Třinec – Litvínov 6:2 (kon.) | Zlín – Slavia 4:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 3:8 (kon.) | Liberec – K. Vary 2:0 (kon.) | Hradec Králové – Pardubice 0:1 (po pr.)
Sparta Praha – Kladno 6:0 (kon.)
Berani Zlín
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
HC Slavia Praha
cz Utorok 04.02.2014, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR)

Zlínští díky dnešní výhře živí šanci na postupovou šestku. Poslední třetina byla hodně dramatická a chvílemi to vypadalo, že by zápas mohl jít do prodloužení. Zlínští ale žádné drama nepřipustili a výhru domácích pečetil trefou do prázdné branky kapitán Petr Čajánek. Zlínští tak odčinili domácí nezdar s Pardubicemi a navázali na předchozí výhru na ledě Komety. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek středy. Nejlepší hráči utkání: Petr Leška (ZLN) – Dominik Furch (SLA) (19:56:42)

60:00

59:45
    Ještě stihneme jedno vhazování ve středním pásmu.

59:38
    O vítězi máme rozhodnuto, zápas už se pouze dohrává.

59:11
    Zlín právě vstřelil branku!
    Teď už je to definitivní. Tři body pro domácí pečetí trefou do odkryté branky PETR ČAJÁNEK. Bez asistence.

58:48
    Na led místo Furcha naskakuje David Skokan a hosté to zkusí v šesti.

58:48
    Slávisté pouze nahodili puk na Kašíka a vynutili si vhazování.

58:38
    Žejdl ve vlastním pásmu upadl s kotoučem a chyby mohl využít Kubiš, bohužel pro domácí se tak nestalo.

58:10
    Sešívaní jsou v plném počtu, Kašík zneškodnil jasnou šanci Jelínkovi, když proti jeho šanci pohotově máchl lapačkou.

57:38
    Zlínští jakoby v přesilovce šetřili čas, nahození Matějíčka vytěsnil Furch maskou do ochranné sítě.

56:48
    Leška rozjel sérii přihrávek s Marušákem, uvidíme co z toho vznikne.

56:28
    Dnešní duel sleduje 3791 diváků.

55:58
    Šance pro Zlín, aby opět odskočil hostům na rozdíl dvou branek. Za hrubost je potrestán dvěma minutami Petr Jelínek (SLA)

54:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Ve Zlíně to dnes bude ještě dramatický závěr utkání. Sešívaným se povedlo v početní převaze snížit na dostřel jediné trefy! Nahození JURAJE VALACHA od modré čáry se odrazilo od pravé tyčky do sítě. Asistence: Petr Kadlec, Jaroslav Bednář.

54:28
    Zlínu se podařilo rychle dostat kotouč do středního pásma.

53:47
    Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za hákování.

53:32
    Vhazovat se bude v blízkosti Libora Kašíka, Slavie se ještě chce poprat o bodový zisk.

52:38
    Čajánek zamotal hlavy obráncům Slavie, když si s kotoučem kličkoval jak chtěl a vysloužil si bouřlivý potlesk diváků. Buly před brankou Furcha.

51:37
    Brankář Furch podcenil lehké nahození PETRA HOLÍKA z rohu kluziště a Zlín odskakuje hostům na rozdíl dvou branek. Bez asistence.

51:06
    Za brankou Kašíka zůstal na ledě ležet útočník Skokan, který se ale vzápětí rychle zvedl a stadionem se ozývá pískot.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 8. Honejsek (Čajánek, Veselý), 34. Ondráček (Sedláček, Melenovský), 52. Holík, 60. Čajánek – 44. Tomica, 55. Valach (Kadlec, Bednář)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Tesařík,Marušák, Matějíček, Urbanec, Zámorský, Kotvan, Horák – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Honejsek – Kubiš, Holík, Okál – Sedláček, Melenovský, Ondráček.
    HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Wharton, Kolařík, Holub, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, Růžička, Skokan – Krenželok, Žejdl, Klhůfek – Poletín, Vrdlovec, Stránský.

Rozhodca: Šindler, Mikula – Bádal, Pouzar