    Hlavný arbiter nadstavuje 3 minúty.

90+1
    Piatti prenikal stredom ihriska a Juanfran ho zozadu poslal k zemi. Rozhodca Mallenco sa tým nemaznal a hosťujúcemu obrancovi okamžite udelil červenú kartu.

90+2
    Okrem tejto prísnej červenej karty bude Valencia zahrávať štandartku.

90+3
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Sosa, prichádza Alderweireld.

90+3
    Cartabia rozohral voľný kop nakrátko, ale nič z neho Valencia nevymyslela.

Je dobojované! Atlético napokon svoje tesné vedenie udržalo a po góle Garcíu si pripisuje ďalšie tri body do tabuľky a ich náskok je pred druhým Realom Madrid už šesťbodový. Napriek tomu, že Real má ešte zápas k dobru, tak Atlético sa výrazne priblížilo k zisku majstrovského titulu.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:53:30)