Tottenham – Fulham 3:1 (kon.) | Aston Villa – Southampton 0:0 (kon.) | Cardiff – Stoke City 1:1 (kon.)
Newcastle – Swansea 1:2 (kon.) | West Ham – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Chelsea – Sunderland 1:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:1 (1:1)
Fulham FC
Sobota 19.04.2014, 13:45 • White Hart Lane (Londýn) • Anglická Premier League

Kohúti dnes boli o niečo lepším celkom. Boli aktívnejší a lepší na lopte. Nemuselo to však nutne stačiť, ale po zle bránených defenzívnych štandardkách si Chalupári podpísali ortieľ sami. Absolutórium patrí predovšetkým ich exekútorovi Christianovi Eriksenovi. Aj vďaka nemu si Spurs poisťujú aktuálne šiestu priečku v tabuľke. Fulham zostáva osemnásty, no už zanedlho ho môže predskočiť Cardiff City.

Či sa mu to skutočne podarí, to sa dozvieme už za niekoľko desiatok minút. Touto cestou Vás pochopiteľne pozývam do Walesu, kde začíname už o štvrtej. (15:39:31)

90+3

90+2
    Tottenham ešte rozohrával rohový kop, no s jeho exekúciou sa už nikam neponáhľal. Tri body zostanú právom na White Hart Lane.

90+1
    V úvode trojminútového nadstavenia mal prácu Hugo Lloris, ktorý musel vyrážať predĺženú hlavičku od Kvista. V spolupráci s Roseom to zvládol.

90
    Z hranice pokutového územia rozohrával priamy kop Roberto Soldado, ktorý ale loptu poslal iba vysoko nad bránku.

89
    Na ten vyštartoval Hugo Lloris, ktorý vyboxoval loptu do bezpečia. Z následného brejku rezultoval Sidwellov faul na Townsenda.

88
    Voľný kop Cottagers našiel iba hlavu Kaboula, ktorý predlžoval iba za seba. Nasledovať tak bude aj kop rohový.

87
    Dejagahovi sa nepodarilo presadiť cez Kaboula, ktorý ho dokázal telom odstaviť. Rozohrávať bude domáci gólman.

86
    Fulham sa snažil na súpera pritlačiť na jeho polovici, no Elsad Zverotiť si proti Fryersovi pomáhal nedovolene.

85
    Ihrisko opustí i dvojgólový asistent Christian Eriksen, ktorý si dovolil spôsobiť i penaltu, pri ktorej ho ale podržal Hugo Lloris. Na jeho miesto príde anglická nádej Andros Townsend.

84
    Zaujímavá spolupráca dvojice Adebayor-Soldado. Spolu išli dvaja na dvoch, no ich kooperácia stroskotala na Amorebietovi.

83
    Riise sa ale predsa odhodlal na ofenzívny výpad. Z ľavej strany centroval na Rodallegu, ktorý sa ale cez Fryersa nepresadil.

82
    Tam ich budú chcieť domáci udržať až do samého konca dnešného stretnutia. Cottagers akoby nenamietali.

81
    Do bezpečia však odvracal čerstvý Moussa Dembélé. Fulham sa opäť poslušne sťahuje pred vlastnú šestnástku.

80
    Fulham bude medzitým pokračovať rohový kopom, ktorý na ľavej strane vybojoval kolumbijský útočník Rodallega.

79
    Poslednú desaťminútovku si zahrá i letný mega-nákup Roberto Soldado. Pozíciu mu prepustil momentálne cennejší Harry Kane, ktorý sa presadil trikrát po sebe.

78
    Toto bola zrejme posledná šanca Cottagers na dnešné body. Viacej šancí už možno v poslednej desaťminútovke nedostanú.

77
    Zodpovednosť na seba zobral hrdzavý stredopoliar Steve Sidwell, ktorý však absolútne vyhorel. Loptu poslal ideálny meter vedľa pravej Llorisovej ruky, na čo francúzsky gólman dokázal zareagovať a vyraziť pred seba. Sidwell následne v dorážke premáchol a Spurs tak naďalej vedú o dva góly!

76
    Ale ono to predsa len ešte pôjde! Askhan Dejagah centroval do šestnástky, kde sa lopty zmocnil Hugo Rodallega. Ten si šikovne obhodil Christiana Eriksena, ktorý na hranici šestnástky zahral rukou. Lee Probert sa s dvojgólovým asistentom nemaznal a ukázal na biely bod!

75
    Štvrťhodina hry pred nami. Hostia sú nepochopiteľne zmierení z porážkou. Snáď sa o niečo ešte v závere pokúsia.

74
    Následne sa po Riiseho nákope dostával do šance i Rodallega, ktorého však zastavil postranný rozhodca. Ofsajd.

73
    Konečne sa o niečo pokúsil Askhan Dejagah, ktorý z hranice šestnástky mieril na bližšiu žrď. O poldruha metra ju však minul.

72
    Riskovať by však predsa len mohli. Katastrofálne skóre si už viacej nepokazia a defenzíva Spurs v tomto zložení je poraziteľná.

71
    Chalupári momentálne stiahnutý a nič nenasvedčuje tomu, žeby sa pokúšali o vyrovnanie. Zrejme sa pokúsia iba vyhnúť výprasku.

70
    Následne do vápna centroval Aaron Lennon, no ani jeho prudká lopta k zakončeniu neviedla. Tentokrát odvracal Hangeland.

69
    Adebayor si vymenil loptu s Eriksenom a po Dánovom oblúčiku mohol páliť Harry Kane. Pred ním ale operoval Riise.

68
    Na trávnik prichádza pre zmenu bývalý hráč Fulhamu. Je ním Belgičan Moussa Dembélé, ktorý v strede poľa nahradí Chadliho.

67
    Zaujímavý pád Alexa Kačanikliča pokutovým kopom nekončí. Podľa Proberta si Rose počínal v súlade s futbalovými pravidlami.

66
    Spomínaný John Heitinga, ktorý zavinil tretí gól, musí z ihriska pre zranenie dolu. Na jeho miesto príde černohorský obranca Elsad Zverotić.

65
    John Heitinga hlási nejaký problém a zrejme budeme musieť znovu striedať. Na lavičke hostí je už značný pohyb.

64
    Zápas pomaly začína pripomínať posledné stretnutie na White Hart Lane. Sunderland tu po polčase taktiež hral 1:1, no napokon utŕžil výprask 1:5.

62
    Tottenham dal gól!
    Kohúti si zopakovali gólovú situáciu z úvodného dejstva a vďaka tomu sa dostávajú už do dvojgólového vedenia. Z ľavej strany rozohrával voľný kop opäť Christian Eriksen. Ten posielal do vápna prudký center, ktorý smeroval na zadnú žrď. Tam bol nedôrazne krytý YOUNÉS KABOUL, ktorý jeho padajúci list z metra umiestňuje kolenom do odkrytej bránky. Famózna kopacia technika od Eriksena.

61
    Danny Rose si to suverénne hodil po ľavej strane, no do šestnástky vpustený nebol. Každopádne po ostrej Heitingovej kose je na svete prvá žltá karta od Leeho Proberta.

60
    Hotspur kombinujú v pomalom tempe na polovici súpera. Chalupári zatiaľ s aktívnejším a vyšším pressingom vyčkávajú.

59
    Fulham sa zatiaľ iba bráni. V druhom polčase zaútočil len raz, ale vtedy to rozhodne stálo za to. Spomeňte na Rodallegovu rybičku.

58
    Sám Christian Eriksen centroval na dnešného stopéra Fryersa. Ten predlžoval za seba, no lopta letela mimo bránky.

57
    Amorebieta nepôsobí práve najistejším dojmom. Na pravej strane fauloval Eriksena a nasledovať tak bude skrátený roh pre Spurs.

56
    Trávnik opúšťa bývalý kapitán Tottenhamu i anglickej reprezentácie Scott Parker. Toho v úvodnom dejstve trápilo svalové zranenie stehna. Na jeho miesto príde veterán Giorgos Karagounis.

55
    Dobrú prácu odviedol i hosťujúci líder Brede Hangeland, ktorý v hlavičkovom súboji kapitánov porazil naskakujúceho Kaboula.

54
    Venujme sa však hre. S loptou sa do šestnástky dostal Harry Kane, ktorý síce zaváhal, ale na Amorebietovi vybojoval rohový kop.

53
    Réžia si ešte raz vyberá druhý gól Tottenhamu, kde pri Kaneovom bránení pochybil stopér Fernando Amorebieta.

52
    Následný rohový kop už Llorisa nezamestnal. Loptu do bezpečia odvrátil Emmanuel Adebayor, ktorý vypomohol defenzíve Spurs.

51
    Rodallega úsmevne naskočil na Llorisa. Nemôže tomu uveriť, že to neskončilo gólom. Francúzsky šaman jeho „pochvalu" hrdo prijíma.

50
    Lahôdkový futbalový moment prichádza i na druhej strane. Táto situácia futbalovou radosťou iba tak zaplesala. Na ľavej strane dostal dostatok priestoru Dejagah, ktorý posielal milimetrový center na Huga Rodallegu. Kolumbijský útočník zakončoval zo siedmich metrov rybičkou, ktorú však jeho menovec Lloris nádherným spôsobom vytiahol nad brvno. Rohový kop pre Chalupárov.

48
    Kohúti začali druhé dejstvo obrovským náporom a okamžite prichádza i gólová úroda. Po zdĺhavej kombinácii zobral na seba zodpovednosť Aaron Lennon, ktorý si na pravej strane zasekol Dejagaha. Následne posielal presný center do stredu malého vápna, kde neohrozene naskakoval HARRY KANE. Ten loptu zľahka tečoval, čím ju nechytateľne usmernil do site. David Stockdale sa za jeho hlavičkou iba obzrel.

47
    Tottenham začína obliehaním hosťujúcej šestnástky. Do nej to ale zatiaľ nevedie. Loptu odvracal William Kvist.

46
    Vitajte späť v Londýne, kde budeme pokračovať druhým dejstvom. Striedaní sme sa nedočkali, výkop obstaral Fulham.

46

Úvodné dejstvo malého londýnskeho derby je za nami. O niečo futbalovejší a nebezpečnejší boli hráči Tottenhamu. Ich snaha vyvrcholila desať minút pred prestávkou. Z vedenia sa ale dlho neradovali. V priebehu niekoľkých desiatok sekúnd odpovedal Steve Sidwell a skóre sa už od vtedy nemenilo. Na ďalšie zásahy si tak musíme počkať do druhého polčasu.

Ten štartuje približne o 14:47.

45+2

45+1
    Nadstavený čas priniesol Llorisovu prácu, keď Hangeland predlžoval voľný kop na Heitingu. Pred ním však úradovala francúzska brankárska jednotka.

45
    Napokon až teraz, ale Eriksenov pas na Adebayora prepadol až k Stockdaleovi. Nadstavovať sa budú ešte dve minútky.

44
    Domáci predsa len preukazujú viacej túžby a svojho súpera tentokrát zavreli do šestnástky. Lopta však do vápna neprichádza.

43
    Momentálne sa nachádzame vo fáze, kedy sa len vyčkáva na polčasovú prestávku. Spokojnejší na ňu pôjdu zrejme hostia.

42
    Cottagers na ďalšom ofenzívnom výlete, ale znovu neuspeli. Rodallega si proti Naughtonovi počínal v rozpore s pravidlami.

41
    Na druhej strane výborná práca Heitingu, ktorý dokázal predskočiť Adebayora. Spurs však zostanú v držaní lopty.

40
    Hostia sa následne opäť pokúšali presadiť jednoduchou narážačkou, no tá našla Dejagaha v postavení mimo hru.

39
    Nadšenie hostí mierne opadlo, pretože v problémoch sa opäť ocitá bojovník Scott Parker. Tentokrát si drží stehenný sval.

37
    Fulham FC dal gól!
    V predchádzajúcich minútach gól doslova visel vo vzduchu a teraz v priebehu necelých dvoch minút sme ho videli na oboch stranách. Domáci si po jeho vstrelení neudržali koncentráciu a tak prichádza expresná odpoveď. Loptu stredom ihriska vyviezol STEVE SIDWELL a po narážke s Kačanikličom zblízka oblúčikom prekonáva Llorisa. Nádherná a jednoduchá akcia Chalupárov znamená skoré vyrovnanie!

35
    Chalupári v posledných minútach len čakali na gól, ktorý prichádza práve teraz. Z pravej strany šestnástky rozohrával voľný kop Christian Eriksen. Jeho center smeroval presne do húfu hráčov, no lopta napokon prepadla až k pripravenému PAULINHOVI. Ten zblízka nekompromisne prestrelil bezmocného Stockdalea a Spurs idú do zaslúženého vedenia!

34
    Dejagah si na ľavej strane šestnástky počínal nedovolene a Christian Eriksen tak dostáva príležitosť rozohrať voľný kop.

33
    Brede Hangeland ale rozohráva len na brankára Llorisa, ktorý môže zakladať ďalší útok Kohútov. Hostia sa v týchto minútach iba hľadajú.

32
    Situáciu snáď upokojil až Riise, ktorý na ľavej strane odstavil Lennona. Od bránky tak bude môcť rozohrávať brankár Stockdale.

31
    Kohúti zovreli svojho súpera a momentálne zo všetkých strán obliehajú šestnástku Cottagers. Tí sa s problémami bránia.

30
    Fulham sa podobne trápil i v poslednom stretnutí proti Norwichu, no napokon z toho boli tri body. Podarí sa mu to zopakovať?

29
    Tottenham čoraz vehementnejšie búši na bránu a domáha sa úvodného gólu v tomto zápase. Prednedávnom mu veľa nechýbalo.

28
    Stále teda hráme bez gólov a zatiaľ i bez kariet. Stretnutie postupne naberá na intenzite, čomu sme rozhodne radi.

27
    Fanúšikovia na White Hart Lane razom ožívajú a pýtajú si úvodný gól v sieti Davida Stockdalea. Ten zatiaľ drží.

26
    Hrozitánska hrúbka kapitána Hangelanda takmer hostí stála bezgólový stav. Na pravej strane pochybil v rozohrávke, ktorú mu vypichol Paulinho. Po jeho spätnej prihrávke centroval Rose, Amorebieta poslal loptu len za seba, kde z hranice malého vápna pálil Aaron Lennon. Stockdale však jeho pokus zázračne vyškrabal na ľavú žrď. Situáciu následne upokojil Steve Sidwell.

25
    Tottenham postupne prebral iniciatívu a momentálne je určite lepším mužstvom na lopte. Chalupári ale taktiež len nevyčkávajú.

24
    Paulinho na ľavej strane vyzval Rosea, ktorý jeho prihrávku ešte stihol zachytiť. Následný center ale odvracal Hangeland a Lennon pálil z druhej vlny nad.

23
    Tam opäť zapracoval líder domácej defenzívy Younès Kaboul, ktorý na dvakrát odtlačil Dejagaha. Lopta pre Hotspur.

22
    Alex Kačaniklič sa naivnou kľučkou snažil zbaviť Rosea, ktorý však jeho úmysel vystihol. Každopádne z toho bude aspoň rohový kop.

21
    Pozor však na brejkovú situáciu na druhej strane, ktorú ťahal Christian Erksen. Po jeho centri ale pred Kanom odvracal Kvist.

20
    Chalupári sa už po rohovom kope k zakončeniu nedostali. Do bezpečia odvracal francúzsky kapitán Younès Kaboul.

19
    Pozor však na druhú stranu, kde sa taktiež mohlo otvárať skóre. Kačaniklič na pravej strane spolupracoval so Scottom Parkerom. Ten síce na hranici šestnástky stratil rovnováhu, no aj zo zeme dokázal vysunút do šance Rodallegu. Ten však vybiehajúceho Llorisa prehodiť nedokázal. Výborná práca francúzskeho gólmana znamená iba rohový kop pre Cottagers.

18
    Tottenham si rohový kop mohol zopakovať a druhý pokus bol už o niečo nebezpečnejší. Z pravej strany centroval opäť Christian Eriksen. Na hranici malého vápna sa zohrala poriadna skrumáž, na ktorej konci bola hlavička od Kaboula. Domáci kapitán však z päťky zakončoval tesne nad. Fulham sa i so šťastím dokázal ubrániť.

17
    William Kvist mal prácu s rýchlonohým Lennonom, pre ktorým radšej odkopával na prvý rohový kop pre Tottenham.

16
    Na druhej strane spôsobil vzrušenie Kačaniklič, ktorý centroval na Steva Sidwella. Ten ale na loptu na hranici malého vápna nedoskočil.

15
    Christian Eriksen veľmi dobre videl zabiehajúceho Adebayora a okamžite mu adresoval ľahký oblúčik. Pred ním ale hral hlavou výborný Kvist.

14
    Stockdale zas rozohral veľmi nepresne a Alex Kačaniklič pri postrannej čiare loptu nezachytil. Aj to je kolorit úvodnej štvrťhodiny.

13
    Harry Kane zľava vnikol do šestnástky, no ideálny moment na prihrávku preváhal. Loptu nakoniec poslal len do náruče gólmana hostí.

12
    Zatiaľ ale sledujeme vyrovnanú hru. Domáci priaznivci na White Hart Lane zatiaľ taktiež nepotvrdzujú početnú prevahu.

11
    Hugo Rodallega je zatiaľ síce aktívny, ale presadzuje sa len veľmi ťažko. Tentokrát stroskotal na brániacom Chadlim.

10
    Aaron Lennon sa následne predsa dostal k centru, keď z pravej strany hľadal Harryho Kanea. Niečo tomu ale chýbalo.

9
    Výborný Fernando Amorebieta na dvakrát odzbrojil ľahkonohého Lennona. Fulham zatiaľ bráni veľmi pozorne.

8
    Hostia na súpera vyrukovali s vysokým pressingom, ktorý ukončil až Kačaniklič. Proti Roseovi si totiž pomáhal nedovolenými praktikami.

7
    Adebayor následne priťukol Kaneovi, ktorý pálil z hranice šestnástky. Jeho pokus ale zrazil Amorebieta a gólman Stockdale tak mal uľahčenú prácu.

6
    Prvý výpad i pre Tottenham, ktorý ťahal Emmanuel Adebayor. Ráznu stopku mu však vystavil Riise, ktorý ho dokázal odzbrojiť.

5
    Bývalý kapitán Tottenhamu Hotspur i anglickej reprezentácie sa už dvíha na nohy a zrejme bude pokračovať ďalej. To sme asi všetci radi.

4
    Úvod hostí však musí na okamih ustať, pretože na zemi sa po strete s Adebayorom ocitá Scott Parker. Vyzerá to na problémy s kolenom.

3
    Fulham začína veľmi sympaticky. Riise posielal z vlastnej polky dlhú loptu na Rodallegu, ktorý sa odpútal od stopérskej dvojice a z hranice šestnástky zakončil. Loptu však ideálne netrafil.

2
    Prvá akcia pre hostí. Hugo Rodallega v strede ihriska vysunul Kačanikliča, ktorý vnikol do vápna, no na bližšej žrdi Llorisa neprekvapil.

1
    Malé londýnske derby úvodným výkopom otvorili domáci v bielych dresoch. Fulham v červenom zľava-doprava.

1

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Kaboul (C), Fryers, Rose – A. Lennon, Paulinho, Chadli, Eriksen – Kane, Adebayor
    Náhradníci: Friedel – Chiriches, Soldado, Townsend, M. Dembélé, Sigurdsson, Bentaleb
    Manažér: Tim Sherwood

Fulham FC: Stockdale – Heitinga, Hangeland (C), Amorebieta, J. Riise – Dejagah, Kvist, Parker, Sidwell, Kačaniklič – Rodallega
    Náhradníci: Stekelenburg – Kasami, Karagounis, Zverotič, Woodrow, P. Roberts, D. Bent
    Manažér: Felix Magath

Rozhodca: Lee Probert – R. Ganfield, M. Scholes – R. East.

Vážení športoví priatelia, vitajte na štartovacej čiare 35. kola anglickej Premier League.

V jeho samom úvode sa pozrieme na londýnsky White Hart Lane. Domáci Kohúti sa budú snažiť o udržanie šiestej priečky, ktorým by im na rok zabezpečila účasť v Európskej lige UEFA. Ďalší londýnsky celok Fulham zas pre zmenu musí dobývať.
    Akékoľvek dnešné víťazstvo by ho aspoň na pár hodín posunulo nad pásmo zostupu. Vzhľadom na najbližší program by sa ale Chalupári zrejme uspokojili i s remízou. Ako to teda dopadne?

Tabuľkové postavenie:

6. Tottenham: 18 – 6 – 10; skóre 48:48; body 60
    18. Fulham FC: 9 – 3 – 22; skóre 34:74; body 30

Forma:

Tottenham: R – V – P – V – R – P
    Fulham FC: V – V – P – P – V – P

Tottenham pokračuje v „hojdačkovej" sezóne i naďalej. Zoberme si len posledné tri stretnutia. Najskôr tu bol trpký výprask na Anfielde (0:4), ktorý ale priniesol množstvo humorných situácii z hosťujúceho sektora. Možno Vám neuniklo, ako priaznivci Spurs predstierali oslavu gólu alebo ako hľadali svojho manažéra (Tim Sherwood profesorky sledoval tento výprask z tribúny). Následne Hotspur pookriali, keď doma so Sunderlandom otočili stav z 0:1 na úžasných 5:1.
    Minulý víkend s West Bromwichom už v štvrtej minúte prehrávali o dva góly! Po polhodine to už bolo 0:3. Kohúti sa však zodvihli a v 94. minúte Eriksen vyrovnával na konečných 3:3. Stalo sa tak len po druhýkrát v histórii Premier League, kedy sa Spurs dostali z trojgólového deficitu.

Zachraňujúci sa Fulham v rovnakom období troch zápasov vyťažil ešte o dva body navrch. Rozhodne sa nejednalo o hocijaké zárezy. Po výhre na pôde trápiacej sa Aston Villy (2:1) totiž prišla krvilačná bitka s Norwichom City. Obe mužstvá totiž delila a aj delí čiara zostupu. Norwich bol síce lepším celkom, domácich viackrát zachránil Stockdale a jeho konštrukcie bránky, no zverenci Felixa Magatha ukázali väčšiu odolnosť.
    Päť minút pred prestávkou podčiarkol bojovný výkon Cottagers Hugo Rodallega. Ďalšie góly už nepadli a Chalupári sa tak mohli tešiť nielen z troch bodov, ale i piateho čistého konta v sezóne. Inak sa však obrana nemá čím chváliť. Fulham má totiž suverénne najhoršiu defenzívu v lige, čomu odpovedá i príšerné skóre (-40).

(Kaboul (VG) – Bale, Lennon, Defoe)

30.01.2011; Fulham FC – Tottenham 4:0 (FA Cup)
    (2x D. Murphy, Hangeland, M. Dembélé)

V doterajších 34 ligových stretnutiach na White Hart Lane sa odpisovaní Chalupári tešili len v troch prípadoch.
    Zhodou okolností sa tak stalo práve počas posledného vystúpenia, kedy o všetkom rozhodol „monacké knieža" Dimitar Berbatov.

Absencie:

Zhodou okolností práve dnes sa domácim vracia bývalý hráč Cottagers Moussa Dembélé. Pri comebacku ho doprovodí Sandro.
    Na podobnú radosť si ešte minimálne týždeň bude musieť počkať trojica Vertonghen, Soldado a Michael Dawson. Ďalšie trio Capoue, Lamela a Kyle Walker si zrejme počká o niečo dlhšie.

Neuveriteľných dvanásť miliónov stála januárová posila Konstantinos Mitroglou. Z tejto slušnej čiastky zatiaľ stihol splatiť nejakých desať centov. Za Chalupárov totiž na jar odohral chabých 120 minút (samozrejme bez gólu). V záchranárskom boji by Fulham jeho úžasné schopnosti sakramentsky potreboval.
    V drese Cottagers už zrejme neuvidíme ani Damiena Duffa, ktorý je zranený a po sezóne hodlá baliť kufre. Nastúpiť dnes nemôže ani Lewis Holtby, keďže tu hosťuje práve z Tottenhamu.

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že Tim Sherwood nie je práve tým najsprávnejším chlapíkom na túto pozíciu. Práve nevyrovnanosť výkonov pod jeho vedením je priam zarážajúca.
    Preto vo svojej predpovedi očakávam senzačnú remízku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:45.