Augsburg – Bayern 1:0 (kon.) | Brémy – Schalke 1:1 (kon.) | Frankfurt – Mainz 2:0 (kon.)
Norimberk – Mönchengladbach 0:2 (kon.) | Stuttgart – Freiburg 2:0 (kon.) | Dortmund – Wolfsburg 2:1 (kon.)
Borussia Dortmund
2:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Sobota 05.04.2014, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vitajte pri on-line prenose z 29. kola nemeckej Bundesligy. V tomto zápase sa stretne domáca Borussia Dortmund a VfL Wolsburg.

Po 28 zápasoch je Dortmund na druhom mieste so ziskom 55 bodov o bod pred Schalke, s ktorým súperí a druhú pozíciu. Posledných 5 zápasov: V, R, V, P, V

Po 28 zápasoch je Wolfsburg na piatom mieste so ziskom 47 bodov a jedno bodovou stratou na štvrtý Leverkusen. Posledných 5 zápasov: V, V, R, R, P.

Oba celky obývajú horné priečky nemeckej Bundesligy a aj preto sa dá očakávať atraktívny a vyrovnaný futbal, ale miernym favoritom sú iste domáci. V poslednom vzájomnom zápase tejto sezóny na pôde Wolfsburgu sa zrodil výsledok 2:1 a Dortmund tak má svojmu súperovi čo oplácať.

Borussia Dortmund: Langerak – Piszczek, Papastathopulos, Hummels, Großkreutz – Aubameyang, Kehl, Mchitarjan, Şahin, Reus – Lewandowski.
    Náhradníci: Alomerović – Friedrich, Kirch, Durm, Hofmann, Jojić, Schieber.

VfL Wolfsburg: Grün – Träsch, Naldo, Knoche, Rodríguez – Perišić, Gustavo, Arnold, Malanda, de Bruyne – Olić.
    Náhradníci: Drewes – Ochs, Schäfer, Lopes, Caligiuri, Polák, Kutschke.

Rozhodca: Knut Kircher.

Hráči prichádzajú na hraciu plochu. Domáci klasicky v žltom a hostia v bielych dresoch.

1

1
    Úvodného výkopu sa ujali hostia.

1
    Prvú útočnú akciu hostí zmaril Hummels.

2
    Lewandowski prišiel o loptu na pravej strane ihriska a to je vhadzovanie pre domácich.

3
    Malanda fauloval Kehla v strede pola a okamžitá rozohrávka hore na Lewandowskeho, ale je pískaní ofsajd.

4
    V úvode sa hrá opatrne z oboch strán a pri lopte sú hostia.

5
    Hostia kombinujú na svojej polovici a zvládli aj vysoké napádanie od hráčov Dortmundu.

6
    De Bruyne sa ocitol v ofsajde a tak sa vzrušenie z možnej šance nekoná.

7
    Borussia rozohráva postupný útok a nikam sa neponáhľa, pri lopte je brankár Langerak.

8
    Chyba v obrane hostí a tečovaná strela Reusa a bude z toho rohový kop pre domácich.

9
    Reus zahral rohový kop a za hostí odvrátil Olič.

10
    Hummels chyboval a to využil Perišič, ktorý unikol po pravej strane a posielal loptu na Oliča, ale ten ju nedokázal usmerniť do brány domácich a z metra prekopol bránu.

11
    O loptu sa teraz zvádza boj v strede pola a úspešnejší domáci.

12
    Olič sa teraz nepresadil proti Hummelsovi, ale vybojoval aspoň autové vhadzovanie.

13
    Hostia to skúšajú postupným útokom.

14
    Okrem jednej šance Oliča sledujeme opatrný futbal s pomalou rozohrávkou na oboch stranách.

15
    Sokratis fauloval asi 25 metrov od svojej brány a môže byť rád že nevidel žltú kartu a toto je dobrá pozícia pre hostí.

16
    Naldo si postavil loptu a vyslal tvrdú bombu, ale nastrelil iba hráčov v múre.

17
    Perišič fauloval Sahina pri hlavičkovom súboji a Dortmund tak získava loptu.

18
    Rozohrávka domácich až ku Langerakovi a ten si dáva na čas s rozohrávkou.

19
    Kehl faulovaný v strede pola.

19
    Domáci obliehali šestnástku súpera a Lewandowski si narazil s Großkreutzom, ale Grün si včas vybehol a loptu kryje.

20
    Langerak teraz na opačnej strane vyboxoval nepríjemný center z pravej strany od Perišiča.

21
    Ofsajd domácich a v ňom Aubameyang.

22
    Pekná akcia domácich a na pravej strane dostal loptu Aubameyang a posielal loptu do pokutového územia, ale tam ju odkopol Knoche.

23
    Domáci kombinujú na polovici súpera.

24
    Z ničoho nič sa na opačnej strane ocitol v pokutovom území de Bruyne a ten vo veľmi dobrej pozícii zakončil nepresne a naozaj nekvalitne.

25
    Langerak teraz vytlačil center hostí na rohový kop.

26
    Po rohovom kope sa k hlavičke dostal Naldo a len tesne minul hornú žrď Langerakovej brány.

27
    Akcia domácich po pravej strane nevyšla a Knoche nepustil Mchitarjana odcentrovať.

28
    Arnold teraz zahral rukou do tváre Sokratisa a píska sa faul.

29
    Reus vystihol Perišičov center a snažil sa to využiť, ale obrana hostí si dala pozor.

30
    Lopta sa teraz od Aubameyanga odrazila do autu a vhadzovať tak budu hostia.

31
    Dortmund sa rútil do rýchleho protiútoku, ale Lewandowski neprestrčil loptu na Großkreutza a domáci loptu stratili.

32
    Träsch stratil loptu a za svoj zákrok proti Lewandowskemu vidí žltú kartu.

34
    VfL Wolfsburg dal gól!
    Hostia idú do vedenia! Rodríguez poslal center z ľavej strany a k hlavičke sa dostal Malanda, no Langerak dokázal vyraziť loptu, ale len pred seba kde bol IVICA OLIČ a ten poslal loptu do odkrytej brány.

36
    Dortmund sa snaží o vyrovnanie, ale obrana hostí je zatiaľ veľmi pozorná.

37
    Žltú kartu dostává Nuri Şahin (Borussia Dortmund).

39
    Aubemeyang fauloval Gustava v strede pola a hostia ostanú pri lopte.

40
    De Bruyne si obhodil Hummelsa a krásne načasoval loptu na Ivicu Oliča a ten v súboji s Piszczekom zakončil do brvna a od brvna sa lopta odrazila znova k Oličovi a opäť do brvna. Tak teraz mali domáci obrovské šťastie a hostia smolu!

42
    Gustavo na opačnej strane veľmi pekne zastavil Reusa.

43
    Mchitarjan unikol po ľavej strane, ale sklzom ho zastavil Träsch.

44
    Rohový kop pre domácich.

44
    Rohový kop Reusa predlžoval Kehl, ale tam už úradovali hostia a situáciu zvádli.

45
    Reus nestihol zachytiť center do šestnástky súpera a loptu bude vykopávať Grün.

45

Po prvom polčase domáci prehrávajú 0:1 a za hostí sa presadil v 34. minúte Olič a hostia tak idú do šatne z jednogólovým náskokom, ale keby Olič využil všetky svoje príležitosti, mohli viesť aj výraznejšie. Uvidíme čo prinesie druhý polčas, ktorý začne približne o 19:30

Hráči sa už vracajú na hraciu plochu.

46

46
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Pierre-Emerick Aubameyang, prichádza Eric Durm.

46
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Nuri Şahin, prichádza Miloš Jojić.

47
    Hráči domácich prišli do druhého polčasu z dvoma zmenami a tak uvidíme čo to do ich hry prinesie.

48
    Domáci kombinujú na svojej polovici.

49
    Jojič sa presadil na pravej strane a dostal sa k centru hneď dva krát, no ani raz nedostal loptu na svojich spoluhráčov.

50
    Durmov center z ľavej strany a Lewandowski sa k lopte nedostal, ale vybojoval aspoň rohový kop.

51
    Dortmund dal gól!
    A je vyrovnané! Reus zahrával rohový kop a najvyššie si vyskočil kanonier ROBERT LEWANDOWSKI a poslal loptu k pravej tyči.

52
    Striedania na domácej strane zabrali a tím Dortmundu hrá jak vymenený.

53
    Center Lewandowskeho z ľavej strany a k hlavičke sa dostal Großkreutz, ale zakončenie bolo veľmi nepresné.

54
    Lewandowski hľadal Reusa a ten nedokázal spracovať dlhú prihrávku a vykopávať tak bude Grün.

55
    Jojić predviedol šlapák proti Malandovi a vidí žltú kartu.

56

57
    Faul na Oliča v strede pola a lopta pre hostí.

57
    Dlhý center de Bruyneho a všetko si postrážil Langerak.

58
    Na druhej strane Großkreutz v ofsajde.

58
    Reus prehral súboj s Knochem, ale loptu získali domáci.

59
    Perišič sa preklučkoval až do šestnástky súpera a tam vybojoval aspoň rohový kop.

60
    Rohový kop si domáci postrážili a odohrali loptu do bezpečia.

61
    Hostia kombinujú na polovici ihriska a pri lopte je Arnold.

62
    Großkreutz centroval z ľavej strany, ale hostia odvrátili, no Dortmund ostáva pri lopte aj naďalej.

63
    Perišič teraz vytlačený späť na svoju pólku a lopta smeruje až k Grünovi.

64
    Perišič z ľava centroval na Oliča, ale ten tiesnený Hummelsom nedokázal ohroziť Langeraka.

65
    Z veľkej diaľky vypálil Naldo, ale jeho pokus ide úplne mimo bránu domácich.

66
    Lewandowski prihral na hranicu šestnástky na Jojića a ten sa odhodlal k strele, no strela smerovala do stredu brány a s tým nemal Grün problém.

67
    Lewandowski fauloval Träscha pri prieniku a loptu budú mať hostia.

68
    Träsch otrasený po faule Lewandowskeho opúšťa ihrisko.